Filmová podoba týdne (13)

17. září 2014 v 12:27 | Aires |  Filmová podoba týdne
Název: Budoucnost nejistá (How I live Now)
Natočeno:Velká Británie, 2013
Režie:Kevin MacDonald
Hrají:Saoirse Ronan, Tom Holland, George MacKay
Tagy: rodinný, podle skutečné události

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije komplikovaný život - má deprese a vztek na všechny.Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund. K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití.


Hlavním lákadlem snímku pro mě byla Saoirse Ronan, která se mi líbila už v Hostiteli.Roli Poutnice- Wandy ztvárnila opravdu dobře a stejně tak tomu bylo i v Budoucnost nejistá.V tomto filmu hraje hlavní postavu Daisy, kterou rodiče poslali na anglický venkov.Příběh začíná jako teenagerovská romance, ale pak začne Třetí světová válka, vybuchne atomovka a životy všech hrdinů se úplně mění.
Tento film je o proměně charakterů v krizových situacích, nikoli jen o střílení a zabíjení. Malým mínusem je pro mě nevysvětlení některých událostí, jako například okolnosti, které vedly ke vzniku války..Ale ze všech katastrofických filmových vizí posledních let mi tahle přišla nejreálnější; ano, takhle si dokážu konec našeho světa představit. Rozhodně dle mého příběh, jenž se vyplatí minimálně jednou shlédnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama