Červenec 2015

Vychází v srpnu

30. července 2015 v 22:40 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo

Skleněný trůn (Skleněný trůn #1) - Sarah J. Maas - CooBoo
Divotání (Šepotání #2) - A. G. Howard - CooBoo
Šeroprostor (Sirantha Jax #1)- Ann Aguirre - Fantom Print
Čarověník - Marie Rejfová - CooBooZpovědi podezřelé - James Patterson, Maxine Paetr - CooBoo
Isla a šťastné konce - Stephanie Perkins - CooBoo
After: Polibek (After #1)- Anna Todd - YOLI
´Čemu jsem věřila - Huntley Fitzpatrick - CooBooRychle a vášnivě (Rychle a vášnivě #2) - Kristy Bromberg - Jota
Odpuštění (This Man #2) - Jodi Ellen Malpas - XYZ
Bestiář Harryho Pottera - Slovart
Čas odejít - Jodi Picoult - Ikar

Recenze: Independent Study

26. července 2015 v 18:54 | Aires |  Recenze
Autor : Joelle Charbonneau
Série: The Testing #2
Žánr, tagy: dystopie, young adult
Počet stran: 310
Vydavatel: HMH Books, 2014
Vydání u nás: nechystá se
Anotace:
Šestnáctiletá Cia Vale byla vybrána vládou Spojených společenství, jako jeden z nejlepších a nejchytřejších absolventů Testování. Má všechny předpoklady k tomu, aby se z ní stal slibný vůdce, který by řídil úsilí o poválečnou revitalizaci zničené Země.. Nyní je Cia v prváku na univerzitě v Tosu City, spolu se svým přítelem Tomasem. A i když se jim vláda pokusila vymazat všechny vzpomínky na brutální hrůzy Testování, Cia si na vše vzpomíná. Snaží se odhalit pravdu o tomto vražedném vládním programu, tím ale sebe i své blízké, uvrhla do velkého nebezpečí. Závisí na ni budoucnost celého Společenství..

HODNOCENÍ: ★★★★

Je to jen pár měsíců, kdy byla Malencia Vale vybrána jako vhodná kandidátka pro Testování. Prošla všemi zákeřnými nástrahami Testování a byla přijata ke studiu na Univerzitě. Společně se svým přítelem Tomasem studuje v prvním ročníku a má našlápnuto na úspěšnou kariéru. Doufá, že jejím oborem bude revitalizace zničené přírody, ale místo toho ji čekají vládní studia a extra hodiny se samotným prezidentem..Svými perfektními výsledky a inteligencí nad všemi vyniká, ale stále ještě nemá vyhráno..

Testování skončilo, ale i studenti Univerzity jsou prověřováni tím nejdrsnějším způsobem. Vláda vyvinula scénář, který vybere ty nejlepší z nejlepších.V tomto vzdělávacím systému není místo pro průměrné žáky. Musíte být výjimeční, protože vaše selhání může být to poslední, co v životě uděláte. Každý student, který nezvládne úkol je přesměrován..A pouze Cia ví, co přesně to znamená. Dokázala si uchovat vzpomínky na Testování, které ji teď straší v nočních můrách. Snaží se odhalit pravdu o vzdělávacím programu a pokud se jí to povede, bude to znamenat revoluci..

,, Jsi v průšvihu." řekne mi Ian. ,,Udělala jsem něco špatně?" zeptám se.
,,Udělala jsi všechno správně." odpoví mi. ,,Tomu nerozumím, tak proč jsem v průšvihu?"
"Protože jsi až moc dobrá." Ian se posadí na vysokou kovovou stoličku. ,, Hledají důvod, proč tě odstranit z programu, protože se bojí, že jsi moc chytrá. Že by jsi mohla být až příliš silný vůdce."

Z prvního dílu této série, The Testing, jsem byla nadšená a vysloužil si ode mě všech pět hvězdiček.A protože je teď, v létě, ideální čas na dohánění restů a dočítání sérií, pustila jsem se do dalšího dílu s názvem Independent Study.

I v tomto díle se znovu setkáváme s Ciou a jejím přítelem Tomasem. Cia je pořád stejně tvrdohlavá, odvážná a nezávislá. Jenže zároveň je i největším nedostatkem této knihy. Ona je totiž neomylná. Je chytřejší, než všichni ostatní. Vidí to, co nikdo jiný vidět nemůže. Ona jediná uspěje tam, kde všichni ostatní selžou. Nevím, proč se jí autorka rozhodla popsat právě takhle, ale věřte, že její zázračná inteligence vám brzy začne lézt na nervy. Potřebovala by nějaké slabé místo, aby nebyla dokonalá.

Její přítel Tomas v knize moc prostoru nedostal a s tím souvisí i to, že mi jejich vztah přišel umělý. Není mezi nimi cítit ani jiskřička lásky. Možná proto, že Cia se spoléhá především na sebe, aby než někoho žádala o pomoc.

Independent Study postihlo prokletí druhých dílů. V prvním díle série si autorka skvěle připravila půdu. Stačilo už jen malinko pošťouchnout děj, a povstání mohlo začít. Místo toho se rozhodla držet se známého prostředí a na revoluci si ještě netroufla. V knize se nestalo nic převratného a na ty opravdu zajímavé události si musíte počkat až do závěrečného třetího dílu. Je to stejné jako u Hunger Games, kde Katniss nejprve musela dvakrát do arény..Velká škoda, protože jinak je kniha opravdu čtivá a angličtina v ní není těžká. Jestli jste už nějakou knihu v cizím jazcye četli, neměli by jste s ní mít problém.

Kniha je opravdu napínavá a nudit se nebudete. Je plná neřešitelných úkolů a nástrah. Čeká vás spousta akce a bojů o přežití. Máme tu protivládní spiknutí, a Ciu, z které si nic netušící vláda vychovává budoucí vůdkyni..

Je tu i spousta nedořešených otázek a nové pořád přibývají. Komu se dá věřit? Proč vlastně probíhá Testování? Pár věcí v knize mi opravdu nedává smysl a tak jsem zvědavá, jak si autorka poradí s vysvětlením. Kniha končí pořádným cliffhangerem, a tak i přestože mě trochu zklamala, těším se na finále série a doufám, že bude velkolepé.

Recenze: Eleanor a Park

19. července 2015 v 22:32 | Aires |  Recenze
Autor: Rainbow Rowell
Série: -
Žánr: YA
Počet stran:335
Nakladatelství: YOLI, 2014
Anotace:
Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.

HODNOCENÍ:

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila. Všude jsem na ni četla jen samou chválu, našlo se opravdu jen pár lidí, které dojemný příběh Eleanor a Parka neuchvátil. Byla jsem namlsaná z recenzí a zvědavá, čím mě tahle kniha ohromí.

Příběh je o jedné velké první lásce. Eleanor a Park. Ti dva se potkají v autobuse. Píše se rok 1986 a Eleanor se právě stěhuje se svou početnou rodinou do nového domu. První den v nové škole se jí příliš nedaří, protože mezi své spolužáky nezapadá. Se svou bujnou hřívou zrzavých vlasů, pár kily navíc a se svým směšným oblečením vypadá jako podivínka, a je terčem posměchu. Jediný, kdo se jí nesměje, ale pouze se ji snaží ignorovat, je Park. Chodí oblečený v černém, bez walkmana nedá ani ránu a nos má zabořený v komiksech. Slituje se nad Eleanor a nechá ji si sednout v autobuse. Uvolní jí své místo a tím všechno začíná..

Není to láska na první pohled, dokonce ani na druhý nebo třetí..Týdny vedle sebe jen mlčky jezdí do školy. Park je ztracený ve svém světě hudby a čte si komisky. Eleanor se mu dívá přes rameno. A on proto začne otáčet stránky pomaleji a časem jí začne časopisy a kazety půjčovat domů. A tak mezi nimi vzklíčí něco naprosto nečekaného..

Nikdy nebude vypadat krásná. Vypadá jako umění a to nemá být krásné, má přimět člověka, aby něco cítil." Takhle vnímá Park svoji první lásku.


Tihle dva se k sobě zdánlivě vůbec nehodí. Park je Korejec, zatímco Eleanor pochází z rozvrácené rodiny a doma zažívá peklo se svým nevlastním otcem. Ani jeden z nich úplně nezapadá mezi své vrstevníky. Autorka tak ukazuje, že láska může spojit i ty nejpodivnější dvojice. A příběh Eleanor a Parka je opravdu jemný a citlivý. Kniha je napsaná čtivě a střídá se v ní vyprávění z pohledu Eleanor a Parka. Autorka na to jde pěkně pomalu, od půjčování komiksů, přes první pohledy, až po vodění za ručičku. Vše je napsané tak uvěřitelně, že by to mohlo potkat každého z nás. Zkrátka je to roztomilá ťuťu ňuňu kniha, která vám přiroste k srdci.

Nebýt pár věcí, označila bych ji jako úžasnou..ALE..Nečekejte žádnou akci. Tempo knihy je opravdu rozvláčné. Jejich postupné sbližování je hezké, ale když dvě stě stran čtete jenom o tom, jak po sobě koukají, začnete se nudit. Pravda je taková, že v knize se prakticky nic neděje. Už chápu poslední větu anotace- když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Ano, když se ti dva chytli za ruku, opravdu jsem si oddechla - úlevou, že se konečně něco děje.

Z hlavních postav mi byl mnohem sympatičtější Park. Eleanor si moje sympatie nezískala. Je uzavřená, má komplexy ze své postavy a její sebevědomí je hluboko pod bodem mrazu. Je neustále pesimistická a nedokáže uvěřit tomu, že by ji mohl někdo mít rád. Nejvíce nemůžu Eleanor odpustit to, že se nepokouší ochránit své sourozence před agresivním otcem.. Rainbow Rowell se pokusila přiblížit ji čtenářům a udělat z ní obyčejnou dívku, ne silnou hrdinku.. Ovšem mě se zdá, že stvořila bábovku, která před problémy utíká, je se vším smířená, klopí hlavu a lituje se. Takže mi prosím odpusťte, ale Eleanor nemám ráda.

Dojem mi trochu spravil konec, který nabral rychlý spád. Je ovšem otevřený, takže pozor, jestli v knihách nemáte rádi nedořešené záležitosti. Kniha se mi líbila, je to jednoduchý romantický příběh o úplně obyčejných věcech, ale není to zázrak. Pokud hledáte knížku, která vás možná pohladí na duši, u které si odpočinete a počtete si o jedné nesmělé lásce, je to ta pravá kniha pro vás. Pěkná jednohubka na letní odpoledne.

Letní tag

15. července 2015 v 20:52 | Aires |  Speciály

Na blogu se už dlouho neobjevil žádný tag. A tak jsem dostala chuť trochu si oddechnout od recenzí a jen se pobavit nad vyplňováním tagu. A protože je léto, čas prázdnin, pohody a zábavy, který tag by byl lepší než zrovna ten Letní? Našla jsem ho na jednom anglickém blogu (autorce se omlouvám, ale jméno jsem zapomněla) a dovolila jsem si ho přeložit do češtiny :) Tak snad pobaví i vás :)

1. Kniha, která ti svou obálkou připomíná léto
Amy a Roger: Na cestě (Morgan Matson)
Asi nejvíce mi léto svou obálkou připomíná kniha Amy a Roger na cestě. Její obálka je taková letní a hřejivá. Podobně na mě působí i obálky knih Léto na druhý pokus nebo Můj život u sousedů. Nejspíše to bude tím, že všechny tři jsou laděné do žluta a prozářené sluníčkem.2. Kniha sladká jako zmrzlina
Na hraně zapomnění ( J. A Redmerski)
Tuhle knížku jsem zvolila, nejen protože je naivně sladká a zamilovaná, div se z ní nesype cukr, ale také proto, že hlavní páreček Camryn a Andrew se poznají také v létě, a to na cestě v autobusu. Čekají je príma prázdniny on the road :)

3. Kniha, která ti vždycky zlepší náladu
Eleanor a Park ( Rainbow Rowell)
Knih, které mi vždycky zlepší náladu je docela dost, ale vybrala jsem tu, kterou právě čtu. Na Eleanor a Parka jsem slyšela jen samou chválu, ale musím se přiznat, že já jsem knížce zatím úplně nepropadla. Ovšem uznávám, že na teplé letní počasí, když si chcete oddechnout a jednoduše vypnout, je ideální. Je to příjemně čtivý, neobyčejně obyčejný příběh, zkrátka dobrý recept na lepší náladu.4. Kniha, která je vážně hot
Hot Boys (M. T. Majar)
Tohle je kniha, u které vám bude opravdu horko. Dejte si pozor, při jejím čtení hrozí úžeh a hodil by se vám i vějíř. Hot Boys je totiž skupinka charismatických stiptérů. Nelekejte se slova striptér, tohle není až tak úplně další verze Fifty Shades. Chris a jeho partička mají totiž nejen pěkné tělo, ale v hlavě mají i mozek. Určitě vás pěkně rozparádí a při čtení se zasmějete.

5. Jakou knihu jsi si vzala sebou na dovolenou?
Loď mezi hvězdami (Beth Revis)
Minulé léto jsem si na dovolenou vzala Loď mezi hvězdami a Tygrovo prokletí, ale moře bylo tak lákavé, že jsem nakonec stihla přečíst jen první knihu. Teď už ovšem přemýšlím, jaké krásky sebou povezu letos. Máte nějaké tipy? :)6. Ideální kniha na povalování se u vody
Všem klukům, které jsem milovala (Jeny Hanová)
Tuhle čerstvou novinku jsem ještě nečetla, ale do tagu jsem ji stejně zahrnula, protože přesně nad touto knížkou se hodlám co nejdříve povalovat :)


7. Vyber si knižního přítele/ kamaráda s kterým by jsi chtěla strávit léto
Jon Snow (Hra o trůny)
Nejdříve mě napadlo, vzít si jako parťáka na léto nějakého sladkého hrdinu z YA knížek, ale pak mi došlo, kdo trochu sluníčka opravdu potřebuje. Jon Snow si zaslouží užít si trochu léta, protože Zima se blíží :) Takže Sněhu, jestli to tam za Zdí někde čteš, odlož meč a kožešiny a šup k nám do tepla a na bazén. Opalovací krém i nafukovací kruh už na tebe čekají! :)

Recenze: Eden

13. července 2015 v 16:19 | Aires |  Recenze
mid_eden-eden-xLK-211452Autor: Helen Douglas
Série: Eden #1
Žánr: YA, sci-fi
Počet stran: 256
Nakladatelství: YOLI, 2015
Anotace:
Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...
HODNOCENÍ: ★★★

Snila někdy vaše romantická dušička o dokonalém klukovi, který by vám při měsíčku ukázal všechna souhvězdí? Pokud je odpověď na předchozí otázku ano, tak popadněte knihu Eden a seznamte se s Ryanem Westlandem.

Ryan je typický neodolatelný hezoun, který učaruje i Eden Anfieldové. Eden je obyčejná šestnáctiletá dívka, která nemá žádné velké plány do budoucnosti a zatím ještě nepotkala toho pravého. Vše se ale změní, když se v jejím životě objeví tajemný Ryan, který je na první pohled jiný. A zdá se, že mu Eden padla do oka, protože ze všech dívek ve škole se zajímá právě o ni. Je na něm ale něco podivného. Nezná pizzu, nemá ani potuchy o tom, co se přihodilo v minulém století a ze všech předmětů má nejraději astronomii.

Ryan se sbližuje s Eden a ta brzy odhalí jeho tajemství, když v jeho pokoji náhodou objeví knihu, kterou napsal její nejlepší kamarád Connor a ta má datum vydání až za padesát let..Eden tak zjišťuje pravdu, že Ryan tu není jen náhodou. Přišel z budoucnosti a spočívá na něm nelehký úkol zachránit svět. A právě Eden mu může pomoci změnit budoucnost lidstva.

V knize se všechno točí okolo jedné nenápadné planetky, která způsobí mnoho radosti i trápení. A pak tu máme cestování časem. Tyto dva nové a neokoukané náměty dávají tušit, že Eden by mohla být zajímavá kniha. Autorka se ovšem obou témat dotkne jen lehce a je znát, že mnohem raději zůstává (doslova) nohama na zemi a pohybuje se na pevné půdě středoškolských vztahů a lásek. Nejvýraznější dějovou linkou je tak klíčící vztah mezi Eden a Ryanem.

Není to špatné, ale jestli čekáte propracovanou sci-fi, budete zklamaní. Podle mě je škoda, že cestování časem je v knize spíše odbyté. Mohla z toho být opravdu dobrá zápletka. Takhle je knížka plná klišé, která určitě už všichni znáte. Jestli ne, zopakujeme si je- nový krásný kluk ve třídě, který něco skrývá..A pak je tu romantika, které je v knize vrchovatě. Od koukání na hvězdy při měsíčku, přes sázení stromku lásky, až po ukázkově klišovitý konec.

A ještě pár slov ke konci. Když by autorka knížku ukončila tak o deset stránek dříve, bez poslední kapitoly, bylo by to rozhodně uvěřitelnější a originálnější. I v ději se našlo pár míst, které zaváněly naivitou a neuvěřitelností. Třeba když Eden její šestnáctiletý přítel daruje auto. Takového štědrého sponzora bych taky chtěla mít. Eden působí jako milá a naivní dívka, se sklonem neustále rudnout jako rajče a Ryan je chytrý sympaťák. Dohromady to je příjemný páreček, který ale nijak nevybočuje z řady jiných young adult dvojic.

Kniha je ovšem psaná lehce, jednoduchým a čtivým stylem. Slupnete ji jako malinu, za jedno odpoledne. Eden je výborná oddechoka k vodě u které si příjemně počtete a sem tam se i zasmějete. Pokud jste nenároční a ke spokojenosti vám stačí si jen přečíst hezkou knihu o lásce s happyendem, Eden vás potěší. Nelituji, že jsem si ji přečetla, kniha se mi líbila. Doufám, že s pokračováním se autorka vypořádala lépe. Vysloužila si u mě tři hvězdičky. Je to zlatý průměr, taková pěkná pohádka o tom, jak zachránit svět.

Recenze: Pět

9. července 2015 v 14:49 | Aires
Autor: Ursula Poznanski
Série: Beatrice Kaspary #1
Žánr: thriller, krimi
Počet stran: 320
Nakladatelství: Knižní klub, 2015
Anotace:
Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla.
V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…

HODNOCENÍ: ★★★★★


Gratuluju ti- našel jsi to! Tato keška je součástí hry geocachingu, moderního honu za poklady s pomocí GPS. Pokud jsi na ni narazil jen náhodou, pak je tvůj lov u konce. Opět ji ihned uzavři a dej ji zpět na místo, kde jsi ji našel. Je to ve vašem vlastním zájmu, věřte mi.

Podobný dopis čeká vyšetřovatelku Beatrice Kaspary, na místě kam ji zavedla stopa. Na pastvině poblíž Salzburku leží mrtvá žena a na chodidlech má vytetovanou podivnou kombinaci písmen a čísel. Beatrice, vyšetřovatelka místního oddělení vražd, uhádne, že se jedná o souřadnice. Společně se svým kolegou Florinem se vydávají po krvavé stopě a na tomto místě na ně čeká děsivé překvapení- ruka zatavená do plastové fólie a tajemný vzkaz od vraha s indíciemi, které je mají nasměrovat na další souřadnice.

Vyšetřovatelé jsou tak nechtěně vtaženi do hry, kterou s nimi hraje jejich vrah. A ten vše sleduje zpovzdálí a přihlíží zvrácené formě geocachingu, při které místo kešek vyšetřovatelé nachází uřezané části těl.Později se vrah spojí s Beatrice, pohrává si s ní a hra tak nabere i osobnější rozměr. Beatrice se stává pouhým pěšákem ve hře na kočku a na myš a před sebou má spoustu hádanek, které je třeba rozluštit. A mezitím počet mrtvých stoupá..Kam až je hra může zavést?

Nejdříve přidám své vlastní varování. Jestli jste na tuto recenzi narazili jen náhodou a netoužíte se nechat vtáhnout do napínavého honu za poklady, ihned ji uzavřete a nečtěte dál. Je to ve vašem vlastním zájmu, věřte mi. Kniha Pět od Ursuly Poznanski je totiž natolik čtivá a chytlavá, že vás vtáhne do příběhu a nepustí.

Hlavním tématem, které se prolíná celou knihou je geocaching, moderní verze lovu pokladů, při které vás navigace navede na souřadnice, kde se ukrývá schránka, zvaná keška. Pokud o této hře nic nevíte, nezoufejte. Hlavní postavy o ní také slyší poprvé a v knize je vše krásně vysvětleno. Musím před autorkou smeknout, zakomponovat do příběhu geocaching byl skvělý nápad. Kniha je tak originální a pokud po jejím dočtení nebudete mít chuť vyrazit najít svoji první kešku, někde se stala chyba.

Pět ovšem není jen o geocachingu. V první řadě jde o dobře promyšlenou detektivku se spoustou napětí, hádanek a akce. Není to kniha pro bázlivce, protože v ní najdete i pár scén při kterých půjde o život. Děj nikde nepokulhává a autorka vás překvapí pár dějovými zvraty, ale přesto mám malou výtku. Zkušený čtenář možná vraha odhalí dříve, než na konci knihy. Jeho motivy, proč vraždil se dají pochopit, ale pro příště by neuškodilo zápletku více promyslet.

Více pozornosti by si zasloužili i hlavní postavy. Beatrice, je tvrdohlavá a vždy spoléhá na svou intuici, který ji většinou dovede ke správným závěrům. Její kolega Florin je méně výrazný a proto by se autorka mohla více věnovat charakterům postav.

Ale to je jen pár drobných vad na kráse. Pět je skvělá jízda od začátku až do konce, bez zbytečných popisů a jiných průtahů. Když se do knížky začtete, stránky budete otáčet bleskurychle.Knihu můžu jen doporučit a vzkaz autorce- TFTB (thanks for the book)! A já jdu na lov, přesněji do knihovny na lov dalších knížek od Ursuly Poznanski. Možná tam na mě čeká ukryté Saeculum.

Vychází v červenci

7. července 2015 v 17:56 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo

Vražedná léčba (Labyrint #3) - James Dashner - YOLI
Zúčtování (Elixír #2) - Alma Katsu - Knižní klub
Ohniboj (Zúčtovatelé #2)- Brandon Sanderson - Talpress
Ve víru rocku (V ringu #5)- Katy Evans - Baronet


Čtyři vteřiny rozhodnou (Ten Tiny Breaths #3) - K.A Tucker - Baronet
Nepoučitelná - Leah Raeder - Beta
Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Hanová - CooBoo
První láska - James Patterson - CooBooModré hlubiny (WaterFire saga #1) - Jennifer Donnelly - Egmont
Memorandom - Anders de la Motte - Knižní klub
Sedm dopisů z Paříže - Samantha Vérantová - Jota

Měsíční hitparáda- květen, červen

3. července 2015 v 13:49 | Aires
Další dva měsíce jsou za námi a tak je čas na pravidelné dvouměsíční shrnutí. Během uplynulých dvou měsíců jsem přečetla a zrecenzovala celkem 10 knih. Z toho rovnou tři knihy jsem přečetla v angličtině a dvě z nich pro mě byly příjemným překvapením. Z knih se tu sešla tvrdá konkurecne, protože hned tři ode mě dostalii všech pět hvězdiček a to - Zmizelá, Inkarceron a Cesta sněžných ptáků.

Přečteno:
Zmizelá - Gillian Flynn
Defy (Defy #1) - Sarah B. Larson
Inkarceron (Inkarceron#1) - Catherine Fisher
Cesta sněžných ptáků - Robert Lyndon
Miniaturista - Jessie Burton
Borec - Julie Garwood
Sever (Zahrada nesmrtelnosti #3) - Lauren de Stefano


Nejlepší kniha a zároveň kniha s nejlepší obálkou
Inkarceron - Catherine Fisher
Ze všech knížek, které jsem za uplynulé dva měsíce přečetla, se mi nejvíce líbil Inkarceron. Autorka má opravdu velkou fantazii a zajímavých nápadů je v knížce nepočítaně. A ten konec..byl překvapivý :) Už se nemůžu dočkat až se pustím do pokračování s názvem Sapphique.


Nejhorší kniha a největší zklamání
Miniaturista - Jessie Burton
Tahle knížka pro mě byla velkým zklamáním a taky si ode mě nevysloužila moc pěkné hodnocení. Čekala jsem příběh o tajemném miniaturistovi a dostala jsem únavnou knihu o problémech jedné amsterdamské rodiny..Takže jestli se chcete pustit do Miniaturisty, zapomeňte na původní anotaci a raději si ověřte, do čeho se pouštíte.


Kniha s nejhorší obálkou
Borec- Julie Garwood
Borec se rozhodně nemůže pyšnit krásnou obálkou. Ta mi vzhledem připomíná knížky, které vyšly tak před deseti lety..A ani ten chlap, který je na obálce, zrovna nevypadá jako krasavec a dobyvatel dívčích srdcí..


Největší překvapení
Zmizelá- Gillian Flynn
Přestože o téhle knížce slyšel už snad každý, mě moc nelákala a říkala jsem si, co na tom asi tak všichni vidí..Ale znovu se mi potvrdilo, že je chyba knížku předem odsoudit, protože Zmizelá mě moc příjemně překvapila.:)


Nejnapínavější kniha
Cesta sněžných ptáků- Robert Lyndon
Cesta sněžných ptáků je rozhodně nejnapínavější. Nebo možná spíše nejdobrodružnější. Čtyřčlennou partičku v čele s Frankem Vallonem, která se vydává přes půl světa, aby odchytili vzácné bílé sokoli, po cestě potká opravdu hodně potíží a různých příhod. Od krvelačné pomsty, Vikingů až po nástrahy přírody.


Hrdina/ hrdinka měsíce
Alexa (Defy Sara B. Larson)
I když Alexa občas zbytečně moc řeší svoje city, v podstatě to je sympaťačka a padla mi do oka. Možná i proto, že s mečem to umí a nebojí se všem nakopat zadky.

Pár měsíce
Alexa + Damian (Defy- Sara B. Larson)
Už dlouho jsem měla chuť si přečíst nějakou pořádnou YA fantasy a Defy byla skvělá volba. Po přečtení této knihy sice do teď nevím, jestli jsem team Damian nebo Rylan, ale každopádně jsem moc zvědavá, jak to bude tomuto zajímavému párečku princ + vojačka klapat a jak to všechno dopadne.