Listopad 2014

Review: Démonolog

29. listopadu 2014 v 18:17 | Aires |  Recenze
Autor : Andrew Pyper
Žánr, tagy: mytologie, démoni, thriller
Počet stran: 320
Vydavatel: Jota, 2014
Anotace:

Profesor David Ullman, přední světový odborník v oblasti literatury zabývající se démony se specializací na Miltonův Ztracený ráj, přistupuje ke svému oboru pouze jako k výplodu lidské představivosti. Rozvrat vlastního manželství vyřeší impulzivním přijetím nabídky záhadné Hubené ženy, která ho vyzve k cestě do Benátek a dosvědčení existence jakéhosi "jevu". Tam se setká s choromyslným mužem připoutaným k židli, který opakuje slova, jež k němu pronesl před smrtí jeho otec. David chce co nejdřív opusti Benátky a spěchá zpátky do hotelu, kde najde svou dceru Tess, jak stojí na okraji střechy nad vodami kanálu. Než spadne dolů, stačí vyslovit poslední prosbu: Najdi mě.

Ukradené dítě. Dávné zlo. Otcův pád. A literární dílo, které skrývá klíč k vykoupení dcery..

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Romantických YA a new adult knih s až po uši zamilovanými hlavními hrdiny jsem v poslední době přečetla (a zrecenzovala) dost a tak jsem dostala chuť si přečíst něco z úplně odlišného žánru.Když jsem v knihovně náhodou našla Démonolog, má volba, co si přečíst byla jasná..
*
Profesor David Ullman přednáší na vysoké škole literaturu a zabývá se mytologií a démonskou tématikou.Jeho specialitou je dílo od Johna Miltona- Ztracený ráj, epická báseň o Satanovi a padlých andělech.Je tak uznávaným expertem na démony, přestože on sám na ně nevěří.Podle něj jde jen o výplod lidské fantazie..Brzy se má ale přesvědčit, že v téhle teorii se zmýlil..

Navštíví ho tajemná žena, která mu nabídne výlet do Benátek, pokud se stane svědkem zvláštního jevu. Její nabídku nejprve odmítá, ovšem žena se nenechá odradit a David nakonec využije příležitost odcestovat do Itálie, jako způsob, jak uniknout z jeho rozpadajícího se manželství.Předpokládá, že ten zvláštní jev bude něco, co se snadno vysvětlí logickým způsobem, a o čem bude v budoucnu tak akorát vtipkovat na přednáškách..

Společně se svou dcerou Tess odcestují do Benátek.Nejdříve si užívají prázdniny.Vše se ale změní, když se David vydá na adresu, kterou obdržel.Tam spatří muže děsivého vzhledu, připoutaného k židli, který si mumlá bláznivé věci. Mohl by ten člověk být posedlý nebo je jenom šílený? Předtím, než se David může rozhodnout, člověk začne mluvit hlasem Davidova mrtvého otce a přesně zopakuje jeho poslední slova, které neslyšel nikdo jiný, než jen on...

Zděšený David spěchá zpět do hotelu, kde objeví svou dceru Tess stát na okraji hotelové střechy. Předtím, než se k ní stihne dostat, Tess spadne a na otce stihne zavolat jen "najdi mě ". Její tělo není nikde k nalezení, protože Tess posedl démon a odvedl ji neznámo kam.David je odhodlaný najít a zachránit svou dceru.Musí se vydat na nebezpečnou cestu plnou překážek, vyřešit ďáblovy hádanky, ale hlavně, musí začít věřit v démony... protože jsou všude kolem nás.
*

Démonolog je skutečně čtení jiného žánru.Andrew Pyper vrhá čtenáře do děsivého a napínavého příběhu o démonech, se spoustou narážek na Ztracený ráj.V mnohém mi knížka připomínala knihy od Dana Browna, které jsou také plné šifer a hadánek.Zároveň se od sebe styl psaní obou autorů velmi liší.V Démonologu je přimíchána kapka mystična, pár děsivých scén a méně uspokojivý závěr knihy..

David je fascinující postava a byl mi sympatický.Je cílevědomý, brilantně si spojí různá pojítka v hádankách a při hledání své dcery, s kterou má krásný otcovský vztah, se vydává napříč Spojenými státy.

Autor má osobitý styl psaní.V knize najdete pár filozofických otázek o Bohu, démonech a Satanovi. Pro mě to bylo vítané zpestření, protože se občas ráda nad knížkou zamyslím.Knihy, které v sobě mají i nějaký filosofický nebo morální podtext a které vás donutí se nad nimi zamyslet, patří na jiný level než běžné oddechovky.Takové knížky většinou řadím mezi mimořádně kvalitní a platilo by to i pro Démonolog, kdyby mě nezklamal svým otevřeným koncem.Ano, čtete správně.Kniha končí otevřeně a je jen na vás, jak si to všechno vyložíte..To mě zklamalo, protože jsem doufala v trochu lepší a jasnější vysvětlení.Záleží jen na vás, jestli máte nebo nemáte rádi otevřené konce.V tomhle případě je konec Démonologu opravdu podivný a trochu mi to přišlo, jako kdyby autor už nevěděl kudy kam a tak příběh ukončil..

Podle mě autor nedokázal využít příležitosti a ukázat tu doopravdy děsivou stránku příběhu.Kvalita knihy kolísá, najdete v ní několik dobrých- děsivějších míst, které nedoporučuji číst po tmě (můžete v ní pak začít vidět i démony.).A naopak je v příběhu i pár nudnějších kapitol, které se vlečou.

Od knihy jsem čekala o něco víc, ale i tak se mi Démonolog líbil.Pro mě to byla vítaná změna od jiných žánrů.Napínavý, mystický Démonolog můžu doporučit všem, kdo mají rádi knihy podobného typu a těm, kterým nevadí nedotažené, otevřené konce..A komu se kniha zalíbí, může se (v prozatím nedohledné době) těšit na film.Práva na filmové zpracování zakoupila společnost Universal a film je zatím ve fázi příprav a plánování..

Review: Učiněná katastrofa

22. listopadu 2014 v 20:13 | Aires |  Recenze
Učiněná katastrofaAutor : Jamie McGuire
Série: Beautiful 2.díl
Žánr, tagy: young adult, romantika
Počet stran: 400
Vydavatel: Fortuna Libri, 2014
Anotace:

ON - Jmenuje se Travis. Jeho život je plný povolných žen, nepovoleného hazardu a násilí. Jenže zrovna když si myslí, že je nezranitelný, potká JI. ONA - Abby je kombinací nevinné krásy a hříšné minulosti. Vnímá Travise jinak než ostatní a rozhodně nemíní být JEHO další trofejí. ON + ONA - Rozdílné pohledy na jedno společné téma. Tentokrát je na řadě ON, muž s věčným nepokojem v duši. Jak dopadne nejkrásnější milostný příběh jedenadvacátého století

HODNOCENÍ: ★★★

Četli jste Krásnou katastrofu a líbila se vám? Nezajímalo by vás, jak to celé vnímal a prožíval Travis? Autorka vyšla čtenářům vstříc a napsala Učiněnou katastrofu, která vám může nabídnout ten samý příběh, který už znáte, ale tentokrát z Travisova pohledu.

Učiněná katastrofa je tak jednou z knih, vyprávěných z druhého úhlu pohledu.O ději se moc rozepisovat nebudu, protože je až na krátký úvodní prolog a závěrečný epilog úplně stejný.Spolu se svými oblíbenými hrdiny Abby a Travisem můžete znovu prožít jejich příběh plný zmatků, vypjatých situací, intenzivních emocí a lásky. Psala jsem, že Krásná katastrofa je jako jízda na horské dráze a Učiněná katastrofa je, jako kdyby jste šli znovu na tu samou horskou dráhu, jen tentokrát seděli jinde..Může to být nádhera, prožít to všechno znovu.A nebo zoufalá nuda, protože už víte, co vás čeká..

Travis na první pohled vypadá jako zajímavý hrdina.Od knihy jsem si slibovala, že to vše bude podané z úplně jiného, chlapského pohledu a že se o něm dozvím více.Dostat se do hlavy Travise a trochu pochopit jeho city a závislost na Abby znělo slibně.Bohužel, moc nového jsem se o něm nedozvěděla.

Příběh je totiž psaný opravdu slovo od slova stejně, jako Krásná katastrofa.Já vím, o to přece při psaní knihy z druhého pohledu jde, ale v tomhle případě to bylo až směšné:

"Společně jsme v tichosti umyli a uklidili nádobí, zatímco nám Toto spal u nohou. Utřel poslední talíř a dal ho do skříňky, pak mě odvedl chodbou a držel mě za ruku trochu pevněji."
Krásná katastrofa

"Společně jsme v tichosti umyli a uklidili nádobí, zatímco nám Toto spal u nohou. Utřel jsem poslední talíř a dal ho do skříňky, pak jsem se natáhl po její ruce a dovedl ji chodbou."
Učiněná katastrofa

Prakticky na každé stránce jsem prožívala deja vu a skoro u každé věty jsem si říkala- vždyť tohle už jsem někde četla. Učiněná katastrofa a Krásná katastrofa jsou opravdu neuvěřitelně přesné kopie.Jsou si tak moc slovo od slova podobné, až to na mě působilo dojmem, že autorka jednoduše použila Ctrl+V a Ctrl+C - vyjmout, vložit..

Učiněná katastrofa není sama o sobě špatná kniha.Je stejná jako její sestřička Krásná katastrofa a tím pádem je i stejně kvalitní.Velkým zklamáním pro mě ale bylo podání a způsob, jakým byla kniha napsaná.Nechci knihu úplně zatratit, ale určitě vám nedoporučuji číst oba díly hned po sobě, jako jsem to udělala já.Pak vám přijde, že jste se opravdu nedozvěděli vůbec nic nového a čtení je pak nudné a únavné.Z části k tomu určitě přispívá i délka knihy, která je na to, že se v ní nic moc neděje, příliš dlouhá.

Kniha je víceméně o tom, jak Travis celou dobu naříká nad tím, jak se o něj Abby nezajímá, jak se jí marně snaží svést a jak na ni žárlí.Občas mi šel svým chováním na nervy, protože je příliš výbušný a nedokáže řešit vypjaté situace..A stejně tak i Abby je v této knize popsána spíše jako chladná, sobecká mrcha.Je neuvěřitelné, jak jsem obě hlavní postavy měla v první knize ráda a v této jsem při čtení nechápala, co jsem na nich předtím viděla..

Zatímco Krásná katastrofa se mi opravdu líbila a autorku za ni chválím, tak z Učiněné katastrofy jsem spíše zklamaná.Přijde mi, jako kdyby ani samotnou autorku nebavilo psaní toho samého příběhu a proto do knihy nevložila všechno své spisovatelské umění.A to je veliká škoda, protože Jamie McGuire psát umí moc dobře, o tom už jsem se přesvědčila.Kniha mi tak přijde jako taková odbytá, rychlá splácanina pro fanoušky Travise.

Pokud se vám první díl líbil, můžete si zkusit i toto pokračování, ale přečíst si Učiněnou katastrofu je risk.Buď se vám styl knihy bude zamlouvat a nebo budete hodně zklamaní, jako já.

Review: Krásná katastrofa

19. listopadu 2014 v 21:54 | Aires
Autor : Jamie McGuire
Série: Beautiful 1.díl
Žánr, tagy: young adult, romantika
Počet stran: 376
Vydavatel: Fortuna Libri, 2013
Anotace:

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.


Abby Abernathyová se přestěhovala daleko od svého rodného města a svou minulost, svého otce a život plný hazardních her a alkoholu, nechala za sebou.Nastoupila do prvního ročníku na vysoké a ráda by se odpoutala od své minulosti a začala znovu od začátku.To se jí ale vede jen do doby, než se se svou kamarádkou Americou vydá na ilegální zápas a tam shodou okolností potká Travise Madoxe.

Do jejího života tak vstupuje Travis Maddox, vyhlášený svou neporazitelností v pěstních zápasech.S oholenou hlavou, tetováním a vypracovanými svaly má vzhled nebezpečného pouličního rváče a přestože je proslulý svou výbušností, je miláčkem a objektem touhy všech dívek ve škole.Je to lamač dívčích srdcí, střídá holky jako ponožky a neposkytuje žádné omluvy.A teď se zdá, že jeho pozornost upoutala slušná a jinak nenápadná Abby.Travis se rozhodne ji svést a dostat do postele, ale to ještě netuší, že svést Abby není vůbec jednoduché...

Tuhle knihu už jsem měla v hledáčku hodně dlouho, vlastně od jejího vydání u nás.Krásná katastrofa je první vlaštovka z žánru New adult, která zálétla až k nám a je tak průkopnicí tohoto žánru u nás. Knihy spadající do kategorie New adult by měli být o něco vyspělejší než YA, často se odehrávají ve vysokoškolském prostředí a jsou převážně o vztazích.

I Krásná katastrofa se převážně zaměřuje se na vztah mezi Abby a Travisem, který přesně vystihují dvě slova- Krásná katastrofa.Láska a devastace zároveň..Oba dva jsou do sebe blázni, a když říkám, blázni, tak tím myslím, že jsou oba maličko šílení..Nepochybně se navzájem milují, ale jejich vztah nefunguje.Jejich idylku kazí Travisova žárlivost a fakt, že Abby je občas trošku natvrdlá.Vážně, Abby byla mi byla vcelku sympatická.Ze začátku na mě působila rozumně, později se to ale zvrtlo a přišlo mi, že žije v nějakém svém vlastním světě, nedokáže poznat lásku a neví, jak si udržet vztah.Občas jsem měla chuť s ní zatřást a z toho jejího světa ji vytrhnout.

Problém je i v Travisovi, který je na Abby příliš citově závislý.Kvůli Abby se snaží opravdu změnit, ale nezvládá svou žárlivost, která jim způsobí mnoho problémů.On dělá chyby. Ona dělá chyby.Výsledkem je, že kniha je jako jízda na horské dráze.Nahoru a dolů.Mají světlé chvilky, plné lásky a romantiky, kdy máte v krku knedlík a přejete jim, aby už vše bylo v pořádku a oni byli šťastní až do smrti.A pak přijde pád dolů, kvůli nějakému hloupému nedorozumění, a vás smete vlna emocionální úzkosti, s kterou se Travis a Abby musí poprat, když nejsou spolu.

Kniha je čtivá a donutí vás ji přečíst za jeden večer, protože se od ní nebudete moct odtrhnout.Společně s Abby a Travisem prožijete střídavě oblačno ve jejich vztahu..Krásná katastrofa je intenzivní čtení a budete ji buď milovat a nebo nenávidět.I když jsem občas měla problém s hlavními hrdiny a jejich chováním, ve výsledku se mi Krásná katastrofa opravdu líbila a nejspíš bude patřit mezi ty knihy ke kterým se vícekrát vracím..

Review: The Almost Girl

13. listopadu 2014 v 18:29 | Aires
17397481Autor : Amalie Howard
Série: The Almost Girl, 1.díl
Žánr, tagy: young adult, sci-fi
Počet stran: 416
Vydavatel: Strange Chemistry, 2014
Anotace:

Sedmnáctiletá Riven je tak tvrdá bojovnice, jak je potřeba.Musí taková být.Přichází ze světa, zpustošeného zničující válkou androidů, ve kterém neexistuje žádný prostor pro měkkost, emoce, ani pro chyby.Jako velitelka armády je pravou rukou mladého prince Neospesu, paralerního vesmíru vůči Zemi. Na Neospesu má všechno: hodnost, odpovědnost a respekt. Ale když ji princ Cale pošle pryč, aby našla jeho dávno ztraceného bratra, Cadena, dostane se Riven až na nezmapované území a musí si tak poradit i s nástrahami našeho světa.

Vytržena ze svého pohodlí, ale stále s myšlením vojáka se Riven se musí naučit, jak být dívkou ve světě, který je úplně odlišný od toho jejího.Riven není připravena na krásu našeho světa.Stejně tak se připravovala necítit ke Cadenovi nic víc než lhostejnost.Caden je jen její cíl.. Ale Caden má v sobě něco, co ji probudilo a zapálilo jiskru v hloubi její duše. Poprvé v životě si Riven není jistá, o jejím účelu, o jejím povolání. Rozpolcená mezi povinností a touhou, se musí rozhodnout, jestli je Caden je opravdu jen obyčejný cíl, nebo zda je pro ni i něco víc.

Tváří v tvář ohavným, oživlým mrtvým vojákům z jejího světa - Vectorům, Riven svádí boj s časem, aby dostala Cadena co nejrychleji domů, do bezpečí na Neospes.Ale věci nejsou takové, jak se zdají a Riven bude muset hledat pravdu. Rodinné zrady jsou jen špičkou ledovce. Bude Riven schopná najít sílu vzdorovat její vlastní podstatě?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

The Almost Girl je první díl stejnojmenné série o Riven, bojovnici z jiného vesmíru, která se vydá do toho našeho pátrat po bratrovi jejich korunního prince.Jejím cílem je najít Cadena, kterého jeho matka unesla z Neospesu na naši Zem, aby tu mohl vyrůstat mimo královské hry o trůny..Riven ho má dopravit co nejrychleji domů, zpátky na Neospes.Ale zaskočí ji nejenom náš svět, ale i Caden samotný.Riven, která si nedovoluje cítit žádné city, se emoce vymykají z rukou..

Více se o ději už rozepisovat nebudu, protože o příběhu se toho hodně dozvíte z nezvykle dlouhé anotace, která toho možná prozrazuje i o trochu víc, než je zdrávo.

Riven je nejlepším vojákem Neospesu.Má za sebou tvrdé dětství a trénink.To vše se na ni podepsalo a výsledkem je, že je studená jako ledovec.Vštípili jí, že emoce jsou k ničemu, jen narušují soustředění.A přesně tím se Riven řídí.Naštěstí v průběhu děje projde proměnou a na konci už není ledovou královnou.Občas mě ale štvalo její chování a nedostatek empatie.Sympatičtější mi byl Caden, který je tak kouzelný, že jeho kouzlo dokázalo rozpustit i Rivenino ledového srdce.Mezi ním a Riven je samozřejmě určitá chemie..

Líbilo se mi, že kniha patřila do zajímavé kategorie YA- sci-fi.Svět byl dobře promyšlený, autorka se dokázala poprat s vysvětlením, jak vedle sebe naše dva paralerní vesmíry existují a jak je možné mezi nimi evertovat- přeskakovat z jednoho do druhého.Vysvětlila to jednoduchým, pochopitelným způsobem, takže se nemusíte bát nějakých komplikovaných kvantových teorií o fungování vesmíru..
Zajímavé rozhodně byly i nápady týkající se robotiky.Zmínila bych Vectory, kteří v průběhu celé knížky šli po Riven.Vectoři slouží jako dokonalí vojáci.Jde o mrtvá těla, kterým zůstal jen mozek a srdce a řídí je nanoboti v krevním řečišti.Vectoři jsou velmi nebezpečným protivníkem a malinko mi přípomínají knihu Reset od Amy Tinterové, která vyšla i v ČJ.
Knížka se četla dobře, neobsahuje moc těžkou angličtinu.Byla jsem překvapená, že se děj na začátku odehrával ve školním prostředí, které mi do příběhu moc nezapadalo a celkově mi tam nějak nesedělo.Asi polovina knihy se odehrává v našem světě, který mě po pár desítkách stránkách začal nudit.Mnohem více jsem se těšila na druhou půlku, která se už odehrává na planetě Neospes a je mnohem zajímavější.

Děj byl poměrně svižný, akční a překvapení na konci každé kapitoly dělalo knihu poutavější.Jednu zápletku týkající se Riven jsem ale uhodla už asi v polovině knihy.Možná to je tím, že už jsem přečetla tolik knih a napadlo to jenom mě, možná to napadlo i více čtenářů..

Celkově je The Almost Girl dobrá kniha, která mě bavila.Jde o zajímavou YA, ve které je sice pár zdlouhavějších a nelogických úseků, ale ty rychle překonáte a můžete pokračovat ve skvělém čtení.Možná by neuškodilo knihu malinko zkrátit a tím pádem ji ještě více zahustit akčními scénami..Nakonec jí tedy dávám čtyři hvězdičky..

Obrázky převzaty z oficiální stránky Amalie Howard na Pinterestu:
http://www.pinterest.com/amaliehoward/the-almost-girl
(všem, které knížka zaujala, doporučuji se podívat na výše uvedený odkaz na kterém najdete obrázky přímo související s knihou, které autorku opravdu hodně inspirovaly..)

Review: 80 dní barvy smyslnosti

2. listopadu 2014 v 19:12 | Aires
20731256Autor : Vina Jackson
Série: 80 dní, 1.díl
Žánr, tagy: erotická romance
Počet stran: 312
Vydavatel: Leda, 2013
Anotace:
Trilogie 80 DNÍ je barvitý provokativní příběh erotické touhy, smyslnosti a naplnění.

Rozešla by se mladá žena s přitažlivým, slušně situovaným mužem, který už možná pomýšlí na založení rodiny? Patrně ne. Summer se však nedá vtěsnat do navyklých přihrádek, chce najít sama sebe a touží po partnerovi, jenž ji přijme celou i s její submisivní smyslností. Hudba totiž této houslistce k erotickému naplnění nestačí. Když jí výtržníci v metru zničí housle, překvapivě ji osloví neznámý muž, kterého fascinuje její rudovlasý zjev. Nabídne jí nové, drahé housle pod podmínkou, že mu zahraje nahá.

Chemie mezi Summer a Dominikem všechno zařídí po svém a rozvine divoký příběh žádostivosti plný úskalí a prudkých zvratů, v němž žena postupně odhazuje zábrany, aby prozkoumala nejvzdálenější končiny svého já. Honba za slastí si ale žádá svou daň z bolesti a vztah vyrostlý z vášně a netradičního sexu přináší problémy. Má budoucnost, anebo potrvá jen pár týdnů?

HODNOCENÍ: :mrgreen:

Úspěch knihy Padesát odstínů šedi odstartoval vydávání velkého množství podobně eroticky laděných titulů.Na knižním trhu se vyrojila spousta knih, které slibují, že jestli se vám líbilo Padesát odstínů, budete milovat i je..Osmdesát dní barvy smyslnosti je právě jednou z těchto knih.Vina Jackson je pseudonym dvou autorů, kteří mají tuto knihu společně na svědomí.

Příběh se točí kolem Summer, velmi talentované houslistky s vysokým libidem.Summer je nadaná, krásná a má skvělého přítele, který by s ní rád založil rodinu.Ale Summer netouží po rodinné pohodě.Nejdříve si chce splnit všechny své tajné touhy a zažít něco vzrušujícího.A tak svého přítele opustí a naplnění hledá sama, na vlastní pěst.

Její cestu za vzrušením pokazí náhodná potyčka v metru, při které ji zničí její milované housle.Bez svých houslí Summer neví co si se životem počít, tápe a cítí se neúplná.Naštěstí se objeví tajemný zachránce Dominik, který jí slíbí, že když mu zahraje nahá, koupí jí nové housle.Summer jeho nabídku neodmítne, pro nový hudební nástroj udělá cokoliv. A tak se začíná rozvíjet vztah mezi ní a Dominikem, který ji pomůže otestovat hranice její sexuality a přivede ji do světa fetiše a BDSM.

Kapitoly jsou psané z pohledu Summer v první osobě a z pohledu Dominika, ale ve třetí osobě.Možná za to může to, že knihu společně napsali dva autoři, ale přesto to působí podivně a tento způsob psaní nemůžu doporučit.

Vztah mezi Summer a Dominikem se dá popsat jako intenzivní záležitost, ale rozhodně ne, jako láska nebo romantika.Kniha se směle řadí mezi erotické romance, ale slovo romance si prosím vyškrtněte.Myslím, že tato kniha by si zasloužila samostatný žánr, něco jako výstřední knižní porno..Problém je, že možná i to porno je oproti této knize slabé kafe.Žádné city ani láska..Hlavní hrdinka Summer je opravdu nymfomanka a touží objevit své nejtemnější touhy, bohužel pro mě až moc nepředstavitelně temné a zvrácené.To, že mi jako hlavní hrdinka nejspíš nepadne do oka jsem zjistila už na prvních stránkách, kde jsem se dozvěděla, že Summer miluje ležet nahá na podlaze a k tomu poslouchat své hudební nahrávky (??!)..Je mi líto, ale se Summer jsem se nemohla ztotožnit.Nezná hranice, nechá se zneužívat takovým způsobem, který by snad nikdo normální ani nepřipustil a často neměla daleko k obyčejné děvce..

Situaci nezachrání ani neustále chladný a egocentrický Dominik.Mezi nimi je sice hodně sexu, ale ani drobek citů.Dominik ji psychicky tak zneužívá, že Christian z 50 odstínů, je oproti němu úplné zlatíčko.

Příšerně ujetý a zvrácený příběh bez emocí.Výsměch všem knihám podobného typu a výstřední čtení, to knížku plně vystihuje.Za sebe vám můžu doporučit jen to, vyhýbat se Barvám smyslnosti velkým obloukem, pokud zrovna nemáte chuť se nechat znechutit...


Měsíční hitparáda- září, říjen

1. listopadu 2014 v 19:20 | Aires

Za dva měsíce jsem přečetla 10 knih, z toho tři v angličtině.


Nejlepší kniha
Na půl cesty do hrobu- Jeaninene Frost

Vítěznou nejlepší knihou za měsíce září a říjen je první díl série Noční lovci od Jeaniene Frost.Knize opravdu nemám co vytknout, moc se mi líbila a už se chystám začít číst další díl.Zároveň je i knihou nejvtipnější a Cat s Bonesem jsou i párem měsíce.


Nejhorší kniha
Noční rozkoše- Sheririlyn Kenyon
Jednoznačně Noční rozkoše.Všichni ostatní si knížku chválí, mě ale nezaujala.Nemůžu si pomoct, ale kniha se mii vůbec nelíbila, přišla mi hodně nerealistická a nudná.
Největší překvapení
The impossible of memory- Laurie Halse Anderson

Knížku jsem začala číst, aniž bych pořádně věděla o čem vlastně je.Proto pro mě byla příjemným a milým překvapením.Patří mezi young adult knihy, ale vyniká netypickým tématem- posttraumatická stresová porucha.Tohle téma je neohrané, v žádné jiné knize jsem o ničem podobném nečetla.Autorka skvěle ukazuje, jaké to je, žít s někým, kdo touto nemocí trpí..
Knihu chválím a kéž by podobných kvalitních young adultek s opravdu silným tématem bylo více..

mezi
Největší zklamání
Between- Kerry Schafer

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní trochu víc.Četla jsem ji v angličtině a čtení v tomto jazyce mi pořád trvá o dost déle, než v češtině.Do knihy jsem tak investovala skoro dva týdny času a to mě mrzí nejvíce.Tento čas jsem totiž mohla věnovat čtení daleko lepší knížky..
Nejvtipnější a nejnapínavější kniha
Na půl cesty do hrobu- Jeaniene Frost

Bonesovi vtipné sarkastické poznámky dodávaly knize opravdu šmrnc.Co víc k tomu dodat?Při čtení jsem se opravdu bavila.

Nejlepší obálka a nejromantičtější kniha
Zůstaň se mnou- Gayle Forman

Nejvíce se mi líbí filmová obálka knihy Zůstaň se mnou, která je rozhodně mnohem lepší než obálka prvního vydání.Vždycky když se na ni podívám, připomene mi knihu i spoustu úžasných scén z filmu.Tato knížka na mě i zároveň působila nejvíce romanticky.Nejhorší obálka
Lead Me On- Lexxie Couper

Obálka je sice stylová a ke knize sedí, protože je na ní rocker s kytarou, ale tím chvála končí.Opravdu se mi nelíbí ten muž na obálce.Hrdina knihy - zpěvák Samuel má být sexy rocková hvězda, ale na obálce vypadá, jak po 10 letech užívání drog.Taky máte ten dojem?Hrdina/ hrdinka měsíce
Mia (Zůstaň se mnou- Gayle Forman)

Hrdinkou měsíce je Mia, která mi byla velmi sympatická.Mia je rozumná, uvážlivá a miluje svou rodinu.A právě to se mi na ní nejvíce líbilo.Drsňaček, průměrných a naivních hrdinek je hodně, ale takových, jako je Mia je málo..


Pár měsíce

Cat + Bones (Na půl cesty do hrobu- Jeaniene Frost)

Cat a Bones jsou párem měsíce.Tahle povedená dvojka k sobě opravdu sedí a správně to mezi nimi jiskří.

Review: Na půl cesty do hrobu

1. listopadu 2014 v 18:03 | Aires
Autor : Jeaniene Frost
Série: Noční lovci, 1.díl
Žánr, tagy: urban fantasy, upíři
Počet stran: 272
Vydavatel: Fantom Print, 2012
Anotace:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstít se. Doufá totiž, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce, které nemilosrdně zabíjí, bude její otec. Muž, který zničil život milované matce.

Na jedné ze svých nočních "loveckých" výprav však narazí na upíra, který ji snadno přemůže. Cat netuší, že se pokusila zabít Bonese, profesionálního lovce odměn. Ten jí místo smrti překvapivě nabídne pomoc při pátrání po otci. Má ale zásadní podmínku. Cat s ním musí trénovat a rozvíjet tak své mimořádné schopnosti polovičního upíra - genetický dar nenáviděného otce...

Ale dřív, než Cat dokáže plně využít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, se jí i Bonesovi vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. I když o její volbě není pochyb, protože Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem.
HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Cat" Crawfieldová je člověkem jen napůl.Její matku znásilnil upír a poté se jí narodila Catherine, které tak v žilách koluje i upíří krev. V šestnácti se u ní projeví nadlidská síla, smysly a další upíří schopnosti.Cat začne lovit upíry za jediným účelem- pomstít svou matku a zabít svého biologického otce. Matka jí vždycky říkala, že všichni upíři jsou monstra a to bez výjímek. A tak dvacetidvouletá zrzavá dračice Cat tráví většinu svých nocí lovem a zabíjením upírů, aby splnila přání své matky- vyhladit celou upíří rasu.

Cat už zabila pěknou řádku upírů, ale jednou potká takového, na kterého nestačí.Bones totiž není jenom tak obyčejný upír. Je to upír Mistr a zkušený lovec odměn.Je silnější, rychlejší a starší než všichni upíří, které Cat zatím lovila. Bones ji přemůže a odnese do svého doupěte.Cat je připravena na smrt, ale Bones ji nabídne pracovní dohodu, která se těžko odmítá.Cat totiž na první pohled vypadá, jako člověk a je nejspíš jediná svého druhu.Nikdo od ní nečeká její mimořádné schopnosti a sílu.Bones ji potřebuje, aby mu pomohla dostat jednoho nebezpečného upířího mafiána.A on ji na oplátku pomůže najít jejího otce.Cat a Bones se tak stávají partnery a to nejen ve své misi, ale i v soukromí..

Na půl cesty do hrobu je první román ze série Noční lovci od Jeaniene Frost. Knížku jsem se rozhodla si přečíst, protože jde o urban fantasy a právě tomuto žánru jsem v poslední době přišla na chuť.Navíc jde o jednu z nejdoporučovanějších a nejlepších urban fantasy a paranormálních romancí.Jsem ráda, že jsem se do ní rychle konečně pustila, protože mě kniha nadchla.

Úžasné jsou už hlavní postavy.Cat jako hlavní hrdinka mi opravdu sedla..Umí se o sebe postarat, nebojí se nikomu nakopat zadek, ale na druhou stranu je citlivá a miluje svou rodinu.Na začátku se do všeho hrne po hlavě, ale díky Bonesovi je později více uvážlivá.Catherininu matku si skutečně nemůžete oblíbit.Má spoustu předsudků a na svoji dceru pohlíží jako na nechtěný produkt.Zajímá ji jen to, že jejím otcem je zrůda..Naštěstí Cat přestane brát na svou matku neustálé ohledy a začne žít podle sebe.

Bones to je kapitola sama pro sebe.Naprosto rozumím tomu, že dokáže oslnit milióny fanynek.Bonese si totiž opravdu zapamatujete.Nepatří k těm postavám, na které si po pár týdnech nedokážete vzpomenout.Není to žádný svatoušek a díky jeho sarkastickým poznámkám jsem se při čtení skvěle bavila.S Cat se nejprve nemají zrovna moc v lásce, to se ale časem změní.A dvojka Cat + Bones je další velký faktor, proč je si tuto knížku nemůžu vynachválit.Není to lovestory typu Stmívání, ale přesto mezi nimi je silná chemie, kterou autorka skvěle popsala.(takhle si představuju paranormální romanci, ne její chabou napodobeninu, jako byly Noční rozkoše..)

Knížku jsem si užila, protože příběh je akční, rychle odsýpá a při čtení se rozhodně nenudíte.Sympatické postavy,hodně akce,krvavé řežky a několik erotických scén, činí z Napůl cesty do hrobu doopravdy skvělou knihu.Jestli pořád váháte, jestli si ji přečíst, tak s pochybami přestańte a rychle se do ní pusťte.Po jejím dočtení se určitě nebudete moct dočkat dalšího dílu!