Červenec 2013

Filmová podoba týdne (1)

29. července 2013 v 18:05 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus


Název filmu: Noční hlídka (Night Watch)
Režisér filmu: Timur Bekmambetov
Hrají: Konstantin Chabenskij, Valerij Zolotuchin..
Podle knihy: Noční hlídka- Sergej Lukjaněnko

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev.
Můj názor: Film Noční hlídka byl natočen podle stejnojmenné knihy z pera ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka.Protože jsem příběh četla v jeho knižní podobě, chtěla jsem shlédnout i film.Zatímco kniha se mi poměrně dost líbila a více se budete brzy moci dozvědět v brzké recenzi, film byl poněkud---(hledám to správné slovo) překomplikovaný?!
Každý nešťastník, který se na film podívá a nezná knižní předlohu bude úplně ztracený a zmatený.Opravdu by nebylo na škodu všem divákům více vysvětlit o co běží a ne je hned hodit do nepochopitelného víru událostí.Celý příběh je zbytečně moc komplikovaný,kašle na neobeznámeného diváka a dává mu to dost najevo. Co se týče zpracování- je kapku avantgardní.Někomu se může líbit, někomu ne.Mě lehce deptalo pochmurné prostředí ruské Moskvy.
Film je naštěstí plný napětí, akce a změti postav, bohužel než se divák stihne zorientovat uplyne polovina filmu..Ale pro zaryté fanoušky je jistě nutné filmové zpracování své oblíbené série shlédnout!

Review: Strážci minulosti- Bouře začíná

28. července 2013 v 14:25 | Aires |  Recenze


Autor/ka: Damian Dibben
Originál: The History Keepers- The Storm Beggins
Série: The History Keepers #1
české vydání: březen 2012, Egmont


Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě - a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém.
Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe…
Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky :)

Pokusila jsem se objevit další sérii určenou spíše pro mladší čtenáře, která by zaujala i chlapce, protože na ty se v poslední době poněkud zapomíná.Knihkupectví jsou zaplavena vlnou young adult knih, upířin, paranormal romancí apod. které jsou oblíbené převážně u děvčat.Na chlapce tak zbývá snad jen Percy Jackson a další knihy od Ricka Riordana a možná ještě Paladinovo proroctví, které se také brzy chystám přečíst.Do oka mi tak padla série Strážci minulosti, která skvěle sedne jak dívkám, tak i chlapcům- a výsledek? Skvělé!

Hlavní postavou celé série je Jake Djones- čtrnáctiletý chlapec, který si celý svůj život myslel, že jeho rodič pracují jako obyčejní a nudní prodejci koupelen.Avšak ve chvíli, kdy ho při cestě ze školy unesou naprosto neznámí lidé, se vše začne rychle měnit Jake zjišťuje pravdu o všech rodinných tajemstvích a o práci svých rodičů.Ti totiž odjedou na výstavu koupelen, domů se ovšem nevrátí.Uvízli totiž kdesi v šestnáctém století v Benátkách, kdy se snažili odhalit tajemství lorda Zeldta, knižního záporáka, a jeho nedobré úmysly.

Jakevi rodiče, jeho tetička Rosi i Djake sám zdědily schopnost cestovat časem a pracují pro tajnou organizaci Strážci minulosti.Všichni Strážci se snaží zabránit tomu, aby někdo změnil minulost a napáchal tím velké škody i v současnosti!Do této společnosti se dostává i Jake, který je unesen a transportován do Bodu nula, kde je sídlo organizace Strážců.Do kupy se dává záchranná mise, která se má vrátit do minulosti pokusit se nalézt Jakeovi rodiče.Jake nemůže vydržet se neúčastnit této pátrací akce a nepodílet se na záchraně svých rodičů, proto se k tajně přidává k výpravě.Poprvé v životě tak cestuje o několik století zpět do minulosti, dozvídá se jak funguje cestování časem a společně s pohlednou agentkou Topaz se snaží úspěšně dokončit misi.


Jedná se o dobrodružný příběh pro mladší čtenáře.Autor si jako ústřední téma knihy zvolil cestování časem.Mě tato tématika velmi baví a bylo pro mě příjemným překvapení, že autor dokázal toto téma zajímavě zpracovat a vysvětlit (atomium)..Autor má celkově fantazie na rozdávání a kniha celkově působí propracovaně.Též je velmi akční, nevšimla jsem si situace, kdy by děj stál a nic s nedělo.Co se celkového dojmu týče, je nutné brát ohled na to, že já nejspíše už nepatřím do cílové skupiny.Pro dospělé jde spíše jen o lehkou oddechovku, pro mládež se jedná o dobrou a zajímavou knihu.Kniha má spád a celkově se jedná o příjemné čtení.Postrádá však něco, co by mě přinutilo pořídit si ji domů a někdy se k ní vrátit.Jednou možnou nevýhodou je lehká dětská naivita, která z hlavních postav čiší a samotné postavy se pohybují nkde na pomezí dětinskosti a dospělácké sebedůvěry..Nad těmito detaily se ale pozastaví snad jen dospělý.Pro mladší skupinu publika je tato kniha skvělým dobrodružným příběhem!Proto nakonec ode mě dostává :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky :)