Filmová podoba týdne (1)

29. července 2013 v 18:05 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus


Název filmu: Noční hlídka (Night Watch)
Režisér filmu: Timur Bekmambetov
Hrají: Konstantin Chabenskij, Valerij Zolotuchin..
Podle knihy: Noční hlídka- Sergej Lukjaněnko

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev.
Můj názor: Film Noční hlídka byl natočen podle stejnojmenné knihy z pera ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka.Protože jsem příběh četla v jeho knižní podobě, chtěla jsem shlédnout i film.Zatímco kniha se mi poměrně dost líbila a více se budete brzy moci dozvědět v brzké recenzi, film byl poněkud---(hledám to správné slovo) překomplikovaný?!
Každý nešťastník, který se na film podívá a nezná knižní předlohu bude úplně ztracený a zmatený.Opravdu by nebylo na škodu všem divákům více vysvětlit o co běží a ne je hned hodit do nepochopitelného víru událostí.Celý příběh je zbytečně moc komplikovaný,kašle na neobeznámeného diváka a dává mu to dost najevo. Co se týče zpracování- je kapku avantgardní.Někomu se může líbit, někomu ne.Mě lehce deptalo pochmurné prostředí ruské Moskvy.
Film je naštěstí plný napětí, akce a změti postav, bohužel než se divák stihne zorientovat uplyne polovina filmu..Ale pro zaryté fanoušky je jistě nutné filmové zpracování své oblíbené série shlédnout!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama