Listopad 2013

Inspiration (1)

25. listopadu 2013 v 13:18 | Aires |  Inspiration

Inspiration

-Nové meme od Nikki Finn.

Inspirováno pohádkou Janse Christiana Andersena- Děvčátko se sirkami :)
Angel in forest (from DevianART)

Review: Horečka

24. listopadu 2013 v 20:31 | Aires |  Recenze
Autor: Lauren DeStefano
Originální název: Fever
Série: Zahrada nesmrtelnosti, 2.díl
Žánr: dystopie, dobrodružný
Počet stran: 352
Vydavatel: Fortuna Libri, 2012

Pokračování mrazivého románu Past

Rein je opět v akci. Po útěku ze sídla se dostane do zajetí ke kuplířce, avšak odhalí její úmysly a začne opět vzdorovat. Jak dopadne strastiplná cesta k Rowanovi? Vaughn je rozhodnutý přivést Rein zpět do sídla za každou cenu. Tentokrát jde Rein o všechno.HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Horečka je druhý díl dystopie, která u mnoha čtenářů zabodovala díky své originalitě a neotřelosti, protože autorka se ve svých knihách nebojí ani takových tabu, jako jsou vícečetná manželství, prodej dívek a experimentování na lidech.Horečka začíná prakticky v tom okamžiku, kde první díl končí.

Rein se konečně podařilo společně s Gabrielem utéct z domu pana Vaughna.Konečně jsou na svobodě a mají před sebou další těžký úkol- najít Reinina bratra Rowana.Vydávájí se do New Yorku, kde naposledy Rein se svým bratrem bydlela, ale cesta je to dlouhá a nebezpečná.Ještě tentýž samý den se dostanou do zajetí a stanou se tak majetkem Madam, která provozuje nevěstinec.Rein se ovšem nehodlá stát novou hlavní atrakcí podniku, proto ihned začíná vymýšlet plány na další útěk.Naštěstí se ji i Gabrielovi podaří utéct a brzy pokračují na své cestě do New Yorku.

http://25.media.tumblr.com/cfaab26f4e0c1aef09be7fd875564162/tumblr_msw1qjGQi41rlojm7o1_500.jpgAle Madam nebyla jedinou nástrahou, která je na cestě čeká.Nemají peníze, pořádný plán ani tušení, kde hledat Rowana.Navíc je tu nečekaná překážka- Rein začne trápit záhadná horečka, která ji čímdál tím více vyčerpává.Je možné, že s její nemocí má něco společného doktor Vaughn?Opravdu Rein a Gabriel dokázali navždy utéct ze sídla plného bonbonků a luxusu, ze své zlaté klece?.A ještě bych přidala jednu svou vlastní otázku- Opravdu věřili, že jim Vaughn dá pokoj?

Přesně jak říká anotace- Rein je zpátky.Tvrdohlavá, trošku rebelská, avšak citlivá a sympatická Rein se opět vrhne do boji se starými i novými nepřáteli.Doprovází ji poněkud nenápadný Gabriel, který ji pomohl utéct.Gabriel je sice sympaťák a narozdíl od Lindena i jasný klaďas, ale za celou dobu toho moc nenamluví, nevykoná a jeho vztah s Rein je takový vlažný.Přijde mi, že jejich lásce nějak chybí ta pomyslná jiskra nebo vášeň.

Samotný příběh je skvěle vymyšlený a propracovaný do nejmenších detailů.Lauren DeStefano v Horečce, stejně jako v předchozím díle, umí skvěle popsat emoce hlavních hrdinů a celkovou atmosféru, která je často přímo mrazivá až depresivní.Lauren opět prokázala, že tabu ani drsných scén se nebojí a tak při čtení některých částí budete tajit dech napětím, zděšením a nebo budete zaskočení vývinem děje.Horečka je překvapivá s nepředvídatelným dějem.

Nejedná se o špatnou nebo nezajímavou knihu, mě ale druhý díl této série příliš neuchvátil.Nějak mi neseděl vztah mezi Rein a Gabrielem, který se v průběhu nijak nevyvíjel a prostředí ve kterém se kniha odehrávala.Nevěstinec madam Soleskiové mi tam tak nějak přebýval, chybělo mi prostředí vily doktora Vaughna a Linden.Původně jsem očekávala, že ve druhém díle se dozvím více o Vaughnovy a o viru, kvůli kterému všichni umírají mladí.Navíc děj byl, stejně jako u Pasti, málo akční, trošku i nudný.

Asi se mi potvrdilo, že nemám ráda prostřední díly sérií, protože Horečka je sice zajímavá, ale prakticky o ničem.Nic nového se nedozvíme a situace se oproti prvnímu dílu moc nezmění..A tak ode mě Horečka získává o něco menší hodnocení než předchozí díl a já doufám, že nakladatelství Fortuna Libri se rozhodne vydat i závěrečný díl Sever, ať se brzy dozvíme, jak to všechno dopadne.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Review: Vlčí touha

16. listopadu 2013 v 18:52 | Aires |  Recenze
Autor: Daria Charon
Originální název: Die Maske der Liedenschaft
Série:
Žánr: erotická romance
Počet stran: 191
Vydavatel: Moba, 2010

Městečko Allershausen je zavázáno smlouvou, která mužům z Wolfensburgu zaručuje, že jim budou předány všechny pětadvacetileté mladé ženy. Vlčí muži nyní požadují tři ženy. Radní jim tedy pošlou tři nevěstky. Když podvod vyjde najevo, dožadují se rozzuření vlčí muži svého práva. Aby Viola Bruggerová ochránila svoji mladší sestru Samaru, odchází spolu s ní. Po příchodu na Wolfensburg se ocitne ve víru nenávisti, vášně a touhy. Za tím vším stojí tajemný muž s maskou, Kyrian Lupanescu.
HODNOCENÍ::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Jako další knížku ke zrecenzování jsem si vybrala už trošku starší titul- Vlčí touhu, která sice podle anotace vypadá jako paranormal fantasy, ale ve skutečnosti jde o mix červené knihovny a erotické romance s pár drobnými prvky fantasy.Podle anotace bych rozhodně nečekala, že v knize bude tolik eroticky laděných scén, autorkou napsaných úplně bez ostychu a troufám si říct, že i poměrně dobře.

Poblíž městečka Allerhausen stojí Wolfensburg, hrad vlčích mužů, o kterých kolují ty nejpodivnější a nejtemnější historky.Chladnokrevní Vlčí muži jsou nebezpeční, mocní a všichni ostatní lidé by se jich měli bát.Městu Allerhausen nabídnou mír, pokud jim jednou za několik let vždy přivedou všechny jejich pětadvacetileté ženy- panny.A ten čas právě teď nastal.Ovšem radní jim pošlou tři nevěstky a podvod brzy vyjde najevo.Rozzuření Vlčí muži do města vtrhnou a tři vybrané panny si chtějí odvést násilím.

Mladičká Viola chce ochránit svou mladší sestru a nabídne se vlčím mužům dobrovolně.Ti ji odvedou přímo na tajemný Wolfensburg, kde vládne ještě tajemnější muž s maskou- Kyrian Lupanescu.Zpočátku vyděšená Viola brzy poznává, že vlčí muži nejsou ani zdaleka tak krutí a necitelní barbaři, za které je ostatní považují.Kyrian si pomalu, ale jistě získává její sympatie a mezi oběma hlavními hrdiny přeskočí pořádná jiskra.A navíc Kyrianovy zkušenosti v oblasti sexu jsou nemalé a on neváhá Violu pořádně zasvětit.Společně s Violou se chce pokusit zlomit kletbu, kvůli které neustále nosí masku, která mu zahaluje obličej.Samotnou zápletku týkající se kletby vám, ale už neprozradím.

Jak už jsem zmiňovala výše, pod nenápadnou anotací se skrývá dobře utajená erotická romance.Zpočátku mě to překvapilo, protože to nebylo to co jsem od knihy očekávala, ale nakonec mě příjemně překvapila.Erotické pasáže jsou vkusně napsané, nepůsobí v ději jako pěst na oko a velkým bonusem je, že celá kniha není opravdu jen o sexu, ale má i jinou dějovou linku.Jinak řečeno- jde v ní i o něco jiného než o sex.Hlavní postavy jsou charismatické, vcelku si je oblíbíte.Zároveň se vám ale do paměti nezapíší natrvalo, možná i proto, že Vlčí touha je poměrně krátká a její čtení vám rychle uteče.

Celá knížka nápadně připomíná pohádku o Krásce a zvířeti, ale její konec není úplně nejpohádkovější, typu " a žili štastně až do smrti..".Cesta ke zlomení kletby nebude jednoduchá a autorka nechá Violu a Kyriana na jejich pohádkový happyend čekat poměrně dlouho, celých deset let.Mnohými čtenářkami je tento konec zatracován, mě se ale přesto líbil a nic proti takovému zakončení nemám.Vlčí touha je příjemná a rychlá oddechovka, která vás ve finále může překvapit.Její přečtení za zkoušku určitě stojí!

HODNOCENÍ::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Sladká políbení (10)

16. listopadu 2013 v 18:03 | Aires |  Páteční Sladká políbení

Přejel mi dlaní přes šíji a dotkl se svými rty mé brady.,,Máš mi za zlé, že chci být jako ty?" zamumlal mi do kůže.Čekala jsem, že mi jeho rty sklouznou na krk, ale místo toho se přesunuly k mým rtům.

Tiskl je ke mě, otevíral mi ústa.Podlehla jsem horkému tlaku a vnímala jeho rozpálené tělo, jak se dotýká toho mého.Horko z toho, jak pil něčí krev.

Odtáhla jsem se a pohladila prstem žilku na jeho krku.,,Můžeme být spolu i když..?"Cítila jsem, jak se mi rozpaky hrne krev do tváří.,,I když nebudeš jako já?To je těžké.Když se budeme milovat, budu se z tebe toužit napít.."

,,Věřím ti." řekla jsem a otevřela oči.,,Věřím, že mi neublížíš."

Zvedl hlavu.Oči se mu rozšířily a zaplály rudě a tesáky se mu vynořily z úst.Jediným plynulým pohybem mě položil na zem a přitiskl se ke mě.Přejela jsem mu dlaněmi po zádech a cítila, jak jeho pokožka začíná chladnout i když vedle nás hořel oheň.Pohladila jsem jeho boky a zamířila dlaní k pásku.Vedl mi ruce pod látku kalhot, a pak už jsem pochopila, proč je jeho pokožka tak studená, kam všechna ta krev zmizela...

Review: Temná horečka

9. listopadu 2013 v 18:35 | Aires |  Recenze
Autor: Karen Marie Moning
Originální název: Dark Fever
Série: Horečka, 1.díl
Žánr: urban fantasy, paranormal
Počet stran: 352
Vydavatel: Jota, 2012

Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz...

Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.

HODNOCENÍ:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Série Horečka dlouho unikala mé pozornosti, protože její anotace mě nenalákala.Teprve nedávno jsem se začetla do prvního dílu Temná horečka a po jeho přečtení můžu prohlásit, že patří mezi ty knihy, o kterých jsem si nejdříve říkala "co to je zase za blbost", a po jejich přečtení jsem potom byla více než mile překvapena!Takto se mi už poněkolikáté potvrdilo, že pod nepříliš zajímavou anotací se může skrývat knižní poklad, a že bych opravdu neměla žádnou knihu předem zavrhovat!

MacKayla Laneová je obyčejná, dvadvacetiletá dívka, která žije naprosto bezstarostný život, bydlí v domě s rodiči a těší se, až pojede za svou sestrou, která studuje v Dublinu.Většinu času pečlivě dbá o svůj vzhled, stará se o to, jak vypadá a jestli její nehty mají ten správný odstín růžové.Jednou ji během odpoledního opalování vyruší telefonát, který jí rázem obrátí celý život naruby.Její sestra Alina byla brutálně zavražděna.Těsně před smrtí navíc Mac zanechala zprávu, ve které se zmiňuje o mocné knize a jakémsi nebezpečí..Mac je zdrcená ze smrti své sestry a má pocit, že detektivové v Dublinu se případem příliš nezabývají, tak odjíždí do Irska, odhodlaná zjistit, kdo zabil její sestru.Osamocená v cizí zemi brzy zjišťuje, že stejně jako její sestra i ona je Vidoucí, obdařená schopností vidět tajemné a nebezpečné Danany.Brzy se seznamuje se záhadným majitelem knihkupectví- Jerichem Barronsem, který ví o Dananech více, než se na první pohled zdá.Běžné upíry a vlkodlaky v této knize nahrazují Dananové, zvláštní bytosti, které se k nám dostali z jiného světa.Dananové se dělí na Bojovníky světla a tmy, ovšem ani s jednou z frakcí není radno si zahrávat.Všichni pátrají po mocných relikviích, díky nimž by mohli získat neomezenou moc a vládu.Po starobylých relikviích touží natolik, že jim nedělá problém zabíjet kohokoliv, kdo jim stojí v cestě.A Mac, která je Vidoucí, je schopna prohlédnout všechny dananské iluze a Danany, kteří běžným lidem připadají neobyčejně krásní, vidí v jejich pravé ohyzdné podobě.Karen Marie Moning nám představuje fantastický svět, který je příjemným zpestřením mezi všemi těmi upířinami apod..Tento svět se mi zdál velmi zajímavý, ale možná by nebylo na škodu, kdyby ho autorka trošku lépe a více vyvětlila.Nejen já, ale určitě i další čtenáři se v nepřehledném světě ztrácí.Je těžké odhadnout, kdo je kdo, kdo je ten hodný a kdo špatný, přičemž úplně tím nejzáhadnějším a nejtrvdším oříškem k rozlousknutí je Jericho Barrons.

Jericho Barrons je kapitola sama pro sebe.Má vše, co hlavní hrdina má mít- je krásný, tajemný a s mužným sex-appealem.Kromě toho je ale i děsivý a nebezpečný.Jericho je sebevědomý muž, který přesně ví co chce a navíc je příjemně okouzlující.V knize se vyskytne jen pár okamžiků, kde jsou jisté náznaky, že Jerichovu kouzlu začíná podléhat i Mac, ale žádnou velkou romantiku nečekejte.Určitě budete celou dobu přemýšlet, kdo vlastně ten Jericho Barrons je?Odpoveď ale nedostanete a tak nezbývá než doufat, že se o něm v dalším díle dozvíme více.

Hlavní hrdinka Mac během knihy prodělá úplný restart charakteru.Na počátku je dokonalá Barbie, z níž se v průběhu děje stává odvážná bojovnice.MacKayla byla sympatickou hrdinkou, kterou jsem si oblíbila.Líbil se mi i to, že v existenci Dananů neuvěřila hned, jako některé jiné hrdinky, ale až po delší době, kdy už skutečnost, že je opravdu vidí nešlo přehlížet.

Kniha se mi četla dobře, lehce a nelíbilo se mi na ní jen pár detailů.Největším negativem byli spoilery.Téměř v každé kapitole se setkáte s větami jako- "to jsem ještě nevěděla, že tohle byl teprve začátek" a se spoustou podobných vět, které částečně odkrývají děj, takže situace, které by pro čtenáře byly jindy překvapením, se dají odhadovat dopředu.

Možná proto, že jsem od Temné horečky nic moc neočekávala, mě nakonec opravdu příjemně překvapila.Objevila jsem svou novou oblíbenou sérii a už ted se těším, až začnu číst druhý díl, který na mě čeká v knihovničce.Těším se na další setkání s Jerichem Barronsem a opravdu doufám, že se dozvím, co je sakra zač!:)

Review: Černá labuť vzlétá

1. listopadu 2013 v 16:44 | Aires |  Recenze
Autor: Lee Caroll
Originální název: Black Swan Rising
Série: Černá labuť vzlétá, 1.díl
Žánr: urban fantasy
Počet stran: 400
Vydavatel: Albatros Media-Motto, 2013

Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko a vypustí tak na svět prastaré Zlo...HODNOCENÍ ::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pod pseudonymem Lee Caroll se skrývá manželská dvojice Carol Goodmanová a Lee Slonimský.A právě tato dvojice vás ve svém prvním románu ze žánru urban fantasy s názvem Černá labuť vzlétá, zavede do New Yorku, kde můžete s hlavní hrdinkou Garet prožít její zvláštní dobrodružství.

Garet Jamesová vyrábí šperky a stará se o otcovu uměleckou galerii.Otec se ovšem příliš zadlužil a hrozí jim, že o galerii a o všechen majetek přijdou.Garet se po cestě městem zastaví v zapadlém starožitnictví a starý prodavač ji požádá o laskavost-chce aby otevřela cennou skříňku, na jejíž pečeti je stejný znak, jako má Garet na svém prstenu.Znak s černou labutí.Garet si skříňku vezme domů a otevře ji.Tím ovšem na svět vypustí démony zmaru a zoufalství, kteří jsou připraveni napáchat co největší zlo, pohltit celé město a způsobit zkázu New Yorku..

Ale to je teprve začátek.Garet se brzy dozvídá více o své minulosti a především to, že je stejně, jako její matka, Strážní věž.Pochází z rodu žen, které po celá staletí střežily hranici mezi světem démonů a naším světem.Garet se tak musí ujmout své povinnosti ochránit obyvatele New Yorku, protože ona jediná má nadpřirozené schopnosti a šanci porazit čaroděje, který chce ovládnout svět.Díky kouzelnému zraku prohlédne a od té doby vidí náš svět v celé jeho kráse a rozmanitosti, se všemi jeho obyvately, lidmi i nadpřirozenými bytostmi..Brzy potká upíra a další nadpřirozené tvory, kteří ji předávají své dovednosti, aby se Garet mohla vypořádat s démony.Garet se stává nepostradatelnou pro boj proti uniklým démonům.Podaří se jí zastavit mocného čaroděje a démony? A aby toho nebylo málo, jejím společníkem se stává tajemný upír Will Hughes, do kterého se zamiluje prakticky na první pohled..Ale Will má spoustu vlastních tajemství, vlastní skrytou motivaci a je mnohem tajemnější než se zdá..

Garet Jamesová vybočuje z početné řady urban fantasy hrdinek, které jsou obvykle drsné holky, co nejdou pro ránu daleko a jen tak něčeho se nezaleknou.Naproti tomu Garet je obyčejná žena, které se své rodinné tajemství dozvídá nečekaně a vyrovnává se s ním přesně tak, jak by se s ním normální člověk vyrovnal.Zjištění, že se náhle ocitá uprostřed dění a to společně s upíry, elementály a démony, ji pořádně děsí.Vcelku mohu říct, že mi byla sympatická, kromě pár příhod, kdy si snad "seděla na vedení".

V knize je i romantická linka, která ovšem úplně nefunguje tak, jak by měla.Garet se okamžitě zamiluje do Willa Hughese, upíra, který jí vždy připěchá na pomoc, když potřebuje.Mezi nimi přeskočí taková jiskra, že se pro to spíše hodí označení vášnivé vplanutí.Garet už druhý den po jejich seznámení plánuje jejich budoucnost a to přímo věčnou budoucnost v níž ona bude upírkou po Willově boku.Toto mi přijde nenormální, nemyslím si, že by dospělá holka byla ochotna nechat se přeměnit v upírku po jednodenní známosti..A podobně se hlavní hrdinka chová po celou dobu.Will navíc působí zvláštně, trochu jako z historického románu a nepřipadal mi jako zajímavá postava.

To co vypadalo jako slibný námět (neubránila jsem se spojování s Pandořinou skříňkou..) pro urban fantasy, s příslibem tajemna a romance, nakonec autoři pokazili dlouhými popisy okolí a nudných šperkařských postupů..Objem 400 stránek by se určitě dal smrsknout na 300 a kniha by tak získala větší šmrnc.Akčních scén a napětí je v knize málo, děj plyne zvolna a klidně.

V žánru urban fantasy tak Černá labuť vyčnivá a těžko říct, jestli v pozitivní nebo negativním slova smyslu.Mě se kniha poměrně líbila i když měla své mouchy.Pokud vás baví urbanky s drsňačkami prošpikované pořádnou erotikou, typu Anita Blake nebo s detektivní zápletkou, poohlédněte se jinde, Černá labuť nebude nic pro vás.Tato kniha je spíše pohádková oddechovka.

Černá labuť si vysloužila celkové hodnocení :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:.

Sladká políbení (9)

1. listopadu 2013 v 12:40 | Aires |  Páteční Sladká políbení


Shane udělal dva kroky do pokoje."Nechci abys příští dva dny vycházela ven."řekl. "Poslední věc, kterou bych chtěl, je poslat tě domů se stopami kousnutí od upíra na krku.Nebo v rakvi." ztlumil hlas."Nesnesl bych to.Víš to že?"
Pořád měla skloněný pohled.Udělal další krok a ona spatřila jeho bosé nohy a fotbalové trenýrky."Claire, musíš mi to slíbit."
"Nemůžu, nejsem malé dítě."odpověděla.
Zasmál se, tiše, hrdelně."Aha, ale já se nechci dívat, jak ti znovu někdo ubližuje."
Vzal ji za bradu a zvedl jí hlavu.
Celý svět znehybněl.Claire připadalo, že její srdce přestalo bít.
Jeho rty byly teplé, měkké a sladké a jejich dotyk ji překvapil.Srdce ji bušilo tak rychle, až měla pocit, že ji v hrudi mává křídly nějaký pták.Zrudla, bylo ji horko, tak horko..
Přestal ji líbat, přitiskl své čelo k jejímu a vzdychl.
"Tohle se nemělo stát."řekl Shane.
"Nejspíš ne."přikývla. "Ale já za dva dny odjíždím a bylo by hloupé, abych tě ani jednou nepolíbila."

Ani si nebyla jistá, kdo tentokrát políbil koho.Tentokrát vzal její tvář do dlaní, hladil ji po vlasech, krku..
Vydechla se rty u jeho a on zasténal.Zasténal.Netušila, že je schopná cítit něco takového, že ten pocit může přebíhat po její kůži a nervech jako úder blesku.