Leden 2015

Recenze: Unesena stínem

30. ledna 2015 v 19:41 | Aires |  Recenze
Autor : Karen Chance
Série: Cassie Palmer, 2.díl
Žánr, tagy: urban fantasy, upíří, magie, duchové
Počet stran: 376
Vydavatel: Baronet, 2012
Anotace:
Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti - včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu - a s ní i její magie. Jeden z upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné - nebo zda si to jen představuje...

HODNOCENÍ: ★★★


Znovu se setkáváme s Cassie Palmerovou. Dotkni se temnoty navazuje na předchozí díl přesně tam, kde skončil.

Cassie se stále nechce smířit s tím, že by se měla stát Pýthií, nejvyšší jasnovidkou a strážkyní času. Nechce přijmout zodpovědnost, která s tím souvisí a nechce být součástí mocenského kolotoče a bojůvek ve kterých jde o to, získat nad ní nadvládu. Upíří a mágové se předhánějí v tom, kdo z ní dříve udělá svou loutku. A tak Cassie nezbývá nic jiného než utíkat. Je na útěku a zároveň pátrá po Myře, nebezpečné adeptce na titul Pýthie, která ji chce zabít.

Největší nebezpečí pro ni ale nepředstavuje Myra, mágové, ani upíři, ale geis, nezrušitelné magické zaklínadlo, které na ni uvalil arogantní upírský mistr Mircea. Geis funguje jako magická obdoba velké cedule Ruce pryč!, a dává všem okolo vědět, že Cassie už někdo vlastní. Vytváří emocionální pouto mezi Cassie a Mirceou, zvyšuje jejich vzájemnou přitažlivost a odpozuje ostatní potenciální nápadníky. Síla kouzla se časem stupňuje a Cassie tak kromě zavraždění upíry nebo mágy, hrozí i že kvůli geisu přijde o rozum...


Druhý díl této série začíná stejně kvapně jako ten první a rychlé tempo udržuje v průběhu celé knihy. Skoro jsem se ani nemohla nadechnout mezi jednotlivými akčními scénami. Cassie se po hlavě vrhá nejen z jednoho nebezpečí do druhého, ale i z jednoho času do jiného. Z množství akce, kterou je kniha doslova prošpikovaná a z matoucího cestování časem mi šla hlava kolem.
Kniha je rychlá, plná akce a přeplněná různými druhy nadpřirozených bytostí. Autorka se rozhodla splácat spoustu nápadů dohromady, od upírů, mágů až po fae a cestování časem. Výsledkem je originální, ale chaotický a přeplácaný svět, ve kterém může pro čtenáře těžší se orientovat. Kniha pěkně odsýpá, při čtení se rozhodně nenudíte, ale je tu určité riziko, že se v příběhu ztratíte a něco vám unikne. Neuškodilo by tempo příběhu trochu zpomalit, aby si ho čtenář mohl náležitě vychutnat, protože to je největším záporem této knížky, která je jinak poměrně dobrá.

Bylo by vážně hezké, kdyby mi vesmír přestal házet do cesty stvoření z mýtů, bajek a nočních můr.
" Nic takového jako gargoylové neexistuje!" Tohle jsem řekla přesně v okamžiku, kdy dvě z těch malých příšer vyjely ze dveří s vozíkem a začaly ho táhnout chodbou..

Cassie je pořád stejná, sympatická hlavní hrdinka, ale přišlo mi, že i ona měla v tomto díle občas poněkud zamotanou hlavu. Její rozhodnutí byla často špatná a sama si tak vykoledovala spoustu problémů.Občas jsem byla v pokušení ji plácnout přes hlavu a říct jí, že nemusí být tak moc hustá.

Možná že má hlavu trošku zamotanou z hormonů, protože v jejím okolí se potuluje pár nápadníků plných testosteronu. Mircea, který na ni uvalil geis a bojový mág Pritkin bojují o její přízeň.
Oblíbila jsem si zejména Pritkina, který je mrzutý a tvrdohlavý, jako obvykle, ale je to Cassiin dobrý spojenec. V knize tak najdete i správnou špetku romantiky.

Kvalitu příběhu zachraňuje humor, kterého v ní sice není tolik, kolik by mohlo být, ale pěkně zpříjemňuje čtení. Kniha vzrušující, nabitá akcí, nebezpečím, ale také složitá. Nenechá vás si u čtení odpočinout. Ovšem pokud se přenesete přes tento jediný závažný nedostatek a budete stačit tempu příběhu, můžete si knihu opravdu užít.


Recenze: 0.4 soumrak civilizace

23. ledna 2015 v 22:34 | Aires |  Recenze
Autor : Mike Lancaster
Série: Point 4, 1.díl
Žánr, tagy: science fiction, dystopie
Počet stran: 180
Vydavatel: Egmont, 2012
Anotace:
"Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju."Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa.
Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež.
A když je všechno lež, míníme tím také sebe?
Nahrajte se zpět do světa nové generace.


HODNOCENÍ:

Když nám Danny Birnie řekl, že zhypnotizoval svou sestru, všichni jsme si mysleli, že se zbláznil. Nebo že lže. Nebo obojí.

Těmito slovy začíná vyprávění Kylea Strakera nahrané na třech kazetách, které byly náhodou nalezeny. Jeho příběh tak neskončil na smetišti dějin a můžete si ho přečíst i vy.

Kyle na magnetofonových páskách zaznamenal své vzpomínky na podivnou událost, která změnila život nejen jemu, ale rovnou všem lidem na celé planetě. Jeho svědectví vás přinutí pochybovat o věcech, které považujeme za nemožné..

Patnáctiletý Kyle prožil celý svůj dosavadní život v poklidné anglické vesničce Millgrove, kde je kulturním vrcholem každoroční talentová soutěž. Tento rok se na soutěži rozhodne vystoupit i Kyleův kamarád Danny, který hodlá zhypnotizovat čtyři dobrovolníky. Přihlásí se Kyle, jeho kamarádka Lilly, břichomluvec pan Peterson a paní O´Donnelová. Nikdo nevěří, že by se Dannymu vážně mohlo podařit uvést je do stavu hypnózy a všichni toto vystoupení považují za výborný žert. K překvapení všech se to Dannymu skutečně povede a žert se změní v noční můru, protože Kyle a zbylí dobrovolníci se z hypnózy probudí do nového a děsivého světa. Všechno je jinak. Lidé se chovají jinak. A to je teprve začátek události, která změní Kyleův život navždy.

Dojmy z této knížky ve mě rezonují ještě teď. Nenápadný a tenoučký paperback v sobě totiž ukrývá opravdu povedený a fascinující příběh. Tato knížka je opravdu velmi zvláštní čtení. Příběh je totiž vyprávěn netradičním způsobem a to přesně tak, jak ho hlavní hrdina Kyle nahrál na magnetofonové pásky. V knize se také objevují různé vsuvky, které příběhu neškodí, ale naopak jej vylepšují a dodávají mu na reálnosti a originalitě. Možná nebudete ze začátku chápat proč se tam tyto poznámky objevují, ale věřte, že po dočtení knihy to nejen pochopíte, ale i oceníte.

A vy jste na nás zapomněli.
Jenže....
MY TU POŘÁD JSME
Zapomenutí? Ano
Bezvýznamní? Ne
Protože my známe pravdu.
O Vás.


Hlavní hrdina Kyle mi byl sympatický i když mi možná přišel mírně odtažitý. Přesnější výraz asi bude spíše smířený. Už se smířil s tím, co se stalo, rezignoval a přijal nové okolnosti, jak nejlépe uměl. Nechci se v recenzi zmiňovat o tom, co přesně se v knize přihodilo, protože by to možné čtenáře výrazně ochudilo o překvapení. Protože na 0.4 je nejlepší právě to napětí, očekávání a touha zjistit, co se přihodilo. Vysvětlení se samozřejmě dočkáte a mě upřímně fascinovalo. Mike Lancaster dokázal přijít s novým nápadem, který vás donutí se nad knihou zamyslet a za to ho moc chválím.

Nápad by si možná zasloužil důkladnější zpracování, určitě by šel více rozvést a čtenáře by bavil, ale na druhou stranu se obávám, že natahováním by kniha ztratila své kouzlo. Je totiž opravdu krátká. Sice chvilku trvá než se vše rozjede a prvních pár stránek se můžete nudit, ale pak vše nabere obrátky. A právě to, že kniha je tak krátká a dá se říct, že vše končí v nejlepším, jí dodává na syrovosti a Kyleův příběh tak na vás opravdu zapůsobí.

Velmi kladně hodnotím originální nápad i zpracování. Možná to není žádné veledílo a místy kniha i připomíná průměrnou YA oddechovkou, ale 0.4 stojí za přečtení už jenom kvůli tomu samotném nápadu. Myslím, že k dokonalosti této knize něco chybí, ale já si nemůžu pomoct a dávám jí 5 hvězdiček za nepředvídatelný příběh, výborný nápad a krásný doslov. Oproti spoustě knih, u kterých dovedete odhadnout, jak se bude děj vyvíjet to byla opravdu příjemná změna. 0.4 vás totiž překvapí. Budete přemýšlet nad tím co je to 0.4 ? A po dočtení vás může trochu mrazit v zádech a budete si říkat- a co když je to pravda?

Review: The Testing

19. ledna 2015 v 18:53 | Aires |  Recenze
Autor : Joelle Charbonneau
Série: The Testing, 1.díl
Žánr, tagy: dystopie, young adult
Počet stran: 336
Vydavatel: Houhgton Mifflin Books, 2013 (přečteno v angličtině)
Anotace:
Přátele si drž blízko a nepřátele ještě blíž. Neříká se to tak? Ale jak blízko je dost blízko, když vaši přátele mohou být zároveň obojím?

Po Sedmi-etapové Válce zbyla z většiny povrchu planety jen spálená pustina. Budoucnost patří příští generaci několika vyvolených, kteří musí naši Zemi obnovit. Aby mohli vstoupit do této elitní skupiny, musí uchazeči nejprve projít Testováním, což je jejich jediná šance na vysokoškolské vzdělání a dobře placenou kariéru.

Malencia Vale má tu čest být vybrána jako kandidátka na Testování. Touží dokázat svou způsobilost jako studentka univerzity a budoucí vůdce Sjednoceného společenství. Ale v předvečer svého odjezdu, kdy se její otec zmíní i o temnější stránce Testování, vezme si k srdci jeho nejdůležitější radu - nikomu nevěř.

Určitě ale může věřit Thomasovi, svému pohlednému příteli z dětství, který je také kandidátem na Testování a nabízí jí Spojenectví? Thomasovi, který se o ni zajímá s každým dnem, kdy se blíží ke konci Testování, pořád více a více.Jestli chce přežít, musí si Cia vybrat : důvěřovat a milovat anebo nikomu nevěřit a žít život bez důvěry?

HODNOCENÍ: * * * * *

Vítejte v postapokalyptické Americe, zničené biochemickou válkou. Lidstvu se povedlo různými toxiny zaneřádit vlastní zem, proměnit ji v holou pustinu a vyhladit většinu obyvatelstva. Amerika je teď rozdělená na 18 obvodů, kterým vládne hlavní město Tosu City.

Jedinou šancí na slušnou životní úroveň je Testování. Každý rok vyrazí z každé oblasti několik vybraných šťastlivců ve věku 16-17 let, aby se zúčastnili Testování, které má prověřit jejich inteligenci a vybrat z nich ty nejlepší, kteří pak dostanou možnost studovat na Univerzitě. Být kandidátem na Testování je velká čest. Kandidáti musí projít sérií přísných a náročných psychických a fyzických testů.

Tuto šanci na lepší život dostane i šestnácitletá Malencia, která sní o Testování celý svůj život. Společně s ní jsou vybráni i další kandidáti z její kolonie a mezi nimi je i Thomas, její kamarád z dětství. Thomas chce obnovit jejich přátelství a nabízí jí spojenectví. Ale Cia se před svým odjezdem od svého otce dozví, že Testování má i svou temnou stránku. Projdou jím jen ti nejlepší a ti, kteří neuspěli se domů také nevrátí..

Ze začátku otci nevěří, ale postupně si uvědomí, že měl pravdu. Ale vše kolem Testování je natolik zlověstné, že se sama zdráhá uvěřit, že je to pravda..Cia se s podezřením dívá na všechny své blízké a je odhodlaná věřit jen sama sobě a nikomu jinému. To jí ale překazí Thomas, protože se do něj postupně zamilovává a opatrnost jde stranou.Co by to přeci bylo za svět, když by jsme nemohli důvěřovat ani svému milovanému?

Zní vám to trochu jako anotace k Hunger Games? Obvody a kraje, Testování a Hladové hry, mezi oběma knihami se dá najít až příliš mnoho podobností na to, aby to byla jen náhoda. Vypadá to, že autorka tak trochu okopírovala koncept Hunger Games a zkusila ho předělat podle svého. Nejde přímo o vykrádačku, protože Testing se od Hunger Games v mnohém i dost liší, ale z některých scén je zkrátka cítit inspirace Hunger Games.

She leans into the microphone that is set to amplify her voice across the square and announces: "Happy Graduation Day!"
Nakloní se k mikrofonu, který je nastaven, aby zesílil její hlas přes celé náměstí a oznámí: "Šťastný Den promoce! "

Výše uvedená věta vám možná připomene Cetkii a její Happy Hunger Games! Tady můžete vidět, co myslím tou podobností mezi oběma knihami. Nemohla jsem se proto ubránit srovnávání a z toho lépe vychází Hunger Games. V The Testing se dočkáte všeho, co má i Hunger Games. Sympatická hlavní hrdinka, množství akce, překvapení a zajímavá zápletka, ale HG jsou zkrátka lepší. The Testing vás určitě zaujme, ale nemá ten tajemný X faktor, který z HG činí sérii, která vás uchvátí. Ale protože tato recenze nemá být o srovnávání dvou knih, vrátím se k samotnému The Testing.

Hlavní hrdinka Cia mi byla sympatická. Je chytrá, vynalézavá a rozumná. Její zbraň není luk jako u Katniss, ale především její inteligence. Thomas mi už tolik sympatický nebyl. Je sice milý, ale jeho zájem o Ciu mi přišel trochu podezřelý, asi jako kdyby se ze dne na den zamiloval..V knize moc romantiky není, kvůli množství akce, kterou si Testování vyžaduje není čas na líbánky.

Kniha je čtivá, plná napětí a pořád se v ní něco děje, takže na nějaké podobnosti s HG rychle zapomenete a raději se pořádně začtete.Každá kapitola končí cliffhangerem a zvědavost, co bude dál vám nedá spát. Kniha je psaná v první osobě, angličtina není složitá, takže se do Cii rychle vcítíte a ona vás vtáhne do divokého Testování.

Pár věcí v knize možná nedává úplně smysl. Autorka třeba nevysvětluje, proč vůbec probíhá Testování, a nerozepisuje ani o podrobnostech o válce, která zničila Zemi. Je možné, že se vše dozvíme až v dalších dílech, ve kterých se vše vysvětlí. Na závěr musím říct, že kniha se mi opravdu líbila. Ano, možná jen inspirována HG, ale pořád je to slušný kousek a její čtení vás bude bavit. A musím zmínit, že další díly už jsou trochu o něčem jiném a už by neměly být HG podobné. První kniha totiž končí silným cliffhangerem, takže jsem moc zvědavá na další díl The Independent Study, určitě ho otestuji a dám vám vědět, jestli je stejně dobrý, jako ten první.

A poslední rada na závěr. Přečtěte si Testing, ale nesrovnávejte ho s Hunger Games nebo vám to zkazí skvělý zážitek z dobré knížky.

Review: Aréna smrti

13. ledna 2015 v 19:10 | Aires |  Recenze
Autor : Suzanne Collins
Série: Hunger Games, 1.díl
Žánr, tagy: dystopie, young adult
Počet stran:384
Vydavatel: Fragment, 2010
Anotace:
Vítězství znamená slávu a bohatství.Prohra znamená jistou smrt.Hladové hry začínají...Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?
V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.

HODNOCENÍ: ★★★★★


Severní Amerika už dávno není taková jako dřív, z jejich trosek vznikla nová země Panem s úchvatným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Každý kraj má své zaměření, ale všechny je spojuje bída a hlad. Zatímco v krajích všichni musí tvrdě pracovat, aby udrželi sebe a své rodiny naživu, v hlavním městě Kapitolu lidé žijí v blahobytu a mají všeho dostatek. Jednou se kraje pokusily vzepřít kruté vládě Kapitolu a zaplatili za to obrovskou cenou. Třináctý kraj byl zničen a od té doby se každoročně pořádají Hladové hry, které mají pobavit ty nejvlivnější a ostatním nahnat hrůzu.

A tak jsou každý rok v Den Sklizně ze všech krajů vylosování dva splátci, chlapec a děvče ve věku dvanáct až osmnáct let. Všech 24 splátců se spolu utká v rozlehlé aréně. Výhrou je přežití a v Hladových hrách může zvítězit jen jeden. Pro 23 dětí je tak vylosování jejich jména v podstatě rozsudkem smrti. Jejich boj na život a na smrt sleduje celý Panem a v Kapitolu jsou Hladové hry nejočekávanější událostí roku. Kapitolané sázejí na vítěze a svým oblíbencům posílají dary, které jim mají pomoci přežít.Kniha vypráví příběh Katniss, která žije ve Dvanáctém kraji. Po smrti svého otce je nucena se starat se o svou matku a mladší sestru Prim.Aby rodině zajistila přežití, musela se naučit lovit, pytlačit a využít všechny dary přírody, které se jí nabízejí. Jen díky ní její rodina nehladoví.Vše se ale zvrtne, když je v Den sklizně vylosována její sestra Prim, jako splátkyně za Dvanáctý kraj. Katniss neváhá a dobrovolně se přihlásí do Hladových her, aby ochránila svou sestru.A tak společně s Peetou Mellarkem, druhým splátcem za její kraj, vstoupí do arény, ze které může odejít živý jen jeden...

Aréna smrti je prvním dílem trilogie Hunger Games, která má na svědomí obrovský nárůst popularity dystopií.Tato trilogie ukončila čas upírů, vlkodlaků a podobné havěti a odstartovala novou knižní éru postapokylaptických knih. Suzanne Collins slaví s touto sérií velký úspěch, její knihy si získali srdce miliónů fanoušků.A musím říct, že oprávněně. Autorce se povedlo přijít s novým originálním nápadem, který dokázala skvěle zpracovat a naplno využít jeho potenciál. Navíc má opravdu dar psaní, protože kniha se čte lehce, zaujme vás a udrží vaši pozornost.Celou knihu jsem přečetla jedním dechem.Kniha mě zkrátka uchvátila a velký podíl na tom mají i propracované hlavní postavy.

Katniss má všechno, co má hlavní hrdinka mít. Bojuje za ty, které miluje, je odvážná a nepotřebuje být neustále někým zachraňována.Je svérázná, není naivní a na svět kouká realisticky. Možná není týmový hráč a je spíše samotářská, ale neváhá ostatním pomoci a ani v aréně neztratí svou lidskost.Rychle jsem se do ní vcítila a byla mi sympatická stejně jako Peeta.

Oceňuji originalitu, zpracování knihy, Katniss jako hlavní hrdinku a dokonce i milostný trojúhelník. Za poslední roky jsem přečetla spoustu YA s milostnými trojúhelníky a nikdy jsem jim příliš nefandila. U této knihy mi ale na trojúhelník Katniss, Peeta, Hurikán nevadil.Je pravda, že v tomto díle se s Hurikánem setkáte jen na začátku, ale ten milostný trojúhelník se tam jasně rýsuje a někdy v dalších dílech určitě bude Huríkán mít svou roli.Musím ocenit i rovnováhy krásy a hrůzy, protože v knize najdete obojí. Brutálnější akční scény se míchají s těmi romantičtějšími. Kniha ale není zaláskovanou romancí.V první řadě je o obětavosti a odvaze.

Arénu smrti můžu všem jen doporučit.Tahle kniha si svou velkou slávu zaslouží.Je to dech beroucí kniha, která vás udrží vzhůru dlouho do noci a dojmy z ní ve vás budou rezonovat ještě dlouho po jejím přečtení..

Review: Jednou nohou v hrobě

7. ledna 2015 v 22:21 | Aires
Autor : Jeaniene Frost
Série: Noční lovci, 2.díl
Žánr, tagy: urban fantasy, upíři
Počet stran: 240
Vydavatel: Fantom Print, 2012
Anotace:

Poloviční upírka Cat Crawfieldová už čtyři roky pracuje pro vládu. Nyní vede vlastní tým, který vycvičila k boji s nemrtvými. Tímto způsobem zužitkovala bojový výcvik, který získaný pod vedením svého bývalého přítele, lovce upírů Bonese.

Toto období jejího života je však i po letech citlivé a Cat se stále nedokáže vyrovnat s faktem, že Bonese byla nucena opustit.

Ona a její muži jsou natolik nebezpeční, že někdo z nemrtvých se rozhodl vypsat odměnu za její hlavu. Cat je v těžkém ohrožení života a její jedinou nadějí na přežití je Bones, který nečekaně opět vstoupil do jejího života. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává a že ji Bones tentokrát už odejít nenechá...

Před čtyřmi lety se musela Cat sbalit a nadobro opustit svého přítele, upíra Bonese, aby ochránila jeho a svou matku. Od své velké lásky utekla bez rozloučení a na Bonese pořád ještě myslí..Naštěstí ji naplňuje její nová práce. Cat momentálně pracuje pro zvláštní útvar pro likvidaci nadpřirozena a její práce ji baví. Šéfuje týmu ostrých chlapíků, chrání nic netušící lidi, loví upíry a po hlavě se vrhá do nebezpečí, což je práce pro ni, jako stvořená.

Jedna taková akce ji zavede až k Bonesovi, do kterého je stále zamilovaná. Cat se tak ocitne tváří v tvář upírovi, který ji naučil všechno, co ví o lásce i o boji s nemrtvými. Navíc jeden z jejích cílů utekl a teď má chuť přidat Cat, poloviční upírku, do své sbírky hraček. A není ochoten přijmout ne jako odpověď. Na hlavu Cat je vypsaná odměna a ta je tak ve velkém nebezpečí. A Bones je zpět, aby ji chránil a ujistil se, že zůstane naživu. Před Cat opět stojít velká výzva. Nejenže musí skrývat své city k Bonesovi, ale hlavně musí nakopat zadek všem upírům, kteří usilují o její hlavu.

První díl jsem přečetla doslova jedním dechem a u druhého dílu to bylo podobné. Jednou nohou v hrobě je totiž luxusní balení akce, romantiky a dějových zvratů, 3 v 1. Kniha je opět akční, čtivá, udrží pozornost čtenáře a oplývá tím tajemným a vzácným efekt - ještě jednu stránku.., který vás donutí číst pořád dál a dál.

Od konce prvního dílu uběhly čtyři roky. Může se to zdát jako dlouhá doba a i mě to zpočátku zaskočilo, ale pro upíry je to jen okamžik. Cat a Bones jsou tak zpátky v plné parádě. Cat je sebevědomější, silnější a drsnější než dříve. Šéfuje svému týmu a mohlo by se tak zdát, že vyspěla. Měla jsem ale spíše opačný dojem. V práci je profesionál, ale v citech dost tápe a v některých scénách mi proto trochu lezla na nervy, což se u prvního dílu nestalo.


Vše mi ale plně vynahradil Bones, který se sice objeví až v polovině knihy, ale s jeho příchodem se příběh rozjede a jak se říká, nabere grády. Druhá polovina knihy je díky jeho přítomnosti mnohem zábavnější a vtipnější.Bones je opět sexy, sebevědomý a stejný jako dříve. Faktem je, že Bones je podle mě nejlepší upíří knižní postava. Zatím jsem nečetla knihu, kde by byl zajímavější upír. Ani Edward ze Stmívání, ani proslulé Bratrstvo černé dýky, na něj nemá.

V knize nechybí ani romantika a vášeň, a té je nejvíce v proslulé kapitole 32, která by měla být přístupná jen pro starší osmnácti let. Po přečtení této kapitoly buď knihu zahodíte anebo se rozplynete nadšením . Já jsem jsem neudělala ani jedno. Zkrátka jsem ji jen přečetla a trochu se zasmála erotické fantazii autorky.

Knihu jsem si ale užila od začátku až do konce.Líbila se mi zápletka, styl psaní i sympatické hlavní postavy. Možná jen ten konec by si zasloužil lepší zpracování. To, jak se vše na konci vyřešilo, mi přišlo až moc jednoduché, takže první díl byl možná o chloupek lepší. Ráda si ale přečtu pokračování, už jenom proto, že jsem zvědavá, jestli si i další díl udrží svou kvalitu.A protože tam je Bones..

Review: Netherworld

3. ledna 2015 v 20:00 | Aires |  Recenze
Netherworld (The Chronicles of Diana Furnaval, #1)Autor : Lisa Morton
Série: The Chronicles of Diana Furnaval #1
Žánr, tagy: historická fantasy, démoni
Počet stran: 282
Vydavatel: JournalStone, 2014 (přečteno v angličtině)
Anotace:
V devatenáctém století ve viktoriánské Anglii, mladá vdova Diana Furnaval zjistí, že zdědila mnohem víc než jen majetek svého zesnulého manžela. Furnavalové totiž už po staletí slouží jako ochránci nadpřirozených portálů, roztroušených po celém světě. Diana teď musí nahradit svého manžela a stát se strážkyní. Když z podsvětí začnou přicházet démonické bytosti, Diana si uvědomí, že se schyluje k válce, a že ona musí být tím, kdo se pokusí jí zabránit.

V doprovodu mladého čínského námořníka jménem Yi-kin, jejího kočičí přítelkyně Miny a tajemného učence Stephena, se Diana pokusí zabránit apokalypse a vyřešit záhadnou smrt svého manžela.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen:

Hlavní hrdinkou je Diana Furnaval, mladá vdova, která se vymyká všem ideálům a představám o ženách v 19. století. Místo krásných šatů a natřásání se před nápadníky, je pro ni běžné zabíjení démonů a noční toulání se po hřbitovech. Společnost ji nedělají urození pánové, ale její kočka Mina, která vidí duchy.

Diana je na důležité misi. Její manžel byl posledním strážcem nadpřirozených portálů, které vedou z podsvětí. Dohlížel, aby do našeho světa nepronikla ani jediná démonická bytost. Pak ale záhadně zemřel a vše nasvědčuje tomu, že ho zabil právě démon. Po smrti svého manžela je Diane odhodlaná vzít věci do svých rukou a všechny portály jednou provždy uzavřít.Vydává se tak na nebezpečnou cestu kolem světa, na které se bude muset vypořádat s hrozivými protivníky z Podsvětí.Naštěstí není sama. Má svou věrnou společnici Minu, tajemného přítele- knihkupce Stephena Chapella, který ví podezřele mnoho, a mladého čínského námořníka Leung Yi-kina.Její poslání ji zavede do Číny, do Ameriky a na mnoho dalších míst. Zároveň jde i ve stopách svého zesnulého manžela a podaří se jí odhalit znepokojivé informace, které ji přesvědčí, že jde o mnohem víc, než se zdá..Možná jde o osud celého světa..

Dosud jsem nečetla žádnou historickou fantasy, a tak když jsem náhodou narazila na tuto knihu, rozhodla jsem se to napravit. Bohužel, to asi nebyla ta nejlepší knížka na seznámení se s tímto žánrem. Nápad knihy - portály do podsvětí, sice není nic nového a převratného, ale není ani špatný. Samotné provedení - napsání knihy už za vlastním nápadem poněkud zaostává.

Největší problém celé knihy, je podle mě způsob, jakým je napsaná. Kniha má teoreticky všechny přísady, které by z ní mohly udělat slušný příběh.Nechybí silná hlavní hrdinka, zajímavé prostředí, ani náznak romantiky. Ovšem prakticky to je katastrofa..
Do čtení jsem se musela nutit a to u mě nebývá obvyklé.Vyprávění působí dost zmateně a protože autorka moc nerozebírá pocity postav, nedokázala jsem do nich vžít. Diana na mě taky nezapůsobila nejlepším dojmem. Kniha je napsaná ve třetí osobě, takže postavám nevidíte do hlavy. Autorka nějak zapomněla na to, jak je důležité vytvořit sympatické postavy, protože v téhle knize hlavní hrdinové nic necítí..Nikde není ani náznak emocí. Postavy necítí strach, lásku, obavy ani radost. Jsou jako roboti, co objíždí svět a uzavírají portály..

Jejich putování kolem světa si taky nevychutnáte, protože na každém místě se zdrží jen chvilku - zavřou bránu a jedou dál. Děj je tak poněkud stereotypní.Opravdu mě nebavilo dokola číst, jak už podesáté zavřou bránu a chystají se na další..Prosím, o změnu a příběh nějak okořenit. To, že se kniha odehrává v 19.století také nepoznáte, protože autorka se nějakými dobovými detaily nezabývá. Jediný rozdíl oproti současnosti je asi v tom, že necestují letadlem, ale lodí..A to je podle mě chyba.Neměla by historická fantasy snad být historická?

Všechno se to trochu spraví až na konci, který je jediným světlým bodem celé knihy. Posledních 40 akčních stránek, které stojí za to, ale nespraví předchozích 200 stránek nudy..Takže knize dávám dvě hvězdičky, protože nebyla úplně marná, ale z větší části to byla katastrofa..

Review: Zlomená srdce

1. ledna 2015 v 22:26 | Aires |  Recenze
Autor : Emma Garcia
Série:
Žánr, tagy: romance
Počet stran:352
Vydavatel: Baronet
Anotace:
Dostat kopačky po třetí od stejného chlápka? Hrůza! Vivien se to ale přihodilo. Projde všemi třemi základními stádii smutku: odmítnutí, alkoholu i příšerného účesu, a začne hledat útěchu na Googlu. Když zjistí, kolik příběhů zklamaných lásek světová síť obsahuje, založí si vlastní stránku pro ty, kdo mají zlomená srdce. Sama se rozhodne bojovat a získat Roba zpátky. Jenže se jí věci poněkud vymknou z ruky a sklidí příšernou ostudu. Spolu se čtenáři si položí otázku: Jakou nejbláznivější věc byste udělali pro lásku? Vivien si nakonec uvědomí, že nejlepšího muže má přímo před nosem - jen ho celou dobu odmítala vidět. Nešťastná láska ještě nikdy nebyla tak zábavná!
HODNOCENÍ:

Vivien je obyčejná žena, jejíž věk se právě přehoupl přes třicítku a ona tak začala toužit po rodině a po dítěti. A protože prvním krokem ke splnění jejího snu je svatba, už roky snaží se dostat svého vyvoleného, snoubence Roba k oltáři. Ovšem poté, co její nastávající už potřetí odvolá jejich svatbu, Vivien dojde trpělivost a rozhodne se dát svému příteli lekci. Odstěhuje se a dá mu kopačky. Její plán spočívá v tom, že Rob si rychle uvědomí, že bez ní nemůže žít a přijde za ní s prosíkem. Jenže její plán nevyšel, protože Rob si mezitím našel jinou.
Vivien tak prožívá trpké zklamání a zbude jí jen zlomené srdce a oči pro pláč.Je pevně rozhodnutá, získat svého Roba zpět a tak hledá všechny možné způsoby, jak znovu získat svou ztracenou lásku. Naštěstí je tu pro ni i její oddaný kamarád Max, který jí pomáhá překonat její záchvaty sebelítosti. A možná, že časem Vivien začne vnímat i něco jiného než jen své zlomené srdce a přestane přehlížet jednoho muže z svého blízkého okolí..
Téma knihy je jasné - vše se točí kolem Vivien, která se právě rozešla se svou velkou láskou, jako následek si odnesla zlomené srdce a teď se snaží se s tím vším vyrovnat.I když to zní jako vážné a smutné téma, tahle knížka je natolik vtipná, že ji budete číst opravdu s nadšením. Kniha je plná humoru, protože Vivien je pěkné třeštidlo a její kamarád Max také. Při čtení se tak skvěle pobavíte a nudit se určitě také nebudete, protože děj nikde nevázne. Příběh je docela předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila. Je psaná v první osobě a líbil se mi autorčin styl psaní, který mi přišel takový odlehčený.
Jediné, co mi na knize vadilo byla hlavní hrdinka Vivien, která je sice milá, ale jinak rozumu moc nepobrala.Je totiž hodně (opravdu hodně) naivní. Její snoubenec už třikrát odvolal jejich svatbu, ale Vivien ho pořád miluje a vůbec nevidí jeho chyby. Horší je, že ho miluje i potom, co si pár dní po jejich rozchodu našel jinou. Vivien je buď opravdu zoufale zamilovaná a má na očích růžové brýle, nebo nemá ani špetku sebeúcty, protože i potom, co všechno ji její milý provedl, ho chce pořád zpátky. Všichni, kromě ní vědí, že Rob je arogantní a záleží mu jen na něm samém.Po rozchodu se Vivien utápí v sebelítosti, svět se pro ni zastavil a z ní je zoufalá žena na lovu svého bývalého. Vivien mi přišla jako cílevědomá, tvrdohlavá, naivní a poněkud sobecká. Občas ji možná budete mít chuť proplesknout, aby se vzpamatovala, ale jinak je Vivien vlastně docela sympaťačka.
Když tuhle její chybu přehlédnete, můžete si vychutnat skvělou oddechovku. Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Ale kvůli charakteru hlavní hrdinky si tahle knížka nezaslouží plný počet hvězdiček.Shrnutí uplynulého roku 2014

1. ledna 2015 v 22:21 | Aires
Zbývá nám posledních pár hodin, než dnes o půlnoci začne nový rok 2014. Za uplynulý rok se toho seběhlo tolik, že si zaslouží menší rekapitulaci.

Nejlepší filmové zážitky
Rok 2014 byl bohatý na premiéry spousty nových filmů. Některé zajímavé filmy, které jsem chtěla shlédnout, jsem ještě pořád neviděla, protože zkrátka nestíhám. Ale ty, na které jsem se nejvíce těšila, jsem naštěstí viděla hned v kině a z žádného jsem nebyla zklamaná. V tomto roce jsem byla kině na Vampýrské akademii, Divergenci, Hvězdy nám nepřály, Dárce, Strážci galaxie, Labyrint: Útěk na Interstellaru.

A právě poslední tři jmenované filmy se mi líbili asi nejvíce. Úplně nejlepší filmový zážitek jsem si odnesla z Labyrintu, který jsem předtím nečetla, nevěděla jsem, co od filmu čekat, a tak pro mě byl jedno velké příjemné překvapení. Vesmírná sci-fi Interstellar se mi hodně líbila, protože má nějaké své zvláštní kouzlo, které neumím přesněji definovat. Je tajuplná a graficky velmi dobře propracovaná, takže si můžete vychutnat krásné záběry vesmíru a cizích planet..Zkrátka film, který vybočuje z řady :)

A Strážci Galaxie se taky hned zařadili mezi mé oblíbené filmy, protože u nich jsem se opravdu nasmála.

A teď tři filmy, které jsem ještě neviděla a v nejbližší době to chci napravit. Jsou to Jestli zůstanu, Hobit: Bitva pěti armád a čerstvá fantasy novinka- Sedmý syn. Zrovna zítra se chystám na Hobita, na kterého se nesmírně těším a o filmový zážitek se s vámi určitě podělím.


Nejlepší hudební zážitky
Kromě kniha filmů jsem závislá i na hudbě a tak pokud to jde, nenechám si ujít koncerty svých oblíbených kapel. A tento rok na ně byl opravdu bohatý.Začal velmi slibně únorovým koncertem OneRepublic, pokračoval červnovou show Thirty Seconds to Mars a poté vyvrcholil festivalem Rock for People. Tento rok pro mě byl přelomový, protože jsem se poprvé zúčastnila festivalu, který na mě silně zapůsobil svou atmosférou. Byla to pro mě skvělá odpočinková dovolená, kterou jsem si opravdu užila. Už se nechci ochuzovat o skvělé festivalové zážitky, takže už teď vyhlížím, na jaký festival pojedu letos..Obávám se, že můj vysněný Rock am Ring to asi nebude, ale uvidíme..A ani podzimní sezóna nebyla špatná- listopadové koncerty OneRepublic, Escape the Fate a Hollywood Undead byli povedené. Zatím vše nasvědčuje tomu, že rok 2015 bude na podobné akce chudší, takže jsem ráda, že jsem se letos pořádně vyřádila.

Nejlepší knižní zážitky.
Za uplynulý rok jsem přečetla 42 knih a skoro na všechny z nich jsem zveřejnila i recenzi. I v tomhle ohledu pro mě byl tento rok přelomový, protože jsem začala číst knihy v angličtině. Zatím jsem v angličtině přečetla celkem 11 knih a z toho čtyři bych opravdu uvítala i v českém vydání a to : Salt, The Almost Girl , The Impossible knife of memory a vynikající dystopii The Testing, na jejíž recenzi se můžete už brzy těšit.

Z českých knížek se mi nejvíce líbily- Na půl cesty do hrobu, Na hraně zapomnění, Tygrovo prokletí, Prohnaný, série Drahokamy, Krvavá horečka a Přechod.

A tady jsou knihy, které jsem přečetla v roce 2014:

A jaké nejlepší hudební, filmové a čtenářské zážitky z roku 2014 máte vy? Jaký film se vám nejvíce líbil? A jakou skvělou knížku nebo sérii jste objevili? :)