Září 2013

Review: Alchymie věčnosti

25. září 2013 v 20:40 | Aires |  Recenze
Autor: Avery Williams
Originální název: The Alchemy of Forever
Série: Inkarnace 1.díl
Žánr: young adult,
Počet stran: 184
Vydavatel: CooBoo, 2013

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
Alchymie věčnosti je první díl zajímavé trilogie Inkarnace.Kniha je skvěle namixovaným koktejlem romantiky, magie a napětí.Příběh má jednoduchou zápletku, což se ale u knihy o rozsahu 184 stran dá očekávat a pro čtenáře je velmi příjemnou jednohubkou.Hlavním tématem knihy je inkarnace, díky které hlavní hrdinka přežívá již několik století.Převtělené duše, alchymie, věčný život..tématika knihy je příjemnou změnou oproti klasickým vlkodlakům a upírům.

Hlavní hrdinka Sera, na zemi strávila už šest set let.Za tuto neobvykle dlouho délku svého života vděčí alchymistovi Cyrusovi, který dokázal vymyslet způsob, jak oddělit duši od těla a žít tak věčný život díky střídání těl.Hostitelská těla se ale brzy opotřebují a po čase je nutné vyměnit je za jiné.Při obsazení nového těla je však duše původního vlastníka vytlačena a jeho vědomý život je tak ukončen.Sera je už unavená životem lupičů těl a znechucená z toho, že kvůli svému přežití musí být vrahem a zabíjet nevinné.Rozhodne se opustit Cyruse, svého majetnického přítele, který ji daroval nesmrtelný život a navždy ji tak k sobě připoutal.Sera je rozhodnutá své nynější dosluhující náhradní tělo neopustit a společně s ním zemřít a ukončit tak svůj nekonečný život.

Vše se ale změní po střetu s šestnáctiletou Kailey, v jejímž těle se Sera nedopatřením ocitne.V těle Kailey se jí naskytne příležitost začít znovu od začátku a udělat tlustou čáru za svou minulostí..Ale pořád tam někde venku je Cyrus, jehož láska hraničí až s posedlostí a zběsile ji hledá.Dokáže Serafina začít žít nový svobodný a šťastný život?

Alchymie věčnosti je opravdu zajímavým literárním dílkem.Hlavní hrdinka Sera je sympatická, do jejího příběhu se snadno vcítíte a určitě si ji bry oblíbíte.Alchymista Cyrus je typickým padouchem a podle toho se také chová.Pronásleduje Serafinu, protože ji miluje a nehodlá jí nechat žít běžný život s kýmkoliv jiným než je on sám.Vše je vyprávěno v ich-formě z pohledu Serafiny a do knihy se tak lépe začtete.Možná by si ale i Cyrus zasloužil o kousek více prostoru, protože je také zajímavou postavou.Naštěstí knihu okořeňují krátší flashbacky z minulosti.

A právě prostor je velkým negativem celé knihy.Její téma- vyměňování duší i hlavní postavy, je dobře zpracované a promyšlené.Ne každá kniha je dobře promyšlená a napsaná, ovšem Alchymie věčnosti právě taková je.O to více zamrzí, že má pouhých 184 stran.S touto délku je tak pouze pozoruhodnou chuťovkou na odpoledne, protože ji máte přečtenou za pár hodin.Pokud by ale postavy dostali více prostoru, mohla by se kniha slušně protáhnout a celkově vylepšit.Takto se dá charakterizovat slovy- krátká, rychlá, nedodělaná, ale přesto vše působí vyladěně.Alchymie věčnosti je dobrá kniha, ale pokud by byla o sto stran delší, byla by výbornou knihou.Je tu hodně nevyužitý potenciál.Psychologie postav, celé téma inkarnace, další flashbacky z historie a malinko propracovanější zápletka by knize jedině prospěli!Nedostatek stránek snad alespoň trochu vynahrazuje konec, který vás zanechá v nedočkavém očekávání vydání dalšího dílu.

Kniha je autorčinou prvotinou, takže jisté nedostatky se jí dají prominout.A tak nezbývá nic jiného než doufat, že se v druhém díle této série dočkáme delšího a stejně dobrého příběhu jako v díle prvním!Druhý díl s nzávem Nejistý zítřek vychází u nakladatelství CooBoo v září 2013.


Sbírání listí

22. září 2013 v 18:04 | Aires |  Novinky z blogosvěta

Výzev není nikdy dost, hlavně co se těch čtecích týče, protože všichni pořád čteme, takže není zas tak těžké být do nějaké nezapojen.Proto se se svým blogem chci zúčastnit dalšího projektu z dílny Vee.
Aby jste všichni věděli o co jde a mohli se také se svými blogy eventuelně zapojit, napíši sem co je cílem této výzvy:

Smysl a úkol této výzvy je jednoduchý - číst. Což stejně všichni děláme, i když přečteme dvě nebo dvacet knih za měsíc, tak čteme. Vaším úkolem bude si v období od 23. září do 20. prosince, tedy po dobu kalendářního trvání podzimu, zaznamenávat, kolik jste přečetli STRÁNEK, pozor, stránek, ne knih. Protože přece sbíráme listí, takže budeme počítat stránky!


Určitě to všichni znáte, na začátku výzvy se vytvoří nějaký článek, kam se budou zapisovat postupy. Připravila jsem i buttonky jednotlivých "úspěchů", aneb kolik se komu podaří nasbírat listí, nebo kolik by ho chtěl nasbírat. Vyberete si tedy buttonek s počtem stran a ten si dáte k tomu svému článku, no a pak budete sbírat. Kdo splní, tak... no, bude mít dobrý pocit ze splněné výzvy. Druhou variantou je, že nemusíte dělat článek, ale stačí si buttonek umístit do menu a pod něj si zaznamenávat stránky.
Kvůli této výzvě na stránky umístím buttonek s počtem stran, které bych chtěla přečíst během kalendářního podzimu a do této výzvy tak budou započítávány stránky všech mých přečtených knih, které na webu najdete v tomto období i zrecenzované.Úspěšně přečtené stránky tak můžete počítat i se mnou :)
A teď-můj cíl! :

Delirium

21. září 2013 v 18:15 | Aires |  Víkendové úryvky

∞Úryvek


Už je to šedesát čtyři let, co prezident a Konsorcium prohlásilo lásku za nemoc.Lék vědci vynalezli před čtyřiceti třemi lety.Moje rodina už léčbu podstoupila.Moje starší sestra Rachel je vyléčená přes devět let.Je před láskou chráněná tak dlouho, že si už nepamatuje příznaky.Já mám léčbu podstoupit přesně za devadesátpět dní, na svoje narozeniny.
Hodně lidí se léčby bojí.Někteří se jí dokonce brání.Já se jí ale nebojím.Nemůžu se dočkat.

Po léčbě budu v bezpečí a navždy šťastná.Říkají to všichni, vědci, má starší sestra.Podstoupí léčbu, pak mě spárují s chlapcem, kterého pro mě vyberou evaluátoři a toho si za pár let vezmu.Poslední dobou se mi zdává o svatbě.Stojím pod bílým baldachýnem, s květinami ve vlasech.Držím někoho za ruku, ale vždy když se otočím, abych na něj pohlédla, je jeho tvář rozmazaná a nejde rozpoznat žádné rysy.Ale jeho ruka je suchá a chladná a srdce mi bije poklidně v hrudi- a v tom snu vím, že v tomhle rytmu bude bít už navždy, že už nebude zrychlovat ani přeskakovat ani vynechávat.Bude bít pořád stejně, buch buch, buch, až do smrti.
Budu v bezpečí.Chráněná před bolestí.

Devadesátpět dní.Pak budu v bezpečí.Jistě, jsem nervozní.Bojím se, že zákrok bude bolet.Už to chci mít za sebou.Je těžké jentak čekat.Je těžké nebát se nakažení, ačkoliv se mi deliria vyhýbá.
I tak se bojím.Říká se, že v dávných dobách doháněla láska lidi k šílenství.Už to je dost špatné.V Knize života jsou ale i příběhy o lidech, kteří kvůli tomu, že lásku ztratili, nebo ji nikdy nenašli, zemřeli.A to mě děsí úplně nejvíc.
To je totiž to nejstrašnější.Zabije tě, když ji máš, i když ji nemáš.

__...--~~~-. _ _.-~~~--...__
// __...--~~- ._ !_.-~~--...__ \\
// __...--~~~- ._ !_.-~~~--...__ \\
// __......---~~._\ ! /_.~~----.....__ \\
===========\\!//===========


°`°¤ø,¸¸,ø¤°`°

Review: Delirium

21. září 2013 v 17:28 | Aires |  Recenze
Autor: Lauren Oliver
Originální název: Delirium
Série: Delirium 1.díl
Žánr: young adult, dystopie
Počet stran: 352
Vydavatel: CooBoo, 2012

Anotace: Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku,
díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný... Kdyby láska byla nemoc, nechali byste se vyléčit?


HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Už samotná anotace napovídá, že tu máme další velmi zajímavou dystopii s novým, téměř až šíleným námětem- zakázaná láska.Přičemž slovním spojením zakázaná láska je myšlena láska opravdu zákonem zakázaná a ilegální..Už jen samotná vize světa bez lásky, kde je tato nejhlubší a nejkrásnější lidská emoce pokládána za smrtící chorobu, je pádným důvodem proč po Deliriu sáhnout a ponořit se do jeho strhujícího příběhu.

Svět ve kterém žije Lena Hallowayová se už snad více nemůže lišit od toho našeho.Lena totiž žije ve světě bez lásky.Před šedesáti čtyřmi lety byla láska prohlášena za nemoc.Amor deliria nervosa - to je odborné pojmenování choroby, která způsobuje lásku.Pro mnohé se amor deliria nervosa stala synonymem bolesti ze zlomeného srdce, utrpení a věčného trápení..Naštěstí vědci vymysleli zákrok po kterém se vyléčená osoba stane vůči lásce imunní.Každý občan od té doby musí povinně po dosažení plnoletosti podstoupit proceduru, která ho z lásky navždy vyléčí.Lékaři slibují, že po vyléčení bude váš život šťastnější, spokojenější a bez trápení.Po vyléčení už si nikdy nemusíte dělat starosti s neopětovanou láskou, nikdy nebudete mít zlomené srdce a už vás nic nebude rozptylovat od poklidného života s partnerem, který vám bude státem přidělen jako nejvhodnější protějšek..
Stojí to ale za to, že už nikdy nepocítíte to slastné lechtání motýlích křídel v břiše?Že už vás nikdo nebude přitahovat?Že budete citově vyprahlí, chladní a budete žít bez emocí, které dělají člověka člověkem?

Lena - hlavní hrdinka příběhu touží po bezpečném a klidném životě, který ji zajistí procedura.Toužebně odpočítává dny do doby, kdy má podstoupit zákrok a být konečně Vyléčená.Zatím totiž žije v neustálém strachu, že může být nakažena láskou a skončit jako její matka, která kvůli Chorobě spáchala sebevraždu.Když celý život žijete ve společnosti, která city pokládá za nemoc, tak nějak už si ani jiný život představit ani neumíte..

Ale pak přijde Alex, tajemný pohledný mladík, který podle všeho už proceduru podstoupil a tudíž nemůže cítit lásku.Lena si myslí, že je před nemocí v bezpečí, ale ta se jí přesto začne nenápadně vkrádat do života.Po čase zjišťuje, že je nakažená a Alex také.Alex je totiž jeden z Nežádoucích, z lidí, kteří žijí v Divočině za oplocenými a přísně střeženými hranicemi města.Všichni Nežádoucí odmítají žít život bez lásky a pro společnost jsou proto nepřijatelnými a nebezpečnými vyvrhely..

Díky Alexovi se ale Lena začne na svět konečně dívat novýma očima a pochopí, že její život, a život všech občanů, není tak růžový, jak se na první pohled zdá…Lena brzy prokoukne zdání toho, že život bez lásky je lepší.Zjišťuje, že všichni vyléčení jsou ve skutečnosti jen poslušnými loutkami, za jejichž nitky tahá stát a začíná pochybovat o tom, jestli je takový život ten správný..

Delirium bylo svého času jednou z nejlépe hodnocených knih na Goodreads a jednou z knih nejočekávanějších.Kladné recenze mě utvrdily v tom, že tato kniha vážně stojí za povšimnutí a od Deliria jsem očekávala velkolepý knižní zážitek.Nejspíše jsem ale očekávala až moc.

A Child's Walk Home Lauren Oliver DeliriumKniha je psána přímo z pohledu hlavní hrdinky, díky čemuž se můžete do příběhu lépe vcítit a lépe pochopit Lenino jednání.Lena je celkem příjemnou hrdinkou, jejíž uvažování dává smysl.Celý příběh je především o citech a lásce, ale najdete v něm i velké množství popisů a krapet akce.Výraznější spád má Delirium spíše až ke konci, kdy je v něm i více akce a napětí.Finále prvního dílu je velmi otevřené, uprostřed toho nejlepšího příběh samozřejmě skončí a zanechá vás celé natěšené na další díl.Těžko říct, jestli je to plus nebo minus.Faktem ale je, že čím dál tím více autorů své knihy uzavírá podobným způsobem.

Největším problémem knihy je asi její pomalejší rozjezd.Prvních pár desítek stránek se možná u knihy budete trochu nudit.Naštěstí vás ale brzy příběh do sebe vtáhne a vy se opravdu začtete.Osobně mě ale nejvíce vadí něco úplně jiného.Při čtení knihy jsem si nemohla nevšimnot její podobnosti s jinými dystopie.Zvláště se sériií Oškliví od Scotta Westerfelda.I zakončení knihy mi přišlo nápadně podobné a nemohla jsem se neubránit srovnávání těchto dvou dystopických sérií.Zklamala mě právě ta podobnost mezi nimi a právě i proto nemůžu Delirium ohodnotit plným počtem hvězdiček.
Možná že, když bych před Deliriem nečetla Ošklivé a Krásné, měla bych jiný názor.
Delirium tak ode mě získává : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.


Sladká políbení (5)

20. září 2013 v 13:22 | Aires |  Páteční Sladká políbení

Týdenní meme z dílny Syki

,,No." pronese s úšklebkem.,,Já také umím lidem najít partnera podle jejich oblíbené kávy."
,,No ovšem." přikývnu a myslím si, že si mě dobírá.
,,Ale opravdu!"
,,K čemu mě tedy potřebuješ?Měl bys přeci sám odhadnout, co se hodí k střednímu karamelovýmu latté s oříšky."
,,Taky že jo" potvrdí Cam.
,,No a co tedy?"
,,Střední karamelové latté s oříšky dokonale ladí s velkým ledovým odtučněným moka bez šlehačky." odříká a tváří se děsně nafoukaně a samolibě.
,,Cože?" utrousím a jsem trochu zmatená.Rychle listuji zápisníkem, ale v tom mi to dojde- to je moje oblíbená káva.Vzhlédnu k němu.
,,To teda neladí." začnu, ale nepodaří se mi skrýt úsměv.
,,Jane," řekne Cam, vezme mě za ruce a zvedne ze židle.,,Ladí.Věř mi."
A pak mě políbí.Přímo tady, před zákazníky a baristkami.Cítím, jak se jeho teplé rty přitiskly na moje, a nechci, aby se odtrhnuly.Chci tady stát a věčně líbat Camerona.
Slyším, jak zákazníci tleskají, ale neodtáhnu se.Konečně jsem na řadě- i já jsem našla svůj protějšek.Nebo spíš on si našel mě.

Filmová podoba týdne (5)

19. září 2013 v 16:00 | Aires |  Filmová podoba týdne

Toto meme má na svědomí Niklaus.

posterNázev filmu: Princ z Persie- Písky času
Původní název: Prince of Persia, The Sands of Time
Režie: Mike Newell
Natočeno: USA, 2010
Hrají: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley..a další


Mladý Dastan vyrůstal na ulici do doby, než si ho jednoho dne král Sharaman vybral za svého syna. Díky tomu dostane jako dospělý možnost spojit se s princeznou Taminou, která střeží kouzelnou dýku, s jejíž pomocí lze cestovat v čase. A tu musejí společně ochránit před temnými silami.

Epické akční dobrodružství zasazené do tajuplné Persie. Líný princ i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku. Ta jediná může osvobodit Písky času - dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu...

Prince z Persie je americký film, který můžeme zařadit do škatulky fantasy, dobrodružných, akčních i romantických filmů.Film byl natočen na motivy známé a úspěšné počítačové hry a vlastně se jedná o první film, který vznikl na základě ne knižní, ale herní předlohy.Film jsem ještě neviděla, takže jej nemohu hodnotit.Ke shlédnutí mě ,a jistě i další dámy , láká už samotný Jake Gyllenhaal, představitel hlavního hrdiny- prince.Zkrátka se mu nedá upřít, že to je velmi pěkný exemplář mužského pohlaví :)

Všichni, kdo chtějí s perským princem sdílet jeho dobrodružství, ať usednout v sobotu 21.9 v 20:15 před televizní obrazovky, přepnou na Primu a užijí si televizní premiéru tohoto filmu!
Knižní řetězovka 45-55

19. září 2013 v 12:34 | Aires |  Knižní řetězovka

Rozhodla jsem se zúčastnit dalšího projektu-Knižní řetězovky, kterou má na svědomí Luu @ Little Ramlings .
Cílem je, aby všichni blogeři odpověděli na otázky týkající se knih, čtení a knižních postav.Knižní řetězovka má 55otázek z nichž vždy každý čtvrtek odpovím na 11 z nich.:)A máme tu poslední část série otázek z Knižní řetězovky:

45. Jak často knihu před přečtením prolistuješ?
Většinou každou knížku před čtením prolistuji.Ne, abych si něco přečetla, ale abych si celkově užila vůni té knihy a ten pocit, že držím v rukou nějaký nový, mnou ještě neobjevený příběh :)

46. Důvod, kvůli kterému bys knihu vzdala?
Když kniha postrádá jakkoukoliv akci, je pro mě absolutně nezajímavá nebo děj v knize nedává žádný smysl..

47. Máš ráda knihy uspořádané?
Ano, mám ráda,když mám knížky uspořádané.Rád se pak kochám pohledem na tu svoji sbírku-na knihy pěkně vyrovnané na poličce.Není to ale tak jednoduché, místa v knihovně ubývá a knížek přibývá, takže na některých poličkách už vládne chaos..:)

48. Knihy skladuješ, a nebo je posíláš dál?
Jak už jsem psala, mám ráda svoji sbírku knih, takže odpoveď je jasná- knihy skladuji :)

49. Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Vyhýbám se rovnou několika žánrům.Co největším obloukem obcházím police s dějepisnou tématikou, typické detektivky ( i když ty občas vyzkouším..) a klasické romány z červené knihovny typu Harlequin...

50. Kniha, která tě rozesmála?
Nejvíc jsem se v poslední době nasmála při čtení Obsidiánového motýla, kde byla Anita Blake opravdu vtipná.Její mírně černý, satyrický humor mám ráda :)

51. Kniha, která tě naštvala?
Spíš mě naštvou jen určité momenty než celá kniha.Nejvíce mě ale asi naštvala Oběť, třetí a závěrečný díl trilogie Smečka.Jsem fanynka teamu Ren, takže mě konec opravdu naštval!Kdo sérii četl, ví o čem mluvím.

52. Kniha, která tě rozplakala?
Druhý díl trilogie Strážci času- Temnota.Při určitých scénách mě přemohlo dojetí :)

53. Kniha, od které si neměla žádné očekávání, ale nakonec se ti líbila?
Jana Eyrová, od které jsem čekala obyčejný příběh o lásce a nakonec se z ní vyklubal neobyčejný příběh o lásce.

54. Kniha, od které si očekávala hodně, ale nakonec se ti vůbec nelíbila?
Tak tady mám hned celou sérii a to Upíří deníky, L. J. Smith. Na tyhle knížky jsem slyšela samé pozitivní ohlasy, ale já s nimi rozhodně nesouhlasím.Číst Upíří deníky byl otřesný zážitek, už nikdy více!

55. Oblíbené čtení na odreagování?
Vampýrská akademie, tu bych mohla číst pořád dokola.


Review: Espressologie

15. září 2013 v 19:12 | Aires |  Recenze
Autor: : Kristina Springer
Originál: The Espressologist
Série: není
české vydání: nakladatelství CooBoo, říjen 2012


Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?
HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen: a půl hvězdičky

Pochmurné deštivé počasí, začínající podzim a únava ze spousty školních povinností...Ideální možnost, jak si zpříjemnit takovéto neveselé podzimní dny je příjemné relaxování pod dekou a s knížkou v ruce.A přiznejte se- kdo všechno z vás si k této idylické představě přidal i hrníček plný teplého, vonícího nápoje?Jestli se vám tato představa líbí, tak neváhejte a udělejte si kafe podle vašeho gusta, zalezte pod peřinu a k relaxování si přiberte Espressologii, útlou knížečku, která se dobře čte a vychutnejte si při ní své kafe/latté/ čokoládu.. s příchutí lásky..

Espressologie je povedená už po vizuální stránce.Obálka se slečnou a hrnkem latté na obálce opravdu vystihuje děj i téma celé knihy a upoutá vás na první pohled.Zadní stránka knihy je nažloutlá, přípomínající stránku z nějakého starého deníku a díky obtisku šálku vypadá, jako kdyby jste si na ní zapomněli vlastní kávu.Propracovaná ale není pouze obálka, ale rovnou celá knížka, protože s obtisky šálku se setkáte u začátku každé nové kapitoly.Samotná anotace už napovídá, že se jedná o chick lit romanci ze současnosti, kde se navíc vše točí kolem kávy, o které se později dozvíte, že se dá připravit na nekonečné množství způsobů..Samotný děj je jednoduchý a velmi snadno předvídatelný.Od Espressologie nečekejte žádnou hlubokou myšlenku nebo poselství, jedná se lehkou, čtivou knížku, která je první řadě hlavně příjemnou oddechovkou.

Ačkoliv kávu nepiji a v café baru, kde pracuje Jane bych si dala spíše moji oblíbenou horkou čokoládu, téma knihy se mi líbilo.Mám ráda romantické příběhy a Espressologie mě nezklamala.Knížečka to je opravdu tenoučká, má 190 stran a čte se lehce, takže ji s největší pravděpodobností přečtete za jedno jediné odpoledne.Možná je to i trochu škoda, téma knihy bylo zajímavé a myslím si, že by se dalo více rozvinout a propracovat.Přijde mi, že tu je trošku nevyužitý prostor, protože s příběhem by se jist dalo více manipulovat, zpestřit ho a nabídnout čtenářům ještě delší a sladší romantickou jednohubku.

Jak už jsem se zmínila, téma knihy bylo opravdu originální a při čtení knihy jsem se nestačila divit na kolik způsobů se dá káva připravit.O spoustě druhů kávy jsem neměla ani ponětí a docela ráda bych se sama někdy do baru Coffé Joe podívala..Slyšeli jste snad někdy o perníkovém, karamelovém nebo dýňovém latté?V knize opravdu najdete různé šílené kombinace kávy, podle kterých baristka Jane pozná, jaký je váš charakter.

Jane je dohazovačka, která podle toho jakou kávu pijete pozná, jaký partner se pro vás hodí.Náhodou sestaví několik párů u kterých se její teorie potvrdí a ona se tak stane espresoložkou, která vám na počkání dohodí ideální protějšek..Jak už jsem psala, nápad to je sice velmi zajímavý, ale bohužel poněkud nereálný..Kéž by hledání správných partnerů bylo tak jednoduché..


Kromě nereálnosti je asi největší chybou knížky jednoduchá předvídatelnost.Celá romantická linka příběhu se točí okolo problému- sbalí toho sladkého kluka Jane nebo zlá Melissa, která ji absolutně nesnáší?Velmi snadno se dá uhodnout, jak to celé skončí a v závěru na vás nečeká žádné velké překvapení, snad jen potěšení, že to celé dopadne vlastně dobře..Čtení vám může ještě znepříjemnit samotná Jane, která občas má hlavu snad v oblacích.Její chování a uvažování někdy neodpovídá jejímu věku.Jane je tak poměrně dětinská a naivní.Některé z jejích problemů by se dali řešit jednodušeji a s chladnější hlavou.V knížkách ale nemůže být vše tak jednoduché, jinak by příběh brzy skončil, proto nad tím zavřu oko..

Espressologii tak dávám slušné :mrgreen::mrgreen::mrgreen: a půl hvězdičky.Ačkoliv je to knížka čtivá, krátká a osvěžující, mám raději hlubší příběhy.Pro ty, co opravdu hledají oddechovku je Espressologie skvělou volbou a k hodnocení si mohou připsat půl hvězdičky navíc..

Sladká políbení (3)

13. září 2013 v 15:50 | Aires |  Páteční Sladká políbeníTýdenní meme z dílny Syki


bd7d0a8c29_86764018_o2,,Tak utečeš se mnou nebo ne?"
Gabriel zvedne jedno obočí.,,Ty bys mě tady nechala?"
,,Ne" odpovím.,,Odvleču tě sebou.I kdyby ses bránil sebe víc."Ušklíbnu se a Gabriel mi věnuje jeden ze svých řídkých úsměvů.
Jsi blázen, víš o tom?
,,To mě taky drží nad vodou." odseknu.Gabriel se ke mě nakloní blíž a já ucítím radostné vzrušení, protože vím, že se za okamžik políbíme.Právě zavírám oči a Gabriel mi začne hladit tvář, když uslyšíme zaklepání..

Knižní řetězovka 34-44

12. září 2013 v 17:04 | Aires |  Knižní řetězovka

Rozhodla jsem se zúčastnit dalšího projektu-Knižní řetězovky, kterou má na svědomí Luu @ Little Ramlings .
Cílem je, aby všichni blogeři odpověděli na otázky týkající se knih, čtení a knižních postav.Knižní řetězovka má 55otázek z nichž vždy každý čtvrtek odpovím na 11 z nich.:)34. Vrátila jsi už knihu do knihovny bez toho, aby si ji přečetla?
Několikrát, ale vždy jsem se k ní vrátila nebo mám v plánu ji přečíst.

35. Oblíbená knižní postava?
Oblíbených knižních postav mám vážně hodně například Rose z VA, lovkyni upírů Anitu Blake, Mercedes Thompson, Harper Blaineovou z Šerochodce, Melanie z Hostitele...Nebo mužské postavy- Rena z Tygrova prokletí, Dimitrije z VA, Adriana z VA, Ian z Hostitele, Arkariana ze Strážců času.. a nebo zbožňuji i pár dračích charakterů- Temeraira a Safiru :)
Jak vidíte, je jich vážně hodně :)

36. Oblíbený knižní záporák?
Záporné postavy dávají příběhu ten správný šmrnc a i mezi nimi mám pár oblíbených, hlavně Voldemorta a Saurona z Pána prstenů..

37. Knihy, které si obyčejně bereš na prázdniny?
Vždycky ty, které mám největší chuť si přečíst.

38. Nejdelší doba, kterou jsi nečetl?
Tři týdny před maturitou.To bylo příšerné období..:)

39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla dočíst?
Pár knih z povinné četby k maturitě, některé z nich mě neskutečně nudily..

40. Co tě dokáže při čtení vyrušiť?
Hlasitý hovor, přerušování čtení někým jiným, žízeň a hlad :)

41. Oblíbená filmová adaptace?
Trilogie Pán prstenů, Hostitel, Percy Jackson, Letopisy Narnie

42. Adaptace, která tě totálně zklamala?
Opravdu hodně mě zklamala filmová adaptace Eragona.Zatímco kniha byla absolutně úžasná a po právu se stala bestsellerem, film byl totální propadák.Předpokládala bych, že tak úspěšné triologii budou filmaři věnovat více času a úsilí..

43. Jak často čteš spoilery?
Občas jsem vážně zvědavá a nakouknu na konec knihy, ale snažím se spoilery nečíst.

44. Nejvíce peněz, které jsi najednou utratila v knihkupectví?
Zhruba 1200 Kč, když jsem si k Vánocům pořídila celou sérii Stmívání.Ale mít u sebe dostatek peněz, jsem schopna v knikupectví zanechat daleko větší částku:)