Filmová podoba týdne (6)

4. října 2013 v 17:01 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus.
Název filmu: Potomci lidí
Původní název: Children of Men
Režie: Alfonso Cuaron
Natočeno: USA, 2006
Podle předlohy: novela Potomci lidí od P.D.James
Hrají: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine.. a další
Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a odstranění příčiny neplodnosti lidstva už jen čeká na zázrak. Díky totalitnímu zřízení dokáže jediná Velká Británie odolávat chaosu. Platí za to sice strašnou cenu - občanská práva jsou velmi okleštěna a občasné pokusy o odpor brutálně potlačovány, ale Theovi, který už jen pasivně čeká na svůj konec, je to úplně jedno. Ovšem jen do chvíle, než se s pytlem na hlavě ocitne v kufru dodávky a posléze stane tváří v tvář své bývalé lásce Julian, která stojí v čele jedné z mnoha odbojových skupin a má pro Thea speciální úkol - dostat jednu z jejích spolubojovnic bezpečně ze země. Během cesty Theo zjišťuje, že jeho chráněnka Kee není obyčejná uprchlice. Naopak - je to člověk, kvůli kterému by byla spousta lidí ochotná vraždit. Je totiž v osmém měsíci těhotenství a představuje kýžený zázrak, na který lidstvo už devatenáct let čeká. Na útěku před anarchisty, kteří by ji rádi zlikvidovali kvůli zachování stávajícího bezvýchodného stavu, a reprezentanty režimu, již by ji rádi zneužili ke svým politickým cílům, se Theo a Kee stávají velmi nejistou, nicméně jedinou nadějí naší civilizace.
Novela Potomci lidí je velmi kvalitním dílkem spadajícím do žánru sci-fi, případně ji lze zařadit i mezi dystopie.Lidstvo se musí vypořádat se skutečností, že se už pravděpodobně nikdy nenarodí další malý človíček.Více ne 90 % populace je starších více než 60let a všechny lidské ženy ztatily schopnost reprodukce.Lidská rasa je tak odsouzena k zániku.A přesto se stal zázrak a mladá Kee otěhotněla.Stává se tak jedinou naději a spásou lidské rasy...
Film, natočený podle této stejnojmenné novely režíroval Alfonso Cuarón (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) a ačkoliv se úplně přesně nedrží původního příběhu, stále jsou Potomci lidí velmi pozoruhodným filmem, který stojí za shlédnutí, o čemž se můžete přesvědčit DNES ve 23:15 - na TV Prima.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama