Srpen 2014

Review: Nahá

29. srpna 2014 v 16:09 | Aires |  Recenze
Autor : Raine Miller
Originální název: Naked
Série: Aféra Blackstone #1
Žánr, tagy: erotika,
Počet stran: 230
Vydavatel: Baronet, 2013
Anotace:
Američanka Brynne Bennettová, studentka výtvarného umění na Londýnské univerzitě, si občas přivydělává jako modelka a veškerý svůj čas dělí mezi školu a práci. Když si úspěšný britský podnikatel Ethan Blackstone koupí její nahý portrét, Brynne zjistí, že tento muž odmítá brát "ne" jako odpověď. Touží po ní, chce ji mít ve své posteli, a když ji získá, udělá vše, aby si ji udržel. Ethanova dominantní povaha Brynne okouzluje a přitahuje, a to navzdory traumatům, která si v sobě mladá žena nese. Není však jediná, kdo má v jejich vztahu tajemství. Velké tajemství. Dokáže Ethan zbavit dívku jejích démonů? Dovolí mu to Brynne, nebo je přízraky minulosti oba zničí?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2


Američanka Brynne Bennetová žije v Londýně, kde studuje výtvarné umění a přivydělává si jako modelka.Se svým kamarádem, uměleckým fotografem, fotí decentní akty.Na vernisáží, na které je vystaven i její nahý portrét, se seznamuje s charismatickým a velmi přitažlivým Ethanem Blackstonem, který si právě koupil její fotografii.

Ethane Blackstone, úspěšný podnikatel a majitel bezpečnostní agentury, se zúčastní vernisáže při které mu padne do oka Brynnin portrét .Okamžitě je rozhodnutý, že ho musí vlastnit.A když si vzápětí povšimne i Brynne, ihned ji pozná jako tu ženu z fotografie.A k touze vlastnit její obraz se přidává i touha vlastnit i ženu na něm- Brynne.A tak když Brynne opouští galerii, nabídne ji odvoz a doprovod domů.Všechny instinkty Brynne říkají, že by neměla odejít sama s cizincem, ale přesto jeho nabídku přijímá.Pohledným a sebevědomým Ethanem je totiž uchvácena a tuší, že se teď její život otřásl v základech.

Brynne si ale jako zátěž sebou nese svou temnou minulost a má psychické jizvy na duši.Dokáží se společně s Ethanem přes její děsivé vzpomínky přenést?

Nahá je velmi krátká knížečka, možná spíše novela.Přečtení dvěstětřiceti stran uběhne rychle, protože kniha je čtivá a nezatěžuje čtenáře dlouhými popisy.Děj je svižný, už na prvních stránkách se páreček Brynne a Ethan seznamují a i poté má vše rychlý spád.V knize je jen málo vedlejších postav a příběh se skutečně zabývá jen vztahem Brynne a Ethana.Děj je tak velmi jednoduchý a prakticky v něm chybí hlavní zápletka, která je až na samém konci knihy.

Brynne je ukázkový případ hrdinky z YA knihy- mladá dívka, která skrývá své temné tajemství, brání se lásce a neví jak se se svými city vyrovnat.Přestože tohle schéma je už poněkud ohrané, Brynne mi byla sympatická.Na rozdíl od jiných hrdinek se chová dospěle a tolik nezmatkuje.

Stejně tak i Ethan Blackstone je klasický vzor hrdiny z knih podobného žánru- vášnivý, neodolatelný, dominantní a bohatý pan podnikatel. Ethanova dominance ovšem není způsobena nějakým traumatem, ale deformací z práce.

Mezi oběma panuje správná chemie a přitažlivost.Erotických scén je v knize hodně, možná i více než samotného děje.Sex a lechtivé scény jsou romantické a nepřišly mi přehnané, umělé nebo až příliš vulgární jako v jiných erotických románech.A právě proto, i přes praktickou absenci děje,hodnotím Nahou o chloupek lépe než jiné knihy podobného žánru.(Jmenuji se X, Hrana rozkoše..).

Knize musím vytknout hovorové výrazy v českém překladu, které uprostřed spisovných vět působí jako pěst na oko.Pěkný překlad narušuje příšerná smsková konverzace s výrazy typu "di spát".Podobných strašidelných výrazů sice v knize není moc, ale působí opravdu hrozně.

Jinak je Nahá příjemná oddechovka od které nesmíte očekávat mnoho.Nejde totiž o velkolepý román, ale o červenou knihovnu, kde se vše točí kolem lásky a sexu.Děj je opravdu jednoduchý.Pokud ale očekáváte to co já- odpočinkové čtení- lehkou, čtivou romanci u které se budete rozpaky červenat, nebudete zklamaní.
Inspiration (10)

26. srpna 2014 v 19:34 | Aires |  Inspiration
-Nové meme od Nikki Finn.

Tak tento týden pro vás poněkud speciální video.Možná vás přímo neinspiruje k sepsání povídky nebo k něčemu podobnému, ale mohlo by být inspirující ve vztahu k přírodě a zvířatům.Ukazuje totiž krásný vztah mezi člověkem a šelmou a je tak důkazem toho, že mohou vznikat opravdu nečekaná přátelství.Jak říká Wanda z Hostitele- náš svět je skutečně ten nejpodivnější.A k tomu patří i ta nejpodivnější a nejsilnější přátelství :)
PS: Hlavně si prosím neberte tuto inspiraci příliš doslova a nezkoušejte v ZOO podobné přátelství navazovat.Ne všechny šelmy jsou přítulní prokletí princové jako tygr Dhiren (Tygrovo prokletí) nebo tak přátelské jako lvice z videa !!

Review: Tygrovo prokletí

22. srpna 2014 v 21:15 | Aires |  Recenze
Autor : Colleen Houck
Originální název: Tiger's Curse
Série: Tygří sága #1
Žánr, tagy: paranormal romance, YA, mytologie
Počet stran: 408
Vydavatel: CooBoo, 2012
Anotace:

Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kelsey bydlí se svými pěstouny a shání si na léto brigádu. Dostane práci v cirkusu, kde má pomáhat ošetřovat zvířata.Seznamuje se se spoustou milých lidí a hlavně se svým novým svěřencem- s bílým tygrem Dhirenem.Působivý a nádherný tygr s modrýma očima je hlavní atrakcí cirkusu a Kelsey už od začátku cítí, jak ji k němu něco přitahuje.Po počátečním oťukávání se mezi Kelsey a tygrem začíná tvořit zvláštní a jedinečné pouto.Kelsey s ním tráví svůj volný čas, předčítá mu a přeje si, aby byl Dhiren volný.

A jako na zavolanou se vzápětí objevuje pan Kadam, který má zájem tygra odkoupit, převézt jej do indické rezervace a dopřát mu svobodu.Kelsey má tygra po cestě doprovázet až do Indie a ubezpečit se, že je o něj dobře postaráno.Kelsey tak společně s tygrem Dhirenem odjíždí do Indie, ale v té době ještě netuší, jak se všechno zvrtne.

Z tygra se vyklube indický princ Ren, zakletý do zvířecí podoby bílého tygra a zdá se, že kletbu, která nad ním visí může zlomit jedině s Kelseynou pomocí.Výlet do Indie se tak změní v honbu za zlomením dávné kletby.Dokáže Kelsey kletbu zlomit?A co všechno ji v tajemné indické džungli plné nebezpečí čeká?


Tygrovo prokletí se odehrává v exotické Indii, což je příjemná změna oproti většině knih.Autorka navíc použila i bohatou indickou mytologii a čtenáři přiblížila život v tomto státě.Obojí jsem ocenila.Nejvíce se mi ale líbí hlavní aktéři příběhu- zakletí tygří bratři Ren a Kišan, kteří čekají na toho správného člověka, který by je osvobodil.Tygři sami o sobě jsou úžasná zvířata a tygři, kteří nejsou vždy tak úplně tygry, jsou opravdu originální postavy.Dost už bylo upírů, vlkodlaků a andělů, teď tu jsou krásní, plyšoví a drápy ozbrojení velcí kocouři!

Už jen kvůli Renovi a Kišanovi se mi kniha velmi líbila.Rena si určitě oblíbíte v jeho lidské i kočičí podobě.Kišan je ten zlý bratr, který je ale mnohem zajímavější.Připomíná mi Damona z Upířích deníků..Oba bratři patří k několika málo postavám, které mi opravdu přirostly k srdci.Shrnu to do tří slov- oba jsou úžasní.


Méně úžasná je Kelsey, která se v druhé polovině knihy chová nepochopitelně a často jsem měla chuť ji proplesknout.Svým nelogickým chováním na konci knihy si to u mě dost pokazila a doufám, že v příštích dílech série dostane rozum.

Jinak je ale Tygrovo prokletí opravdu skvostná chuťovka.Plná akce, nebezpečí a scén ala Indiana Jones.Příběh je nápaditý a neotřelý a až na místy natvrdlou hlavní hrdinku je dokonalý.Už kvůli oběma tygrům stojí za to si knihu přečíst.A varování na závěr- po přečtení hrozí, že se u vás projeví slabost pro velké kočky.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka nesmrtelná
stvořila krásu tak děsivou?
Kde oheň tvých očí plál?
U nebe či jícnu skal?
Kdo na křídlech dal se v let
a trouf si pro něj doletět?
Čípak um a čí síla
srdce tvé oživila?
A když to srdce začalo bít,
kdo nebál se jej uchopit?
Kdo do pece tvůj mozek dal?
A kladivem tě vykoval?
Na kovadlinu, když tě nes,
kdo nepocítil hrůzný děs?


Cestovatelská výzva

22. srpna 2014 v 19:32 | Aires
Protože je léto, čas cestování a poznávání neznáma, rozhodla jsem se zapojit do Cestovatelské knižní výzvy od KejBí.

Výzva spočívá v tom, že si vyberete, kolik států byste chtěli za prázdniny navštívit a potom už jenom čtete knížky a zapisujete, do jakých států jste se díky nim spolu s knižními hrdiny podívali (každý stát můžete zapsat jen jednou).Přičemž USA se nepočítá jako jeden stát, ale rozčleňuje se na jednotlivé státy.

Já jsem si vybrala států 10, protože tak nějak předpokládám, že v každé knížce navštívím alespoň jeden stát a přečíst 10 knih za prázdniny mi snad nebude dělat problém.

Státy budou přibývat do tohoto článku tak, jak budu číst jednotlivé knihy a do závorky vždy napíši jméno autora a název knížky, díky které jsem daný stát navštívila.

Doufám, že se také zapojíte a budeme spolu všichni hezky cestovat celé léto, i když budeme doma sedět na zadku.

1) Kalifornie (USA) - Zlatá Lilie
2) Arizona (USA) - Prohnaný
3) Neapol (Itálie) - Jmenuji se X
4) Oregon (USA )- Tygrovo prokletí
5) Indie - Tygrovo prokletí
6) Velká Británie- Nahá

Review: Jmenuji se X

18. srpna 2014 v 21:18 | Aires |  Recenze
Autor : A. J. Molloy
Originální název: The Story of X
Série:
Žánr, tagy: erotika, mafie, mystéria
Počet stran: 248
Vydavatel: Fragment, 2013
Anotace:

Dvaadvacetiletá americká studentka Alex (pro přátele X) přijíždí do Neapole, kde chce získat pro svou práci podklady o italské mafii. První večer se v luxusní kavárně setká s elegantním mužem, který jí naprosto učaruje.Marc Roscarrick - potomek šlechtického rodu - je přátelský, společenský, inteligentní a neuvěřitelně přitažlivý. Kolem něj se však vznáší aura záhadnosti. Atraktivní muž v X probudí dosud nepoznanou spalující touhu. Jeho tajemství je ale pro dívku šokující.

Vztah X s Marcem je možný pouze za jeho podmínek. Dokáže se X vzdát svých přání a podřídit se? Své touze, ohromující přitažlivosti a erotickým tajemstvím, která ji děsí a vzrušují zároveň?

Každý má svá tajemství - z některých ale mrazí a pálí zároveň

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Studentka historie Alexandra, zkráceně Ixka, přijíždí na studijní pobyt do italské Neapole.V Itálii chce sbírat podklady pro svou diplomovou práci o italských mafiích.Dvaadvacetiletá Ixka je podle sebe a své nejlepší kamarádky Jessicy naprosto nudná, nezkušená a skoro-panna, protože své sexuální partnery může spočítat na prstech jedné ruky.A tak kromě poznávání krás cizí země, plánuje i poznávání své sexuality..

A náhodou brzy poznává multimilionáře a šlechtice Marka Roscarricka.Při popíjení v kavárně za ni zaplatí účet a vrhne po ní pár kradmých pohledů.Ixku elegantní muž přitahuje a protože Marc je první muž, který ji doopravdy okouzlil, hned druhý den se rozhodne vydat se k němu domů a udělat s ním rozhovor, kvůli své práci.Domů ale odchází zklamaná, protože Marc o ni zjevně nemá zájem.

Později ji Marc zachrání před přepadením, když Ixku napadnou feťáci a chtějí ji znásilnit.Znovu se tak setkává tajemným a šarmantním mužem, ke kterému ji k sobě táhne jako k magnet.A zdá se, že není samotná, kdo cítí touhu.I Mark se totiž přizná, že na ni nedokáže přestat myslet.

Mohl by následovat happyend, ale je tu háček.Marc patří do sekty Dionýsova kultu a jeho členové nesmějí mít vztah nebo poměr s nikým, kdo členem není.Ixka se tak musí rozhodnout jestli podstoupí zasvěcení do Mystérií nebo jestli Marca už nikdy neuvidí.Rozhodne se podstoupit absolvovat pět přijímacích rituálů, které jsou plné orgií, erotiky, bolesti a drog..Zvládne podstoupit zasvěcení? Bude mít její vztah s Marcem mít štastný konec?


Kniha má být podobná Padesáti odstínům šedi a je doporučována jejím fanouškům.Základ obou knih je skutečně podobný- nezkušená a natvrdlá hlavní hrdinka, tajemný milionář a zvrácený sex.Zatímco 50 odstínů se mi poměrně líbilo, Jmenuji se X mě zklamala a spíše můžu vypsat její zápory než klady.

Alexandra je na můj vkus přiliš natvrdlá a nepochopitelná.Její chování je nelogické a občas mi přišlo vážně přitažené za vlasy.Unikne jen o chlup znásilnění a už na další stránce se líbá s mužem a na předchozí událost úplně zapomene.A po pár dnech je ochotná pro Marca udělat úplně cokoliv, věci které by rozumný člověk nejspíš neudělal.Tohle ale kritizovat nebudu, dejme tomu, že Ixka to všechno skutečně dělá z veliké lásky.Ale je vážně možné být tolik zamilovaná po 3 dnech?

Příběh stojí především na mystériích, která jsou občas tak šokující, že se s BDSM sexem z 50 odstínů nedají srovnávat.Erotické romány mi nevadí, ale v tomhle případě mi některá mystéria přišla zvrácená.A šesté, poslední mystérium, kterém má být vrcholem celé knihy, se v bleskové rychlosti odehraje na dvou stranách a ani zdaleka není tolik mystické a nebezpečné, jak mělo být.Knize tak chybí pořádný závěr a to mi vadilo.

Problém jsem měla i s celkovým stylem psaní.Kniha je psaná v první osobě, což mám raději, takže aspoň tohle hodnotím pozitivně.Dál už to jde ale z kopce.Postavy mi přišly ploché, výrazněji vás ničím nezaujmou.Kniha je nereálná, takže se do postav ani pořádně nevcítíte.V knize je navíc zbytečně velké množství popisů Itálie.Naopak postelové scény a vztah na kterých má příběh stát, jsou odfláknuté a neromantické.

Od knihy jsem čekala víc a jsem zklamaná.Přesto ale Jmenuji se X nepatří k těm úplně nejhorším erotickým románům.Předchozí eroťárny, které jsem přečetla jsem hodnotila hůře, s vyjímkou 50 odstínů.
Nakonec knize dávám tři hvězdičky, není až tolik špatná.Dá se přečíst, mystéria jsou originální námět, ale vracet se k ní už nehodlám.

Sladká políbení (14)

15. srpna 2014 v 15:46 | Aires |  Páteční Sladká políbení
,, Otec je skvělý vůdce" trvám měkkým hlasem na svém.

,, Ale " dodám, než Amy stihne zaprostestovat, ,, v otázce odlišnosti se neshodneme.Mě se totiž odlišnost líbí.A hodně."

Ztěžka polknu.V puse mám příliš mokro, v krku příliš sucho.A pak - ani nevím jak se to stane - udělá krok ke mně a já k ní a pak už stojíme moc blízko.

A mezi námi je jen déšť.

Pak už mezi námi není vůbec nic.

Mé rty se vpíjejí do jejích.Kolem koutku úst mi sklouzne dešťová kapka a pak oba rozevřeme rty.Kapka mi steče na jazyk a pak se ztratí na jejím jazyce.

Jsem úplně promáčený.Měla by mi být zima.Ale naplňuje mě její teplo.Mé paže se ovinou kolem jejího těla a pevně ji tisknou ke mně.Chci ji o sebe rozdrtit.

Nechci aby to skončilo.

Review: Loď mezi hvězdami

13. srpna 2014 v 15:12 | Aires |  Recenze
Autor : Beth Revis
Originální název: Across The Universe
Série: Vesmír, 1.díl
Žánr, tagy: sci- fi, dystopie, YA, vesmírná loď
Počet stran: 360
Vydavatel: CooBoo, 2012

Anotace:

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Amy měla na výběr. Nechat se zmrazit a stát se společně svými rodiči "členem" vesmírné lodi Universum anebo zůstat se svými příbuznými na Zemi a své rodiče tak navždy opustit. Rozhodla se svou rodinu neopustit a tak se vydala na dlouhou cestu vesmírem, jakožto zmražený pasažer na vesmírné lodi Universum, která míří k Zemi Centauri, kterou má lidstvo kolonizovat.

Let měl trvat tři sta padesát let.Amy měla vše zaspat a probudit se až na nové planetě.Ale něco se zvrtlo. Amy je rozmražena a probuzena o padesát let dříve.Do přistání zbývá 49 let a 267 dní.Amy se tak musí vyrovnat s vědomím, že své rodiče uvidí až za padesát let, na novou planetu vstoupí až bude stará a navíc je odtržena od všeho co zná ze Staré Země.Místo toho se musí přizpůsobit životu na lodi, kde panují opravdu zvláštní podmínky.

Na lodi cestují i obyčejní lidé, kteří se starají o loď.Těm vládne pevnou rukou Otec, který dohlíží na pořádek na lodi.Snaží se předcházet vzpourám a protože první příčinou konfliktů je odlišnost, chce Amy před ostatními obyvateli lodi utajit.Posádka je totiž monoetnická se stejnými rysy a Amy se svým úplně odlišným vzhledem a řečí vybočuje z řady..Ta je tak osamělá a cítí, že na lodi je něco špatně.

Naštěstí potkává Syna, budoucího velitele lodi, který v ní nevidí jen problém a hříčku přírody.Brzy je však nalezen další pasažér, který byl předčasně rozmražen.Neměl však takové štěstí jako Amy a než ho někdo stihl najít... udusil se. Někdo vraždí osoby, které měly ještě několik let spát. Mezi bezmocnými jsou i její rodiče. Amy je tak odhodlána přijít tomu všemu na kloub.

Před dvěma lety, kdy nakladatelství CooBoo knihu vydalo, byla Loď mezi hvězdami hodně opěvovanou knihou.Velké množství pochvalných recenzí a dobré hodnocení na Goodreads je podle mě zasloužené.Kniha je dystopie, která se odehrává ve vesmíru a právě tohle neokoukané prostředí jí dodává na zajímavosti.Sice jsem už podobnou knihu četla - Mlhovina od Amy Kathleen Ryan, ale Loď mezi hvězdami se mi líbila více.

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou osob- Amy a Syna.Amy mi byla sympatická a přestože si někteří stěžují, že je moc ukňouraná a pořád vzpomíná co po opuštění Staré Země ztratila, já ji chápu.Ono totiž určitě není jednoduché žít s vědomím, že celý zbytek života prožijete v umělém a omezeném světě na lodi uprostřed vesmíru..U Syna trvalo déle než jsem si oblíbila, ale i on má v příběhu důležitou roli.Možná důležitější než Amy.

Knížka se čte dobře a rychle, kapitoly jsou poměrně krátké. Při čtení jsem se nenudila a protože jsem ke knize nepřistupovala s přehnaným očekáváním, nebyla jsem zklamaná.Loď mezi hvězdami je zajímavá sci-fi , která je především o intrikách a režimu na lodi.Příběh nemá hlubokou myšlenku, ale je to příjemná oddechovka, která vás zavede do jiného světa.A je napsaná tak svěžím stylem, že vás bude bavit.

Jediné co mě trápilo jsou dvě slovíčka.Zaprvé- xakru s x místo ksakru.Na xakru jsem si nemohla zvyknout a pořád jsem na to koukala spíš jako na gramatickou chybu.A druhé je slovo chucpe o kterém jsem vůbec nevěděla, co má znamenat.Wikipedie mi napověděla, že je to slovo symbolizující drzost, opovážlivost..

Až na tyto dvě slovíčka se mi kniha opravdu líbila.Jde o zdařilý úvod do trilogie a ráda si tak přečtu i další díly (Milion Sluncí, Všechny barvy Země ).Knihu hodnotím pozitivně a velmi chválím i překrásnou obálku, díky které se z knihy stane ozdoba ve vaší knihovničce .Review: Tanec stínů

7. srpna 2014 v 16:22 | Aires |  Recenze
tanec-stinu-kalayna-price
Autor : Kalayna Price
Originální název: Grave Dance
Série: Alex Craft, 2.díl
Žánr, tagy: urban fantasy
Počet stran: 408
Vydavatel: Baronet, 2013

Anotace:

Kdo říká, že mrtví už nic nevyzradí, se očividně ještě nesetkal s Alex Craftovou.

Alex Craftová strávila měsíc léčbou zranění utržených v boji s čarodějem. Nyní je připravená opět povoláváním stínů mrtvých pomoci při řešení vražd. Její milostný život se vinou dvou mužů proměnil v jeden velký zmatek. Agent FÚV Falin Andrews zmizel a Death, sám Smrt, se jí vyznal ze svých citů. Alex se proto jen těší do práce. Ovšem její nový případ se ukáže být větší výzvou, než sama čekala.
Policie Alex najme, aby pomohla s vyšetřováním v přírodní rezervaci jižně od města Nekros. Podivné je, že se nenašla těla, jen jejich části. Někde na svobodě se pravděpodobně na svou další oběť chystá sériový vrah a Alex z kusů těl stín nepovolá. Musí se spolehnout na cizí magii, aby přišla na to, jak případ vyřešit. Když se však vrhne do vyšetřování, má v patách stvoření zrozené z nejtemnější magie. Někdo velmi mocný si přeje, aby se případ uzavřel - její smrtí.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alex se sice vyléčila ze zranění, které utrpěla při boji s čarodějem Colemanem a daří se jí lépe, ale spoustu trablů má pořád..Její milenec faeský agent Falin Andrews záhadně a bez rozloučení zmizel. A stejné to je i s Deathem, Smrťákem, který ji vyznal lásku a od té doby se neukázal. A kromě milostných pletek ji trápí i její faeské genetické dědictví.Její schopnosti se změnili a zdá se, že se někdo kvůli nim o ni dost zajímá..

Navíc má nový případ.Je přizvána k případu sériových vražd.Jediné co policie našla z obětí jsou jejich levá chodidla.Vše nasvědčuje tomu, že do případu jsou zapleteni fae.Alex napadne faeský pes, magický konstrukt, který někdo vyrobil za jediným účelem- zabít ji.Její život je znovu v ohrožení a je v jejím zájmu přijít na to, kdo za vraždami stojí.Bude muset spolupracovat s Deathem, protože se zdá, že jeho strana je do případu zapletená také.A ještě k tomu se na scéně znovu objevuje Falin, který by rád navázal tam, kde minule skončili..

Druhý díl série Alex Craft volně navazuje předchozí díl.Alex se vyrovnává s událostmi, nově objevenými schopnostmi a se svým komplikovaným osobním životem.Jinak je ale pořád stejná sympaťačka a pořád přitahuje problémy.V milostném trojúhelníku Alex, Falin, Death se nic nezměnilo.Alex si nedokáže mezi dvěma muži vybrat a neví, kdo je bližší jejímu srdci.Je to Death, sběratel duší o kterém skoro nic neví anebo Falin, který ji už několikrát zachránil život, ale je milencem Zimní královny? Jsem vážně zvědavá, jak se tohle milostné drama v dalším díle vyřeší..

Kromě už známých postav se objeví i postavy nové.Velmi zajímavá je Zimní královna, která bude jistě mít svou roli i v dalším díle.Nemůžu zapomenout ani na čínského chocholáče PK, který tentokrát absolvuje velké dobrodružství společně s Alex.

Alex se prozatím snaží si držet odstup a hlavně celou tuhle záležitost přežít.Do všeho se víc a víc zamotává a příběh tak dostává jiné rozměry.V knize je tak opět spousta nebezpečných situací, akce a překvapení.Detektivní zápletka je zajímavá a bonusem je, že se v tomto díle dozvíte více o fae.Autorka se pokusila více vysvětlit jak funguje faeský svět a magie.A pořád je tu vidět velká podobnost se světem nekromantky Anity Blake, která oplývá i podobnými schopnostmi.Pořád ale není vše vysvětleno a svět fae je pořád záhadný.

Tanec stínů staví na skvělé kombinaci- magie, silná hrdinka, záhada a dva přitažlivý chlapíci.Tento mix se povedl a kniha tak je skvělou ukázkou urban fantasy.Čte se dobře, ale místy je příliš zamotaná a zdlouhavá.I tak jsem se při čtení bavila.A protože mám ráda urban fantasy a kniha se mi líbila, hodnotím ji plným počtem 5 hvězdiček.


Review: Prohnaný

3. srpna 2014 v 16:05 | Aires |  Recenze
Autor: Kevin Hearne
Originální název: Hounded
Série: Kroniky železného druida, 1.díl
Žánr, tagy: urban fantasy, mytologie
Počet stran: 272
Vydavatel: Laser books, 2012

Anotace:
Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země a nosí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač.
Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ačkoli si o druidech všichni myslí, že už dávno vymřeli, není to pravda. Alespoň jeden z nich se má stále vesele k světu: Atticus O'Sullivan, který vypadá na jednadvacet let, ale je mu ve skutečnosti jednadvacet století.Již několik let si pohodlně žije v městečku Tempe, uprostřed pouště, ve státu Arizona. Vydává se za studenta, vlastní irského vlkodava Oberona a aby se nenudil, provozuje malý okultní krámek.Daří se mu splývat s davem a při pohledu na něj nikoho nenapadne, že by mohl být prastarý druid.Všichni v něm vidí jen zrzavého mladého Ira s potetovanou pravačkou.

Zdání ale klame.Atticus je skutečně poslední z rodu druidů. Prostřednictvím tetování dovede nasávat sílu země, telepaticky mluví se svým psem a má originální náhrdelník s amulety, který ho chrání.Paranoiu nepovažuje za duševní poruchu, ale za dovednost nutnou k přežití. Během svého dlouhého života si totiž stihl nadělat spoustu hrozivých nepřátel.Jeho největším a dlouholetým nepřítelem je irský bůh lásky Aenghus Og, kterému před tisíci lety vzal mocný magický meč Fragarach nebo-li Odpovídač.Aenghus Og je odhodlaný získat meč zpátky a zbavit se otravného druida.Atticus se i s mečem ukryl právě uprotřed arizonské pouště a až do teď se mu úspěšně dařilo vyhýbat se bohům, fae i všem dalším nadpřirozeným bytostem.Teď se ale zdá, že jeho úkryt byl odhalen.Atticus se rozhodne Aneghus Ogovi postavit a ukončit tak dlouhou dobu, kdy se před ním jen skrýval.

Prohnaný je urban fantasy, kde po zemi pobíhají různé verze Bohů, fae a dalších bytostí. A do tohoto světa je čtenář vržen po hlavě, bez podrobnějšího vysvětlení.Hned na prvních stránkách knihy se setkáte s druidem, víláky, elementálem a bohyní..Zkrátka je to pěkný guláš nadpřirozených bytostí.Někoho možná zarazí rychlý rozjezd příběhu a nestačí se rozkoukat, mě to ale nevadilo.

Spojení moderního světa a keltské mytologie je zajímavé a funguje.Autorův styl psaní a děj mě strhl a Prohnaný mě opravdu bavil.Příběh je svižný, strhující, nabitý vtipnými hláškami a plný akce.Možná se Hearneho svět a děj knihy podobá jiným knihám, ale přijde mi, že Prohnaný má v sobě jakousi originalitu.Možná to je postavami, možná to je skvělým Hearneho humorem...Nevím.Zkrátka při čtení se nudit nebudete a zasmějete se nad mnoha výbornými hláškami.

Hlavním postavám také není co vytknout.Jestli čekáte, že Atticus je starý upjatý druid, jste na omylu.Adaptoval se, používá dnešní fráze jako všichni vysoškoláci a nebere si servítky.Protože je kniha psaná z jeho pohledu, objeví se v ní i pár vulgárnějších výrazů, které mi ale nevadily.

"Mám tu večeři pro celou partu, hned, v Mitchellově parku. Vemte si ten náklaďák. Ano, je tu dost pro všechny, věř mi. Tak zatím." Fíha, měl ghúly na rychlém vytáčení. Můj právník je fakt hustej.

Nejvíce se mi líbil vlkodav Oberon, s kterým Atticus díky druidské magii může telepaticky mluvit.Výsledkem jsou vtipné slovní přestřelky o francouzských pudlicích, klobásách a Činchistánovi.Oberon dodává knize šťávu a já jsem si ho vážně oblíbila.

< Během tří dnů tě políbili už tři bohyně. > utrousil Oberon, jakmile odešla, < takže bych řekl, že mi dlužíš tři sta francouzských pudlic.Abychom to měli zhruba vyrovnané. >

Vážně nevím co knize vytknout.Snad jen někoho může zaskočit množství akce a podivná irská jména.Mě se Prohnaný velmi líbil a knihu považuji za skvělý úvod do série Kroniky železého druida.Prohnaný je svižná urban fantasy, kde se malinko prolévá krev , takže to není žádné růžové čtení pro choulostivé...To k tomuto žánru ale patří.Kniha je pojatá s nadhledem a se specifickým humorem.Knihu hodnotím velmi kladně plným počtem hvězdiček a doufám, že další díly Proklatý a Praštěný si minimálně udrží vysokou laťku, kterou si autor nastavil.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: