Červenec 2014

Review: Čarodějka stínů

30. července 2014 v 15:00 | Aires |  Recenze
Autor: Kalayna Price
Originální název: Grave Witch
Série: Alex Craft, 1.díl
Žánr, tagy: urban fantasy
Počet stran: 304
Vydavatel: Baronet, 2012

Anotace:
Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala - a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den…
Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může stát Alex nejen její život, ale i duši…

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alex Craftová je stínová čarodějka.Ve dvanácti letech se poprvé napojila na záhrobí a omylem vyvolala stín- živou vzpomínku nebo chcete-li ducha, jejich mrtvého psíka.Objevila tak své zvláštní nadání probouzet stíny mrtvých.Nýní si za své schopnosti nechává platit a probouzet mrtvé je její práce.A protože stíny zemřelých dovedou odpovídat na pokládané otázky a pamatují si všechny okamžiky ze svého života, včetně smrti, mohou tak významně pomoci objasnit okolnosti své smrti.Alex tak vypomáhá policii, ovšem případ, do kterého se tentokrát zaplete, je mnohem nebezpečnější než ty předchozí. Duch, kterého vyvolá na ni zaútočí, což by se stát nemělo a s mrtvým tělem není něco v pořádku.Vzápětí se jí někdo pokusí zabít a Alex unikne jen náhodou.Život jí zachrání Death, sběratel duší, sama Smrt.

Zdá se, že někdo nechce, aby Alex pokračovala ve vyšetřování.Ta se ale nevzdává a je odhodlaná případ vyřešit.Za zadkem jí ale stále stojí nepříjemný detektiv z oddělení vražd Falin Andrews, se kterým je posléze nucena spolupracovat. Pokud Alex za včas případ nevyřeší, možná by ji to mohlo stát i život.

Anotace slibuje zajímavý příběh plný napětí.A spousty napětí, nebezpečí a překvapení se také dočkáte.Jde o klasickou urbanku, kde hlavní zápletkou je vyšetřování.Naštěstí má hlavu a patu.Nedá se hned uhodnout, jak to skončí, takže je i nepředvídatelná.V knize je spousta zvratů a překvapení, takže děj je pořád akční.Příběh a styl psaní se mi celkově moc líbili, takže knížku hodnotím jako povedenou.

Alex mi byla také velmi sympatická.Podobá se mé oblíbené Anitě nebo Mercy Thompson, takže jsme si hned padli do noty.Alex je ovšem v podstatě normální, kromě toho, že je čarodějka.Nenakopává lidem tolik zadky,jako například Anita.

Svět ve kterém žije připomíná svět Mercy nebo Anity.Došlo k převratu, kdy svou existenci odhalili fae a čarodějky.Obyčejní lidé - normálové, magii přijali a s magií se sžily natolik, že teď běžně využívají jejích výhod jako jsou třeba pleťové amulety, které vám udělají dokonalou pleť.Další pěknou vychytávkou jsou léčebné amulety.Svět je propracovaný a je znát, že si ho autorka promyslela, i když pár nejasností a nelogických věcí se v něm našlo.

Velmi zajímavé jsou mužské postavy.V knize jsou hned dva sexy chlapíci, kteří si navzájem konkurují.Takže tu máme milostný trojúhelník.První je detektiv Falin, který je zpočátku spíše nesympatický, později více tajemný.Mnohem více se mi ale líbil sběratel duší Death.Přeci jen Smrťák, je dost netradiční a originální postava.Jsem vážně zvědavá, jak tenhle trojúhelník dopadne.


Čarodějka stínů se mi líbila, nepostrádala nic, co má dobrá kniha mít.Není to žádné veledílo, ale rozhodně ji doporučuji všem, komu se líbí podobné série.Jestli máte rádi urbanky typu Anita,Mercy Thompson, Kate Daniels nebo Rachel Morgan, tak se vám tato kniha určitě zalíbí.

Inspiration (8)

29. července 2014 v 15:17 | Aires |  Inspiration
-Nové meme od Nikki Finn.
Další várkou inspirace bude opět písnička, tentokrát soundtrack k filmu Transformers: Zánik.Jak snadno uhádnete, tuhle písničku jsem objevila právě když jsem byla nedávno v kině na Transformers.A Battle Cry od mých oblíbených Imagine Dragons se mi zalíbila natolik, že ji sem dávám jako hudební inspiraci pro tento týden :)

Review: Zlatá lilie

16. července 2014 v 21:57 | Aires |  Recenze
Autor: Richelle Mead
Originální název: The Golden Lily
Série: Pokrevní pouta, 2.díl
Žánr/ tagy: vampýři, YA
Počet stran: 328
Vydavatel: Domino, 2012

Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku.
Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak?
Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sydney Sageová stále plní svůj úkol a chrání vampýrskou princeznu Jill Dragomirovou.Někteří Morojové totiž chtějí mladou princeznu zabít, sesadit její sestru Lissu z královského trůnu a rozpoutat tak válku.A tak Sydney společně s vampýry musí ukrýt a chránit Jill.Ukryjí se v poušti v Palm Springs.I přes jejich izolovanost od okolního světa k nim proniknou různé potíže s kterými si musí Sydney poradit.Svou práci bere velmi vážně a je jí naprosto oddaná.Jako správná alchymistka nezapomíná na to, že vampýři jsou v první řadě nebezpeční, nelidští a živí se krví.Tato fakta má neustále na paměti a od vampýrů si drží odstup.

Časem se ale odstup stírá a Sydney poznává, že vampýři nejsou až tak děsiví a nelidští jako si vždy myslela.A ukazuje se, že i zdánlivě nevyvratitelná fakta nemusí být pravda. Po útoku na bývalou Strigojku Soňu, Sydney zjišťuje, že dávné legendy by mohly mít pravdivý základ a že ne všechno je takové, jak se zdá.Ke svému velkému překvapení navíc zjišťuje že je i obyčejná dívka, která by ráda randila.A tak se na scéně objevuje Brayden, který má stejnou povahu jako Sydney, takže se zdá, že by se mohli skvěle rozumět.Ale je tu ještě Adrian, zhýčkaný vampýr a vtipný lamač dívčích srdcí..Jak bude Sydney volit mezi povinností a láskou, kterou si ale sama nechce dovolit cítit?

Zlatá lilie je druhým dílem ze série Pokrevní pouta od Richelle Mead, která se proslavila především svou Vampýrskou akademií. V Pokrevních poutech se můžete setkat se svými oblíbenými postavami z VA.Je zajímavé číst pokračování příběhu starých známých z původní série a tak by si Pokrevní pouta neměl nechat ujít žádný fanoušek VA.Jen už hlavní dvojicí nejsou Dimitri a Rose, ale alchymistka Sydney Sageová a Adrian Ivaškov.

Pokrevní pouta jsou zajímavou sérií, ale já jsem si po přečtení druhého dílu znovu potvrdila, že mnohem raději mám Vampýrskou akademii.Důvodem je hlavní hrdinka Sydney. Nejdřív jsem její náhled na svět vampýrů brala jako osvěžující změnu, ale po chvíli mě začala nudit.Sydney je předvídatelná, zásadová, oddaná své práci a povinnostem.Velkým plusem ale je, že z někoho, kdo myslel jen logicky a vždy dodržoval pravidla, se mění v silnou osobnost, která se dokáže sama rozhodovat.Sydney je mi sympatická, ale z duelu Sydney versus Rose, vždy vyjde lépe vtipnější a drsnější Rose.

Zlatá Lilie má zajímavou zápletku.V úvodní anotaci ale je shrnutý obsah skoro celé knihy a tak vás v průběhu čtení moc překvapení nečeká a konec se dá odhadnout.Naštěstí vše zachraňuje Adrian, který má v knize hodně prostoru.Adrian se ale nechová jako v původní VA, protože i on se mění z kuřáka a povaleče v někoho lepšího.Ne tak patrně jako Sydney, ale dost na to, aby jste si toho všimli a občas vás tak opravdu překvapí.Pořád má ale spoustu vtipných hlášek a má i chvilky, kdy je to přesně ten starý známý Adrian, kterého si nejde neoblíbit.

Zlatá Lilie je poutavá, čte se lehce, ale děj malinko pokulhává.Vše zachraňuje fakt, že v příběhu jsou známé postavy, na kterých kniha stojí.Přesto se mi kniha opravdu líbila, její čtení si vážně užijete a vztah mezi Sydney a Adrianem je roztomilý.Proto ji hodnotím kladně, ale doufám ve zlepšení v příštím díle Indigové kouzlo.
Inspirace z Rock for People (Inspiration 7)

4. července 2014 v 14:58 | Aires |  Inspiration
Máme za sebou první den Rock for People.Nedalo mi to, abych se s vámi nepodělila o své dojmy ze svého úplně prvního festivalu.Na Rock for People jsem šla omrknout neznámé kapely, ale nejočekávanější pro mě byli britská partička Biffy Clyro.
Tuto kapelu jsem si zamilovala teprve tři dny před začátkem festivalu, kdy jsem si náhodou poslechla jejich song Biblical a byla to láska na první poslech :) A tak jsem byla přešťastná, že jsem je jen o pouhé tři dny později mohla sledovat live hned z první řady! :)