Review: Nahá

29. srpna 2014 v 16:09 | Aires |  Recenze
Autor : Raine Miller
Originální název: Naked
Série: Aféra Blackstone #1
Žánr, tagy: erotika,
Počet stran: 230
Vydavatel: Baronet, 2013
Anotace:
Američanka Brynne Bennettová, studentka výtvarného umění na Londýnské univerzitě, si občas přivydělává jako modelka a veškerý svůj čas dělí mezi školu a práci. Když si úspěšný britský podnikatel Ethan Blackstone koupí její nahý portrét, Brynne zjistí, že tento muž odmítá brát "ne" jako odpověď. Touží po ní, chce ji mít ve své posteli, a když ji získá, udělá vše, aby si ji udržel. Ethanova dominantní povaha Brynne okouzluje a přitahuje, a to navzdory traumatům, která si v sobě mladá žena nese. Není však jediná, kdo má v jejich vztahu tajemství. Velké tajemství. Dokáže Ethan zbavit dívku jejích démonů? Dovolí mu to Brynne, nebo je přízraky minulosti oba zničí?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2


Američanka Brynne Bennetová žije v Londýně, kde studuje výtvarné umění a přivydělává si jako modelka.Se svým kamarádem, uměleckým fotografem, fotí decentní akty.Na vernisáží, na které je vystaven i její nahý portrét, se seznamuje s charismatickým a velmi přitažlivým Ethanem Blackstonem, který si právě koupil její fotografii.

Ethane Blackstone, úspěšný podnikatel a majitel bezpečnostní agentury, se zúčastní vernisáže při které mu padne do oka Brynnin portrét .Okamžitě je rozhodnutý, že ho musí vlastnit.A když si vzápětí povšimne i Brynne, ihned ji pozná jako tu ženu z fotografie.A k touze vlastnit její obraz se přidává i touha vlastnit i ženu na něm- Brynne.A tak když Brynne opouští galerii, nabídne ji odvoz a doprovod domů.Všechny instinkty Brynne říkají, že by neměla odejít sama s cizincem, ale přesto jeho nabídku přijímá.Pohledným a sebevědomým Ethanem je totiž uchvácena a tuší, že se teď její život otřásl v základech.

Brynne si ale jako zátěž sebou nese svou temnou minulost a má psychické jizvy na duši.Dokáží se společně s Ethanem přes její děsivé vzpomínky přenést?

Nahá je velmi krátká knížečka, možná spíše novela.Přečtení dvěstětřiceti stran uběhne rychle, protože kniha je čtivá a nezatěžuje čtenáře dlouhými popisy.Děj je svižný, už na prvních stránkách se páreček Brynne a Ethan seznamují a i poté má vše rychlý spád.V knize je jen málo vedlejších postav a příběh se skutečně zabývá jen vztahem Brynne a Ethana.Děj je tak velmi jednoduchý a prakticky v něm chybí hlavní zápletka, která je až na samém konci knihy.

Brynne je ukázkový případ hrdinky z YA knihy- mladá dívka, která skrývá své temné tajemství, brání se lásce a neví jak se se svými city vyrovnat.Přestože tohle schéma je už poněkud ohrané, Brynne mi byla sympatická.Na rozdíl od jiných hrdinek se chová dospěle a tolik nezmatkuje.

Stejně tak i Ethan Blackstone je klasický vzor hrdiny z knih podobného žánru- vášnivý, neodolatelný, dominantní a bohatý pan podnikatel. Ethanova dominance ovšem není způsobena nějakým traumatem, ale deformací z práce.

Mezi oběma panuje správná chemie a přitažlivost.Erotických scén je v knize hodně, možná i více než samotného děje.Sex a lechtivé scény jsou romantické a nepřišly mi přehnané, umělé nebo až příliš vulgární jako v jiných erotických románech.A právě proto, i přes praktickou absenci děje,hodnotím Nahou o chloupek lépe než jiné knihy podobného žánru.(Jmenuji se X, Hrana rozkoše..).

Knize musím vytknout hovorové výrazy v českém překladu, které uprostřed spisovných vět působí jako pěst na oko.Pěkný překlad narušuje příšerná smsková konverzace s výrazy typu "di spát".Podobných strašidelných výrazů sice v knize není moc, ale působí opravdu hrozně.

Jinak je Nahá příjemná oddechovka od které nesmíte očekávat mnoho.Nejde totiž o velkolepý román, ale o červenou knihovnu, kde se vše točí kolem lásky a sexu.Děj je opravdu jednoduchý.Pokud ale očekáváte to co já- odpočinkové čtení- lehkou, čtivou romanci u které se budete rozpaky červenat, nebudete zklamaní. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klea Klea | 1. září 2014 v 21:31 | Reagovat

Dobrá recenze :) A Ethan Blackstone je na tom obrázku pěkný kus :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama