Review: Pod vlivem úplńku

11. května 2014 v 17:31 | Aires |  Recenze
Autor: Nancy Gideon
Originální název: Chased by Moonlight
Série: Měsíční svit, 2.díl
Žánr/ tagy: paranormal romance, vlkodlaci
Počet stran: 344
Vydavatel: Fragment, 2013

Detektiv Charlotte Caissieová musí řešit střet zájmů. Její nadpřirozený přítel Max, který stojí v čele podsvětí v New Orleans, je obviněn z brutální vraždy mladé dívky. Charlotte si chce zachovat objektivitu při vyšetřování a očistit Maxovo jméno, proto se od něho na čas odloučí. Když se Max zaplete s tajemným cizincem, situace se ještě více komplikuje. Kdo stojí na čí straně? Je pravda, že cizinec chce Maxovi pomoct nebo ho stáhne ke dnu?

HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

I ve druhém díle ze série Měsíční svit se můžeme setkat s už známými postavami- s odhodlanou detektivkou z oddělení vražd Charlotte a s jejím milencem, novým vládcem neworleanského podsvětí, s Maxem Savoie.Jejich románek pokračuje, tentokrát ale zkomplikovaný faktem, že oba milenci definitivně stojí na opačných stranách zákona.

Charlotte je svědomitá policistka, která chce zachovávat spravedlnost a bez vyjímek zatknout všechny zločince.Max po smrti svého patrona převzal jeho dlouho budované mafiánské impérium a je gangster.Je vůbec možné udržet takový vztah?Oba dva se snaží najít nějakou hranici, která by oddělovala jejich soukromý život od práce.A kromě toho Charlotte dostane na starost případ brutálně zavražděné dívky, která byla pokousána a roztrhána zvířetem.Všechny stopy vedou přímo Maxovi Savoiemu.Charlotte je teď na pochybách.Věří v Maxovu nevinu, ale zároveň ví, že pod maskou obchodníka řídícího podsvětí je něco daleko hrozivějšího.Něco co by dokázalo takhle brutálně zabíjet.Max Savoie je totiž vlkodlak a to ne ledajaký.Vše nasvědčuje tomu, že vraždy spáchal právě vlkodlak.Je možné, že by Max nebyl jediný svého druhu?A na scéně se navíc objevuje tajemný cizinec, který může být klíčem k Maxově minulosti i budoucnosti.

Charlotte se pustí do vyšetřování případu a je odhodlaná prokázat Maxovu nevinu.Brzy jí ale dojde, že se bude muset dříve či později rozhodnout mezi úctou k zákonu a láskou k Maxovi.Zatím vůbec neví, co by si vybrala.Pokud by zůstala s Maxem, s místním mafiánským bossem podezřelým z vraždy, nezpochybnila by tak všechny své priority a vše čemu věří?

Max se stal neústupným obchodníkem, je méně nejistý a méně naivní.V druhém díle navíc častěji vypluje na povrch jeho temná vlkodlačí stránka.Navýšení sebevědomí a trocha té vlkodlačí hrůzostrašnosti mu jen prospěli.Max má ted větší charisma a nepůsobí tolik jako taková plochá postava, jako v předchozím díle.

Charlotte si také polepšila.Už není taková vypočítavá mrcha, jako na mě v prvním díle působila.Naštěstí už Maxe nezneužívá při každé možné příležitosti.Vypočítavost ale nahradila jiná, stejně otravná vlasnost.Charlotte má vážné problémy s důvěrou.O Maxovi neustále pochybuje, což se odráží i na jejich vztahu, který je jako jízda na horské dráze.Hádky jsou na denním pořádku, obvykle způsobené nedostatkem důvěry nebo tím, že jeden něco neřekne tomu druhému..A po hádkách obvykle následuje bouřlivý sex, jako prostředek k usmíření.Obě postavy jsou hodně uzavřené, nekomunikativní a své problémy nedokážou řešit efektivně a logicky, jako dospělí lidé.Místo toho se neustále napadají, asi jako malé děti na pískovišti.

Nádhera. Když mě najdou a zabijí, jsem v háji. Když s nimi budu spolupracovat, stejně mě pak zabijí a jsem v háji. Pokud se o tomhle všem doslechne Charlotte, zešílí z toho a já budu v háji."
(str. 266)

Kniha je stejně čtivá a možná trošku více povedená než předchozí díl.Je také zábavnější a zajímavější, načemž má určitě svůj podíl to, že v knize už není ten nudný úvod do Maxova světa.Pod vlivem úplňku je nenáročný oddechový příběh, který ale nevyčnívá z průměru a dobrý dojem z knihy opravdu kazí neustále hádky a obviňování ve vztahu hlavní dvojice.

HODNOCENÍ::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama