Říjen 2013

Review: Prokletý dům

28. října 2013 v 21:29 | Aires |  Recenze
Autor: Rachel Caine
Originální název: Glass Houses
Série: Upíří z Morganville, 1.díl
Žánr: paranormal fantasy/romance, upířina
Počet stran: 250
Vydavatel: Brokilon, 2011

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví…
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství… ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi…HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prokletý dům je prvním dílem ze dvanáctidílné série Upíři z Morganville.Hlavní hrdinkou této série je Claire, teprve sedmnáctiletá studentka s nadprůměrnou inteligencí, která se díky svým skvělým výsledkům dostala od dva roky dříve , než je běžné, na vysokou.Její starostliví rodiče se o ni bojí a nechtějí ji pustit nikam daleko, takže šprtka Claire skončí na průměrné maloměstské univerzitě v městečku Morganville.Snaží se v novém prostředí adaptovat, nový úspěšný start ji ale kazí partička dívek, která nudu zahání šikanováním svých obětí.A právě Claire je jejich novým terčem.Tyranky ji dost znepříjemňují život na koleji, neustále ji urážejí a napadají.Po jedné vážnější potyčce, kvůli koši na prádlo (ehm..?!), se ji dokonce pokusí zabít tak, že ji schodí ze schodů.Vyděšená Claire už na koleji nechce zůstat ani minutu a okamžitě začne shánět nové bydlení.Naštěstí narazí na inzerát, ve kterém skupinka studentů shání spolubydlící.

Nastěhuje se do malého domu ve kterém bydlí další podivní teenageři.Seznámí se tak s gothičkou Evou, sexy boyem Shanem a tajemným majitelem domu Michaelem.Všichni její spolubydlící ovšem znají děsivé tajemství, které se brzy dozvídá i Claire- Městu vládnou upíři.Na první pohled absurdní a úsměvná historka se však ukáže jako pravdivá.Morganville skutečně ovládají upíři, část obyvatelstva je jejich otroky, část si pěstují jako potravu.A Claire, která je přímo magnetem na potíže, se brzy dostane do problémů přímo s krvežiznivými vládci města.

Hlavní hrdinka Claire mi nebyla příliš sympatická.Lze ji popsat několika slovy- má být hezká, chytrá, naivní a bezbranná.Ovšem tento mix vlastností je spíše špatnou kombinací.Její nadprůměrně vysoké IQ se někam vytratilo, protože její uvažování mu rozhodně neodpovídá.Nad jejím chováním jsem často kroutila hlavou a marně se ho snažila pochopit..Navíc Claire pořád přitahuje potíže a ještě k tomu si další problémy vyrábí sama.Svým jednáním si vykoleduje spoustu potíží, přičemž úplně nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.

Naštěstí tu ještě máme další postavy, které jsou zajímavější.Nejvíce jsem si oblíbila Michaela.Je to sympaťák, klaďas a má svá tajemství…Michael je podle mě nejzajímavější postavou v tomto dílu a nebýt jeho příběhu, nestál by Prokletý dům snad ani za zmínku.

Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři, ovládají obyvatele města a ti, kteří jim nejsou jinak užiteční slouží jako potrava.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?Proč Claire zůstává v Morganville, kde ji hrozí smrtelné nebezpečí?Proč zkrátka neodejde na jinou univerzitu?

A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají.Kniha na mě působí, jako kdyby si její autorka řekla, že bude psát o upírech a už se nezamyslela nad tím, co o nich bude psát.O upírech se toho ani příliš nedozvíte, jejich schopnosti, hierarchie a další věci vám zůstanou utajeny.

Prokletý dům je další upířina, ale podprůměrná.Aby vás čtení této knihy bavilo, musíte být mladí patnácti let, hodně naivní, zoufale znudění nebo opravdu hodně nadšení do upírů..Prokletý dům nesrší humorem, není originální, ani poutavý.Jde o průměrné dílko ze svého žánru, které neurazí ani nenadchne.
Prokletý dům nemůžu hodnotit lépe než :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, přičemž celá jedna hvězda je zásluhou Michaela..

Filmová podoba týdne (8)

25. října 2013 v 18:28 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus

Název filmu: Hvězdný prach (Stardust)
Předloha: natočeno podle knihy Hvězdný prach od Neila Gaimana
Režisér: Matthew Vaughn
Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro a další..
Natočeno: Velká Británie, USA, 2007

Tristan Thorne je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za Zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici, jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat…Pohádkový příběh pro všechny bez ohledu na "počet letokruhů", vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby a ta se okamžitě stala bestsellerem, začalo se mluvit o filmovém zpracování.

Hvězdný Prach je originální a vynikající knižní pohádka (i pro dospělé) od Neila Gaimana. Hvězdný prach- film natočený podle stejnojmenné předlohy, je jedním z mých nejoblíbenějších filmů.Dívat se na tento film je pro diváka potěšením nejenom z hlediska děje, ale i díky skvělému hereckému obsazení a smyslu pro humor.Jde o lákavou kombinaci pohádky a romantické fantasy.Na mnoho pohádkových fantasy asi nenarazíte, protože kdovíproč se točí jen drsné fantasy pro dospělé nebo princeznovské pohádky pro holčičky..Hvězdný prach skvěle kombinuje oba žánry a vzniklý výsledek je úžasný!
Pokoukání na film vám navíc zpříjemní i humorné scénky (teplý De Niro..), sympatický Charlie Cox a nefalšovaná chemie mezi Tristanem a Yvaine..

Neneche si ujít Hvězdný prach, který můžete shlédnout zítra v sobotu 26.10 ve 20:00 na NovaCinema!

Sladká políbení (8)

25. října 2013 v 17:56 | Aires |  Páteční Sladká políbení


Nějakou dobu ji jen tak držel, nechával ji dýchat a dotýkal se její pokožky, která se každou vteřinou víc rozehřívala.Konečně se začala uvolňovat.Cítil, jak její svaly ochabují a dech se zklidňuje.
Stále měla bledé tváře, ale pod průsvitnou látkou podprsenky jí tmavě vystupovaly vztyčené a nateklé bradavky.
Musí se jich dotknout.Okusit je. Ochutnat je.
Přitiskl ji k sobě a sklonil se k ní.
Měla měkká a poddajná ústa.Jakmile přejel jazykem po jejím spodním rtu, pootevřela je.Vklouzl jazykem dovnitř.
Její jazyk byl překvapivě horký a sladký.Nečekal, že ho zaplavý tak silný nával chtíče, ostrý jako nůž.Hodlal ji políbit jen zlehka, aby aspoň na okamžik ucítil její rty, ale touha převážila a tak se nesmlouvavě zmocnil jejich úst.

Review: Hračka

23. října 2013 v 15:34 | Aires |  Recenze
Autor: Sylva Lauerová
Originální název: Hračka
Série: není
Žánr: erotická romance
Počet stran: 352
Vydavatel: van Aspen, 2010
Děj románu se odehrává na Seychelských ostrovech, v exotickém ráji, kam noha běžného smrtelníka téměř nevkročí. Luxusní prostředí privátního letoviska, vyhledávaného světovými celebritami, je popsáno pohledem mladé české ženy. Ta se zde setkává se svým osudovým mužem a prožívá vášnivý a intenzivní vztah, hraničící s posedlostí.

Bezmezný, až povrchní obdiv k mužskému tělu, sex, okultní rituály - to jsou slova, která tuto knihu definují. A přestože je o lásce, rozkrývá nebezpečnou a zraňující hru lidského ega, spojenou s tělesnou touhou a manipulací.HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen:

Po mé nedávno zveřejněné recenzi na podobně laděnou, erotickou a romantikou protkanou Hranu rozkoše, tu máme recenzi na Hračku, knihu stejného žánru.Hračka, Hrana rozkoše, Fifty shades a další jim podobné knihy v poslední době zažívají velký rozmach, starší tituly dokonce úspěšný comeback..A tak jsem se i já odhodlala vyzkoušet pár knih tohoto žánru a po Hraně rozkoše jsem se vrhla i na Hračku od české autorky Sylvy Lauerové.Nabízí se tu srovnání obou dvou knih.Obě dvě knihy prošly s průměrným ohodnocením, jako skvělé oddechovky, které ovšem ničím nepřekvapí.Přičemž se těžko porovnávají, protože každá z nich je psaná trochu jinak.Zatímco Hrana rozkoše je spíše o vztahu ústřední dvojice, Hračka je opravdu psaná z pohledu ženy- predátora, lovící svou kořist- sexy chlapíka Toma.Přesto u mě na celé čáře zvítězila lépe psaná Hrana rozkoše..


Děj knihy se odehrává na Seychelských ostrovech, v luxusním letovisku, kam létají světové celebrity, aby si léčily svoje bolístky. Tam také pracuje česká terapeutka Markéta a během pobytu se setkává s velmi přitažlivým mužem, americkým hercem Thomasem. Zpočátku po slavném herci jen z dálky pokukuje, brousí si na něj zuby a plánuje jak ho svést, a to konkrétně, jak ho svést přímo do své postele.Poté co Thomas projeví zájem o její terapeutické služby, se potkávají častěji za účelem terapeutických seancí a netrvá to dlouho a brzy se jejich pracovní schůzky změní ve schůzky milenecké...

Zkrátka děj je jednoduchý a přímočarý.Markéta se opravdu nerozpakuje a neváhá použít veškeré své ženské triky a zbraně, aby hollywoodského herce Thomase ulovila.Jednoznačně se dá kvalifikovat jako pořádná mrcha, která jde za svým cílem přes všechno.Nevadí jí s milujícím partnerem manipulovat, ani ho podvádět a tahat za nos.Ačkoliv Markétě má být 40let, její chování tomu příliš neodpovídá a určité znaky jejího chování se nápadně shodují s potřeštěností puberťaček..Ačkoliv hlavní hrdinka měla být moderní a sebevědomou ženou uvažovala spíše jako náctiletá, co prožívá první vztah. Přišlo mi, že neví co chce, snad s vyjímkou dvou bodů- sex a být vždy dokonale krásná.Do těchto dvou bodů opravdu lze shrnout velkou část příběhu.Hlavní hrdinka se neustále pečlivě šlechtí, aby byla za všech okolností bezchybně krásná (po čase určitě začnete, stejně jako já, uvažovat, jak asi vypadá bez tunové vrstvy make-upu....).Po pečlivé úpravě zevnějšku následuje pořádná divoká sexuální jízda, kdy otěže pevně v rukou třímá právě Markéta.Mě osobně, tedy hlavní hrdinka nebyla vůbec sympatická, svými činy mě dost vytáčela a rozčilovala.

Situaci mohlo trochu zachránit krásné prostředí Seychelských ostrovů, ale bohužel žádné popisy malebné krajiny nebo zajímavosti ze života v exotickém ráji, nečekejte.V anotaci slibované romantické prostředí Seychelských ostrovů totž v knize prakticky není téměř vůbec popsáno.Najdete jen pár zmínek o počasí a o hotelu..

Za to erotické scény jsou popsané až až.Při čtení sexuálních pasáží se opravdu budete červenat, místy vám překvapením spadne brada a budete koukat, co to ti hlavní hrdinové zase provádějí,respektivě na jaký způsob tentokrát šukají.Ale detailní popisy erotických scén plných sexu k tomuto typu knihy prostě patří a Hračka je jimi doslova nabitá.Získala jsem, ale dojem, že scény nejsou plné romantiky ani tak ,,správně úchylné,, , vše je spíše jen o manipulaci a sex je zde prostředkem jak si udržet partnera, jak na něj zapůsobit a jak ho ovládat.Někomu to může připadat jako zajímavý náhled a zpestření, ovšem mě to nevyhovovalo.Sexuální scény jsou pro mě neoddělitelně spojené s láskou a romantikou, té jsem se tu nedočkala.Místo toho vás autorka několikrát ujístí, že Thomas je ten největší sexy borec a jeho přirození je delší než pohlavní orgán koně a stojí mu neustále 24hodin denně.

Příběh se čte rychle a může se zdát, že je předvídatelný.Ovšem konec vás určitě překvapí, protože není jako obvykle pohádkový, ale dost otevřený, což mě opět zrovna moc nevyhovovalo.Závěr měl být nejspíše pokusem o efektní a šokující rozuzlení, které se ovšem nepovedlo.Čtení knihy navíc znepříjemňují smajlíci urpsotřed textu, černě zvýrazněné pasáže, díky nimž se kniha stává méně přehlednou a taktéž nepřehledné střídání minulosti s přítomností.

No během, celého čtení jsem se nejvíc asi pobavila u věty- ,,V posteli to podává olympijský výkony, ale jinak se s tím nedá vyjít", která o hlavní hrdince a Hračce samotné vypovídá více než dost..

Hračka je svéráznou knihou nabitou sexem, manipulací, s neotřelou hlavní hrdinkou, která nemá ponětí co je ve vztahu správné a co špatné.Nic překvapivého se v ní nedozvíte, romantiky se dočkáte v omezeném množství a při čtení se párkrát zamotáte do časové poslupnosti..I přes tato veškerá negativa, ale je dobrou volbou pro všechny, které tento žánr baví.Není nic lepšího, než si Hračku přečíst a vytvořit si na ni vlastní názor.Mě se moc nelíbila, někomu jinému se třeba líbi bude.

Z toho vyplývá i závěrečné, nepříliš dobré ohodnocení :mrgreen: :mrgreen:.
Review: Hrana rozkoše

20. října 2013 v 16:35 | Aires |  Recenze
Autor: Eve Berlin
Originální název: Pleasure's Edge
Série: Hrana, 1.díl
Žánr: erotic romance
Počet stran: 256
Vydavatel: Ikar, 2012

Pro spisovatelku erotických románů Dylan Ivoryovou je důležité mít vše plně pod kontrolou. Potom se seznámí s mužem, který ztělesňuje vše, čím ona není… a vše, po čem tajně touží. Alec Walker píše psychologické thrillery a vede vzrušující život. Své dominantní sklony umí uspokojit a nedovolí, aby v cestě jeho tužbám stála nějaká pravidla. Jediné, čeho se bojí, je skutečná láska… Dylan shromažďuje informace pro novou knihu a přitom se seznámí s Alecem. Ten jí nabídne neopakovatelný vhled do vztahu plného bolesti a rozkoše, pokud se mu ovšem plně odevzdá. Pyšná Dylan je přesvědčená, že ji Alec nezlomí… ale brzy v sobě objeví pocity a touhy, o kterých neměla tušení. Alec je zkušený dominant, a proto ho city k té zvláštní, nepoddajné ženě zaskočí. Dokáže se sám vzdát bezpečných mantinelů a poslechnout své srdce, aby si udržel ženu, která ho poprvé v životě srazila na kolena?


HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hrana rozkoše byla mou druhou erotickou romancí, kterou jsem četla.I když- zrovna u této knihy o té jemné romanci plné letmých doteků a plachých úsměvů nemůže být řeč.Ne, Hrana rozkoše je plná surového sexu.A to ve smyslu slova surového- jako ryzího,tak i v tom druhém smyslu- surový, jako pořádně tvrdý sex, typický pro BDSM.A právě o sexu, BDSM a vztahu založeném na vzájemné důvěře a hierachii, tato kniha je.

Dylan je spisovatelka a živí se psaním erotických románů.Začíná jí docházet inspirace a tak se rozhodne pro zcela nový námět-BDSM.Jako každý správný spisovatel se chce dozvědět více o tématu o kterém píše a tak si domluví schůzku s dominantem Alecem.Doufá, že ji Alec pomůže pochopit tyto praktiky, aby měla pro svou novou knihu dostatek informací.Ovšem jejich společná schůzka probíhá úplně jinak, než Dylan čekala a zvrtne se až ve vzájemnou dohodu, že si nezkušená Dylan BDSM praktiky opravdu vyzkouší a to na vlastní kůži.Aby toho nebylo málo, jejím dominantem má být právě nadmíru přitažlivý Alec, který ji moc rád chce zasvětit.Pečlivá a uzavřená Dylan se mu bude muset podvolit, otevřít a najít k němu důvěru.Už na začátku je jasné, že mezi nimi panuje pořádná živočišná přitažlivost, takže není divu, že se jejich vztah subinka- dominant se brzy změní v něco úplně jiného..

Hrana rozkoše je rozhodně knihou pro dospělé ženy, protože ohledně sexu si nebere servítky.A že jeho plná!Prvního sexu Aleca a Dylan si sice užijete až v polovině knihy, dál už je to jako na běžícím páse a na každé páté straně na vás čeká další erotická scéna.A autorka se rozhodně nebojí popsat je do podrobností.Zkrátka přibližně od poloviny je to jedna velká erotická jízda.Všechny čtenářky zvědavé na podobné scénky si tak jistě přijdou na své.Páreček Alec a Dylan jsou nenasytní, budou si užívat opravdu často, a odpálí tak pořádnou nálož tvrdého a divokého sexu..

Velkým bonusem je, že je tu aspoň popsáno o čem celé BDSM vlastně je.Autorka se pokouší vysvětlit, že nejde jen o nějaké bezhlavé řezání bičíkem a podobně, ale o plnohodnotný vztah založený na vzájemné důvěře, kterou rozdělení rolí na dominantního a submisivního jedince jenom podporuje.

Co se hlavních postav týče, Alec, stejně jako mnozí jiní podobní hrdinové podělá rapidní změnu z tvrďáka a zhýralce, kterému každá podlehne, na zamilovaného muže, který pro svou milovanou udělá, co jí na očích vidí.Dylan je vcelku sympatická, ale pořádně si ji nejspíš nezamilujete a v paměti vám na příliš dlouho neutkví.Jejich vztahu je v knize věnováno poměrně dost prostoru, takže celý příběh není jenom o sexu.Samozřejmě se po čase vyskytnou určité problémy, kterým bude tento pár čelit a s kterými se budou muset nějak vypořádat..

Příběh je poměrně předvídatelný, jednoduchý a ničím vás výrazně nepřekvapí, ale je čtivý a budete jej chtít přečíst až do konce.Všechny vedlejší postavy jsou po celou dobu v pozadí, ale možná si povšimnete Alecova kamaráda Danteho a dívky Mische, o nichž bude vyprávět jiná kniha a to Hrana touhy, druhý díl této série.

Hrana rozkoše je lehkou oddychovou četbou, z které sex přímo čpí.Jestliže máte rádi erotické romance, rozhodně si tuto knihu nenechte ujít.Nečekejte však nic světoborného, jen to co vám samotná anotace slibuje, což je průměrná romance, příjemní hrdinové, kupa BDSM sexu a ještě jednou kupa sexu.

HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RECENZE- od A- po Z

20. října 2013 v 13:44 | Aires |  Podle abecedy

≈A≈

 • Alchymie věčnosti (Inkarnace #1) - Avery Williams, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

≈B≈

 • Bouře začíná (Strážci minulosti #1) - Damian Dibben, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

≈Č≈

 • Čarodějka stínů (Alex Craft #1) - Kalayna Price, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Čistá krev (Měsíční svit #1) - Nancy Gideon, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈D≈

 • Dcera kostí a dýmu (Dcera kostí a dýmu #1) - Laini Tyalor, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Delirium (Delirium #1) - Lauren Oliver, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Dvanáctka (Přechod #2) - Justin Cronin, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈E≈

 • Espressologie - Kristina Springer, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈H≈

 • Horečka (Zahrada nesmrtelnosti #2) - Lauren DeStefano , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
 • Hot Boys (Hot Boys #1) - M. T. Majar, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Hrana rozkoše (Hrana #1) - Eve Berlin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Hračka - Sylva Lauerová, :mrgreen: :mrgreen:

≈H≈


≈J≈

 • Jmenuji se X - A.J. Molloy , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈K≈

 • Koupili jsme ZOO - Benjamin Mee , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
 • Krvavá horečka (Horečka #2) - Karen Marie Moning, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈L≈

 • Loď mezi hvězdami (Vesmír #1) - Beth Revis, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈M≈

 • Město z kostí (Nástroje smrti #1)- Cassandra Clare, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
 • Mlhovina (Mlhovina #1)- Amy Kathleen Ryan , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
 • Modrá jako safír (Drahokamy #2) - Kerstin Gier, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈N≈

 • Nářek (Knihy Faerie #1) - Maggie Stiefvater , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Nebezpečná láska (Bavettovi #1) - Kateřina Petrusová, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Noční hlídka (Hlídka #1)- Sergej Lukjaněnko , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

≈P≈

 • Padesát odstínů šedi (Fifty Shades #1)- E.L James, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades #2)- E.L James, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Pandemonium (Delirium #2) - Lauren Oliver, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Past (Zahrada nesmrtelnosti #1) - Lauren DeStefano , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Pod vlivem úplňku (Měsíční svit #2) - Nancy Gideon, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Poslední píseň- Nicholas Sparks , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Prohnaný (Kroniky železného druida #1) - Kevin Hearne, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Prokletý dům (Upíři z Morganville #1) - Rachel Caine, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Proměna (Vlčí pramen #1) - Nancy Hodler, Debbie Viguié , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky
 • Přijdu tě zabít (Temperance Brennan #1) - Kathy Reichs , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Přechod (Přechod #1) - Justin Cronin, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈R≈

 • Rudá jako rubín (Drahokamy #1) - Kerstin Gier, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈S≈

 • Sbírka motýlů - Victorie Beso , :mrgreen: :mrgreen:
 • Setkání s duchem (Mezi nebem a zemí #1) - Stacey Kade , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Soužení (Knihy Faerie #2) - Maggie Stiefvater ,:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈T≈

 • Tanec stínů (Alex Craft #2) - Kalayna Price, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Temná horečka (Horečka #1) - Karen Marie Moning, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Tygrovo prokletí ( Tygří sága #1) - Colleen Houck, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

≈V≈

 • Vlčí touha - Daria Charon , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

≈Z≈

 • Zelená jako smaragd (Drahokamy #1) - Kerstin Gier, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 • Zlatá lilie (Pokrevní pouta #2) - Richelle Mead, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Mlhovina

20. října 2013 v 13:13 | Aires |  Víkendové úryvky

∞ÚryvekDruhá loď visela na obloze v éterickém světle mlhoviny, jako stříbrný přívěšek.Waverly a Kieran spolu leželi na balíku sena a prohlíželi si ji dalekohledem.Věděli, že je to souputnice jejich lodi, ale tady v nekonečném vesmíru mohla být maličká jako manévrovací jednotka OneMan nebo obrovská jako hvězda-nebylo podle čeho to zjistit.
,,Naše lodě jsou tak ošklivé." poznamenala Waverly.
,,To je pravda." přitakal Kieran a vzal od ní dalekohled.,,Vypadá jako by měla nádor nebo co."
Druhá loď, Nový obzor, vypadala stejně divně jako samotné Empyreum.Měla vejčitý tvar pokrytý vybouleninami, v nichž se nacházely různé lodní systémy.Lodní motory vypouštěli namodralou záři, která osvětlila částečky mlhoviny.
,,Myslíš, že jsou jako my?"zeptala se Waverly.
Kieran ji něžně zatahal za pramen tmavě hnědých kadeří.
,,Jasně že jo.Mají stejnou misi."
,,Něco od nás musejí chtít, jinak by tu nebyli."namítla Waverly.
,,Co by od nás mohli chtít?" snažil se ji uklidnit.,,Mají totéž co my."
V duchu si ale musel připustit, že je opravdu zvláštní, že druhou loď vůbec vidí.Podle všech pravidel by Nový obzor měl být triliony kilometrů před nimi, protože ho do vesmíru vypustili o celý rok dříve před Empyreem.Od té doby uplynulo třiačtyřicet let.Lodě si nikdy nebyly tak blízko, aby bylo možné z jedné hledět na druhou.Teď ale z neznámého důvodu Nový obzor zpomalil natolik, že ho Empyreum mohlo dohonit.Vzhledem k cestovní vzdálenosti a rychlosti obou lodí to znamenalo, že musela zpomalit už před několika lety a zároveň se i odchýlit od původního plánu...
Ale proč?
__...--~~~-. _ _.-~~~--...__
// __...--~~- ._ !_.-~~--...__ \\
// __...--~~~- ._ !_.-~~~--...__ \\
// __......---~~._\ ! /_.~~----.....__ \\
===========\\!//===========


°`°¤ø,¸¸,ø¤°`°

Sladká políbení (7)

18. října 2013 v 16:04 | Aires |  Páteční Sladká políbení


,,Waverly." Odhrnul jí vlasy z očí a rukávem jí otřel slzy,pak jí políbil na víčka, na nos, na bradu, na tváře, na čelo na rty.Nahnula se k němu, ale on se ještě odtáhl a řekl: ,,Tvůj plán vyšel.Jsi tady a holky taky.Dokázala jsi to."

Vzal ji za ruku, zvedl ji a odvedl do ložnice.Posadil ji na postel, klekl si před ni a políbil ji do dlaně.

,,Potřebuji tě." řekl jí.

Jen se na něj dívala, ale v očích jí viděl všechny city.

,,Připadá mi, jako bys už byla moje žena."

Přikývla.,,Mě taky."

Zvedl ji a políbil ji, líbal ji a líbal..
Lehli si , objímali se, tiskli k sobě rty a kůži, prsty ve vlasech.Milovali se v tichu, které rušil jen jejich přerývaný dech.

Review: Mlhovina

13. října 2013 v 15:06 | Aires |  Recenze
Autor: Amy Kathleen Ryan
Originální název: Glow
Série: Vesmírná pouť, 1.díl
Žánr: sci-fi, romance
Počet stran: 304
Vydavatel: Knižní klub, 2012
Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský - osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí - ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.
HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Zhruba před čtyřiceti lety ze Země odstartovali dvě vesmírné lodě, Nový obzor a Empyreum.Obě lodě mají stejný a velmi důležitý úkol- dopravit na místo svou posádku, která má založit novou populaci a kolonizovat novou planetu daleko od naší Země.Ta se totiž z blíže nevysvětleného důvodu stala prakticky neobyvatelnou a nevhodnou pro život..
Vesmírné koráby Empyreum a o rok dříve vyslaný Nový obzor již několik desítek let poklidně plují k vyhlédnuté planetě.Měly se setkat až na místě, ale uprostřed nekonečné mlhoviny se najednou obě lodi setkávají.Nový obzor, který měl být na cestě daleko vepředu před Empyreem, náhle zaútočil na druhou loď.Útok zavinil velké ztráty na životech, téměř všichni dospělí z Empyrea jsou zabiti a všechny jejich mladé dívky uneseny.

Všechny ženy na Novém obzoru jsou totiž neplodné, což je vážným problémem, protože k domovské planetě ještě poplují několik dalších desetiletí.V obavě z toho, že posádka Nového obzoru zestárne a umře dříve, než doletí na do nového světa, unesou mladá děvčata, která jim mají pomoci obnovit reprodukční schopnost.Avšak úmysly kapitánky Nového obzoru nejsou čisté, s dívkami neodpustitelně manipuluje a má s nimi své záměry..

Jednou z unesených děvčat je i Wawerly, nejstarší z děvčat, která celou situaci brzy prokoukne a jako správná hrdinka se nenechá pobízet a pustí se do odboje proti kapitánce lodi.Ocitá se tak v nebezpečí, ale i přesto je nadále jejím hlavním cílem ostatní dívky ze zajetí vysvobodit a vrátit se s nimi na svou loď- téměř zničené Empyreum.Má k tomu i další důvod- na Empyreu zůstal její přítel Kieran.

Mlhovina je převážně smíchanou sci-fi s romancí.Při jejím čtení se nelze neubránit srovnávání s trilogií Vesmír od Beth Revis.Obě knihy si jsou podobné jako vejce vejci, přesto se mezi nimi najdou určité rozdíly.Nechci tu spekulovat, která kniha vznikla dříve a jestli se náhodou nejedná o přebírání námětů, kopírování apod.Prostředí ve kterém se příběh odehrává, tedy na vesmírné lodi, je opravdu hodně podobné, avšak samotná zápletka je úplně odlišná.

Jsou tu určité nedostatky- jako že autorka podle mě opět naplno nevyužila všech možností, které se jí nabízely.Vždy jenom něco nastínila a rychle od toho šla pryč.Je to velká škoda, protože pokud by se věnovala detailům, více se rozepsala a podrobněji zaměřila na charaktery postav, mohla být Mlhovina poutavější.Takto kniha působí poněkud dětinsky, zjednodušeně, zkrátka jako řadová kniha pro náctileté.Samotný příběh je ale napsán dobře, čtenář se do něho lehce začte a děj pokračuje svižným tempem.Je psán ve třetí osobě, ale výslednému dojmu to nevadí, do hlav našich hrdinů proniknete i tak.

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale do paměti se mi zapsala spíše jen Waverly.Ta je odhodlanou bojovnicí, která si nenechá nic namluvit a řídí se srdcem.Její vztah s Kieranem je ale trošku podivný, oproti zamilovaným párům láska této dvojice působí naplánovaně.Není se ale čemu divit, tak trochu se to od nich očekává.Kieran a Waverly jsou nejstaršími dětmi na Empyreu a proto by měli utvořit pár.Po větší část příběhu jsou od sebe odděleni a poté se k nim do trojúhelníku vetře další uchazeč o lásku- Seth.Mezi Sethem a Kieranem jsem si nebyla schopná vybrat, každý má totiž dobrou i špatnou stránku povahy.No uvidím, jak se budou snažit v druhém díle této série nazvaném Jiskra.

HODNOCENÍ : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky


Filmová podoba týdne (7)

12. října 2013 v 9:55 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí NiklausNázev filmu: Avatar
Režisér filmu: James Cameron
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver
Natočeno: 2009, USA

Nově objevená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace.I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

Nejúspěšnější film všech dob! Film, který měl nejvyšší tržby za první víkend promítání.Film s nejlepšími vizuálními efekty, díky kterým se úplně přeneste na unikátní planetu Pandoru.Pří některých scenériích zabírajících Pandoru vám spadne brada a budete ohromeně koukat s pusou dokořán!To všechno jsou synonyma pro film Avatar, s kterým si jeho producenti opravdu vyhráli do nejmenšího detailu a vytvořili unikátní podívanou, která se opravdu nezapomíná.
A právě proto Avatar patří mezi mé nejoblíbenější filmy.

Zkrátka Avatar je velkolepý, nekonečně nádherný, působivý, plný technologií, emocí, geniálních scén a detailů, z kterých se vám bude chtít brečet. Jde o (zatím) nejdokonalejší ukázku 3D technologie a pro mě rozhodně první 3D film.

Do světa Pandory, planety chrabrých bojovníků a magické přírody se můžete vypravit dnes 12. října ve 20:15 na Primě.