Měsíční hitparáda- květen, červen

3. července 2015 v 13:49 | Aires
Další dva měsíce jsou za námi a tak je čas na pravidelné dvouměsíční shrnutí. Během uplynulých dvou měsíců jsem přečetla a zrecenzovala celkem 10 knih. Z toho rovnou tři knihy jsem přečetla v angličtině a dvě z nich pro mě byly příjemným překvapením. Z knih se tu sešla tvrdá konkurecne, protože hned tři ode mě dostalii všech pět hvězdiček a to - Zmizelá, Inkarceron a Cesta sněžných ptáků.

Přečteno:
Zmizelá - Gillian Flynn
Defy (Defy #1) - Sarah B. Larson
Inkarceron (Inkarceron#1) - Catherine Fisher
Cesta sněžných ptáků - Robert Lyndon
Miniaturista - Jessie Burton
Borec - Julie Garwood
Sever (Zahrada nesmrtelnosti #3) - Lauren de Stefano


Nejlepší kniha a zároveň kniha s nejlepší obálkou
Inkarceron - Catherine Fisher
Ze všech knížek, které jsem za uplynulé dva měsíce přečetla, se mi nejvíce líbil Inkarceron. Autorka má opravdu velkou fantazii a zajímavých nápadů je v knížce nepočítaně. A ten konec..byl překvapivý :) Už se nemůžu dočkat až se pustím do pokračování s názvem Sapphique.


Nejhorší kniha a největší zklamání
Miniaturista - Jessie Burton
Tahle knížka pro mě byla velkým zklamáním a taky si ode mě nevysloužila moc pěkné hodnocení. Čekala jsem příběh o tajemném miniaturistovi a dostala jsem únavnou knihu o problémech jedné amsterdamské rodiny..Takže jestli se chcete pustit do Miniaturisty, zapomeňte na původní anotaci a raději si ověřte, do čeho se pouštíte.


Kniha s nejhorší obálkou
Borec- Julie Garwood
Borec se rozhodně nemůže pyšnit krásnou obálkou. Ta mi vzhledem připomíná knížky, které vyšly tak před deseti lety..A ani ten chlap, který je na obálce, zrovna nevypadá jako krasavec a dobyvatel dívčích srdcí..


Největší překvapení
Zmizelá- Gillian Flynn
Přestože o téhle knížce slyšel už snad každý, mě moc nelákala a říkala jsem si, co na tom asi tak všichni vidí..Ale znovu se mi potvrdilo, že je chyba knížku předem odsoudit, protože Zmizelá mě moc příjemně překvapila.:)


Nejnapínavější kniha
Cesta sněžných ptáků- Robert Lyndon
Cesta sněžných ptáků je rozhodně nejnapínavější. Nebo možná spíše nejdobrodružnější. Čtyřčlennou partičku v čele s Frankem Vallonem, která se vydává přes půl světa, aby odchytili vzácné bílé sokoli, po cestě potká opravdu hodně potíží a různých příhod. Od krvelačné pomsty, Vikingů až po nástrahy přírody.


Hrdina/ hrdinka měsíce
Alexa (Defy Sara B. Larson)
I když Alexa občas zbytečně moc řeší svoje city, v podstatě to je sympaťačka a padla mi do oka. Možná i proto, že s mečem to umí a nebojí se všem nakopat zadky.

Pár měsíce
Alexa + Damian (Defy- Sara B. Larson)
Už dlouho jsem měla chuť si přečíst nějakou pořádnou YA fantasy a Defy byla skvělá volba. Po přečtení této knihy sice do teď nevím, jestli jsem team Damian nebo Rylan, ale každopádně jsem moc zvědavá, jak to bude tomuto zajímavému párečku princ + vojačka klapat a jak to všechno dopadne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama