How I read Tag

27. května 2015 v 14:15 | Aires
Jak přicházíš na nové knihy ke čtení?
Všelijak. Nejčastěji si nové knížky vyhlížím už dopředu, před jejich vydáním, protože mě zaujme jejich anotace nebo patří do žánru, který ráda čtu a já tak tuším, že by se mi mohly líbit. Často mě k přečtení naláká recenze na jiném blogu nebo doporučení na Goodreads. A občas zkrátka neodolám krásné obálce a knížku si pořídím už jen kvůli tomu, aby se stala ozdobou mojí knihovničky (třeba Selekce..:) )

Jak jsi začala číst?
Tu pravou lásku ke knihám ve mě vzbudil až Harry Potter. K Vánocům jsem dostala první díl a ten jsem přečetla během pár dní. Tím odstartovalo období, kdy jsem několikrát četla HP, pořád dokola, těšila se na další díly a doma knížku skoro neodkládala z ruky..(některé mé díly HP tak teď trošku připomínají salát..) . Harry mě přivedl k Odkazu dračích jezdců, k fantasy a k tehdy populárnímu Stmívání, a od Stmívání už to byl jen malý skok k YA :)

Jak se mění tvůj vkus na knihy?
Myslím, že můj vkus se příliš nemění. Mám své oblíbené žánry, které mě baví nejvíce a jsem jim věrná. A to je fantasy a YA. Spíše podléhám tlaku knižního trhu a ,,módních vln,, kterým se snažím přizpůsobovat. Jeden čas jsem tak četla upířiny ala Stmívání, potom přišla vlna dystopií. Upířy a vlkodlaci už mě omrzely, spíše mi lezou na nervy, ale urban fantasy a dystopie mě baví pořád. Teď přišla vlna knih typu Green, Fangirl a Girl Online a té se teprve snažím přizpůsobit..Tak uvidíme, jestli mě taky chytne. Jinak se snažím trochu rozšiřovat své obzory a občas si přečtu i knížku z jiného žánru, občas tak objevím poklad, jindy mě čeká velké zklamání.

Jak často nakupuješ knihy?
Ehm, často.. Nakazila jsem se tou knihomolskou nemocí, která vás nutí nakupovat hodně, hodně knih..Máte ji taky? :) V poslední době se snažím krotit a držet se na čísle 2-3 nové knihy za měsíc, protože moje hromádka nepřečtených knih je opravdu velká..(nechtějte po mě, abych to šla spočítat :) )

Jak jsi začala psát recenze?
Náhodou. Nejdříve jsem jenom pročítala jiné knižní blogy, až jsem si řekla, že bych to mohla taky zkusit. Založila jsem si vlastní blog a začala psát něco, jako recenze (spíše jen mé chaotické názory) na knihy..Mělo mi to pomoct urovnat si myšlenky a dojmy z přečtených knih. A došlo to až do současného stádia, kdy snad píšu recenze o něco méně chaotické, než na začátku a doufám, že někomu přináší inspiraci.

Jak reaguješ na špatný konec v knize?
Jednoduše jsem zklamaná. Při čtení přemýšlím, asi jako každý čtenář, jak to dopadne a mám svoji představu, jaký by měl být konec. Občas se ale autorce podaří spáchat knižní vraždu a úplně zmotá závěr, tak, že jsem z něj vyloženě nešťastná. Stalo se mi to párkrát (třeba u Aliance) a to pak mám chuť autora něčím praštit nebo knihu zahodit..Zkrátka asi nemám ráda konce, u kterých nedostanu otázky na své odpovědi a které na mě působí tak, že autor nevěděl kudy z toho ven..

Jak často se díváš na poslední stranu knihy?
Občas, když mám slabou chvilku a neodolám :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama