Shrnutí uplynulého roku 2014

1. ledna 2015 v 22:21 | Aires
Zbývá nám posledních pár hodin, než dnes o půlnoci začne nový rok 2014. Za uplynulý rok se toho seběhlo tolik, že si zaslouží menší rekapitulaci.

Nejlepší filmové zážitky
Rok 2014 byl bohatý na premiéry spousty nových filmů. Některé zajímavé filmy, které jsem chtěla shlédnout, jsem ještě pořád neviděla, protože zkrátka nestíhám. Ale ty, na které jsem se nejvíce těšila, jsem naštěstí viděla hned v kině a z žádného jsem nebyla zklamaná. V tomto roce jsem byla kině na Vampýrské akademii, Divergenci, Hvězdy nám nepřály, Dárce, Strážci galaxie, Labyrint: Útěk na Interstellaru.

A právě poslední tři jmenované filmy se mi líbili asi nejvíce. Úplně nejlepší filmový zážitek jsem si odnesla z Labyrintu, který jsem předtím nečetla, nevěděla jsem, co od filmu čekat, a tak pro mě byl jedno velké příjemné překvapení. Vesmírná sci-fi Interstellar se mi hodně líbila, protože má nějaké své zvláštní kouzlo, které neumím přesněji definovat. Je tajuplná a graficky velmi dobře propracovaná, takže si můžete vychutnat krásné záběry vesmíru a cizích planet..Zkrátka film, který vybočuje z řady :)

A Strážci Galaxie se taky hned zařadili mezi mé oblíbené filmy, protože u nich jsem se opravdu nasmála.

A teď tři filmy, které jsem ještě neviděla a v nejbližší době to chci napravit. Jsou to Jestli zůstanu, Hobit: Bitva pěti armád a čerstvá fantasy novinka- Sedmý syn. Zrovna zítra se chystám na Hobita, na kterého se nesmírně těším a o filmový zážitek se s vámi určitě podělím.


Nejlepší hudební zážitky
Kromě kniha filmů jsem závislá i na hudbě a tak pokud to jde, nenechám si ujít koncerty svých oblíbených kapel. A tento rok na ně byl opravdu bohatý.Začal velmi slibně únorovým koncertem OneRepublic, pokračoval červnovou show Thirty Seconds to Mars a poté vyvrcholil festivalem Rock for People. Tento rok pro mě byl přelomový, protože jsem se poprvé zúčastnila festivalu, který na mě silně zapůsobil svou atmosférou. Byla to pro mě skvělá odpočinková dovolená, kterou jsem si opravdu užila. Už se nechci ochuzovat o skvělé festivalové zážitky, takže už teď vyhlížím, na jaký festival pojedu letos..Obávám se, že můj vysněný Rock am Ring to asi nebude, ale uvidíme..A ani podzimní sezóna nebyla špatná- listopadové koncerty OneRepublic, Escape the Fate a Hollywood Undead byli povedené. Zatím vše nasvědčuje tomu, že rok 2015 bude na podobné akce chudší, takže jsem ráda, že jsem se letos pořádně vyřádila.

Nejlepší knižní zážitky.
Za uplynulý rok jsem přečetla 42 knih a skoro na všechny z nich jsem zveřejnila i recenzi. I v tomhle ohledu pro mě byl tento rok přelomový, protože jsem začala číst knihy v angličtině. Zatím jsem v angličtině přečetla celkem 11 knih a z toho čtyři bych opravdu uvítala i v českém vydání a to : Salt, The Almost Girl , The Impossible knife of memory a vynikající dystopii The Testing, na jejíž recenzi se můžete už brzy těšit.

Z českých knížek se mi nejvíce líbily- Na půl cesty do hrobu, Na hraně zapomnění, Tygrovo prokletí, Prohnaný, série Drahokamy, Krvavá horečka a Přechod.

A tady jsou knihy, které jsem přečetla v roce 2014:

A jaké nejlepší hudební, filmové a čtenářské zážitky z roku 2014 máte vy? Jaký film se vám nejvíce líbil? A jakou skvělou knížku nebo sérii jste objevili? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama