Letní tag

15. července 2015 v 20:52 | Aires |  Speciály

Na blogu se už dlouho neobjevil žádný tag. A tak jsem dostala chuť trochu si oddechnout od recenzí a jen se pobavit nad vyplňováním tagu. A protože je léto, čas prázdnin, pohody a zábavy, který tag by byl lepší než zrovna ten Letní? Našla jsem ho na jednom anglickém blogu (autorce se omlouvám, ale jméno jsem zapomněla) a dovolila jsem si ho přeložit do češtiny :) Tak snad pobaví i vás :)

1. Kniha, která ti svou obálkou připomíná léto
Amy a Roger: Na cestě (Morgan Matson)
Asi nejvíce mi léto svou obálkou připomíná kniha Amy a Roger na cestě. Její obálka je taková letní a hřejivá. Podobně na mě působí i obálky knih Léto na druhý pokus nebo Můj život u sousedů. Nejspíše to bude tím, že všechny tři jsou laděné do žluta a prozářené sluníčkem.2. Kniha sladká jako zmrzlina
Na hraně zapomnění ( J. A Redmerski)
Tuhle knížku jsem zvolila, nejen protože je naivně sladká a zamilovaná, div se z ní nesype cukr, ale také proto, že hlavní páreček Camryn a Andrew se poznají také v létě, a to na cestě v autobusu. Čekají je príma prázdniny on the road :)

3. Kniha, která ti vždycky zlepší náladu
Eleanor a Park ( Rainbow Rowell)
Knih, které mi vždycky zlepší náladu je docela dost, ale vybrala jsem tu, kterou právě čtu. Na Eleanor a Parka jsem slyšela jen samou chválu, ale musím se přiznat, že já jsem knížce zatím úplně nepropadla. Ovšem uznávám, že na teplé letní počasí, když si chcete oddechnout a jednoduše vypnout, je ideální. Je to příjemně čtivý, neobyčejně obyčejný příběh, zkrátka dobrý recept na lepší náladu.4. Kniha, která je vážně hot
Hot Boys (M. T. Majar)
Tohle je kniha, u které vám bude opravdu horko. Dejte si pozor, při jejím čtení hrozí úžeh a hodil by se vám i vějíř. Hot Boys je totiž skupinka charismatických stiptérů. Nelekejte se slova striptér, tohle není až tak úplně další verze Fifty Shades. Chris a jeho partička mají totiž nejen pěkné tělo, ale v hlavě mají i mozek. Určitě vás pěkně rozparádí a při čtení se zasmějete.

5. Jakou knihu jsi si vzala sebou na dovolenou?
Loď mezi hvězdami (Beth Revis)
Minulé léto jsem si na dovolenou vzala Loď mezi hvězdami a Tygrovo prokletí, ale moře bylo tak lákavé, že jsem nakonec stihla přečíst jen první knihu. Teď už ovšem přemýšlím, jaké krásky sebou povezu letos. Máte nějaké tipy? :)6. Ideální kniha na povalování se u vody
Všem klukům, které jsem milovala (Jeny Hanová)
Tuhle čerstvou novinku jsem ještě nečetla, ale do tagu jsem ji stejně zahrnula, protože přesně nad touto knížkou se hodlám co nejdříve povalovat :)


7. Vyber si knižního přítele/ kamaráda s kterým by jsi chtěla strávit léto
Jon Snow (Hra o trůny)
Nejdříve mě napadlo, vzít si jako parťáka na léto nějakého sladkého hrdinu z YA knížek, ale pak mi došlo, kdo trochu sluníčka opravdu potřebuje. Jon Snow si zaslouží užít si trochu léta, protože Zima se blíží :) Takže Sněhu, jestli to tam za Zdí někde čteš, odlož meč a kožešiny a šup k nám do tepla a na bazén. Opalovací krém i nafukovací kruh už na tebe čekají! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama