Review: Čarodějka stínů

30. července 2014 v 15:00 | Aires |  Recenze
Autor: Kalayna Price
Originální název: Grave Witch
Série: Alex Craft, 1.díl
Žánr, tagy: urban fantasy
Počet stran: 304
Vydavatel: Baronet, 2012

Anotace:
Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala - a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den…
Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může stát Alex nejen její život, ale i duši…

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alex Craftová je stínová čarodějka.Ve dvanácti letech se poprvé napojila na záhrobí a omylem vyvolala stín- živou vzpomínku nebo chcete-li ducha, jejich mrtvého psíka.Objevila tak své zvláštní nadání probouzet stíny mrtvých.Nýní si za své schopnosti nechává platit a probouzet mrtvé je její práce.A protože stíny zemřelých dovedou odpovídat na pokládané otázky a pamatují si všechny okamžiky ze svého života, včetně smrti, mohou tak významně pomoci objasnit okolnosti své smrti.Alex tak vypomáhá policii, ovšem případ, do kterého se tentokrát zaplete, je mnohem nebezpečnější než ty předchozí. Duch, kterého vyvolá na ni zaútočí, což by se stát nemělo a s mrtvým tělem není něco v pořádku.Vzápětí se jí někdo pokusí zabít a Alex unikne jen náhodou.Život jí zachrání Death, sběratel duší, sama Smrt.

Zdá se, že někdo nechce, aby Alex pokračovala ve vyšetřování.Ta se ale nevzdává a je odhodlaná případ vyřešit.Za zadkem jí ale stále stojí nepříjemný detektiv z oddělení vražd Falin Andrews, se kterým je posléze nucena spolupracovat. Pokud Alex za včas případ nevyřeší, možná by ji to mohlo stát i život.

Anotace slibuje zajímavý příběh plný napětí.A spousty napětí, nebezpečí a překvapení se také dočkáte.Jde o klasickou urbanku, kde hlavní zápletkou je vyšetřování.Naštěstí má hlavu a patu.Nedá se hned uhodnout, jak to skončí, takže je i nepředvídatelná.V knize je spousta zvratů a překvapení, takže děj je pořád akční.Příběh a styl psaní se mi celkově moc líbili, takže knížku hodnotím jako povedenou.

Alex mi byla také velmi sympatická.Podobá se mé oblíbené Anitě nebo Mercy Thompson, takže jsme si hned padli do noty.Alex je ovšem v podstatě normální, kromě toho, že je čarodějka.Nenakopává lidem tolik zadky,jako například Anita.

Svět ve kterém žije připomíná svět Mercy nebo Anity.Došlo k převratu, kdy svou existenci odhalili fae a čarodějky.Obyčejní lidé - normálové, magii přijali a s magií se sžily natolik, že teď běžně využívají jejích výhod jako jsou třeba pleťové amulety, které vám udělají dokonalou pleť.Další pěknou vychytávkou jsou léčebné amulety.Svět je propracovaný a je znát, že si ho autorka promyslela, i když pár nejasností a nelogických věcí se v něm našlo.

Velmi zajímavé jsou mužské postavy.V knize jsou hned dva sexy chlapíci, kteří si navzájem konkurují.Takže tu máme milostný trojúhelník.První je detektiv Falin, který je zpočátku spíše nesympatický, později více tajemný.Mnohem více se mi ale líbil sběratel duší Death.Přeci jen Smrťák, je dost netradiční a originální postava.Jsem vážně zvědavá, jak tenhle trojúhelník dopadne.


Čarodějka stínů se mi líbila, nepostrádala nic, co má dobrá kniha mít.Není to žádné veledílo, ale rozhodně ji doporučuji všem, komu se líbí podobné série.Jestli máte rádi urbanky typu Anita,Mercy Thompson, Kate Daniels nebo Rachel Morgan, tak se vám tato kniha určitě zalíbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama