Žiju knížkou- Geocaching na vlastní kůži

23. června 2015 v 18:26 | Aires |  Speciály

Dnes jsem dočetla Pět od Ursuly Poznanski. Už před týdnem jsem se rozhodla vyzkoušet si geocaching, který k této knížce patří, na vlastní kůži. Lov na svou první kešku jsem odložila na neurčito, což znamená, až budu mít po zkouškách.

Neurčito nastalo dneska. Zkouškové období je naštěstí úspěšně za mnou a tak dnes přišel vhodný den vydat se na lov mé úplně první kešky. Snad nikomu nemusím tuto populární hru představovat. Jednoduše řečeno, jde o lov na ,,poklady,,- kešky, kterých je aktuálně po celém světě schovaných přes dva miliony a některá je vám určitě ukrytá blíže, než si myslíte. Kešky jsou ukryté v přírodě, ve městě, mají různé velikosti, u některých musíte nejdříve vyluštit hádanku a některé je snazší najít, než jiné.

Pro začátek jsem si vybrala kešku úplně jednoduchou, přímo v centru našeho města. Mělo jít o kešku menší velikosti, a hledat jsem měla ve výšce přibližně 1,8 metru. Vyzbrojená chytrým telefonem s navigací a tužkou jsem se vydala pátrat po kešce, kterou mám jen pár set metrů od domu.Netušila jsem, že na tomto místě, kolem kterého chodím skoro denně, vůbec nějaká je.

Keška je umístěná v parku, poblíž mostu. Hledání nebylo ani zdaleka tak jednoduché, jak jsem si myslela. Můj první nápad byl hledat na římse pilíře mostu, která je v té správné výšce. Nebyl to nejlepší nápad, protože na ní vůbec nic nebylo.

Nakonec jsem ji našla dobře schovanou na stromě. V malé krabičce byl logbook- seznam těch, kteří ji objevili, do kterého jsem se hrdě zapsala. Jsem ráda, že jsem se rozhodla si geocaching vyzkoušet. Z nalezení své první kešky jsem měla radost a povzbudilo mě to, abych si to někdy zopakovala :)

A doporučení na závěr- přečtěte si Pět od Ursuly Poznanski! Knížka se mi hodně líbila, a určitě to nebude poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. Jestli máte rádi napínavé detektivky, je to kniha přesně pro vás. A jestli si ji opravdu přečtete, nechte se zlákat a zkuste i geocaching. Hlavně se nenechte zmýlit, uřezané části těl, jako kešky rozhodně běžně nenajdete, to jen v Pětce. Ve skutečnosti je geocaching především napínavé dobrododružné hledání pokladů! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama