Srpen 2013

Filmová podoba týdne (2)

29. srpna 2013 v 20:13 | Aires |  Filmová podoba týdne


Toto meme má na svědomí NiklausNázev filmu: Armageddon
Režisér filmu: Michael Bay
Hrají: Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Bruce Willis, Liv Tyler..
Natočeno: 1998, USA

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis).Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a se spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci?
Můj názor: Armageddon je jedním z mých oblíbených filmů.Má tu správnou dávku napětí, akce a váže se k němu i dojemný příběh.Občasná přemíra výbušnin a problematické techniky by možná lecjakou dívku odradila, ale technologie neodmyslně k tématu tohoto filmu patří a mě nijak nevadí.
Tento film mě prostě baví, možná z části i kvůli mé oblíbené herečce Liv Tyler v jedné z hlavních rolí.Všem komu nevadí akčnější a kapku drsnější filmy vřele doporučuji! :)

Knižní řetězovka 12-22

29. srpna 2013 v 19:59 | Aires |  Knižní řetězovka
Rozhodla jsem se zúčastnit dalšího projektu-Knižní řetězovky, kterou má na svědomí Luu @ Little Ramlings .
Cílem je, aby všichni blogeři odpověděli na otázky týkající se knih, čtení a knižních postav.Knižní řetězovka má 55otázek z nichž vždy každý čtvrtek odpovím na 11 z nich.:)

12.Čteš někdy tu samou knihu vícekrát ?
Rozhodně.Třeba Hostitele, Eragona, Pána prstenů a další moje oblíbené knížky bych klidně mohla číst neustále dokola.S každým novým přečtením e na knihu dívám jinak, nacházím nové spojitosti a znou a znovu si užívám příběh:)

13.Dokážeš číst v autobuse ?
Ne.Autobus mě moc ruší, takže se do knihy nemůžu pořádně začíst.

14.Oblíbené místo na čtení ?
Těch je hodně :)Například postel, na dece na balkoně...


15.Zásady při půjčování knih ?
Uf, na své knihy jsem citilivá a některé- ,ty co mám nejraději, se mi dokonce ani nechce půjčovat.Několikrát jsem už pár knih půjčila kamarádům a až moc často se vracely s oslíma ušima, zamaštěné od jídla a s natrhlými rohy...Na své knihy jsem tedy opatrná a půjčuji je jen lidem co se umí k cizím věcem chovat..


16.Děláš knihám oslí uší ?
Ne, to je ničení knížky :)Ale když jsem byla menší, dělávala jsem to.Chudák Harry Potter oslí uši má :)


17.Píšeš si na okraje stran poznámky ?
Ne, nevidím žádný důvod proč psát do knížky poznámky.


18.A do učebnic ?
To už je něco jiného :) Když se nudím, čmářu si do učebnic a přikrášluju obrázky které v nich už jsou.Ke svému dobru ale musím dodat, že si do nich zapisuju i užitečné poznámky :)


19.V kterém jazyce čteš nejraděj ? V kolika dohromady to zvládneš ?
Jednoznačně nejraději čtu v češtině.Dále zvládám i slovenštinu, která je skoro jako čeština a v poslední době pokouším své možnosti a zkouším číst knížky i v angličtině na Wattpadu :)

20.Co musí mít kniha aby sis ji zamilovala ?
Abych si knihu doslova zamilovala musí být čtivá, plná emocí, akce, napětí a samozřejmě i lásky.Zbožňuju silné hlavní hrdiny, kterým se do lásky staví spousta komplikací.Hlavní hrdinka mi musí sednout, protože kniha stojí a padá spolu s ním.Kniha zkrátka musí mít jakousi tajemnou přísadu, těžkou definovatelné něco, co způsobí, že mě doslova uchvátí.

21. Co musí kniha mít, abys ji doporučila dál ?
Tak především musí být dobrá, čtivá a měla by se mi líbit, ale většinou kamarádkám doporučuji to, o čem si myslím, že by jim mohlo sednout.

22. Oblíbený žánr ?
Urban fantasy, fantasy, young adult, dystopie...

Knižní řetězovka 1-11

22. srpna 2013 v 18:06 | Aires |  Knižní řetězovka
Rozhodla jsem se zúčastnit dalšího projektu-Knižní řetězovky, kterou má na svědomí Luu @ Little Ramlings .
Cílem je, aby všichni blogeři odpověděli na otázky týkající se knih, čtení a knižních postav.Knižní řetězovka má 55otázek z nichž vždy každý čtvrtek odpovím na 11 z nich.:)

1. Oblíbená kniha z děství?
Nejspíš nebudu první ani poslední, kdo odpoví- Harry Potter.S tímto brýlatým čarodějem jsem zkrátka vyrůstala a jeden rok žila i ve velké naivitě, že o mých 11.narozeninách pojedu do Bradavic:) Ale přeci jen nemůžu zapomenout i na Strážce času, moji oblíbenou sérii, která mě v dětství okouzlila a okouzluje mě i dnes.:)

2. Co právě čteš?
Konečně jsem se dostala k Městu z kostí, které jsem si chtěl přečíst dříve než uvidím jeho filmové zpracování.

3. Máš právě teď nějakou rezervaci v knihovně?
Rezervaci v knihovně mám vlastně vždycky :) Právě teď na Hru o trůny od George R.Martina.

4. Knižný zlozvyk?
Šetření si oblíbených knih.Zní to zvláštně, ale je to tak.Čtení svých nejoblíbenějších sérií a knih neustále odkládám a šetřím si je na později.Typickou ukázkou je to, že po cca 2letech od vydání Inheritance ji pořád nemám přečtenou a ani ji číst nechci, protože mi je zkrátka líto, že pak nic nebude..A tak si ji šetřím a šetřím...


5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Eh, vážně mám vypisovat seznam všech 20knih?:) Ale jen tak orientačně- Jmenuji se X,Přechod, Inkanceron, Divergence, Rezistence, Dar vlka, Narcis v řetězech.. a další :)

6. Máš čtečku e-knih?
Zatím ne.Čekám jak se bude vyvíjet trh, jestli se bude vydávat více e-knih a jestli se opravdu vyplatí si čtečku pořídit.Zatím se mi nechce vzdát se klasického papírového formátu.

7.Preferuješ číst jednu nebo více knih najednou?
Obvykle čtu jen jednu knihu.Nedovedu si představit, jak vysoké by bylo číslo mnou za rok přečtených knih, pokud bych jich četla více najednou :D

8.Změnili se tvoje čtenářské návyky, co jsi začala blogovat?
Všeobecně čtu ještě více, než předtím.Také čtu rychleji, mám širší spektrum žánrů, které mě zajímají, pokouším se zdolat knihu v angličtině a baví mě objevování nových knih :)

9. Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Asi Probuzení, první díl Upířích deníků.

10. Oblíbená kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Tento rok jsem znovu přečetla svoji nejoblíbenější knihu-Hostitele, ale objevila jsem i kupu nových, které se přidaly na seznam mých nejoblíbenější a to hlavně série Horečka od K.Moning.

11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žár?
Mám celkem široké spektrum- baví mě urbanky, klasická fantasy, YA, můžu číst téměř všechno až na detektivky a klasické romance.V poslední době ale bořím hranice mezi jednotlivými žánry a zkouším od všeho něco.pokouším se dát šanci všem zajímavým knihám u mě zabodovat :)

Review: Poslední píseň

20. srpna 2013 v 17:28 | Aires |  Recenze

Posledni pisen (Nicholas Sparks) obalAutor: Nicholas Sparks
Originál: The Last Song
Série:
české vydání: nakladatelství Ikar, 2009

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská.
Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení. Na konci léta bude Ronnie dospělejší, moudřejší, o trochu smutnější a - zamilovaná.

HODNOCENÍ:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tato kniha mě zaujala svým vysokým hodnocením na BookFan a velmi pozitivními reakcemi čtenářů na tento dojemný příběh.Byla to má první kniha od Nicholase Sparkse a nejspíše na nějakou tu dobu i poslední.Mnoho fanynek Sparkse a jeho tvorby teď asi zklamu, protože se na rovinu přiznávám, že kniha mě až tak zázračně, jako jiné čtenářky, neoslovila.

Ronnie je typická holka z velkoměsta.Ačkoliv je jí sedmnáct, přijde mi, že teprve prožívá svou divokou pubertu.Večírky alkohol, kluci a problémy s chováním..- to vystihuje Ronnie na začátku příběhu.S příchodem letních prázdnin ale její matce dojde trpělivost a Ronnie je tak nucena i se svým bratrem Jonahem odjet do malého, nudného městečka u moře, dle jejích hodnot naprostého zapadákova.V přímořském městečku má strávit dva měsíce prázdnin se svým otcem, který před lety odešel od její matky.

Ronnie odmítá se svým otcem mluvit, natož aby si užívala jejich vzácný společně strávený čas.Stále mu nedokáže odpustit, že odešel od jejich matky.Na počátku příběhu se dá Ronnie popsat jako divoká rebelka, nejistá a protivná.Kvůli těmto vlastnostem mi byla poměrně nesympatická, naštěstí si v průběhu knihy uvědomí několik zásadních věcí, zpřehází své hodnoty a ejhle- je tu rázem o 100% milejší dívka.
Nešťastná Ronnie raději zkoumá, co nabízí zdejší městečko a na pouti se seznamuje s Blaze, celkem milou dívkou, kterou má však v moci její násilnický přítel Marcus, který okamžitě vyjede i po Ronnie. Dále se seznamuje i se sympatickým frajírkem Willem, synem místních boháčů.Ronnie tráví čas raději s nimi než se svým otcem a skvělým bráškou Jonahem.Navíc tápe- stýká se s nebezpečnou a šílenou partou násilníka Marcuse, místo aby věnovala svou pozornost Willovi, který je do ní zamilovaný.Poté co jí Marcusova parta ublíží, konečně otevře oči a probere se.Poté se již začíná více stýkat s Willem, zjišťuje že vlastně není až tak špatný a brzy je z nich těžce zamilovaný pár.Léto konečně začne být krásné, zábavné a díky Willovi celé prodchnuté láskou.Časem se Ronnie usmíří i se svým otcem a konečně u nich doma zavládne i rodinná pohoda.

Jejich štěstí ale není věčné a sotva si Ronnie koneně najde cestu ke svému otci, je představena před těžkou zkoušku a tragédii, která ji změní život.Je jen na ní, jak se s tím popere...

Jedná se o nadčasovou romanci, na které je krásné, že zde narazíme i na jiný námět než jen věčnou a nehynoucí lásku hlavních hrdinů.Tragédie, které Ronnie musí čelit, dělá z knihy velmi dojemný příběh nejen o lásce, ale i o rodině a přátelství.S Ronnie se snadno ztotožní každý teenager,protože příběh Ronnie je zcela reálný, není na něm nic nadpřirozeného a může ho prožít každý z nás.

Celkově se mi Poslední píseň líbila, ale našlo se v ní několik věcí, co mi na ní nesedí.Tak zaprvé- Ronnie.Do té doby, než se z drsné, namyšlené holky stane příjemnou dívkou milující svou rodinu mi byla nesympatická.Zkrátka asi podobně naladěné trucovité princezny nedokážu pochopit.Za druhé- když by byla kniha psaná z pohledu samotné Ronnie, dost by to pomohlo prožívat její příběh ještě více.Ale toto je zžejmě jen můj problém.Výrazně upřednostňuji knihy psané z pohledu hlavního hrdiny a ne z pohledu třetí osoby.Přijde mi to více osobitější..

Ale jinak tu jsou samé skvělé postavy- zvláště úžasný Jonah, Will a Roniin otec.Příběh je to krásný, velmi dojemný a zapůsobí na vás.Ale poté co jsem dočetla Poslední píseň jsem přečetla 5 dalších knih a dojem z Poslední písně se nějak vypařil..Zkrátka ji přebilo těch 5 jiných, lepších knih, které bych si narozdíl od ní ihned pořídila do své knihovničky..Mé celkové hodnocení je tedy zkreslené, ale Poslední píseň mi žádný velký otisk na srdci nenechala.
Nakonec ode mě dostává :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hvězdičky, ačkoliv nebýt těch dalších knih, hodnotím ji pozitivněji..

Review: Noční hlídka

1. srpna 2013 v 17:55 | Aires |  Recenze

Autor: Sergej Lukjaněnko
Originál: Night Watch
Série: Hlídka -#1
české vydání: nakladatelství Argo a Triton, 2005

První díl fantasy série Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy - takový je její hlavní motiv. Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto próz jsou Jiní - bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu…
Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Jak je již uvedené v anotaci, Noční hlídka je první díl proslulé fantasy Sergeje Lukjaněnka.V jiných recenzích je velmi kladně hodnocena a Lukjaněnko se díky vyšvihl mezi autory-velikány a dostal se tak do širšího povědomí všech fantasy čtoucí-ch čtenářů.

Vlastní kniha je rozdělena do tří povídek, které můžou existovat samostatně, ale zároveň na sebe chronologicky navazují.Jde o takové tři příběhy, jež dohromady tvoří jeden.S tímto způsobem vyprávění jsem se ještě nesetkala, avšak za sebe mohu říct, že se mi to velmi líbilo.Nejdřív se mi to zdálo zvláštní, nicméně výsledný dojem byl skvělý.Celé prostředí je propracované, zajímavé a jedinečně originální..

Mezi námi, obyčejnými lidmi, jsou Jiní, lidé s vrozenými magickými schopnostmi. Pokud patříte i vy mezi Jiné, je docela pravděpodobné, že vás navštíví nějaký člen Denní nebo Noční hlídky a pokusí se vás přetáhnout na svoji stranu, přičemž Denní hlídka dohlíží nad činy Světlých, a Noční zase nad činy Temných. Pokud budete mít to štěstí a dostanete se do jedné z Hlídek, budete se muset podrobit dlouhému výcviku. Po náročném výcviku se, čerstvě vybaveni znalostmi magie a bojových kouzel vrhnete do práce-Hlídkaře.Hlídkaři dávají pozor, aby nedošlo k neoprávněnému použití magie a aby síly Temných i Světlých zůstali vyrovnané, protože Světlo a Tma uzavřely Dohodu, kterou respektují obě strany, jelikož bez příměří by nic netušící lidé zbytečně umírali a trpěli. A tak máme dvě naprosto odlišné strany mince, které se přetahují o potenciální mágy a snaží se naklonit misky vah na svoji stranu.

Hlavním hrdinou je Anton Goroděckij, agent Noční hlídky.Při jedné z akcí přistihne dva upíry, kteří chtějí tajně, proti pravidlům Dohody, vysát chlapce.Anton samozřejmě zasáhne a tak se rozbíhá kolotoč spletitých událostí.Celý příběh je poté neuvěřitelně zamotaný a finále vždy přichází v posledních kapitolách.Pro autora je typické, že v poslední kapitole obrátí vše naruby a vy šokovaně zjistíte, že všechny díly vaší skládačky, která má vést k padouchovi příběhu, jsou složené úplně špatně.Postavy si v jediném okamžiku strhnou svou masku a odhalí, že jsou vlastně někým úplně jiným a sledují úplně jiné cíle, než se zdá..Překvapení a šokující rozuzlení- to je hlavní rys Lukjaněnkova díla.Někomu se odhalení na posledních 3 stránkách líbí, někomu ne..A ještě jeden detail- pokud správně odhadnete pointu celého příběhu dříve než na jeho konci, jste vážně dobří! Až tak dobří, že rovnou můžete vstoupit do Hlídky! :)


Celá kniha se mi velmi líbila, Lukjaněnkovi podrazy na čtenáře mě bavili a zamlouvali se mi i jeho typická, šokující rozuzlení.Při čtení jsem se ale musela více soustředit, abych celý příběh se vším všudy opravdu pochopila.Nejedná se tedy o žádnou oddechovku, ale naopak pro mysl náročnou četbu.Přečtení knihy tak trvá o něco déle.Po přečtení knihy, ačkoliv byla dobrá, se mi k ní nechce vracet, právě kvůli její náročnosti.Úspěch knihy podle mě je v neočekávaných rozuzleních, která ale po opětovném přečtení nejsou už neočekávaná..
Právě proto ode mě dostává jen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky