Filmová podoba týdne (7)

12. října 2013 v 9:55 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí NiklausNázev filmu: Avatar
Režisér filmu: James Cameron
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver
Natočeno: 2009, USA

Nově objevená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace.I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

Nejúspěšnější film všech dob! Film, který měl nejvyšší tržby za první víkend promítání.Film s nejlepšími vizuálními efekty, díky kterým se úplně přeneste na unikátní planetu Pandoru.Pří některých scenériích zabírajících Pandoru vám spadne brada a budete ohromeně koukat s pusou dokořán!To všechno jsou synonyma pro film Avatar, s kterým si jeho producenti opravdu vyhráli do nejmenšího detailu a vytvořili unikátní podívanou, která se opravdu nezapomíná.
A právě proto Avatar patří mezi mé nejoblíbenější filmy.

Zkrátka Avatar je velkolepý, nekonečně nádherný, působivý, plný technologií, emocí, geniálních scén a detailů, z kterých se vám bude chtít brečet. Jde o (zatím) nejdokonalejší ukázku 3D technologie a pro mě rozhodně první 3D film.

Do světa Pandory, planety chrabrých bojovníků a magické přírody se můžete vypravit dnes 12. října ve 20:15 na Primě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama