Filmová podoba týdne (8)

25. října 2013 v 18:28 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus

Název filmu: Hvězdný prach (Stardust)
Předloha: natočeno podle knihy Hvězdný prach od Neila Gaimana
Režisér: Matthew Vaughn
Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro a další..
Natočeno: Velká Británie, USA, 2007

Tristan Thorne je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za Zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici, jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat…Pohádkový příběh pro všechny bez ohledu na "počet letokruhů", vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby a ta se okamžitě stala bestsellerem, začalo se mluvit o filmovém zpracování.

Hvězdný Prach je originální a vynikající knižní pohádka (i pro dospělé) od Neila Gaimana. Hvězdný prach- film natočený podle stejnojmenné předlohy, je jedním z mých nejoblíbenějších filmů.Dívat se na tento film je pro diváka potěšením nejenom z hlediska děje, ale i díky skvělému hereckému obsazení a smyslu pro humor.Jde o lákavou kombinaci pohádky a romantické fantasy.Na mnoho pohádkových fantasy asi nenarazíte, protože kdovíproč se točí jen drsné fantasy pro dospělé nebo princeznovské pohádky pro holčičky..Hvězdný prach skvěle kombinuje oba žánry a vzniklý výsledek je úžasný!
Pokoukání na film vám navíc zpříjemní i humorné scénky (teplý De Niro..), sympatický Charlie Cox a nefalšovaná chemie mezi Tristanem a Yvaine..

Neneche si ujít Hvězdný prach, který můžete shlédnout zítra v sobotu 26.10 ve 20:00 na NovaCinema!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama