Květen 2014

Review: Pandemonium

23. května 2014 v 23:05 | Aires |  Recenze

Autor: Lauren Oliver
Originální název: Pandemonium
Série: Delirium 2.díl
Žánr, tagy: young adult, dystopie
Počet stran: 302
Vydavatel: CooBoo, 2013

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.


HODNOCENÍ::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pandemonium začíná tam, kde minulý díl skončil.Lena se rozhodla, že nechce podstoupit léčbu a žít ve světě bez lásky.S pomocí Alexe se jí povedlo překonat přísně střeženou hranici města a utéct do Divočiny, kde může začít nový život.Zaplatila za to ale až příliš vysokou cenu.Jejich útěk se nezdařil. Alex zůstal za plotem a s největší pravděpodobností je mrtvý.A tak se musí neznámým světem, který měla poznávat společně s Alexem, probojovávat sama. Ujme se jí skupina Nežádoucích, lidí o nichž nic neví a kteří pro ni do teď byli spíše jen legendou. Seznamuje se tak s Raven, Tackem, Blue a dalšími lidmi, kteří přežívají v Divočině jen z mála.Všechny spojuje dohromady touha žít svobodně a bojovat za lásku.Příběh se dále dělí na dvě dějové linie- Tehdy a Teď.V kapitolách Tehdy se Lena učí žít v Divočině.V kapitolách Teď se už ,,nová Lena,, zocelená životem na útěku, podílí na Odboji.Má sledovat Juliana, který je hlavním představitelem všeho, co Lena nesnáší.Julian je totiž synem zakladatele ABADu- hnutí Amerika bez amor deliria.Společně se ale dostávají do nebezpečí a musí překonat vzájemnou nechuť a svá přesvědčení, aby se jim vůbec mohlo povést utéct..

Pandemonium se v mnohém od předchozího dílu liší.Asi nejnápadnější odlišnost, které si ihned všimnete, je styl psaní.V knize se střídají dvě časové linie- přítomnost a minulost. Ještě jsem nečetla knihu, která by byla celá napsaná takovýmto způsobem.Pořád se ale ještě nemůžu rozhodnout, jestli se mi styl, kterým je kniha napsaná zamlouval nebo ne.Částečně mě to štvalo, protože jsem věděla, že budu muset přečíst další kapitolu než se dozvím, jak vlastně pokračuje ta předchozí..Na druhou stranu vás to ale přinutí číst pořád dál a dál..

Velkou změnou projde i samotná Lena.Nová Lena je odhodlaná bojovnice, která se od té staré, kterou znáte z Deliria dost liší.Tak moc, že jsem někdy měla pocit, jestli nečtu o někom jiném.Z loutky se stává samostatně uvažující dívka, která nenávidí režim za to, co provedl její matce a Alexovi.

Pandemonium je tak více akčnější, napínavější a je v něm více překvapení.Přesto se mi ale více líbilo Delirium, které bylo výborným úvodem do světa, kde se láska považuje za to nejhorší co vás může potkat- za chorobu.Líbil se mi hlavně tenhle prvotní nápad - dystopický svět, kde je ideálem necítit žádné emoce- lásku, smutek ani lítost..Pandemonium je více o Leně a o tom jak se vyrovnává s těžkostmi, kterým čelí.A právě kvůli tomu mě druhý díl zaujal méně než ten první.Pandemonium ztratilo ten náboj, který mělo Delirium a činilo ho zajímavým.

V knize také nějak neklape romantika.Místo Alexe se na scéně objevuje Julian.Hodně čtenářů si prý více oblíbili právě Juliána.Já musím nesouhlasit.Julián mi přijde oproti Alexovi nezajímavý.Navíc to mezi Lenou a Juliánem pořádně nejiskří.Necítí s ním motýlky v břiše, ani jím není okouzlená tak jako byla okouzlena Alexem.Julián mi přijde jen jako náplast, způsob jak zaplácnout prázdné místo po Alexovi..


I když to zatím vypadá, že chci knihu hodnotit spíše negativně, musím říct , že nebyla až tak špatná.Je to jen tím, že už jsem četla lepší (Divergence, Hunger Games..).Celkově se mi vlastně líbila a myslím si že všem, kterým se líbil první díl se jistě bude líbit i pokračování. A otevřený konec vás zase přinutí co nejdříve sáhnout po závěrečném, třetím dílu Reviem.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sladká políbení (12)

16. května 2014 v 12:53 | Aires |  Páteční Sladká políbení

Pomalu se o ni opřel a dotkl se obrysů jejího vysokého, svalnatého těla.Zarazil se, když v jejích očích vypukla panika.

,,Ustupte Savoie."

Její nevlídný povel zřejmě nebyl dost přesvědčivý, protože sklonil hlavu, dokud ji jeho dech nezašimral na rtech.Měkký a horký dech.

,,Nedělejte to."

Neznělo to dostatečně neoblomně.
Pomalu ji ochutnal, sevření kolem jejích zápěstí povolilo a nakonec ji pustil úplně.Položila mu dlaně na ramena, nejdříve nehybně, ale pak začala tlačit.Odtáhl se od ní o pár centimetrů a se zrychleným dechem zapátral v jejích očích.

,,Maxi přestaňte."

Ten chraplavý šepot ho nepřesvědčil. Špička jeho jazyka přejela po jejím plném spodním rtu, což bylo gesto tak vyzývavě důvěrné, že se bezmocně zachvěla.Na vlhkých rtech ucítila jeho slova.

,,Přestanu, jestli to opravdu chcete."

Na jeden děsivý okamžik nechtěla, aby přestal
Poznal to, zlehla se usmál a začal ji líbat hlouběji, omammě, jakoby hledal něco, co byl rozhodnutý najít. A ona byla ochotná mu to dovolit, bezmocná proti jeho stále naléhavějším polibkům.Drsným a pak něžným, hladovým, horkým a nesmírně sladkým.

Review: Pod vlivem úplńku

11. května 2014 v 17:31 | Aires |  Recenze
Autor: Nancy Gideon
Originální název: Chased by Moonlight
Série: Měsíční svit, 2.díl
Žánr/ tagy: paranormal romance, vlkodlaci
Počet stran: 344
Vydavatel: Fragment, 2013

Detektiv Charlotte Caissieová musí řešit střet zájmů. Její nadpřirozený přítel Max, který stojí v čele podsvětí v New Orleans, je obviněn z brutální vraždy mladé dívky. Charlotte si chce zachovat objektivitu při vyšetřování a očistit Maxovo jméno, proto se od něho na čas odloučí. Když se Max zaplete s tajemným cizincem, situace se ještě více komplikuje. Kdo stojí na čí straně? Je pravda, že cizinec chce Maxovi pomoct nebo ho stáhne ke dnu?

HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

I ve druhém díle ze série Měsíční svit se můžeme setkat s už známými postavami- s odhodlanou detektivkou z oddělení vražd Charlotte a s jejím milencem, novým vládcem neworleanského podsvětí, s Maxem Savoie.Jejich románek pokračuje, tentokrát ale zkomplikovaný faktem, že oba milenci definitivně stojí na opačných stranách zákona.

Charlotte je svědomitá policistka, která chce zachovávat spravedlnost a bez vyjímek zatknout všechny zločince.Max po smrti svého patrona převzal jeho dlouho budované mafiánské impérium a je gangster.Je vůbec možné udržet takový vztah?Oba dva se snaží najít nějakou hranici, která by oddělovala jejich soukromý život od práce.A kromě toho Charlotte dostane na starost případ brutálně zavražděné dívky, která byla pokousána a roztrhána zvířetem.Všechny stopy vedou přímo Maxovi Savoiemu.Charlotte je teď na pochybách.Věří v Maxovu nevinu, ale zároveň ví, že pod maskou obchodníka řídícího podsvětí je něco daleko hrozivějšího.Něco co by dokázalo takhle brutálně zabíjet.Max Savoie je totiž vlkodlak a to ne ledajaký.Vše nasvědčuje tomu, že vraždy spáchal právě vlkodlak.Je možné, že by Max nebyl jediný svého druhu?A na scéně se navíc objevuje tajemný cizinec, který může být klíčem k Maxově minulosti i budoucnosti.

Charlotte se pustí do vyšetřování případu a je odhodlaná prokázat Maxovu nevinu.Brzy jí ale dojde, že se bude muset dříve či později rozhodnout mezi úctou k zákonu a láskou k Maxovi.Zatím vůbec neví, co by si vybrala.Pokud by zůstala s Maxem, s místním mafiánským bossem podezřelým z vraždy, nezpochybnila by tak všechny své priority a vše čemu věří?

Max se stal neústupným obchodníkem, je méně nejistý a méně naivní.V druhém díle navíc častěji vypluje na povrch jeho temná vlkodlačí stránka.Navýšení sebevědomí a trocha té vlkodlačí hrůzostrašnosti mu jen prospěli.Max má ted větší charisma a nepůsobí tolik jako taková plochá postava, jako v předchozím díle.

Charlotte si také polepšila.Už není taková vypočítavá mrcha, jako na mě v prvním díle působila.Naštěstí už Maxe nezneužívá při každé možné příležitosti.Vypočítavost ale nahradila jiná, stejně otravná vlasnost.Charlotte má vážné problémy s důvěrou.O Maxovi neustále pochybuje, což se odráží i na jejich vztahu, který je jako jízda na horské dráze.Hádky jsou na denním pořádku, obvykle způsobené nedostatkem důvěry nebo tím, že jeden něco neřekne tomu druhému..A po hádkách obvykle následuje bouřlivý sex, jako prostředek k usmíření.Obě postavy jsou hodně uzavřené, nekomunikativní a své problémy nedokážou řešit efektivně a logicky, jako dospělí lidé.Místo toho se neustále napadají, asi jako malé děti na pískovišti.

Nádhera. Když mě najdou a zabijí, jsem v háji. Když s nimi budu spolupracovat, stejně mě pak zabijí a jsem v háji. Pokud se o tomhle všem doslechne Charlotte, zešílí z toho a já budu v háji."
(str. 266)

Kniha je stejně čtivá a možná trošku více povedená než předchozí díl.Je také zábavnější a zajímavější, načemž má určitě svůj podíl to, že v knize už není ten nudný úvod do Maxova světa.Pod vlivem úplňku je nenáročný oddechový příběh, který ale nevyčnívá z průměru a dobrý dojem z knihy opravdu kazí neustále hádky a obviňování ve vztahu hlavní dvojice.

HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Sladká políbení (11)

9. května 2014 v 22:12 | Aires |  Páteční Sladká políbení


Gideon nakrčil čelo. ,, Drž prosím na chvilku zobák, jo? Musím teď posbírat veškerou odvahu, abych ti mohl vyznat lásku."

,, Co prosím? "

,,Zamiloval jsem se do tebe." řekl vážně.,,Gwendolyn."

Žaludek se mi mimovolně stáhnul jako v šoku.Ale ve skutečnosti to byla radost.

,,Opravdu? "

,,Ano opravdu !" ve svitu pochodně jsem uviděla, jak se Gideon usmívá.,,Já vím, že se neznáme ještě ani týden a na začátku jsem si myslel, že jsi značně...dětinská a možná jsem se choval jako blbec.Ale ty jsi neskutečně komplikovaná, člověk nikdy neví co uděláš příště a ve spoustě věcí jsi téměř děsivě.. ehm..naivní.Někdy bych s tebou nejradši prostě zatřásl."

,,Ok fakt je znát, že nemáš žádnou praxi ve vyznávání lásky." poznamenala jsem.

,,Pak jsi ale zase tak vtipná a chytrá a nepopsatelně sladká. "pokračoval Gideon, jakoby mě vůbec neposlouchal.,,A to nejhorší je, že stačí , abys byla ve stejné místnosti a já mám potřebu se tě dotýkat a líbat tě.."

,,Ano, to je opravdu hrozné." zašeptala jsem a srdce se mi zastavilo, když mi Gideon vytáhl kloboukovou jehlici z vlasů, odhodil tu opeřenou příšeru pryč, přitáhl si mě a políbil mě.

Divergentní inspirace (Inspiration - 6)

5. května 2014 v 16:38 | Aires |  Inspiration

Určitě už jste něco málo o tomto dystopickém příběhu slyšeli. Vsadím se, že i většina z vás stejně jako já prostě neodolala celému tomu ruchu kolem této knížky a přečetla si ji. A pokud jste o Divergenci opravdu zatím neslyšely, zamiřte do nejbližšího knihkupectví, nad ničím neváhejte a kupte si ji.Vyplatí se to, protože Divergence vás okouzlí.Zvláště, jestli máte rádi akční dystopie podobné Hunger Games.

Já už jsem kníhu četla a to hned dvakrát. Přiznám se, že na poprvé mě až tak moc neohromila.Podruhé jsem ji četla nedávno, v rámci re-readingu před premiérou filmu Divergence.Při re-readingu už mě kniha upoutala, okouzlila a báječně naladila na samotný film.A tak i ze mě teď je velký fanoušek Divergence :)

V kině jsem se ještě na filmu nebyla, ale samozřejmě se tam chystám.Zatím jsem jen pátrala na internetu a sjížděla trailery a soundtracky.Objevila jsem tak úžasná videa o která se s vámi prostě musím podělit!

Takže tady je Divergentní inspirace:

Soundtracky :
I Won't Let You Go - Snow Patrol
Warrior - Beth Crowley
Angel with a Shotgun - the Cab (to nejlepší nakonec! :))