Review: Alchymie věčnosti

25. září 2013 v 20:40 | Aires |  Recenze
Autor: Avery Williams
Originální název: The Alchemy of Forever
Série: Inkarnace 1.díl
Žánr: young adult,
Počet stran: 184
Vydavatel: CooBoo, 2013

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
Alchymie věčnosti je první díl zajímavé trilogie Inkarnace.Kniha je skvěle namixovaným koktejlem romantiky, magie a napětí.Příběh má jednoduchou zápletku, což se ale u knihy o rozsahu 184 stran dá očekávat a pro čtenáře je velmi příjemnou jednohubkou.Hlavním tématem knihy je inkarnace, díky které hlavní hrdinka přežívá již několik století.Převtělené duše, alchymie, věčný život..tématika knihy je příjemnou změnou oproti klasickým vlkodlakům a upírům.

Hlavní hrdinka Sera, na zemi strávila už šest set let.Za tuto neobvykle dlouho délku svého života vděčí alchymistovi Cyrusovi, který dokázal vymyslet způsob, jak oddělit duši od těla a žít tak věčný život díky střídání těl.Hostitelská těla se ale brzy opotřebují a po čase je nutné vyměnit je za jiné.Při obsazení nového těla je však duše původního vlastníka vytlačena a jeho vědomý život je tak ukončen.Sera je už unavená životem lupičů těl a znechucená z toho, že kvůli svému přežití musí být vrahem a zabíjet nevinné.Rozhodne se opustit Cyruse, svého majetnického přítele, který ji daroval nesmrtelný život a navždy ji tak k sobě připoutal.Sera je rozhodnutá své nynější dosluhující náhradní tělo neopustit a společně s ním zemřít a ukončit tak svůj nekonečný život.

Vše se ale změní po střetu s šestnáctiletou Kailey, v jejímž těle se Sera nedopatřením ocitne.V těle Kailey se jí naskytne příležitost začít znovu od začátku a udělat tlustou čáru za svou minulostí..Ale pořád tam někde venku je Cyrus, jehož láska hraničí až s posedlostí a zběsile ji hledá.Dokáže Serafina začít žít nový svobodný a šťastný život?

Alchymie věčnosti je opravdu zajímavým literárním dílkem.Hlavní hrdinka Sera je sympatická, do jejího příběhu se snadno vcítíte a určitě si ji bry oblíbíte.Alchymista Cyrus je typickým padouchem a podle toho se také chová.Pronásleduje Serafinu, protože ji miluje a nehodlá jí nechat žít běžný život s kýmkoliv jiným než je on sám.Vše je vyprávěno v ich-formě z pohledu Serafiny a do knihy se tak lépe začtete.Možná by si ale i Cyrus zasloužil o kousek více prostoru, protože je také zajímavou postavou.Naštěstí knihu okořeňují krátší flashbacky z minulosti.

A právě prostor je velkým negativem celé knihy.Její téma- vyměňování duší i hlavní postavy, je dobře zpracované a promyšlené.Ne každá kniha je dobře promyšlená a napsaná, ovšem Alchymie věčnosti právě taková je.O to více zamrzí, že má pouhých 184 stran.S touto délku je tak pouze pozoruhodnou chuťovkou na odpoledne, protože ji máte přečtenou za pár hodin.Pokud by ale postavy dostali více prostoru, mohla by se kniha slušně protáhnout a celkově vylepšit.Takto se dá charakterizovat slovy- krátká, rychlá, nedodělaná, ale přesto vše působí vyladěně.Alchymie věčnosti je dobrá kniha, ale pokud by byla o sto stran delší, byla by výbornou knihou.Je tu hodně nevyužitý potenciál.Psychologie postav, celé téma inkarnace, další flashbacky z historie a malinko propracovanější zápletka by knize jedině prospěli!Nedostatek stránek snad alespoň trochu vynahrazuje konec, který vás zanechá v nedočkavém očekávání vydání dalšího dílu.

Kniha je autorčinou prvotinou, takže jisté nedostatky se jí dají prominout.A tak nezbývá nic jiného než doufat, že se v druhém díle této série dočkáme delšího a stejně dobrého příběhu jako v díle prvním!Druhý díl s nzávem Nejistý zítřek vychází u nakladatelství CooBoo v září 2013.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama