Review: Noční rozkoše

22. října 2014 v 16:37 | Aires |  Recenze
Autor : Sherrilyn Kenyon
Originální název: Nighty Pleasures
Série: Noční dravec, 2.díl
Žánr, tagy: paranormal romance, upíři
Počet stran: 344
Vydavatel: Ikar, 2014
Anotace:

Možná vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián Thrácký nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem - dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen:

Amanda Devereaux pochází z neobyčejné rodiny.Jedna její sestra loví démony, druhá vykládá tarot a i všichni ostatní z její rodiny mají nějaký druh magických schopností.Amanda je z nich jediná, kdo nemá žádné spojení s paranormálnem, a ani po tom netouží.Vede nudný život účetní a dělá vše proto, aby s nadpřirozenem neměla nic společného.

Pak jí ale její dvojče Tabitha poprosí, aby šla vyvenčit jejího psa.V okamžiku, kdy Amanda vkročí do sestřina domu, ji někdo napadne a ona se ocitne v bezvědomí.Probudí se připoutaná k cizímu chlapovi, který vypadá, jako kdyby si odskočil z přehlídkového mola.Brzy ale zjistí, že nádherný blonďatý fešák je ve skutečnosti upír a říká si Temný lovec.

Kyrian Thrácký se po kruté zradě rozhodl stát se Temný lovcem.Už dva tisíce let chrání svět před démony.Na svou práci se plně soustředí a nenechává se ničím rozptýlit.To se ale změní, když se probudí zraněný a připoutaný ke krásné ženě.Najednou začne myslet na věci, na které dříve ani nepomyslel.Kyrian s Amandou k sobě od prvního okamžiku cítí silnou přitažlivost.Jejich společným nepřítelem a věznitelem se stává démon Desiderius, který se chce zbavit Amandiny sestry Tabithy i Kyriana.Společně musí najít způsob, jak se vypořádat s Desideriusem a se vzájemnou přitažlivostí..

Noční rozkoše je druhý díl série Temní lovci.Na tuto sérii jsem slyšela samou chválu a tak jsem se nemohla dočkat, až si knihu přečtu.Nakonec mě ale zklamala.

Amanda s Kyrianem k sobě od první chvíle cítí opravdu silnou přitažlivost a s tím jsem měla velký problém.Měla jsem potíže uvěřit tomu, že žena, která se právě probudila spoutaná ve vězení, místo strachu a zmatku cítí jen chtíč a silnou touhu svléknout borce, který je tam společně s ní. Kyrian, který měl vážné potíže s důvěrou po dva tisíce let, je v průběhu pár dnů vyřeší a Amandě daruje své srdce..Je to příšerně nerealistické a to mi zkazilo dojem.

Kyrian a Amanda jsou možná sympatické postavy, ale s ohledem na to, jak mi vadil jejich nerealistický vztah, jsem si je moc neoblíbila.Amanda mi nepřišla nijak zvlášť zajímavá nebo inteligentní.Kyrian už je lepší charakter.Je to perfektní chlap, ale s komplikovanou minulostí.

Příběh má určitý potenciál a při lepším podání, by mohl být opravdu zajímavý.Bohužel, autorka pociťovala neustálou potřebu čtenáři opakovat, jak velkou chuť na sebe tento páreček má, tak se prakticky na každé stránce můžete setkat s větami typu:

bylo to už tak dávno, co se naposledy potěšil se ženou (str. 63)
bylo to už tak dávno, co naposledy zatoužil po ženě (str. 71)
ona jediná, ho vábila, jako žádná jiná (str. 142)


Vadil mi styl psaní autorky.Podle mě píše takovým zvláštním stylem, který vám buď dokonale sedne a nebo vás nudí.Mě přišel takový kostrbatý, knížka se mi nečetla dobře.Pochválit nemůžu ani obálku.U té se ptám- to myslíte vážně?Ten muž na obálce má být sexy Kyrian?

Aspoň svět, který autorka vymyslela, stojí za to.Je složitý, promyšlený a má svá pravidla. Temní lovci nejsou klasičtí upíři, ale o tom už si více počtěte v knize.Navíc tu jsou daimoni, jakási verze démonů.Líbil se mi nápad spojení upírů s mytologií.

Knize nakonec dávám 2 hvězdičky.Chvilku jsem váhala, jestli nedát tři, ale knížka mě opravdu moc neoslovila.Koukala jsem na databázi knih, kde mají Noční rozkoše slušné hodnocení.Nejspíš někomu jinému může tato knížka padnout do oka.Noční rozkoše úplně nezatracuji, lze je doporučit nenáročnému čtenáři jako oddechovku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama