3. Kniha, kterou bych mohla číst stále dokola

9. června 2013 v 13:19 | Aires |  30denní Knihobraní :)


Projekt z dílny VeEee.
Cílem projektu je každý druhý den v červnu vybrat jednu knihu z vaší knihovničky, která se hodí na dané téma. Důležité je, aby to byla kniha, kterou opravdu vlastníte a pokud možno aby se žádná kniha během 15témat neopakovala.

Kniha, kterou bych mohla číst stále dokola

Tentokrát byl výběr opravdu těžký.Mám spoustu oblíbených knih, které si moc ráda přečtu klidně i podesáté..Mezi ně patří například Vampýrská akademie, Pán prstenů, Den trifidů, Temnou horečka a další knihy..Přesto existuje jedna kniha, která mi v paměti utkvěla tak silným dojmem, že bych ji opravdu mohla číst pořád a pořád dokola- a to Hostitel od Stephenie Meyer.

Když před lety vyšla její anotace- mimozemšťani, rozdvojená osobnost, psychologický thriller..mě vůbec nelákala a říkala jsem si, že to zase bude kravina, rozhodně nic pro mě.V tomto tragickém přesvědčení jsem zůstávala, dokud jsem nepodlehla tlaku okolí a knihu si nepřečetla.

A co vám budu povídat- knihu se jsem si přečetla jednou a od té doby ji můžu číst pořád dokola.Mám ráda silné, emotivní příběhy, které nám mohou něco vzkázat a Hostitel je vysloveně emoční ždímačka.Celý příběh je kouzelný, naprosto jedinečný i se svými hlavními postavami- Wandou, úžasným Ianem a Jaredem.A co teprve film- ten patřil k jedněm z mála, co mě rozbrečeli.Při zpětném pohledu si říkám, ještě že jsem měla celou řadu v kině jen pro sebe, jinak by si asi nejbližší okolí myslelo, že jsem blázen...

Nemůžu si pomoci, ale ještě sem musím připsat svůj osobní postřeh- knihy, které od začátku zavrhuji se po přečtení naopak stávají mými knihami nejoblíbenějšími.Tohoto omylu jsem se dopustila u Hostitele, VA i Temné horečky, které už mají své čestné místo u mě na poličce.Zato knihy na které se těším a přistupuji k nim s velkým očekáváním, jsou většinou zklamáním..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 H. H. | Web | 9. června 2013 v 13:23 | Reagovat

Vím že jsem chtěla začít Hostitele číst, ale nějak se mi nechtělo :/ :D Potom vyšel film a já z něho byla tak nadšená! A od té doby si slibuju, že si toho Hostitele přečtu! :)

2 Aires Aires | E-mail | 11. června 2013 v 20:01 | Reagovat

Určitě si Hostitele přečti, je  sice delší, ale stejně skvělý jako film ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama