Recenze: Let v oblacích

1. prosince 2015 v 20:29 | Aires |  Recenze
Autor : R.K. Lilley
Počet stran: 350
Nakladatelství: Galatea, 2014
Anotace:
Bianca, letuška první třídy, se vždy považovala za vyrovnanou a racionálně uvažující dívku. I když se díky své práci běžně setkávala se supermodely a filmovými hvězdami, kterým by snad každá holka toužila dělat společnost, Bianca dokázala jejich pozvání odmítnout. Bez problému je za letu ve výšce jedenácti kilometrů, a to na osmicentimetrových podpatcích, s úsměvem obsloužila šampaňským.

Avšak poté co spatřila Jamese Cavendishe, milionáře a majitele několika hotelů, podlomila se jí kolena. Jeho podmanivému tyrkysovému pohledu zkrátka nešlo odolat. Když se ke všemu přičetla i jeho dominantní nadvláda, která jí imponovala, a k tomu příslib rozkoše a bolesti, jež mu četla v očích, nebylo nic překvapujícího, že naprosto ztratila hlavu...

HODNOCENÍ: ★★★

Připoutejte se prosím, čeká nás Let v oblacích, se šampaňským, pěkným cestujícím na palubě a s řadou turbulencí...

Bianca je v oblacích jako doma. Je letuškou první třídy a užívá si svoji vysněnou práci. Obsluhuje filmové hvězdy, milionáře a svým vzhledem zamotá hlavu nejednomu muži. Bianca je ale profesionálka a nechce se do ničeho zaplést. Kromě své kariéry je ještě v jedné věci mimořádně úspěšná - daří se jí vyhýbat se lásce a udržovat si své soukromí. Všechny nabídky vytrvale odmítá, dokud se na sedadlo v první třídě neposadí okouzlující James Cavendish, který je zvyklý dostat vše, co si zamane. A teď zatoužil po Biance, která mu také propadne. Pro Biancu je panem Překrásným, Okouzlujícím, Nedostupným a Něžným. Ale také je Žárlivý a Nenasytný. Nemůže se jí nasytit a tak začíná série vášnivých chvilek ve vzduchu i na zemi...

Autorka vsadila na zajímavé prostředí, které spojila s erotikou. A tak tu máme erotiku v oblacích. Slova vznášet se na křídlech lásky platí v tomhle románu doslova. Jak jste jistě uhodli, Bianca a James Cavendish se postarali, aby tahle kniha nebyla čtení pro stydlíny a puritány. A to vše je opředeno mohutnou vrstvou klišé typu - naivní dívka a bohatý milionář, který musí mít vše pod kontrolou. Musela jsem se na chvilku zamyslet, abych si vzpomněla, odkud tohle znám. No jistě, z Padesáti odstínů a z desítek dalších příběhů. Tenhle scénář je pořád stejný, takže nemám sílu knize vytýkat její ne-originalitu.

Příběh je psaný z pohledu Bianky, která je sympatickou hlavní hrdinkou. Ukáže vám náhled do neobyčejného života letušky. Každá kapitola je nazvaná nějakým přízviskem, které Bianca Jamesovi dala. Z Pana Nenasytného jsem byla brzy přesycená. Jestli o Christianovi z 50 Shades někdo tvrdí, že je majetnický a žárlivý, tak ještě nezná Jamese Cavendishe. Ten to na můj vkus trochu přeháněl. Naštěstí Bianca si nenechá nic líbit a v knize je tak i spousta humorných situací. Nenechá se svým panem milionářem tolik strhnout, jako jiné hrdinky a zůstane sama sebou.

Pokud se smíříte s klišé, zjistíte, že příběh je vlastně příjemně čtivý a s jednoduchou romantickou zápletkou. Nabídne vás přesně to, co můžete od knihy tohoto žánru očekávat. Ve své kategorii patří mezi ty povedenější a tak je dobrou společnicí na dlouhé zimní večery.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama