Čtyři roční období tag

24. září 2015 v 17:58 | Aires |  Speciály
Před pár dny astronomicky začal letošní podzim a tak když jsem narazila na tento tag, zaujal mě. Rozhodla jsem se do něj zapojit a hned jsem začala přemýšlet, které knihy bych vybrala...Jeho podstata je jednoduchá. Ke každému ze čtyř ročních období vyberte obálku knihy z vaší knihovničky, která se k němu nejvíce hodí.


JARO
Pekáč buchet- Kateřina Petrusová
Začneme tím nejtěžším. Věřte nebo ne, najít obálku, která by symbolizovala jaro, bylo obtížné. Jaro na obálce si představuji jako sluníčko, květiny a veselé barvy. Po dlouhém hledání, jsem nakonec našla jarní obálku přesně podle mých představ. Je to obálka knihy Pekáč buchet. Tahle knížka není veselá jenom zvenku, ale i uvnitř a patří mezi mé oblíbené.LÉTO
Léto na druhý pokus- Morgan Matson
Letních obálek jsou mraky. Dobře, trochu přeháním, nejsou jich mraky, ale je jich dost. Z kupy knížek jako Můj život u sousedů a První láska, jsem nakonec vybrala tu nejletnější- je jí Léto na druhý pokus. Léto má už ve svém názvu, ale hlavně tahle obálka je doslova zalitá sluncem. A když si to představím, ležet na mole, vyhřívat se na sluníčku, nejlépe s nějakou knížkou v ruce, a být na dosah báječného osvěžení..Jo, to je přesně můj vysněný letní den.
PODZIM
Scarlet - Marissa Meyer
Vybrat podzimní obálku bylo docela lehké. Hned mě napadla Scarlet, kterou jsem mimochodem ještě pořád nečetla. Ten šedivý les mi připomíná podzim, chybí snad už jenom padající lístečky.ZIMA
Hra o trůny- Mark Helprin
Nápadů jsem měla více, ale nakonec všechny převálcovala Hra o trůny. Už z obálky na mě dýchla zima, ale ty pravé antarktické mrazy přišly až při čtení této knihy. Vzpomeňte si na Zeď, Jona Sněha a Jiné. Řekněte, není vám už chladno? Jestli ne, tak brzy bude, protože zima se blíží :)


Napadla vás taky nějaká obálka, která vás připomíná některé roční období? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama