Prosinec 2014

Review: Zlomená srdce

27. prosince 2014 v 23:32 | Aires |  Recenze
Autor : Emma Garcia
Série:
Žánr, tagy: romance
Počet stran:352
Vydavatel: Baronet
Anotace:
Dostat kopačky po třetí od stejného chlápka? Hrůza! Vivien se to ale přihodilo. Projde všemi třemi základními stádii smutku: odmítnutí, alkoholu i příšerného účesu, a začne hledat útěchu na Googlu. Když zjistí, kolik příběhů zklamaných lásek světová síť obsahuje, založí si vlastní stránku pro ty, kdo mají zlomená srdce. Sama se rozhodne bojovat a získat Roba zpátky. Jenže se jí věci poněkud vymknou z ruky a sklidí příšernou ostudu. Spolu se čtenáři si položí otázku: Jakou nejbláznivější věc byste udělali pro lásku? Vivien si nakonec uvědomí, že nejlepšího muže má přímo před nosem - jen ho celou dobu odmítala vidět. Nešťastná láska ještě nikdy nebyla tak zábavná!
HODNOCENÍ:

Vivien je obyčejná žena, jejíž věk se právě přehoupl přes třicítku a ona tak začala toužit po rodině a po dítěti. A protože prvním krokem ke splnění jejího snu je svatba, už roky snaží se dostat svého vyvoleného, snoubence Roba k oltáři. Ovšem poté, co její nastávající už potřetí odvolá jejich svatbu, Vivien dojde trpělivost a rozhodne se dát svému příteli lekci. Odstěhuje se a dá mu kopačky. Její plán spočívá v tom, že Rob si rychle uvědomí, že bez ní nemůže žít a přijde za ní s prosíkem. Jenže její plán nevyšel, protože Rob si mezitím našel jinou.
Vivien tak prožívá trpké zklamání a zbude jí jen zlomené srdce a oči pro pláč.Je pevně rozhodnutá, získat svého Roba zpět a tak hledá všechny možné způsoby, jak znovu získat svou ztracenou lásku. Naštěstí je tu pro ni i její oddaný kamarád Max, který jí pomáhá překonat její záchvaty sebelítosti. A možná, že časem Vivien začne vnímat i něco jiného než jen své zlomené srdce a přestane přehlížet jednoho muže z svého blízkého okolí..
Téma knihy je jasné - vše se točí kolem Vivien, která se právě rozešla se svou velkou láskou, jako následek si odnesla zlomené srdce a teď se snaží se s tím vším vyrovnat.I když to zní jako vážné a smutné téma, tahle knížka je natolik vtipná, že ji budete číst opravdu s nadšením. Kniha je plná humoru, protože Vivien je pěkné třeštidlo a její kamarád Max také. Při čtení se tak skvěle pobavíte a nudit se určitě také nebudete, protože děj nikde nevázne. Příběh je docela předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila. Je psaná v první osobě a líbil se mi autorčin styl psaní, který mi přišel takový odlehčený.

Jediné, co mi na knize vadilo byla hlavní hrdinka Vivien, která je sice milá, ale jinak rozumu moc nepobrala.Je totiž hodně (opravdu hodně) naivní. Její snoubenec už třikrát odvolal jejich svatbu, ale Vivien ho pořád miluje a vůbec nevidí jeho chyby. Horší je, že ho miluje i potom, co si pár dní po jejich rozchodu našel jinou. Vivien je buď opravdu zoufale zamilovaná a má na očích růžové brýle, nebo nemá ani špetku sebeúcty, protože i potom, co všechno ji její milý provedl, ho chce pořád zpátky. Všichni, kromě ní vědí, že Rob je arogantní a záleží mu jen na něm samém.Po rozchodu se Vivien utápí v sebelítosti, svět se pro ni zastavil a z ní je zoufalá žena na lovu svého bývalého. Vivien mi přišla jako cílevědomá, tvrdohlavá, naivní a poněkud sobecká. Občas ji možná budete mít chuť proplesknout, aby se vzpamatovala, ale jinak je Vivien vlastně docela sympaťačka.

Když tuhle její chybu přehlédnete, můžete si vychutnat skvělou oddechovku. Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Ale kvůli charakteru hlavní hrdinky si tahle knížka nezaslouží plný počet hvězdiček.Review: L.A Candy

20. prosince 2014 v 19:53 | Aires |  Recenze
Autor : Lauren Conrad
Série: L.A Candy, 1.díl
Žánr, tagy: YA romance
Počet stran:292
Vydavatel:CooBoo
Anotace:

Život v L. A. je sladký - cool kluby, skvělí kluci, návrháři... prostě všechno. Devatenáctiletá Jane Robertsová a její nejlepší kamarádka Scarlett se nemohou dočkat, až tam začnou bydlet. A když se je jeden televizní producent rozhodne obsadit do své nové reality show a la Sex ve městě, sotva věří svému štěstí. Jejich vlastní show?

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl hvězdičky

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou v knihovně, kde mě zaujala její obálka. Podle obálky jsem tipovala, že půjde o sladkou, romantickou knížku.A přesně na takové čtení jsem zrovna měla chuť.Od knížky jsem toho mnoho neočekávala a možná díky tomu mě na konec mile překvapila.

Dvě nerozlučné kamarádky, Jane a Scarlett se právě přestěhovaly do Los Angeles. Dívky chtějí okusit život v proslulém městě plném celebrit. Scarlett chodí na místní univerzitu a Jane pracuje v agentuře na organizaci společenských akcí. Hned při prvním výletu do klubu se Jane seznámí se sympaťákem Bradenem. Jane, která dosud neměla v lásce moc velké štěstí a její zkušenosti s kluky jsou prakticky nulové, se do charismatického Bradena zakouká. Jenže Braden je zadaný a tak vyhlídky na společnou růžovou budoucnost nejsou moc velké.

Obě kamarádky navíc brzy osloví hollywoodský producent, který plánuje natočit velký hit - reality show L.A Candy, ve které by lidé mohli sledovat životy čtyř mladých dívek.A dvě z nich mají být Scarlett a Jane. Jejich úkolem je jen být sladké a chovat se přirozeně. Obě dívky s účinkováním v show souhlasí a jejich život se tak brzy navždy změní..Na každém kroku je pronásledují kamery a jejich soukromý život najednou na televizních obrazovkách sledují tisíce lidí..Jak se s náhlou slávou vyrovnají? A má vůbec Jane šanci sblížit se s Bradenem, s kamerou za zády?

Kniha je typický dívčí románek, který nejvíce ocení náctileté čtenářky.Ale to neznamená, že by si ji starší čtenářky nemohly přečíst.V první řadě je skvělou oddechovkou, která vám zpříjemní zimní večery. Čte se rychle a lehce. Ze začátku má sice trochu pomalejší rozjezd, ale jakmile se začne natáčet L.A Candy, zlepší se to a děj pak rychle odsýpá.

Postavy jsou sympatické. Ale více než hlavní postavu- Jane, jsem si oblíbila její kamarádku Scarlett, která mi přišla chytřejší, průbojnější a ne tolik naivní, jako nezkušená a důvěřivá Jane. Scarlett se také nebojí říct svůj názor a má realističtější pohled na svět. Jane mě v druhé polovině knihy i docela štvala svým chováním.

Kniha je občas trochu předvídatelná, ale jde o příjemné a pohodové čtení. Byla jsem zvědavá na to, jaké bude číst knihu o reality show, protože jsem zatím nic podobného nečetla.Nepočítám do toho Hunger Games, protože Hladové hry, jako reality show asi těžko někdy budou dávat v televizi..V téhle knize je vše ze současnosti, reálné a kniha vám tak opravdu poskytne malý náhled do světa slavných.A je znát, že autorka se v tomto světě celebrit pohybuje a má s ním zkušenosti.

Dávám jí mírně nadprůměrné 3 a půl hvězdičky, protože se nejedná o nic světoborného, ale můžu ji doporučit jako skvělé, nenáročné a romantické čtení. Ještě dodám, že jsem na internetu viděla nějaké zvěsti, že by podle knihy snad mohl být natočen i film, ale nenašla jsem žádnou opravdu zaručenou informaci, jestli se film skutečně chystá. Tak se necháme překvapit a možná se někdy dočkáme i filmové verze, která by podle mě mohla být docela zajímavá.

Review: Salt

20. prosince 2014 v 19:34 | Aires |  Recenze
Autor : Danielle Ellison
Žánr, tagy: démoni, paranormal romance
Počet stran:266
Vydavatel: Entangled Teen, 2014 (přečteno v angličtině )
Anotace:

Penelope je čarodějka a je součástí tajného spolku, který chrání lidi před útoky démonů.Ale když byla ještě malé dítě, její rodiče napadl a zabil démon, který ji sebral všechnu její magickou sílu.Od té doby musí předstírat, že je něco, co není a půjčovat si magii od své sestry, aby skryla to, že ona žádné schopnosti nemá.

Když konečně dostane šanci vstoupit do elitní jednotky lovců démonů, Penelope si myslí, že se všechno konečně změní. S pomocí své sestry, může získat přístup k informacím, které potřebuje, aby našla "svého" démona a vzala si od něj svou ukradenou sílu zpátky..

Pak ale potká Cartera. Je roztomilý, chytrý, a dovolí ji půjčovat si jeho magii.Ví o jejím tajemství a i on sám má své vlastní.Najednou se její nemožný úkol stává ještě složitějším.Začíná to vypadat, že nejen Penelope hledá démony, ale že i oni hledají ji...
HODNOCENÍ: ★★★

Na tuhle knížku jsem narazila jen náhodou, ale už podle anotace jsem odhadovala, že by mohlo jít o skvělý příběh.A nespletla jsem se.

Penelope je jednou z mnoha čarodějnic, které žijí v utajení po celém světě po boku obyčejných lidí bez magických schopností. Ale Penelope nemá svou magii. Když byla ještě malé dítě, její rodiče zabil démon a sebral ji všechnu její magickou sílu.Bez své magie by měla být mrtvá, ale z nějakého důvodu není..To, že o svou sílu přišla musí skrývat, protože každá čarodějnice bez magie - Statik, je vyloučena z čarodějnické komunity.

Její prarodiče a sestra jsou jediní, kdo znají její tajemství, a všichni se snaží ji udržet v bezpečí. Zatím to fungovalo. Ale Penelope je odhodlaná získat svou sílu zpátky, a proto musí najít a zabít démona, který ji o ni připravil. Je tu ale háček..Jediný způsob, jak najít jejího démona, je stát se Enforcerem- členem elitní skupiny lovců démonů, kteří před nimi chrání lidstvo.A samozřejmě, aby se mohla stát Enforcerem musí předvést své magické schopnosti.Naštěstí je tu její sestra, od které si může půjčit její magii.

A pak je tu ještě tajemný Carter, který jí při jejich prvním setkání zachránil život.A od té doby ho potkává znepokojivě často.Ví o jejím tajemství a sám má svá vlastní.Navíc jí dovolí si půjčovat jeho neobyčejně silnou magii..Může mu Penelope důvěřovat? A podaří se jí poskládat dohromady všechny dílky skládačky a vystopovat svého démona?

"Never leave home without salt."
"Nikdy neodcházej z domu bez soli."

Autorka čtenáře zavede do našeho světa plného démonů, kteří chtějí zničit vše živé.Tomu mají zabránit Enforceři, lovci démonů, kteří proti nim používají svou magii, zbraně ze železa a hlavně- sůl, která na démony působí jako svěcená voda.Promyšlenost světa a čarodějnické komunity musím pochválit, bylo to dobře vymyšlené.Příběh sice není úplně originální, v něčem se podobá Harrymu Potterovi, v něčem VA..Zkrátka z každého si vzal něco, ale výsledek je přesto dobrý a nemáte dojem, že je to splácanina všeho možného..

Penelope mi trochu připomínala Rose Hathaway.Je tvrdohlavá, chce si prosadit svou a je i vtipná. Ale je zbrklá a dělá hloupé chyby, jako že si doma zapomene životně důležitou sůl nebo mobil..
Carter je výbornou hlavní postavou a musím říct, že jsem si ho opravdu oblíbila. Je to prototyp tajemného, krásného a bezchybného přítele.Hodně vyniká i svým humorem.Brzy jsem párečku Penelope + Carter začala fandit a držet palce.

Kniha je čtivá, psaná docela jednoduchou angličtinou.Najdete v ní spoustu bojových scén a neustále zvraty v ději vás udrží v pozoru.Budete chtít číst pořád dál a dál..Děj je strhující a díky skvělým hlavním postavám se rozhodně nebudete při čtení nudit.Možná to není nejoriginálnější knížka, ale je to příjemné svěží čtení, které můžu přirovnat třeba k Městu z kostí, můžu ji jen doporučit a ráda si přečtu druhý díl série- Storm.

"Domnívám se, že démon je někde tam venku, a že se ke mě někdy přihlásí sám. Jen musím počkat.
Ale taky se domnívám, že Zac Efron chce přijet do našeho města a šíleně se do mě zamiluje, takže možná to všechno jen vidím moc nadějně. "

Vánoční tipy na dárky pro knihomoly (2)

5. prosince 2014 v 17:26 | Aires
Máte v okolí knihomola a přemýšlíte, jakým vánočním dárkem ho potěšit?Vánoce se kvapem blíží a tak je nejvyšší čas, začít shánět vhodné dárky. Možná ještě pořád tápete a nevíte, co nadělit svým blízkým pod stromeček.Tentokrát pro vás mám pár knižních tipů, které by mohli potěšit vaše tatínky.
1)≈ Přechod≈
Postapokalyptická sci-fi Přechod od Justina Cronina je skvělou volbou pro všechny tatínky, kteří mají zálibu v tomto žánru.Přechod je totiž velmi kvalitní kniha a je prvním dílem stejnojmenné trilogie.Autor vytvořil imaginární svět ve kterém jen mizivé procento jeho obyvatel jsou lidé.Náš svět totiž sužují krvežíznivý Viráci, kteří zabíjejí bez zaváhání vše živé, i své původní tvůrce- lidi

2)≈ Silo≈
Letošní knižní novinka, postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. Román se setkal s velkým čtenářským zájmem a ohlasem.Jeho filmovou verzi připravuje Ridley Scott, takže se můžeme těšit i na působivý filmový zážitek..

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt…
Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát?

3)≈ Robokalypsa≈
Další úspěšný sci-fi trhák, který se brzy dočká své filmové verze.Pokud váš tatínek rád čte sci-fi, tak je Robocalypsa jistou volbou.

V ne příliš vzdálené budoucnosti se vyspělé technologie řídící svět lidí obrátí proti svým stvořitelům. Za pomoci superinteligentního stroje zvaného Archos se jim podaří téměř kompletně vyhladit lidstvo; ti, co přežili, však ukryti chystají odvetu…

4)≈ Přízrak≈
9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi je výborným dárkem pro všechny příznivce Jo Nesboa.Kvalitní mrazivé krimi čtení je zaručeno..

5)≈ Šifra mistra Leonarda≈
Kniha plná šifer a hádanek,veleúspěšný román, který si získal spoustu příznivců a s velkou pravděpodobností nadchne i vašeho tatínka, pokud má rád luštění záhad..

6)≈ Pod kupolí≈
Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet..
Pod kupolí je další z knih od známého autora Stephena Kinga.Jde o pořádně tlustou bichli, vhodnou pro opravdové knihomoly, kteří se nezaleknou délky knihy.Ty, které to neodradí, se dočkají skvělého románu.Má váš tatínek v oblibě Stephena Kinga a tuto knihu ještě nemá? Udělejte mu radost a doplňte ji do jeho knihovničky.

7,8)≈ Hra o trůny a Rytíř sedmi království≈
Hra o trůny- první díl fantasy série Píseň ledu a ohně.Hra o trůny by neměla chybět v knihovničce žádného fanouška fantasy..A nebo váš tatínek už Hru o trůny má?A nechybí mu čerstvá novinka Rytíř sedmi království, další kniha od George R.Martina, autora Hry o trůny..?

9) ≈ Zaklínač- Bouřková sezóna≈
Kniha ze známé série o Geraltovi Zaklínačovi, která určitě potěší každého fanouška klasické fantasy.


Random Reads (3)

3. prosince 2014 v 20:03 | Aires


Nedávno mě zaujalo nové meme pořádané imlovingbooks.com. Podstatou Random reads je, že vám generátor na stránce random.org náhodně vylosuje číslo, odpovídající číslu knihy na vašem wishlistu na Goodreads .

Salt (Salt, #1)Je tu mé třetí losování knížky naslepo.Minule mi padla kniha Salt od Danielle Ellison.Z obálky jsem byla mírně rozpačitá, ale naštěstí se pod ní ukrývá skvělá paranormální romance.Kniha byla čtivá, nechyběla v ní láska, akce ani magie, protože hlavní hrdinka Penelope je čarodějka, která přišla o svou magickou sílu a teď se jí snaží získat zpátky..Kniha se mi líbila a více se o ní můžete dozvědět v připravované recenzi.


Na seznamu knih, které si chci momentálně přečíst v angličtině je momentálně 40 knih. Při dnešním losování mi padla kniha č.13 - Netherworld od Lisy Morton.

Netherworld (The Chronicles of Diana Furnaval, #1)V devatenáctém století ve viktoriánské Anglii, mladá vdova Diane Furnaval zjistí, že zdědila mnohem víc než jen majetek svého zesnulého manžela. Furnavalové totiž už po staletí slouží jako ochránci nadpřirozených portálů roztroušených po celém světě. Diane teď musí nahradit svého manžela a stát se strážkyní.Když z podsvětí začnou přicházet démonické bytosti, Diana si uvědomí, že se schyluje k válce, a že ona musí být tím, kdo se pokusí jí zabránit.

V doprovodu mladého čínského námořníka jménem Yi-kin, jejího kočičí strážce Mina, a tajemný učenec, Stephen, se Diane pokusí zabránit apokalypse a vyřešit záhadnou smrt jejího manžela.

Podle anotace to vypadá na zajímavou historickou fantasy pro dospělé.Nic podobného žánru jsem ještě nečetla, takže jsem na tuhle knížku opravdu zvědavá.A zrovna teď přemýšlím, jestli vyšla i nějaká historická urban fantasy i v češtině..Na žádnou si teď nemůžu vzpomenout, napadá vás nějaká?