Review: Krásná katastrofa

19. listopadu 2014 v 21:54 | Aires
Autor : Jamie McGuire
Série: Beautiful 1.díl
Žánr, tagy: young adult, romantika
Počet stran: 376
Vydavatel: Fortuna Libri, 2013
Anotace:

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.


Abby Abernathyová se přestěhovala daleko od svého rodného města a svou minulost, svého otce a život plný hazardních her a alkoholu, nechala za sebou.Nastoupila do prvního ročníku na vysoké a ráda by se odpoutala od své minulosti a začala znovu od začátku.To se jí ale vede jen do doby, než se se svou kamarádkou Americou vydá na ilegální zápas a tam shodou okolností potká Travise Madoxe.

Do jejího života tak vstupuje Travis Maddox, vyhlášený svou neporazitelností v pěstních zápasech.S oholenou hlavou, tetováním a vypracovanými svaly má vzhled nebezpečného pouličního rváče a přestože je proslulý svou výbušností, je miláčkem a objektem touhy všech dívek ve škole.Je to lamač dívčích srdcí, střídá holky jako ponožky a neposkytuje žádné omluvy.A teď se zdá, že jeho pozornost upoutala slušná a jinak nenápadná Abby.Travis se rozhodne ji svést a dostat do postele, ale to ještě netuší, že svést Abby není vůbec jednoduché...

Tuhle knihu už jsem měla v hledáčku hodně dlouho, vlastně od jejího vydání u nás.Krásná katastrofa je první vlaštovka z žánru New adult, která zálétla až k nám a je tak průkopnicí tohoto žánru u nás. Knihy spadající do kategorie New adult by měli být o něco vyspělejší než YA, často se odehrávají ve vysokoškolském prostředí a jsou převážně o vztazích.

I Krásná katastrofa se převážně zaměřuje se na vztah mezi Abby a Travisem, který přesně vystihují dvě slova- Krásná katastrofa.Láska a devastace zároveň..Oba dva jsou do sebe blázni, a když říkám, blázni, tak tím myslím, že jsou oba maličko šílení..Nepochybně se navzájem milují, ale jejich vztah nefunguje.Jejich idylku kazí Travisova žárlivost a fakt, že Abby je občas trošku natvrdlá.Vážně, Abby byla mi byla vcelku sympatická.Ze začátku na mě působila rozumně, později se to ale zvrtlo a přišlo mi, že žije v nějakém svém vlastním světě, nedokáže poznat lásku a neví, jak si udržet vztah.Občas jsem měla chuť s ní zatřást a z toho jejího světa ji vytrhnout.

Problém je i v Travisovi, který je na Abby příliš citově závislý.Kvůli Abby se snaží opravdu změnit, ale nezvládá svou žárlivost, která jim způsobí mnoho problémů.On dělá chyby. Ona dělá chyby.Výsledkem je, že kniha je jako jízda na horské dráze.Nahoru a dolů.Mají světlé chvilky, plné lásky a romantiky, kdy máte v krku knedlík a přejete jim, aby už vše bylo v pořádku a oni byli šťastní až do smrti.A pak přijde pád dolů, kvůli nějakému hloupému nedorozumění, a vás smete vlna emocionální úzkosti, s kterou se Travis a Abby musí poprat, když nejsou spolu.

Kniha je čtivá a donutí vás ji přečíst za jeden večer, protože se od ní nebudete moct odtrhnout.Společně s Abby a Travisem prožijete střídavě oblačno ve jejich vztahu..Krásná katastrofa je intenzivní čtení a budete ji buď milovat a nebo nenávidět.I když jsem občas měla problém s hlavními hrdiny a jejich chováním, ve výsledku se mi Krásná katastrofa opravdu líbila a nejspíš bude patřit mezi ty knihy ke kterým se vícekrát vracím..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama