Review: Prokletý dům

28. října 2013 v 21:29 | Aires |  Recenze
Autor: Rachel Caine
Originální název: Glass Houses
Série: Upíří z Morganville, 1.díl
Žánr: paranormal fantasy/romance, upířina
Počet stran: 250
Vydavatel: Brokilon, 2011

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví…
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství… ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi…HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prokletý dům je prvním dílem ze dvanáctidílné série Upíři z Morganville.Hlavní hrdinkou této série je Claire, teprve sedmnáctiletá studentka s nadprůměrnou inteligencí, která se díky svým skvělým výsledkům dostala od dva roky dříve , než je běžné, na vysokou.Její starostliví rodiče se o ni bojí a nechtějí ji pustit nikam daleko, takže šprtka Claire skončí na průměrné maloměstské univerzitě v městečku Morganville.Snaží se v novém prostředí adaptovat, nový úspěšný start ji ale kazí partička dívek, která nudu zahání šikanováním svých obětí.A právě Claire je jejich novým terčem.Tyranky ji dost znepříjemňují život na koleji, neustále ji urážejí a napadají.Po jedné vážnější potyčce, kvůli koši na prádlo (ehm..?!), se ji dokonce pokusí zabít tak, že ji schodí ze schodů.Vyděšená Claire už na koleji nechce zůstat ani minutu a okamžitě začne shánět nové bydlení.Naštěstí narazí na inzerát, ve kterém skupinka studentů shání spolubydlící.

Nastěhuje se do malého domu ve kterém bydlí další podivní teenageři.Seznámí se tak s gothičkou Evou, sexy boyem Shanem a tajemným majitelem domu Michaelem.Všichni její spolubydlící ovšem znají děsivé tajemství, které se brzy dozvídá i Claire- Městu vládnou upíři.Na první pohled absurdní a úsměvná historka se však ukáže jako pravdivá.Morganville skutečně ovládají upíři, část obyvatelstva je jejich otroky, část si pěstují jako potravu.A Claire, která je přímo magnetem na potíže, se brzy dostane do problémů přímo s krvežiznivými vládci města.

Hlavní hrdinka Claire mi nebyla příliš sympatická.Lze ji popsat několika slovy- má být hezká, chytrá, naivní a bezbranná.Ovšem tento mix vlastností je spíše špatnou kombinací.Její nadprůměrně vysoké IQ se někam vytratilo, protože její uvažování mu rozhodně neodpovídá.Nad jejím chováním jsem často kroutila hlavou a marně se ho snažila pochopit..Navíc Claire pořád přitahuje potíže a ještě k tomu si další problémy vyrábí sama.Svým jednáním si vykoleduje spoustu potíží, přičemž úplně nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.

Naštěstí tu ještě máme další postavy, které jsou zajímavější.Nejvíce jsem si oblíbila Michaela.Je to sympaťák, klaďas a má svá tajemství…Michael je podle mě nejzajímavější postavou v tomto dílu a nebýt jeho příběhu, nestál by Prokletý dům snad ani za zmínku.

Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři, ovládají obyvatele města a ti, kteří jim nejsou jinak užiteční slouží jako potrava.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?Proč Claire zůstává v Morganville, kde ji hrozí smrtelné nebezpečí?Proč zkrátka neodejde na jinou univerzitu?

A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají.Kniha na mě působí, jako kdyby si její autorka řekla, že bude psát o upírech a už se nezamyslela nad tím, co o nich bude psát.O upírech se toho ani příliš nedozvíte, jejich schopnosti, hierarchie a další věci vám zůstanou utajeny.

Prokletý dům je další upířina, ale podprůměrná.Aby vás čtení této knihy bavilo, musíte být mladí patnácti let, hodně naivní, zoufale znudění nebo opravdu hodně nadšení do upírů..Prokletý dům nesrší humorem, není originální, ani poutavý.Jde o průměrné dílko ze svého žánru, které neurazí ani nenadchne.
Prokletý dům nemůžu hodnotit lépe než :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, přičemž celá jedna hvězda je zásluhou Michaela..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 downloady-thesims2 downloady-thesims2 | Web | 28. října 2013 v 21:33 | Reagovat

sem myslím už viděla xD

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 28. října 2013 v 21:33 | Reagovat

Moc mě nezaujala, upíři se mi už nějak přejedli... ale obálka je krásná :)

3 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 30. října 2013 v 12:47 | Reagovat

Už jsem to četla a moc se mi to líbí... teda jako četla jsem dva díly - si děláš srandu, že ta série jich má 12 ne?? O_O To jich přeložili docela málo... :D

4 Aires Aires | 1. listopadu 2013 v 11:26 | Reagovat

Obálka je na naše české poměry opravdu krásná, dokonce se mi líbí více než ta anglická :)
A tato série má opravdu 12 dílů, pokud vím, tak nakladatelství Brokilon se je chystá přeložit všechny, jen jim to jde opravdu hodně pomalu..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama