Září 2014

Review: Pod nekonečnou oblohou

30. září 2014 v 19:33 | Aires |  Recenze
Autor : Veronica Rossi
Originální název : Under the Never Sky
Série: Nebe, 1.díl
Žánr, tagy: young adult, dystopie, sci-fi
Počet stran: 328
Vydavatel: Knižní klub, 2012
Anotace:

Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pod nekonečnou oblohou je další z řady dystopií.Svět sužují ničivé a smrtící éterové bouře, kvůli kterým se lidé museli přesunout do chráněných obydlí- Lusků, které jsou zcela izolovány od vnějšího světa.Aby se v nich lidé nenudili, používají Moudrooka, skrze něž se můžou dostat do virtuálních světů- Říší.Ve virtuálních světech můžete zažít vše, na co si vzpomenete.Můžete se podívat se do období, kdy žily dinosauři, bleskurychle se přenést do pařížské opery nebo do tropického ráje.Vše vypadá jako skutečné, vše je hmatatelné a dokonale bezpečné.V Říších neexistuje bolest ani strach.Říše jsou Lepší než skutečnost. Lidé v Říších tráví veškerý svůj čas a virtuální život je pro ně skutečnější než ten reálný.

Kromě Osadníků, žijících v Luscích, tu jsou ještě Outsideři, kteří žijí venku ve skutečném světě.Outsideři žijí na primitivnější úrovni, nemají žádné technické vymoženosti a jsou nuceni denodenně bojovat o přežití.

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Árie, která celý svůj život prožila v Lusku ve virtuálním světě.Árie se ale dostane do problémů, protože společně se synem jednoho z konzulů, řídících její svět, se pokusí dostat ven z Lusku, aby zjistila něco o své matce s kterou ztratila kontakt.Vše nejprve vypadá jako hra, ale jen do té doby, než se rozhodnou založit oheň.Jenže opravdový oheň je na rozdíl od toho virtuálního nebezpečný.Hra se zvrtne v tragickou nehodu při které zemře několik lidí a Árie je vyloučena z Lusku.Árie se tak ocitne ve světě venku, pod nekonečnou oblohou.

Naštěstí brzy potkává s Outsidera Perryho, s kterým uzavře křehké spojenectví.Perry jí pomůže přežít a dovede ji zpět k Lusku. Árie mu na oplátku pomůže najít jeho synovce Talona, který byl unesen Osadníky.Společně se tak vydávají na cestu Divočinou.

Na začátku knihy nejspíše budete zmatení, stejně jako já.Pojmy jako je Lusk, Moudrooko, Říše, Obchod se smrtí a Outsideři mi nedávaly žádný smysl, protože nebyly v knize pořádně vysvětleny.Autorka vás zkrátka hodí do rozjetého příběhu a zorientovat se v něm už musíte sami.To, že jsem novému světu nerozuměla mě od čtení dost odrazovalo a tak mě prvních několik desítek stran kniha nebavila.Zážitek ze čtení mi také znepříjemňovalo velké množství chyb.Překlepy ovšem nejsou chybou autorky, ale nakladatelství.

Příběh je psaný střídavě z pohledu Árie a Perryho.Stejně jako na knihu i na oba hlavní hrdiny jsem si musela zvykat.Ze začátku mi k srdci nepřirostli, časem se to zlepšilo a nakonec jsem si je oblíbila.Oba dva totiž v průběhu knihy ujdou velký kus cesty a podstatně se změní.Árii zocelí Divočina a z původně naivní a nesamostatné holky se změní v odhodlanou dívku, která se nevzdává.

Více než Árii jsem si oblíbila Pergerina.Perry je obětavý, pozorný a bojovník tělem i duší.Ze začátku Árií opovrhuje a pořádně to mezi nimi skřípe.Z počátečního nepřátelství se jejich vztah mění v přátelství a později i v lásku, takže tu máme i romantickou linku.

Příběh ale není v první řadě o romantice.Jde o napínavou dystopii, s řadou překvapivých zvratů a s propracovaným světem..Vývoj vztahu mezi Árií a Perrym je postupný a tak během čtení budete napjatě očekávat, kdy se mezi nimi něco konečně změní.

Radím vám to nevzdávat a u knihy vydržet, protože když se prokousáte první stovkou stran, kvalita příběhu se opravdu zlepší.Zvyknete si na hlavní hrdiny a jejich komplikovaný svět a poté už si můžete příběh jen vychutnávat.Kniha se mi ve výsledku tedy líbila a dávám jí hodnocení 4 hvězdičky.

A jestli vás k přečtení knihy nenalákala recenze nebo máte chuť přečtení knihy vzdát, doporučuji se podívat na úžasný book trailer, který vás určitě přinutí se do knihy rychle začíst!

Review: Zůstaň se mnou

24. září 2014 v 18:26 | Aires |  Recenze
Autor : Gayle Forman
Originální název : If I stay
Série: If I stay, 1.díl
Žánr, tagy: romance, young adult
Počet stran: 184
Vydavatel: YOLI, 2014
Anotace:
Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce - hudbě -, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra - a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.


HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Šestnáctiletá Mia je nadaná violoncellistka a její život naplňuje hudba.Žije šťastným životem, který směřuje ke splnění jejího snu - dostat se na prestižní hudební školu Julliard.A vše nasvědčuje tomu, že se její vysněná budoucnost může stát skutečností.Splnění svého snu má na dosah, miluje své rodiče, mladšího bratříčka Teddyho a svého přítele Adama.

O
Její dokonalý život se ale během okamžiku zhroutí, když veselý rodinný výlet skončí tragickou autonehodou.V jednu chvíli jsou všichni šťastní, užívají si rodinnou atmosféru a poslouchají rádio.Vzápětí Mia ztrácí vědomí a probouzí se až v příkopu, kde vidí těla svých mrtvých rodičů, svého bratra a i své vlastní zubožené tělo.

Mia jako jediná z autonehody vyvázla živá, ale svůj boj o přežití ještě nevyhrála.Její tělo je v kómatu, ale duše jej opustila.Mia tak sleduje sama sebe, jak bojuje o svůj život.Mia během svého boje vzpomíná na své rodiče, brášku Teddyho, na kamarádku Kim, na své dětství a na to, jak se seznámila s Adamem.V nemocnici vidí své příbuzné, přátele a Adama.Ti všichni se o ni strachují a prosí ji, aby s nimi zůstala.

A Mia teď stojí před svým nejdůležitějším rozhodnutím - zůstat nebo odejít? Bojovat a žít dál bez své rodiny?Vrátit se k Adamovi a pokusit se překonat děsivou vzpomínku na tu tragédii? Anebo odejít navždy?


"Ale to chci já, a chápu, že ty můžeš chtít něco jiného. A tak jsem ti chtěl říct, že jestli chceš odejít, rozumím ti. Jestli nás musíš opustit, je to v pořádku. Jestli chceš přestat bojovat, přestaň."

V kinech právě můžete shlédnout stejnojmenný film.Knize se teď díky tomu věnuje velké množství pozornosti a tak jsem se rozhodla si ji přečíst i já, a to dříve než vtrhne do kin.Podle traileru jde o silně emotivní příběh a to můžu po přečtení knihy jen potvrdit.

Námět knížky je opravdu originální a dobře zpracovaný.Překvapilo mě, jak citlivě byl příběh napsaný.Autorka dokázala dobře vystihnout, jaké to je, když je člověk mimo své tělo.Prakticky celý děj knížky je popsaný v anotaci.Zápletka je skutečně jednoduchá, ale to knize na kráse a zajímavosti vůbec neubírá.


Děj knihy ji totiž přímo předurčuje k tomu být silným, emotivním příběhem, který vás donutí přemýšlet o životě.Gayle Forman v Zůstaň se mnou ukazuje, jak jednoduché je vše ztratit, jak složité může být něco vybudovat (vztah s Adamem) a o tom, jak je důležité vnímat krásy našeho běžného života.

Kniha je navíc psána z pohledu Mii a to vám pomůže všechno prožívat společně s ní.Vše je podáno tak čtivě a lehce, že kniha není jen tragická, jak by se mohlo zdát.Není o truchlení, ale především o vzpomínkách a o rozhodování.Silně na vás zapůsobí, možná proto, že vše co se přihodilo Mie, se může stát každému z nás.Velkým tématem je také láska, protože Mia se ve vzpomínkách vrací ke svému vztahu s hudebníkem Adamem a romantika mezi nimi je opravdu krásná.Sice je trápí, jak skloubit společnou budoucnost, ale oba se snaží najít řešení.Oba mi byli velmi sympatičtí a jejich vztah je skutečně plný něhy a opravdových citů.

Pokud bych měla jmenovat podobnou knížku, byla by to Hvězdy nám nepřály.To je sice okouzlující a krásná kniha, ale tak úplně jsem nechápala, co způsobilo její obrovský boom.U Zůstaň se mnou chápu, proč si získala tolik nadšených čtenářů. Zůstaň se mnou se mi totiž velmi líbila.Patří k těm knihám, které na vás opravdu zapůsobí a zanechají ve vás hluboký dojem.Dávám ji maximální počet - 5 hvězdiček a můžu jen doporučit.

Review: Lead Me On

18. září 2014 v 18:17 | Aires |  Recenze
Autor : Lexxie Couper
Série: Heart of Fame, 5.díl
Žánr, tagy: rocková romance, new adult,
Počet stran: 207
Vydavatel: Samhain Publishing, 2014
Anotace:

Egocentrický. Arogantní. Narcistický. Rocková legenda, kytarista, Samuel Gibson má pověst požitkářského a sebestředného rockera, který se rád ocitá na výsluní, a nijak se nenamáhá ji vylepšit. Až když potkává Lily Pearce, jejíž bratr by byl perfektní nový zpěvák pro jeho kapelu, rozhodne se své chování změnit.

Poté, co Lily shlédla, jak svět rockové muziky jejího bratra vtáhl, sežvýkal a zničeného vyplivl, už nemá žádné pochopení pro bohémské rockery a jejich životní styl.Ale když potkává Samuela Gibsona, její vlastní tělo ji zrazuje.Musí bojovat se silnou přitažlivostí k Samuelovi, který je symbolem všeho, co na rockovém světě nenávidí.

Lilyino srdce roztává, když poznává první záblesky Samuelova skutečného já. Ale může se smířit se svými city k Samuelovi, když ví v jak odlišném světě žije?

Upozornění: Buďte připraveni na sex, drogy, rock 'n' roll a na vytrvalé svádění. A na žal. Vzhledem k tomu, rockové hvězdy zřídkakdy hrají podl pravidel..

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lead Me On je pátým dílem série Heart of Fame.V každém z dílů série se můžete potkat s jedním ze členů skupiny Blackthorne.

V této knize se setkáváme s kytaristou Samuelem Gibsonem.Hlavní zpěvák Nick ze skupiny odešel, a tak je potřeba za něj sehnat náhradu.Volba padne na mladého a nadějného Eugena Pierceho.Samuel se vydává do San Franciska najít zpěváka, ale nachází i lásku..

Lily Pearce nenávidí rockovou hudbu a vše s ní společné.Poté, co pozorovala, jak její bratr Eugene neustál život rockové hvězdy a skončil závislý na drogách, je ráda, že se teď dal znovu do kupy a může se vrátit do normálního života. Když ale Eugene dostane nabídku se stát zpěvákem známé skupiny Blackthorne, Lily se děsí, že její bratr znovu padne až na dno.Má obavy, že nebude schopen zvládnout tlak a pokušení, které život slavného zpěváka nabízí.

Lily je odhodlaná se se světem muziky nijak nezaplétat, ale dojde k tomu, že má dělat průvodce po městě Samuelovi Gibsonovi.Je si jistá, že bude nenávidět každou minutu s ním, ale současně s tím, jak začne odhalovat jeho pravé já, se do něj i zamilovává.A Samuel dělá, co může, aby jí ukázal, že není zhýralý kretén, jako ho líčí bulvár.. Dokáže Lily přesvědčit, že ona není jen jeho dalším zářezem, ale že ji doopravdy miluje?

Chtěla jsem si přečíst nějakou rockovou romanci a náhodou jsem narazila zrovna na knihu Lead Me On.Předchozí díly jsem sice nečetla, ale nijak mě to neomezilo.Série se dá číst i jednotlivě.Neodradila mě ani podivná obálka.A vše co jsem si od knížky slibovala, jsem dostala.Charismatického rockera.Romantiku a náhled do světa slavných..

Lily je sympatická hlavní hrdinka.Je chytrá, nezávislá a má hromadu předsudků.Ale je loajální a chrání svého bratra.Nechce zničit jeho šanci na životní sen, ale bojí se, že neodolá pokušení.Sama má ale velký problém odolat Samuelovi Gibsonovi.

Samuel je také sympaťák a svádí sám se sebou těžký boj, když se snaží ukázat to nejlepší co v něm je.Chce zapůsobit na Lily, která z něj dělá lepšího člověka.

I když nemá žádnou velkou a jedinečnou zápletku, kniha se mi líbila.Sice patří spíše mezi průměrné kousky, ale je v ní několik prvotřídních scén, které mi vykouzlily úsměv na tváři.Mezi Lily a Samem to pěkně jiskří a v knize je taková ta správná romantika i pár postelových scén.Knížka je poměrně krátká, takže se čte rychle a nejsou v ní nudnější pasáže.Jestli máte rádi rock, lásku, kde se protiklady přitahují a chuť na nenáročnou oddechovku, může to být kniha pro vás.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Filmová podoba týdne (13)

17. září 2014 v 12:27 | Aires |  Filmová podoba týdne
Název: Budoucnost nejistá (How I live Now)
Natočeno:Velká Británie, 2013
Režie:Kevin MacDonald
Hrají:Saoirse Ronan, Tom Holland, George MacKay
Tagy: rodinný, podle skutečné události

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije komplikovaný život - má deprese a vztek na všechny.Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund. K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití.


Hlavním lákadlem snímku pro mě byla Saoirse Ronan, která se mi líbila už v Hostiteli.Roli Poutnice- Wandy ztvárnila opravdu dobře a stejně tak tomu bylo i v Budoucnost nejistá.V tomto filmu hraje hlavní postavu Daisy, kterou rodiče poslali na anglický venkov.Příběh začíná jako teenagerovská romance, ale pak začne Třetí světová válka, vybuchne atomovka a životy všech hrdinů se úplně mění.
Tento film je o proměně charakterů v krizových situacích, nikoli jen o střílení a zabíjení. Malým mínusem je pro mě nevysvětlení některých událostí, jako například okolnosti, které vedly ke vzniku války..Ale ze všech katastrofických filmových vizí posledních let mi tahle přišla nejreálnější; ano, takhle si dokážu konec našeho světa představit. Rozhodně dle mého příběh, jenž se vyplatí minimálně jednou shlédnout.

Review: Dotkni se temnoty

14. září 2014 v 17:11 | Aires |  Recenze
Autor : Karen Chance
Originální název: Touch the Dark
Série: Cassie Palmer, 1.díl
Žánr, tagy: urban fantasy, upíří, magie, duchové
Počet stran: 352
Vydavatel: Baronet, 2012
Anotace:

Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... Zato nemrtví, to je jiná kapitola. Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů. Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit...


HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2 hvězdy

Cassie Palmerová nikdy neměla lehký život.Její nadpřirozené nadání k ní totiž přitahuje nechtěnou pozornost.Cassie je věštkyně, dokáže vidět do budoucnosti a komunikovat s duchy.Kvůli tomuto daru po ní touží mrtví i nemrtví.Právě proto ji jako malou unese upíří mafián Tony, který využívá její schopnosti ve svůj prospěch.Cassie vyrůstá s upíry a vidí spoustu násilí, které je na denním pořádku.Když zjistí, že její předpovědi jsou využívány na úkor nevinných lidí, rozhodne se utéct.Útěk se jí povede, ale od té doby žije v neustálém strachu, kdy si pro ni Tony nebo jeho poskoci přijdou.Ví, že Tony se jí pomstí a jediná šance, jak zůstat naživu je se skrývat.

A tak když jí Tony pošle její vlastní nekrolog, neváhá a dává se znovu na útěk.Před útokem ji chrání magické tetování pentagramu, které spálí každého útočníka, který se jí dotkne.To ale k přežití souboje s upírskými mistry ani zdaleka nestačí.Naštěstí jí pomůže její spolubydlící Tomas, který není tím, kým se zdá..Cassie zachrání a odveze ji k Senátu, ke kruhu vládnoucích upírů.Senát ji zaručí ochranu, ale nic není zadarmo a tak Cassie přemýšlí, co pro ně musí udělat na oplátku.Navíc se ukazuje, že Tomas je upír, který měl na povel ji hlídat.Vše se komplikuje a Cassie je zatažena do bojů mezi nejmocnějšími upíry a dvěma znepřátelenými skupinami čarodějů.

Dotkni se temnoty mě zaujala svou krásnou obálkou a po přečtení anotace jsem měla jasno, že tuhle knížku si chci přečíst.Magie, duchové a upíři, to vše dávalo tušit, že nejspíš půjde o akční urban fantasy.Nespletla jsem se.Kniha je skutečně hodně akční, spíše chaotická.

Cassie Palmer je buclatá blondýnka se zvláštním darem, který ji dost komplikuje život.Vyrostla v upířím doupěti a tak je silná a odhodlaná hlavní hrdinka.Byla mi sympatická především proto, že není jenom tvrďačka, ale dělá chyby, jako každý z nás.Jen je občas až moc naivní.Například v záležitostech, co se lásky týče.

V knize je totiž hned několik pohledných upírů, kteří se dožadují její pozornosti.Její soused Tomas, tajemný Francouz Louis-Caesar a nejpřitažlivější z nich, upírský mistr Mircea.Na lásku ale v knize není moc prostoru, protože většinu příběhu tvoří bitky, bojůvky a útěky..

Akce je téměř na každé stránce, což není špatné, ale výsledkem je chaos.V příběhu je tolik postav , jmen a údajů o tom, kdo s kým bojuje, že jsem se v tom ztrácela.Na čtení se musíte opravdu soustředit, aby vám neunikli důležité detaily.K chaosu přispívá i skákání v ději z minulosti do přítomnosti.Autorka si svůj svět dobře vymyslela a snaží se jej čtenáři vysvětlit.Informace o světě ale čtenáři předhazuje dost nahodile.Určitě by to šlo vysvětlit elegantnějším způsobem.

Pokud se ale přenesete přes chaotický děj a máte hlavu na to si zapamatovat všechny důležité informace, zjistíte, že kniha není tak špatná.Mám ráda urban fantasy, takže mě kniha bavila.Je to průměrně dobrá urbanka, ale v tomto žánru se najdou lepší kousky. Mnohem více doporučuji sérii Alex Craft od Kalayny Price nebo Kroniky železného druida od Kevina Hearneho.I tak ale Dotkni se temnoty dávám hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2 hvězdičky. Přeci jenom je to první díl série, takže přimhouřím oko a něco můžu autorce odpustit.

Review: The Impossible knife of memory

10. září 2014 v 22:29 | Aires |  Recenze
Autor : Laurie Halse Anderson
Žánr, tagy: young adult, romance, postraumatická stresová porucha
Počet stran: 391
Vydavatel: Viking Juvenile, 2014
Anotace:

Během posledních pěti let Hayley Kincain a její otec, Andy, pořád cestovali a nikdy nezůstali dlouho na jednom místě.Haylein otec, bývalý voják, se snažil uniknout před démony, kteří jej mučili od jeho návratu z Iráku. Nyní jsou zpět ve městě, kde Hayley vyrůstala a ona tak konečně může začít chodit do školy. Je to snad poprvé, co Hayley může vést normální život, odložit své bolestné vzpomínky, a možná i mít vztah s Finnem, který ji má zřejmě rád, ale i on skrývá své vlastní tajemství.


Pomůže návrat domů Andymu překonat jeho PTSD nebo ho jeho strašlivé vzpomínky stáhnou na samý na okraj pekla?

(pozn. anotace volně, a podle mých omezených schopností co nejlépe, přeložena z Goodreads.Oficiální anotace ZDE )

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

The Impossible knife of memory není jediná kniha, kterou jsem přečetla v angličtině, ale je první knihou u které si troufám na její zrecenzování.Čtu knihy i v tomto jazyce a některé z nich stojí za zmínku nebo spíše za recenzi.A tak jsem se rozhodla psát recenze i na anglické tituly a Impossible knife of memory je první z nich.Prosím o prominutí případných chyb při nepřesném překladu anotací apod.

Tuto knihu jsem zvolila, protože jsem si chtěla přečíst některou z knih od Laurie H. Anderson.Autorka je známá tím, že píše young adult a ve svých románech se zabývá hlubšími tématy.V této knize řeší problematiku postraumatické stresové poruchy (PTSD) a její dopad na život člověka, který jí trpí.


,,Paměť je legrační věc. Máme tendenci opatrovat naše dobré vzpomínky a uložit si je pro budoucí spotřebu v době nouze. Ale co se stane, když nemáme jen nedostatek šťastných vzpomínek, ale přímo vzpomínky tak hrozné, že jsou vysilující a nakonec až nesnesitelné?"

Andy je veterán z války v Iráku.Po návratu z Iráku se snaží se vyrovnat se svými vzpomínkami na válečné boje a s nočními můramy, které ho trápí natolik, že není schopen žít normální život.Nedokáže si udržet práci, topí se v depresích, jeho osobní život je v troskách a nejbližší člověk kterého má, je jeho dcera Hayley.

Hlavní vypravěčkou je Hayley, která se právě s otcem přistěhovala do svého rodného města.Oba v něm chtějí začít nový život.Hayley poprvé nastupuje do školy, kterou do teď nikdy nenavštěvovala.Škola je pro ni obtížná, protože žije v neustálém strachu, že její otec mohl udělat něco špatného.Rodiče by se měli starat o své děti, ale u nich v rodině je to naopak.Hayley pečuje o otce z kterého po válce zbyla jen troska.Oba se s napětím vypořádávají po svém.Andy tíhne k drogám a alkoholu.Hayley se straní ostatních lidí a je uzavřená..Teď se ale zdá, že by jejím novým lékem mohl být Finn, kamarád, který už nechce dále být pouze kamarádem..

Hayley je sympatickou hlavní postavou.Ocenila jsem její sarkastické vtipné poznámky.Nemá to v životě jednoduché a odráží se to i na její psychice.Je znát, že v sobě má spoustu nevyřešených vzpomínek a hněv.

Naproti tomu Andy byl dokonalý příklad odpudivé postavy.Jeho intenzivní změny nálad, sklony k agresivitě a ke drogám, mi ho znechutili.Vím, že k tomu má svůj důvod a že není psychicky zdravý, ale to mu moc bodů k dobru nepřidá.

Z Finna mám smíšené pocity.Je to dobrý kluk, vhodný pro Hayley, ale jeho vstup do jejího života je příliš náhlý.Přišlo mi, jako kdyby se ze dne na den rozhodl, že chce být jejím přítelem..Prožívají spolu vzestupy a pády, protože kniha není primárně romancí.

Laurie Anderson se povedlo perfektně vylíčit, jaké je to peklo žít s člověkem, který trpí PTSD.Během příběhu je znát, že se nevyhnutelně chystá něco špatného.Zápletka ale vrcholí až na konci a v prostřední části knihy děj stagnuje.Jinak ale musím pochválit silné charaktery, emociální scény a perfektní vyprávění.

The Impossible knife of memory je hodně intenzivní čtení, které nemusí sednout každému.Mě se kniha poměrně líbila a můžu ji doporučit každému, kdo se jejího tématu nezalekne.Přirovnala bych ji k v češtině vydané Cenně nevinnosti.

Review: Na hraně zapomnění

5. září 2014 v 19:25 | Aires |  Recenze
Autor : J. A Redmerski
Originální název:Edge of Never
Série: Edge of Never #1
Žánr, tagy: young adult, romance, road trip
Počet stran:400
Vydavatel:Yoli, 2014
Anotace:

Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla - tohle není život, který by chtěla žít.
Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu - ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím, dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší…

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

V první řadě musím pochválit úžasnou obálku, která v tomhle případě k příběhu dokonale sedí a která mě k přečtení knihy nalákala.Knížka je vyprávěna střídavě z pohledu Camryn i Andrewa.Kniha o setkání dvou lidí, kteří věří, že nejsou připravení na vztah a tak polovinu knihy bojují se vzájemnou přitažlivostí, aby jí nakonec stejně podlehli.

Andrew je na cestě za svým umírajícím tátou a jejich cesty se náhodou spojí. Během cesty autobusem si začnou rozumět a rozhodnou se dál cestovat společně - s tím, že budou jen cestovat, nic víc.Ani jeden z nich netouží po vztahu a oba k tomu mají své důvody.Jak se ale mohou vyhýbat lásce, když se zdá , že ona si našla je? I když o to nestojí, pomalu se mezi nimi začíná rodit láska a ani jeden už nedokáže zapírat, že po sobě netouží..

Camryn Bennettové se život zbortil jako domeček z karet.Její přítel umřel při autonehodě, bratr je ve vězení a rodiče se rozvedli.Když k tomu navíc po jedné bouřlivé noci přijde i o svou nejlepší kamarádku, rozhodne se udělat radikální změnu a opustit svůj dosavadní stereotypní život.Aby unikla temnotě a smutku, které ji pronásledují, rozhodne se zmizet z města, nasednout do prvního autobusu a vydat se neznámo kam.Vydává se na cestu napříč Amerikou a doufá, že po cestě najde kromě volnosti a svobody i sama sebe.Místo toho potkává Andrewa Parrishe.

Hlavním tématem je také cestování.Camryn s Andrewem se ale nezastaví v žádné městě nebo na zajímavém místě, o žádných krásách Ameriky si tak v knize nepočtete.To mě trošku zamrzelo, protože věčné cestování autem se tak stalo nudné.Ve střední části knihy jsem se dost nudila, přišlo mi, že příběh se nijak nerozvíjel a byl až moc jednoduchý.Knize by prospělo její zkrácení.Co vám ale vyrazí dech je její konec.

Co se hlavních hrdinů týče, Andrew je ten lepší z dua.Chytrý, vtipný a okouzlující, ale poněkud působí jako splácanina mnoha různých Andrewů dohromady.Přijde mi kapku neuvěřitelné narazit na kluka- modela, zpěváka, rváče a dominantního zároveň.

Pořád nevím, co si myslet o Camryn. Na jednu stranu ji chápu, že chce změnit svůj život a touží zapomenout na vše co se jí stalo. Na druhou stranu je její jednání občas nelogické a na můj vkus si až příliš stěžuje a je protivná.

I přes uvedená negativa jako je jednoduchý děj bez zápletky a zmatení hlavní hrdinové, se mi kniha líbila a řadím ji mezi průměr.Když od ní nebudete očekávat zázraky, ale jen oddechový romantický příběh, je tu velká nadějě, že se vám Na hraně zapomnění bude líbit.

Stěhování blogu

4. září 2014 v 13:10 | Aires
Rozhodla jsem se využít služby Google Blogger a tak v posledních probíhalo stěhování blogu na novou adresu :

http://airesbooks.blogspot.cz/Na novém blogu najdete všechny články z tohoto blogu, ale lépe uspořádané a s lepším designem.Službu Blogger využívám teprve pár dní, takže nový blog je pořád ještě ve fázi úprav a testování. Z tohoto důvodu prozatím poběží oba dva blogy současně a všechny nové články najdete na obou z nich.

Inspiration (10) Nickelback- Edge of Revolution

1. září 2014 v 21:06 | Aires |  Inspiration
-Nové meme od Nikki Finn.

Hudební inspirací pro tento týden je nejnovější song od mých oblíbených Nickelback.Píseň Edge of a Revolution (Na hraně revoluce) je poněkud jiného charakteru než jejich obvyklé hity.Jak už název napovídá, je to skutečně revoluční písnička o revoluci.Při jejím poslouchání se mi jako spojitost s knihami vybavuje Divergence nebo Hunger Games- dystopické série ve kterých dojde k revoluci :)
Edge of a Revolution se rychle stala mou srdeční záležitostí a tak doufám, že i vám se bude písnička líbit.