Recenze: Borec

31. května 2015 v 22:37 | Aires |  Recenze
Autor: Julie Garwood
Série: Buchanan- Renard, 11.díl
Žánr: romance
Počet stran: 320
Vydavatel: Oldag, 2014
Anotace:
Peyton a její sestry zdědily Bishop´s Cove, malé luxusní přímořské rekreační středisko, ale dědictví je vázáno podmínkou: dívky musí provozovat středisko po dobu jednoho roku a vykázat zisk - teprve pak jim bude patřit. Peyton tato příležitost připadá lákavá a nadšeně studuje problematiku podnikání v tomto oboru. Brzy však tuto snahu začínají mařit události, jež ji čím dál víc ohrožují. Nehodlá se nechat zastrašit - než málem přijde o život. Teprve pak se obrátí na svého přítele a ochránce z dětství Finna MacBaina, jenž nyní pracuje u FBI, a žádá ho o pomoc. Existuje dost lidí, kteří nepřejí Peyton a jejím sestrám úspěch. Patří k nim jednak problematičtí příbuzní, ale také skupina developerů, kteří chtějí získat cenné reality pro sebe. Mimo podezření není ani Peytonin bývalý šéf, jehož kdysi obvinila z obtěžování a který se může chtít mstít. Vzájemná přitažlivost Peyton a Finna odvádí jejich pozornost od nebezpečné situace, ale hrozba neustává a zkušený muž zákona si uvědomuje, že přestože své lásce zachránil život už jedenkrát, bude to muset učinit znovu.


HODNOCENÍ: ★★★

Peyton Lockhartová slaví dvoje narozeniny. Když jí bylo pět, spadla do bazénu a před utopením ji zachránil Finn MacBain, kluk od sousedů, který se pro ni stal hrdinou. Jejím borcem. Od té doby pro něj měla slabost.

Čas je ovšem rozdělil. Finn pokračoval ve studiu a v závodní plavecké kariéře. Sbíral medaile, zachraňoval životy a z bazénu se vrhl rovnou na kariéru agenta FBI. Mezitím Peyton dospěla v krásnou ženu a podlehla své vášni pro vaření. Vypadá to, že by se jí mohl splnit její sen pracovat jako recenzentka v kulinářském časopisu. Peyton nastupuje do své vytoužené práce, ale brzy přijde velké zklamání. Její šéf ji obtěžuje a zdá se, že neváhá použít násilí, aby dostal, co chce. Peyton chce zabránit, tomu, aby se mohl podobně chovat k dalším ženám a tak na něj ušije boudu. To ještě netuší, že jí kvůli tomu půjde o život.

Poté uteče zpátky domů, přijme nabídku svého strýce a ujme se hotelu Královská zátoka. V malebném prostředí přímořské zátoky se cítí v bezpečí, ale pak náhodou potká Finna..A ten si všimne na jejím autě dírek po kulkách...Život Peyton je v nebezpečí a Finn je zpátky, odhodlaný ji chránit..

Hlavní hrdinkou je Peyton, která je možná sympatická, ale ničím vás výrazně nezaujme. A pak je tu Finn. Zdatný plavec, agent FBI, pohledný muž s nabušenými svaly, zkrátka šťastlivec, kterému se daří vše, na co sáhne...Finn je zkrátka doslova borec ve všech ohledech a to je jen první klišé, které v této knize najdete.

Příběh je jednoduchý, takže už od začátku tušíte, jak to dopadne. PoliceKniha vás ničím nepřekvapí, ale je příjemně čtivá, takže stránky vám budou odsýpat. Najdete v ní detektivní zápletku i pořádnou porci romantiky, protože náš borec potřebuje vyléčit své bolavé srdce. Knížka je směsí napětí, akce a romantiky. Jen je škoda, že je poněkud nevyvážená. Neuškodilo by přidat více napínavých situací a trochu zamotat zápletku.

Nenechte se odradit obálkou, která mi mimochodem připomíná obálky knih z období před deseti lety, a připravte se na dávku klišé typu- není pro mě dost dobrá. Jestli jste na tohle připraveni, tak pak už vás nic nezaskočí.Na mě Borec zapůsobil jako jednoduchá jednohubka, skvělá oddechovka pro letní povalování u vody a podobné příležitosti. Pokud chcete na chvilku vypnout a jen se nechat unášet pohodovým příběhem nebo si vylepšit náladu, je to kniha přesně pro vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama