Recenze: Život vzhůru nohama

15. října 2015 v 16:10 | Aires |  Recenze
Autor : Jo Platt
Žánr: romance
Počet stran: 320
Nakladatelství: Ikar, 2015
Anotace:
Když Rosalind zanechá její snoubenec zvaný Krysa bez vysvětlení před oltářem, zdá se jí, že život pro ni skončil. Zanedbávání práce se u Ros brzy zvrhne v nonstop sólo alkoholový večírek. Ani sprchovat se jí už nechce tak pravidelně, jak by si představovala její matka. Ros se zkrátka do smutku umí položit se vším všudy. Teprve nové prostředí St Albans, kam se Ros přestěhuje z Londýna, by pro ni mohlo být místem pro nový život. Jako spolumajitelka knihkupectví Kapitoly se snaží začít znovu. Notně ji podporují i její kolegové, v životě neméně nesmělí Andrew, George a Joan. Když má ale Ros konečně pocit, že by se život mohl začít zlepšovat, její nadmíru zarostlý soused Daniel zaklepe na dveře s obrovskou kyticí, nervózním výrazem a dost smutnými novinkami…

HODNOCENÍ: ★★★★

Svůj svatební den si bude Rosalind pamatovat do konce života: pohádkové místo, nádherné šaty, krásná kytice, sto osm pozvaných hostů a ..jedna naprostá krysa! Její snoubenec raději vyskočil oknem, než aby vlezl do chomoutu. Ze své tragické skorosvatby se Rosalind stále nemůže vzpamatovat. Jako morbidní památku si schovává svatební fotoalbum, vytrvale se topí ve smutku a obírá o čas své přátele, kterým už leze na nervy. Ode dna se odrazí až díky nové práci v antikvariátu Kapitoly. Nová práce, noví přátelé a jak se zdá, nový začátek. Ale pak přijde další rána - smrt jejího morčete Pana Edwarda. Její soused ho přejel zahradní sekačkou.A když jí na dveře zaklepe chlápek, který má delší plnovous, než Robinson Crusoe, Rosalind ještě netuší, že právě on jí převrátí život vzhůru nohama...

Daniel, jak se její soused jmenuje, není v odvykacím programu pro alkoholiky, ani není bezdomovec. Naopak, obvykle je docela pohledný. Ovšem morče přejeté sekačkou je teprve začátek. Rose k němu propadne živým plotem před desítkou hostů a všechna jejich setkání se zvrtnou v trapasy. Po téhle sérii příhod určitě nehrozí, že by se mu Rose líbila. Nebo může kvést láska i přes plot?

Dorazila jsem sem s úmyslem omluvit se za nezdvořilost sousedovi se sklony k alkoholismu a podprůměrnou inteligencí, ale místo toho mě na šálek čaje ze soucitu láká sebevědomý a dobře oblečený muž, kterému moje boty připadají hnusné a který mě považuje za osamělou podivínku.

Jestli vás na podzim přepadá chmurná nálada, tahle kniha vás určitě rychle rozveselí. Život vzhůru nohama je oddechovka s velkým O, která je jako stvořená pro dlouhé večery. Rosalind je taková druhá Bridget Jonesová, takže nudit se s ní určitě nebudete. Ros má talent přimíchat se do těch nejpodivuhodnějších situací a knížka je tak opravdu vtipná. Několikrát jsem se nad ní upřímně zasmála. Autorka knihu okořenila humorem, takže se čte v podstatě sama.

Hlavní hrdiny si rychle oblíbíte. Rose asi ani nejde si neoblíbit, i když je občas trochu sebelítostivá. A Daniel? Ten je velký sympaťák a po dočtení této knihy se možná začnu více rozhlížet, jestli za mojí zahradou taky nebydlí nějaký řecký bůh.

Děj je velmi jednoduchý a předvídatelný. Nečekejte žádnou dlouho zamotanou telenovelu nebo příběh, který vás něčím intelektuálně obohatí. Život vzhůru nohama je psaný s nadhledem a je plný vtipných a absurdních momentů ze života. Určitě potěší i všechny romantické duše, protože motýlci v břiše jsou v knize také a na jejím konci si jich můžete užít více než dost.Je téměř zaručené, že při čtení se skvěle pobavíte. Kniha se zařadila mezi mé oblíbené oddechovky. Prozatím je jediným dílem autorky Jo Platt, ale jestli jí někdy vyjde další kniha, určitě ji budu s nadšením vyhlížet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama