Říjen 2014

Review: Noční rozkoše

22. října 2014 v 16:37 | Aires |  Recenze
Autor : Sherrilyn Kenyon
Originální název: Nighty Pleasures
Série: Noční dravec, 2.díl
Žánr, tagy: paranormal romance, upíři
Počet stran: 344
Vydavatel: Ikar, 2014
Anotace:

Možná vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián Thrácký nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem - dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen:

Amanda Devereaux pochází z neobyčejné rodiny.Jedna její sestra loví démony, druhá vykládá tarot a i všichni ostatní z její rodiny mají nějaký druh magických schopností.Amanda je z nich jediná, kdo nemá žádné spojení s paranormálnem, a ani po tom netouží.Vede nudný život účetní a dělá vše proto, aby s nadpřirozenem neměla nic společného.

Pak jí ale její dvojče Tabitha poprosí, aby šla vyvenčit jejího psa.V okamžiku, kdy Amanda vkročí do sestřina domu, ji někdo napadne a ona se ocitne v bezvědomí.Probudí se připoutaná k cizímu chlapovi, který vypadá, jako kdyby si odskočil z přehlídkového mola.Brzy ale zjistí, že nádherný blonďatý fešák je ve skutečnosti upír a říká si Temný lovec.

Kyrian Thrácký se po kruté zradě rozhodl stát se Temný lovcem.Už dva tisíce let chrání svět před démony.Na svou práci se plně soustředí a nenechává se ničím rozptýlit.To se ale změní, když se probudí zraněný a připoutaný ke krásné ženě.Najednou začne myslet na věci, na které dříve ani nepomyslel.Kyrian s Amandou k sobě od prvního okamžiku cítí silnou přitažlivost.Jejich společným nepřítelem a věznitelem se stává démon Desiderius, který se chce zbavit Amandiny sestry Tabithy i Kyriana.Společně musí najít způsob, jak se vypořádat s Desideriusem a se vzájemnou přitažlivostí..

Noční rozkoše je druhý díl série Temní lovci.Na tuto sérii jsem slyšela samou chválu a tak jsem se nemohla dočkat, až si knihu přečtu.Nakonec mě ale zklamala.

Amanda s Kyrianem k sobě od první chvíle cítí opravdu silnou přitažlivost a s tím jsem měla velký problém.Měla jsem potíže uvěřit tomu, že žena, která se právě probudila spoutaná ve vězení, místo strachu a zmatku cítí jen chtíč a silnou touhu svléknout borce, který je tam společně s ní. Kyrian, který měl vážné potíže s důvěrou po dva tisíce let, je v průběhu pár dnů vyřeší a Amandě daruje své srdce..Je to příšerně nerealistické a to mi zkazilo dojem.

Kyrian a Amanda jsou možná sympatické postavy, ale s ohledem na to, jak mi vadil jejich nerealistický vztah, jsem si je moc neoblíbila.Amanda mi nepřišla nijak zvlášť zajímavá nebo inteligentní.Kyrian už je lepší charakter.Je to perfektní chlap, ale s komplikovanou minulostí.

Příběh má určitý potenciál a při lepším podání, by mohl být opravdu zajímavý.Bohužel, autorka pociťovala neustálou potřebu čtenáři opakovat, jak velkou chuť na sebe tento páreček má, tak se prakticky na každé stránce můžete setkat s větami typu:

bylo to už tak dávno, co se naposledy potěšil se ženou (str. 63)
bylo to už tak dávno, co naposledy zatoužil po ženě (str. 71)
ona jediná, ho vábila, jako žádná jiná (str. 142)


Vadil mi styl psaní autorky.Podle mě píše takovým zvláštním stylem, který vám buď dokonale sedne a nebo vás nudí.Mě přišel takový kostrbatý, knížka se mi nečetla dobře.Pochválit nemůžu ani obálku.U té se ptám- to myslíte vážně?Ten muž na obálce má být sexy Kyrian?

Aspoň svět, který autorka vymyslela, stojí za to.Je složitý, promyšlený a má svá pravidla. Temní lovci nejsou klasičtí upíři, ale o tom už si více počtěte v knize.Navíc tu jsou daimoni, jakási verze démonů.Líbil se mi nápad spojení upírů s mytologií.

Knize nakonec dávám 2 hvězdičky.Chvilku jsem váhala, jestli nedát tři, ale knížka mě opravdu moc neoslovila.Koukala jsem na databázi knih, kde mají Noční rozkoše slušné hodnocení.Nejspíš někomu jinému může tato knížka padnout do oka.Noční rozkoše úplně nezatracuji, lze je doporučit nenáročnému čtenáři jako oddechovku.

Inspiration (14)

20. října 2014 v 20:35 | Aires
-Nové meme od Nikki Finn.
Dnes se můžete pokochat čtveřicí obrázků, které sice tvoří takový mix všehomožného, ale přesto mají společné to, že všechny čtyři jsou úchvatné.Moc se mi líbí hlavně obrázky, které u sebe mají i napsaný jejich název, a to je What the day told the night (Co den řekl noci) a Lost world (Ztracený svět).První z nich si umím klidně představit i na obálce nějaké knihy.A ten druhý, s želvou, která na krunýři nese město, mi silně připomíná Zeměplochu.No jen si vzpomeňte, jak to se Zeměplochou bylo- obrovská želva, na které stojí čtyři sloni, kteří na svých zádech nesou Zeměplochu a společně brázdí vesmírem..

Review: Between

17. října 2014 v 21:40 | Aires |  Recenze
meziAutor : Kerry Schafer
Série: Between , 1.díl
Žánr, tagy: fatasy, urban fantasy, draci
Počet stran: 294
Vydavatel: Mass Market, 2013
Anotace:

Vivian Maylor nemůže spát. Možná je to proto, že se právě rozešla se svým přítelem a přestěhovala se do nového města, nebo to může být i stres z její nové práci v nemocnici. Ale možná je to proto, že její sny začaly prosakovat i do doby, kdy je bdělá.

Celý život Vivian odmítala matčiny šílené řeči o Světě snů.Věřila vědě a faktům, dokud ji na pohotovost nepřivezli pacienta, který tvrdí, že ho popálil drak.Když pacient spontánně zničehonic vzplane Vivian přímo před očima - donutí to Viv zvážit myšlenku, že její vize mýtických nestůr by mohla být reálná.

A když ji náhodné setkání přivede k muži, kterého zná jen ze svých snů, Vivian zjistí, že je vtažena a patří do podivného světa ve kterém je těžké určit hranici mezi snem a realitou ...

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vivian Maylor je lékařka v malé nemocnici a žije si svůj šťastný život daleko od své bláznivé matky, až do chvíle, kdy ji na pohotovost přivezou mladíka s neustále stoupající teplotou, který tvrdí, že ho napadl drak.Nikdo netuší, co se s ním děje a nikdo ho nebere vážně.Pacient se ale záhadně samovznítí lékařům přímo před očima a Vivian si vzpomene na příběhy své matky.Její matka ji odjakživa říkala, že všechny sny, které se nám zdají, tvoří svůj vlastní svět.Je možné, že by v jiném světě- Říši snů, skutečně mohl existovat drak?


Zmatená Vivian náhodou zajde do knihkupectví, kde potká muže, kterého do teď znala jen ze svých snů.Zee, majitel obchodu ji zapůjčí několik svých knih a Vivian překvapeně zjistí, že na jedné z obálek knih je onaCelý svůj život Vivian trápí zvláštní živé sny a někdy o něčem sní i dříve, než se to skutečně stane.Od Zeeho se Vivian dozví, že Říše snů (Dreamworld) skutečně existuje a ona je poslední Dreamshifter- Měnič snů.Po matce zdědila křišťálové koule, ve kterých se ukrývají jiné světy.Když se do nich podívá- může do nich vejít.Má schopnost změnit sny a jen ona může spravit trhlinu mezi naším světem a Dreamworldem, kterou k nám proudí mytické bytosti.Trhlinu vytovořila čarodějnice, která touží propojit oba světy.Zlá čarodějka bude pro Vivian těžký oříšek a navíc se zdá, že má něco společného s Vivianinou minulostí i budoucností..

Příběh se odehrává na třech místech. První z nich je "Wakeworld," náš svět.Velká část knihy se ale odehrává ve Světě snů.. A pak je tu strašidelný prostor Mezitím (Between), hranice mezi probuzením a spánkem.Díky tomu, že se příběh odehrává v Říši snů, se kniha více blíží fantasy.Dreamworld je totiž plný hradů, divokých válečníků a draků..

Když jsem knihu začínala číst, myslela jsem si, že půjde o klasickou městskou fantasy.Ve skutečnosti jde spíše o fantasy.Vivian jako hlavní postava je sympaťačka.Není příliš zkušená v boji a do všeho se přimotala jen náhodou.Není to prototyp drsné hrdinky typu Anita Blake.Myslela jsem si, že z jejího setkání se Zeem se vyvine romantická linka příběhu.To se ale nestalo.ezi oběma jsou jen drobné náznaky citů a navíc jsou po většinu knihy rozděleni.

Čarodějnice Jehenna je opravdu přesvědčivá hlavní záporačka.U dlouho jsem nečetla knihu s opravdu zlým záporákem a tak to byla příjemná změna.

Ale teď k negativům knihy.Moje největší výtka ke knize je styl psaní.V knize se skáče tam a zpět mezi různými světy a ještě k tomu z minulosti do přítomnosti. Je opravdu těžké sledovat, kde jsme a v jaké době.A občas jsem měla dojem, jako kdyby autorka nějakou podstatnou informaci úplně vynechala.Musela jsem se vrátit o několik stránek zpět a přečíst si je znovu.Chaos ještě zvyšuje angličtina.Kniha obsahuje spoustu málo známých slov a výrazů a k tomu ještě to přeskakování mezi světy..Výsledkem je, že méně zkušený čtenář knih v angličtině se v ní bude ztrácet (jako já :) )

Není to tak strašné, kniha se přečíst dá, ale při čtení je nutné být pozorný a občas jako nápovědu použít Google překladač..Začínajícímu čtenáři bych ji určitě nedoporučila, těm zkušenějším ano i když si myslím, že v nabídce knih jsou určitě i kvalitnější fantasy kousky než je právě Between.

Za mě tedy hodnocení průměrné 3 hvězdičky.

Random reads (1)

13. října 2014 v 21:50 | Aires

Nedávno mě zaujalo nové meme pořádané http://imlovingbooks.com.Podstatou Random reads je, že vám náhodný generátor na stránce random.org vylosuje číslo, odpovídající číslu knihy na vašem wishlistu na Goodreads.

Zúčastnit je se jednoduché.Stačí mít účet na Goodreads nebo jen váš vlastní očíslovaný seznam knih, které si chcete přečíst.Na Randomu si zadáte rozptyl čísel třeba od 1 do 10, zmáčknete generate a necháte se překvapit, jaké číslo vám padne.Pak se podívejte do seznamu, která kniha mu odpovídá :)

Může se stát, že vám padne knížka na kterou nemáte zrovna chuť.Nevadí, přece se nemusíte řídit výsledkem losování, ale hlavně sami sebou, svou náladou a chutí ke čtení :) Toto meme slouží pro zábavu.Může vám pomoct se rozhodnout, co zrovna číst a je jen na vás, jestli se do toho skutečně pustíte.

Já si toto Meme už vyzkoušela.Na obrázku můžete vidět, že si chci přečíst 48 knih a tenhle počet určitě není ani zdaleka konečný.Můj seznam se neustále zvětšuje..No, jak jste si určitě všimli, vyšlo mi číslo 26.Tomuto číslu odpovídá kniha The Almost Girl od Amalie Howard.Do knížky se pustím co nejdříve a s výběrem knihy jsem docela spokojená.Podle anotace to vypadá na dost netradiční sci-fi, možná dystopii..Nic neočekávám a nechám se knihou překvapit :)
17397481

Review: Střípky duší

8. října 2014 v 19:35 | Aires |  Recenze
Autor : Mary Lindesy
Originální název : Shattered Souls
Série: Duše, 1.díl
Žánr, tagy: young adult, duchové
Počet stran: 304
Vydavatel: CooBoo, 2012
Anotace:

Lenzi slyší hlasy a má vize - vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci - dokonce ani její přítel Zak. Pak však Lenzi potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí - člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim - a že on byl po celá staletí jejím strážcem.

Nyní Lenzi čeká těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…


HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hlavními hrdiny celého příběhu jsou Lenzi a Alden.Lenzi se chystá oslavit své sedmnácté narozeniny, ale ani zdaleka z nich není nadšená.Její otec nedávno spáchal sebevraždu, ke které ho dohnala jeho nemoc- schizofrenie.A sotva se Lenzi vyrovnala s jeho smrtí, už ji trápí další problém.Začala slyšet hlasy.Dotěrné hlasy, které ji nechtějí nechat být a neustále ji prosí o pomoc.Lenzi si myslí, že má stejnou nemoc jako její táta a bojí se, že je na pokraji šílenství.Útěchu hledá v lécích a oporou jí je její přítel Zak.

Vše se změní, když potká Aldena, tajemného kluka ze hřbitova, který o hlasech něco ví.Alden se jí pokouší vysvětlit, že je Mluvčí.Člověk, který slyší ztracené duše a pomáhá jim najít rozhřešení.Alden má být její Strážce, který ji chrání před zlovolnými dušemi, které by ji mohly chtít ukrást tělo.Lenzi tuhle šílenou teorii nejdříve odmítá, brzy ji ale začne pronásledovat zlovolná duše a ona si tak musí přiznat pravdu, že je Mluvčí.Její duše už po generace putuje životy a pomáhá zbloudilým duším.Ve všech předchozích životech se jmenovala Rose a tvořila s Aldenem sehranou dvojku.Ale teď poprvé nemá žádné vzpomínky na své minulé životy.Vše se musí učit znovu a navíc jí je v patách zlý duch, který ji chce ublížit.A ještě je tu usměvavý Alden, ke kterému to Lenzi silně táhne..
Jak se Lenzi vypořádá se svou novou rolí Mluvčího?

Střípky duší se mi dostaly pod ruku úplnou náhodou.Na knize se mi líbí obálka, která sice kromě růží, nemá žádné spojení s obsahem knihy, ale je zkrátka krásná.Anotace slibovala duchy a po přečtení můžu potvrdit, že Střípky duší jsou povedená duchařina.Mary Lindsey vytvořila propracovaný systém Mluvčích a jejich Strážců s jasně danými pravidly a hiearchií.Tento nápad se mi líbil, bylo to příjemné oživení a vylepšení.

Kniha samotná není tolik o pomáhání duším, zaměřuje se spíše na hlavní postavy Lenzi a Aldena.Lenzi je sympatická hlavní hrdinka i když se mi její neupřímné chování vůči Zakovi nelíbilo.Naopak Aldenovi nemám co vytknout.Dokonale ho vystihuje heslo policie- Pomáhat a chránit.Působil na mě jako obětavý kluk od vedle, který je vždy připraven přiběhnout a udělat první i poslední, co vám na očích vidí.

Příběh je čtivý, nejsou v něm rozsáhlé popisy a tak děj rychle ubíhá.Při čtení jsem se nenudila, knížka byla příjemnou jednoduchou oddechovkou.Chválím propracovaný svět Mluvčích, ale zároveň chci knize vytknout některé věci, které se mi zdály odbyté.Například hlavnímu padouchovi Smithovi je věnováno jen velmi málo prostoru.Myslím si, že by si jej zasloužil víc a knize by přidal na dramatičnosti a napětí.

Střípky duší jsou příjemná duchařská jednohubka.Mladší věková kategorie 13-17 let, knížku nejspíš ocení víc.Já už jsem moc zmlsaný čtenář a tak mě neurazila, ale ani příliš nenadchla.Ale v souboji s jedinou další duchařinou, kterou jsem zatím četla- se Setkání s duchem, Střípky duší jasně vítězí!