Duben 2014

Review: Čistá krev

19. dubna 2014 v 20:42 | Aires |  Recenze
Autor: Nancy Gideon
Originální název: Masked by Moonlight
Série: Měsíční svit, 1.díl
Žánr/ tagy: paranormal, romance, vlkodlaci
Počet stran: 336
Vydavatel: Fragment, 2012

Detektiv Charlotte Caissieová si slíbila, že za každou cenu pomstí smrt svého otce a zničí bosse místního podsvětí. Jako "vstupenka" do zločineckého prostředí jí má posloužit jeho osobní strážce Max. Muž s pověstí nelítostného zabijáka ji ale začne přitahovat víc, než by sama chtěla. Může obstát vztah dvou lidí, kteří stojí na opačných stranách zákona? Jakou oběť bude muset Charlotte přinést?

HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Čistá krev mě zaujala především svou nádhernou obálkou.Ponechat knize svou původní obálku byl dobrý tah, protože je opravdu povedená.Svalovec se svůdným pohledem se skvěle vyjímá v knihovničce.

Hlavní hrdinkou je detektivka Charlotte Caissieová, přezdívaná Cé Cé.Charlotte nýní vyšetřuje sérii brutálních vražd.Po celém New Orleansu policisté nachází zmrzačená těla rozcupovaná na cucky a s rozdrásananými hrdly.Na první pohled vraždy vypadají jako útoky šíleného zvířete.Vše ale nasvědčuje tomu, že nějakou spojistost s vraždami má místní mafiánský boss a král podsvětí Jimmy Legere s kterým máCharlotte nevyřízené účty z minulosti.Jimmy Legere je totiž zodpovědný za vraždu jejího otce a Charlotte se touží pomstít.Jejím cílem je dostat toho mizeru do vězení.Chce ho dostat a zničit za každou cenu, což ale není vůbec jednoduché.Charlotte totiž v cestě stojí Max Savoie, Jimmyho pravá ruka, jeho kat a především- jeho nevlastní syn..Dostat se přes Maxe je prakticky nemožné a tak Charlotte napadne šílený plán.Chce využít Maxe a přes něj se dostat k Jimmymu.Plán má ale jednu velikou trhlinu- Cécé totiž nepočítala s tím, že se do Maxe zamiluje.Ani jeden znich nepočítal s intenzivní přitažlivostí, kterou k sobě cítí.Oba ale vědí, že jejich vztah je nemožný.Cé Cé je policistka, zatímco Max je věrný Jimmymu a stojí tak na špatné staně zákona.

I přesto mezi nimi vznik podivný vztah, který je ještě podivnější tím, že Max není člověk.Max je kožoměnec a dokáže se podle libosti proměňovat ve vražednou bestii- vlkodlaka.Je silný, nebezpečný, sexy a přesto zranitelný.Po násilné smrti jeho matky se Maxe ujal právě Jimmy Legere a vychovával ho jako svého syna.Max je mu tak plně oddaný a na slovo plní jeho příkazy.Jimmyho považuje za svého otce a neváhá pro něj i zabíjet.Uvnitř je ale zmatený, nejistý a propadá tesknivým stavům, skoro jako opuštěný pes, kterého necháte doma samotného.Touží po ženě, která vyplnila prázdnotu v jeho nitru.Může být tou ženou právě Charlotte?

Hlavní hrdinka Cé Cé mi nebyla sympatická.Na místa činu chodí nejraději oblečená v minisukni a s jehlovými podpatky na kterých jí ulpívají kusy mozku z nebožtíka.Je drsná policistka, která pro pomstu udělá úplně všechno.Na druhé straně se v každé druhé kapitole psychicky hroutí a tápe ve svých pocitech k Maxovi.

Max je zajímavá postava.Ve skutečnosti je uvnitř křehký a hledá někoho, kdo by jej utěšil.Charlotte, ale není to správnou osobou.Neváhá ho totiž využít, zradit, zmanipulovat a pošlapat jeho srdce při každé příležitosti.A Max, jako zbitý pes,který neví co dělat, se přesto k ní stále vrací.Cé Cé mi byla nesympatická už jen kvůli tomu, jak nemilosrdně zneužívá Maxe.Když vám někdo nabídne svoje srdce a vy ho opakovaně pošlapete, je to dost nechutné a takovou hrdinku si rozhodně nemůžete oblíbit.

Navíc obě postavy se chovají hodně zmateně.Charlotte neustále mění svoje priority a jejím myšlenkovým pochodům jsem opravdu neporozuměla.Ve všem hodně tápe a neví co chce.S Maxem se pořád hádá kvůli všelijakým prkotinám, až jsem si říkala- jak ji ještě Max vůbec může ještě po tom všem milovat?Kromě chaotického chování postav, ke všeobecnému zmatku přispívá i fakt, že kniha je psaná ve třetí osobě z pohledu různých postav a ty se často střídají.Kromě toho je děj ještě proložen záblesky z minulosti, které nejsou moc srozumitelné a ve výsledku se čtenář v příběhu ztrácí.

Knize nakonec dávám tři hvězdičky- průměrné hodnocení.Není to úplný propadák, ale ani kniha ke které bych se chtěla vracet.Nejvíce mi vadili pomatené postavy a neustále střídání vyprávění z úhlu rúzných postav.Zkrátka mi kniha a hlavní hrdinové nesedli.Jedná se o podprůměrnou paranormální romanci, zaměřenou spíše na vztahy mezi postavami než na akční dějovou linku.Nechci být přísná, ale myslím si, že můžete najít lepší knihy s podobným zaměřením- jako série Kate Daniels, Mercy Thompson nebo Znamení vlka.

HODNOCENÍ ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Filmová podoba týdne (11)

15. dubna 2014 v 15:28 | Aires |  Filmová podoba týdne
Toto meme má na svědomí Niklaus

Název: Můj přítel delfín (Dolphin Tale)
Natočeno: USA, 2011
Režie: Charles Martin Smith
Hrají: Harry Connick Jr., Morgan Freeman, Ashley Judd a další..
Tagy: rodinný, podle skutečné události

Malý chlapec Sawyer najde na pláži delfína zamotaného do sítě na krabi.Zraněný delfín je převezen do nemocnice pro mořská zvířata, kde se mu všichni snaží pomoci.Delfín dostává jméno Zima (Winter) a skamarádí se Sawyerem.Brzy se ale ukáže, že je nutné, aby Zima přišla o ocas,protože jedině tak může přežít.Sawyer každého kolem sebe motivuje, aby Zimě pomohli tím, že jí vytvoří umělý ocas.


Můj přítel delfín je pěkný rodinný film, který ačkoliv je určen především dětem, může být i zajímavý pro dospělé, co mají rádi zvířata.Film je příjemná oddechová záležitost.Pro mě byl zajímavý tím, že je natočený podle skutečné události.Delfíní samička Winter se opravdu v roce 2005 zamotala do sítě na krabi a kvůli tomu přišla o ocas.. Winter ale všechny překvapila tím, že i přes svůj vážný hendikep přežila.Winter nýní žije v akváriu na Floridě, má umělou ploutev a více se oní můžete dozvědět na jejím webu http://www.seewinter.com/ .

Speciál- Modrá jako safír (1)

13. dubna 2014 v 17:27 | Aires |  Speciály
Vždy po dopsání některé z recenzí pátrám po internetu po vhodných obrázcích, které by se hodily k dané recenzi a které souvisí s recenzovanou knihou.Občas objevím zajímavé obrázky nebo videa o které mě napadlo se s vámi podělit.Výsledkem je, že mě napadlo tvořit jakžtakž pravidelné speciály- plné fotek, videí nebo zajímavých odkazů, které se vztahují k určité knize.K tomu je ale potřeba dostatek materiálu, tak právě proto nebudou speciály ke všem knihám.

První speciál je vytvořený ke knize Modrá jako safír. (trilogie Drahokamy, díl druhý)
http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2014/023/e/d/saphirblau_by_katherinarosaliers-d73d6tm.jpg

Úryvky z Modré jako safír:

Xemerius se venku na chodbě zavěsil na lustr jako netopýr. "Je to tu trochu strašidelné," konstatoval. "Právě kolem prošel bezruký templářský rytíř, znáš ho?"
"Ne," řekla jsem. "Díky bohu neznám. Pojď, musíme tudy."
"Vysvětlíš mi to s tím cestováním v čase?"
"Sama tomu moc nerozumím."
"Koupíš mi kočku?"
"Ne."
"Ale já vím, kde se dají sehnat zadarmo. Ach, hele, v tom brnění je člověk."
Kerstin Gierová, Modrá jako safír, str. 51
Nakonec to byl Gideon, kdo prolomil mlčení, a to mě naplnilo jistou dávkou zadostiučinění. "Co se děje, ukradla ti kočka jazyk?" Způsob, jakým to vyslovil, byl skoro rozpačitý.
"Co prosím?"
"To se vždycky ptala máma, když jsem byl malý. Když jsem tak umanutě zíral před sebe přesně jako teď ty."
"Ty máš mámu?" Teprve když jsem to vyslovila, mi došlo, jak pitomá ta otázka je. Můj ty bože!
Gideon pozdvihl obočí. "Co sis myslela?" zeptal se pobaveně. "Že jsem nějaký android, kterého sestavil můj strýček Falk a pan George?"

Kerstin Gierová, Modrá jako safír, str. 27 - 28
Fotky z filmu Saphirblue:
Vložený trvalý odkaz obrázku

Odkaz na trailer k filmu Saphirblau:
Odkaz na Saphirblau fanpage web:

https://twitter.com/SaphirblauFANS

Review: Modrá jako safír

13. dubna 2014 v 16:49 | Aires |  Recenze
Autor: Kerstin Gier
Originální název: Saphirblau
Série: Drahokamy, 2.díl
Žánr/ tagy: cestování časem
Počet stran: 344
Vydavatel: Coboo, 2012

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Na druhý díl ze série Drahokamy jsem se vážně těšila, protože závěr prvního dílu mě nechal pořádně napnutou a zvědavou, jak to bude dál.A tak jsem neodolala a rychle se pustila do čtení pokračování.

Modrá jako safír začíná přesně tam, kde přechozí díl skončil.Mezi oběma díly není žádná pauza a tak se hned na první stránce znovu setkáte se svými oblíbenými hrdiny v přesně takovém stavu a náladě, v jaké jste se s nimi na konci minulého dílu rozloučili.

Gwendolyn se ještě ani nestihla vzpamatovat ze zjištění, že je nositelkou časocestovacího genu ona a ne její protivná sestřenice Charlotte a už se na ni kupí další trable.Kromě toho, že si párkrát za den odskočí o nějaké to století zpátky a musí se naučit spoustu zvláštních a zdánlivě jednoduchých věcí, aby v minulosti působila jako skutečná dáma (například tančit menuet a udělat správně pukrle), tak se navrch ještě musí vypořádat se svými city ke Gideonovi.Gideon se chová skutečně zvláštně a Gwen z něho má pořádně zamotanou hlavu.Gwen se ale nad svými starostmi s láskou nemůže trápit moc dlouho, protože další problémy přibývají.Společnost Strážců jí pořád nevěří, něco velkého před ní tají a navíc se zdá, že ji chtějí zmanipulovat ke svým vlastním účelům. A aby toho nebylo málo, Gwen navíc zjišťuje, že dokáže vidět duchy mrtvých a démony.Gwendolyn tak nedobrovolně získá nového kamaráda Xemeriuse.Xemerius je malý, otravný chrlič z kostela, který se stává jejím nerozlučným společníkem a svými hláškami baví nejenom samotnou Gwen, ale i čtenáře.Nikdo jiný kromě Gwendolyn ho nevidí a tak je užitečný i jako neviditelný slídil, který dokáže procházet zdí a zjistit řadu užitečných informací.

Celý děj se pořádně zamotává a nakonec z toho neměla v hlavě guláš jenom Gwen, ale i já.Kerstin Gier dokázala vytvořit tak zamotanou zápletku, že do poslední chvíle nedokážete uhodnout rozřešení celé záhady a tajemství, které strážci skrývají.Kniha má navíc rychlý spád, takže se čte dobře a rychle.Autorka také nějak dokázala ve třísetstránkové knize popsat jenom pouhých pár dní během kterých se neustále něco děje.Kniha je méně akční a je na ní znát, že se jedná o prostřední díl.Hodně otázek zůstane na konci nevyřešených a rozluštění záhad pokračuje jen pomalu.Děj je tedy slabší než u prvního dílu, ale rozhodně nemusíte mít strach, že by jste se při čtení nudily.

Gwendolyn je totiž stejně zábavná, sympatická a střelená jako v předchozím díle.Šťávu knize dodává Xemerius, jehož hlášky mě vždycky pobavily.Xemerius přímo srší vtipem a tak si ho určitě oblíbíte.Kdo vás naopak bude trochu štvát je Gideon, který se v tomto díle chová dost nevypočitatelně.I přesto pořád zůstává mou oblíbenou postavou.

Modrá jako safír je stejně kvalitní jako první díl trilogie.Ten komu se Rudá jako rubín líbila určitě nebude zklamaný.Já knize dávám opět nejlepší možné hodnocení a jsem opravdu zvědavá na závěrečný díl celé trilogie.Review: Nebezpečná láska

5. dubna 2014 v 17:25 | Aires |  Recenze
Autor: Kateřina Petrusová
Originální název: Nebezpečná láska
Série: Bavettovi, 1.díl
Žánr/ tagy: romance, mafie
Počet stran: 376
Vydavatel: Fragment, 2012
Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Anotace na Nebezpečnou lásku mě nijak nezaujala, proto jsem dlouho tuto knihu přehlížela.A po jejím dočtení můžu říct, že to byla velká chyba!Kateřinu Petrusovou a žádnou z jejich knih rozhodně nepřehlížejte a pokud tak činíte- tak přicházíte o po všech stránkách skvěle vyvážený příběh a knižní poklad!

Ošetřovatelka Paige přijde o svou práci, protože její starší pacient zemřel.Její minulý zaměstnavatel ji ale doporučí rodině Bavettových, kteří shání vhodnou ošetřovatelku pro svého syna Michaela.Paige se přijde na svého svěřence podívat a s překvapením zjistí, že se má starat o fyzicky dospělého muže, který se po těžké autonehodě mentálně vrátil do svého dětství a psychicky je tak na úrovni čtyřletého dítěte.

Paige je přešťastná, že její nový svěřenec není těžce nemocný ani starý, takže pracovní nabídku přijímá.A tak začne pracovat pro rodinu Bavettových, bohatých podnikatelů z Italie.Malého Mikeeho si brzy oblíbí a ten zase ji.Později je Paige s Mikeem donucena odjet do bezpečí mimo město, protože Bavettovi údajně vydírá konkurenční firma.Paige začíná mít podezření, že Bavettovi by mohli být součástí temného newyorského podsvětí.Soustředí se na péči o chlapce a tak se v odlehlém srubu u jezera mezi ní a jejím svěřencem vytvoří pevné přátelské pouto a Mikee se začíná probírat.Paige si brzy uvědomí, že ačkoliv je pro ni tento nový- zdravý Michael úplně cizí člověk, líbí se jí jako muž.Mikee se proměnil z malého kluka co snídá čokokuličky a spí v pyžámku se Spidermanem ve fyzicky přitažlivého inteligentního a šarmantního muže.Jak se bude vyvíjet jejich vztah?A mají Bavettovy skutečně nějaké temné tajemství?

Obě hlavní postavy jsem si skutečně hodně oblíbila.Paige je sympatická, inteligentní a milá hrdinka.Kromě toho je to dospělá žena, žádná poblázněná náctiletá, a hlavně je vtipná, sarkastická a nezkazí žádnou legraci.Paige si jednoduše oblíbíte hned na prvních stránkách a stejný vliv na vás bude mít i Mikee.Autorka dokonale vystihla chování malého dítěte.Malé děti jsou okouzlující a tak si vás Mikee brzy omotá kolem prstu stejně jako Paige.

Michaela jsem měla ráda jako dítě i jako dospělého.Jako s malým chlapcem s ním, ale byla větší zábava.Dospělý Michael je poněkud majetnický a náladový.Zajímavý je i Michaelův bratr Robert.Při čtení knihy mě i napadlo, co b y se asi tak stalo, když by Paige skončila s Robertem, ale to je jenom taková myšlenka.Michael se k ní samozřejmě hodí více a vývoj jejich vztahu je fascinující :)

Děj knihy se mi celkově moc líbil i když stojí převážně na vztahu Paige a Michaela.První polovina knihy je poklidnější, druhá polovina o něco povedenější a romantičtější.Nejvíce zajímavý je konec.Na jendu stranu je hodně překvapivý, na druhou stranu vůbec, protože něco o něm je naznačeno v anotaci.Tohle mi přijde jako negativum- že anotace výrazně spoileruje děj.

Kniha je čtivá a nejsou v ní žádná místa, kde by děj výrazně vázl a čtenář by se nudil.V knize je také spousta vtipných a zábavných částí u kterých jsem se i smála.Nebezpečná láska je prostě skvěle vyvážená- nechybí v ní romantika, napětí, akce, humor, vtip a je plná zvratů a překvapení..Knihu můžu jedině doporučit, mě osobně se moc líbila a českou autorku Kateřinu Petrusovou moc a moc chválím a děkuji, že stvořila takový skvělý příběh! :)

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: