Leden 2016

Recenze: Mezi láskou a smrtí

30. ledna 2016 v 16:38 | Aires |  Recenze
Autor: Meg Cabot
Série: Abandon, 1.díl
Počet stran:272
Nakladatelství: Knižní klub, 2012
Anotace:
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit...

HODNOCENÍ:

Jak to asi dopadne, když se zapletete se samotnou Smrtí?

Sedmnáctiletá Pierce zakopla a upadla. Utopila se v bazénu na zahradě před domem. Myslíte, že tím příběh končí? Ale kdepak, tím všechno teprve začíná. Pierce prodělala klinickou smrt a na hodinu zemřela. Voda byla ledová a to ji zachránilo. Tak si její zázračné oživení vysvětlují lékaři. Nikdo ovšem neví, jak to bylo doopravdy.

Pierce se podívala na druhou stranu a ví, co ji tam čeká. Lidé stojící ve frontě na loď, která je odveze na druhý břeh. A jeden záhadný, přitažlivý muž, kterého Pierce už jednou potkala na hřbitově, když byla jako malá na dědečkově pohřbu. Tehdy oživil mrtvou holubici a Pierce si myslela, že byl jen výplodem její fantazie. John je ovšem skutečný a je pánem Podsvětí. A teď se znovu setkávají v jeho říši mrtvých. Poznal ji, odvedl ji sebou a ona tak zmeškala svou loď. Pierce by správně měla zůstat mrtvá a strávit zbytek věčnosti po jeho boku.

Jenže Pierce chce žít. A tak na Johna vychrstne hrnek s čajem a najde dveře, které ji vrátí do jejího světa. Její oživení má ale následky. John na její útěk nezapomněl a od té doby se jí zjevuje jako její ochránce. Pierce je totiž v obrovském nebezpečí. Porušila pravidla a Smrt ji chce zpátky.

"Nemůžeme ho oživit. "
Odpověděla jsem, zaskočená otázkou. Hladil ptáčka, který byl zcela jistě mrtvý. "Nikdo to neumí."
"Já ano. Pokud budeš chtít."

Jestli máte chuť na trochu mytologie, Mezi láskou a smrtí vás jistě nezklame. Příběh je inspirovaný mýtem o Hádesovi a Persefoně. A Podsvětí autorka v knize popsala opravdu zajímavě. Lidé čekající na pláži na svou loď a drsní Strážci podsvětí, kteří udržují pořádek. Přidejte k tomu Johna, který všemu šéfuje, na pekelném oři a máme tu skvělé prostředí pro děj knihy. Scény, které se odehrávaly v podsvětí byly nejlepší z celé knihy a je velká škoda, že jich nebylo více.

Zbytek se totiž odehrával již v našem světě. Tradicí u YA knih je školní prostředí a to nechybí ani v této knize. Tady se projevilo malé šlápnutí vedle. Meg Cabot znovu dokázala, že psát umí. V této knize však nepředvedla celé své spisovatelské umění. Umí to lépe. Mezi láskou a smrtí má originální a neokoukaný námět. Jedinečné sympatické postavy, řada překvapení a zvratů, čtenáře dostanou. Knize však uškodilo, že ji autorka směřovala trochu jiným směrem, než jsem si představovala. Více podsvětí a Johna prosím, méně teenagerovských starostí.

Meg Cabot navíc čtenáře nešetrně vhodí do již rozjetého příběhu, který je vyprávěný z pohledu Pierce. Ta vzpomíná a vypráví, jak zemřela. Skákání z přítomnosti do minulosti v tom dělá trochu zmatek a občas není snadné se v ději zorientovat. Jakmile se ovšem vyprávění dostane až do přítomnosti, nabere spád a pak už vás příběh vtáhne a nepustí. Meg umí ve čtenáři probudit emoce a pořádně ho do své knihy zaháčkovat, takže se vám nebude chtít přestat číst.

Námět, humor a John jsou tři věci, kterých si na knize nejvíce cením. Mytologii mám ráda na všechny způsoby a správná dávka vtipu nesmí chybět. John je jen bonusem navíc, přináší do knihy tajemnou atmosféru. Netradiční postavy mám ráda a John je druhá postava smrti, s kterou jsem se v knize setkala. Prvním byl Death ze série od Daryndy Jones. John je druhý a v oblíbenosti Deathovi šlape na paty.

I když se dá děj částečně odhadnout, konec je stejně překvapivý a navnadí na další díl. Mezi láskou a smrtí má své chyby, ale je slibným začátkem nové trilogie. Uvidíme, třeba se autorce druhý díl povedlo doladit k dokonalosti.

Recenze: Útěk z teritoria smrti

23. ledna 2016 v 16:16 | Aires |  Recenze
Autor: Tom Isbell
Série: Útěk z teritoria smrti, 1.díl
Počet stran: 312
Nakladatelství: YOLI, 2015
Anotace:
Země se ocitla na pokraji zkázy a nová vláda vyhlásila Republiku Pravá Amerika. Bylo vyhlášeno stanné právo a všichni, kdo přežili, byli umístěni do přesídlovacích táborů. Nyní, o dvacet let později, objevuje trojice šestnáctiletých kluků temnou pravdu. Po celou tu dobu nesou cejch Podřadných. Společnost, která z nich má strach, z nich bez jejich vědomí vychovává objekty kruté zábavy. Jejich jedinou nadějí na přežití je utéct společně s dalšími příteli do vysněného nového teritoria. Sadističtí lovci a vládní vojáci jdou ale v jejich stopách. Pod vedením kluka přezdívaného Kniha a dívky Hope osiřelí chlapci a dívky hledají lepší život a současně dokáží objevit to nejlepší v sobě samých - v boji se svými nejhoršími nepřáteli.

HODNOCENÍ:

Omega. Den, který byl začátkem konce. Jaderný výbuch a záření sežehlo téměř vše živé. Země se ocitla na pokraji zkázy. Nová vláda vyhlásila Republiku Pravá Amerika. Všichni kdo přežili, byli umístěni do přesídlovacích táborů.

Jedním z přeživších je i chlapec s přezdívkou Kniha. Vyrůstá ve vojenském táboře spolu s dalšími chlapci, kteří byli poškozeni nemocí z ozáření. Všichni se učí dovednostem potřebným k přežití a jsou připravováni na svoji budoucí kariéru. O vnějším světe neví vůbec nic. Kniha se touží stát úspěšným absolventem výcviku a důstojníkem. Vše se ale změní, když zachrání život záhadnému cizinci jménem Kočka, který mu odhalí pravdu. Nic není, jak se zdá. Nemají se stát součástí armády. Jejich barva kůže, postižení, vyznání, vše čím se liší, z nich dělá Podřadné. Objekty kruté zábavy. Jsou jen Kořist.

Jejich jedinou nadějí, jak přežít hru na kočku a na myš, je útěk do cizího teritoria. Kniha a jeho přátelé se tak společně s dívkami z vedlejšího tábora vydávají na riskantní cestu. Ale Lovci už jsou připraveni. Chlapci a dívky musí čelit krutým pronásledovatelům, nehostinné krajině a zmutovaným zvířatům.

"Jsi jen hlupák, jestli si myslíš, že vám všem říkají PD, protože to je zkratka pro poddůstojníky.
Je to zkratka pro Podřadný druh. Což je přesně to, co vy všichni jste. Podřadný druh."

Útěk z teritoria smrti na první pohled vypadá jako zajímavá dystopie. Pohledná obálka a lákavá anotace však jen maskují nedodělaný a zmatený příběh plný nelogičností. Nejpozitivnější věcí na knize, která si zaslouží pochvalu, je nápad. Ten má určitý potenciál. Postapokalyptické příběhy pořád frčí. Kniha v sobě kombinuje osvědčené prvky. Koktejl přísad jako jsou odvážní teenageři, radioaktivitou zamořený svět a spousta nebezpečí, už několikrát zabral. Vzpomeňte si na Hunger Games a sérii Labyrint.

"Byla to hra. Čtveřice mužů s útočnými puškami, proti šesti PD beze zbraně. Lovci versus kořist."

Příběh je psán ve dvou liniích. První je vyprávěna přímo z pohledu Knihy. Druhá linie sleduje osud dívky Hope a zcela bezdůvodně je psána ve třetí osobě. Autorovi možná šlo o odlišení postav, ale tento kontrast působí rušivě. Hlavních postav je kolem třicítky. Nejvíce prostoru je věnováno Knihovi a Hope. I tak jsou jejich charaktery málo rozvinuté. Ve vypjatých situacích občas oba postrádají emoce, jindy se jimi naopak nechávají unést. Největším problémem je však hromada nelogičností. V této knize je možné téměř vše. Řídit člun jen s jedním pádlem, lovit obojživelníky na poušti nebo se za jednu noc naučit mistrně střílet. Psi umí zatahovat drápy jako kočky, shnilé maso se dá jíst a nic se vám nestane. Jsou to maličkosti, ale ve výsledku jich bylo příliš.

V průběhu čtení se nedozvíte nic o Republice Pravá Amerika, o apokalypse, ani o světě celkově. Nad vším tak visí jeden velký otazník - proč? Hlavní hrdinové bezhlavě prchají z jednoho teritoria do druhého, aniž by věděli, jestli tam nebudou ve stejné situaci. Provází je velká dávka štěstí. Potřebujete se dostat do tajné kanceláře? Je odemčeno. Potřebujete proniknout do střeženého tábora? Má díru v plotě. Korunu tomu nasadí závěr, který vás zaručeně pobaví, i když to nejspíš nebylo jeho účelem.

Pokud dokážete okázale ignorovat logické nesrovnalosti, není to tak zlé. O akci není nouze a děj je svižný. Neustále se něco děje a čeká vás řada zvratů. Místy je příběh opravdu podařený. Poutavý příběh zbytečně trpí tím, že ho autor ukryl pod nános nedomyšleností. Méně sečtělí a nenároční čtenáři ho však dokážou ocenit i přes jeho negativa.

TOP 10 nejočekávanějších knih

20. ledna 2016 v 21:38 | Aires
Leden už je skoro za námi a knihkupectví zaplavila první vlna letošních novinek. A protože je jich hodně a jedna lepší, než druhá, prošla jsem svůj wishlist a sestavila seznam deseti knížek, na které se tento rok nejvíce těším. Vybrala jsem jen knihy, které vyjdou u nás, na ty v angličtině se podíváme až někdy příště.


1. Půlnoční koruna (Sarah J. Maas)
CooBoo
Prvním kouskem, po kterém moje duše knihomola nesmírně touží, je Půlnoční koruna. Naštěstí už nemusím čekat dlouho. Já vím, ještě nemám přečtený ani Skleněný trůn, ale přesto této sérii věřím a na Půlnoční korunu se těším.

2. Jiskra v popelu (Sabaa Tahir)
Host
Epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši? Ano, dejte to sem. Po této knize jsem připravená chňapnout, hned jak vyjde. Slibuji si toho od ní hodně, na Goodreads má výborné hodnocení. A ta obálka je zkrátka nádherná.

3. A Court of Thorns and Roses (Sarah J. Maas)
CooBoo
Kráska a zvíře v temném fantasy světě. Retellingy mám ráda a tenhle podle anotace vypadá náramně dobře. Myslím, že se máme na co těšit.

4. The Wrath and The Dawn (Renee Ahdieh)
CooBoo
Další retelling, tentokrát Tisíce a jedné noci. Nedávno jsem na tuhle knížku četla moc pěknou recenzi a ihned si ji přidala na svůj wishlist. Milé překvapení pro mě bylo, že se chystá i její české vydání. Příběh Shahrzad, která se musí vyprávěním příběhů udržet naživu až do svítání, bude rozhodně zajímavý. Jen datum vydání je zatím dost mlhavé, snad to bude opravdu ještě letos.

5. Trapped (Kevin Hearne)
vydání - Laser-books
Jak já se těším na další díl mého oblíbeného Železného druida. Atticus a jeho upovídaný vlkodav Oberon mi přirostli k srdci. Jestli tuhle povedenou dvojici ještě neznáte, rychle to napravte.

6. Walk on Earth a Stranger (Rae Carson)
CooBoo
Představte si, že by jste mohli cítit zlato kolem sebe. Zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach v potoce. Lee to dokáže. A každý ji chce ovládat. Pro její schopnost by vraždili...Podle anotace to zní zatraceně dobře, jsem na knihu zvědavá. Doufám, že jí zůstane krásná původní obálka.

7. The Sword of Summer (Rick Riordan)
Fragment
Zaslechla jsem nějaké zvěsti, že se série Magnus Chase dočkáme i v češtině. Percy Jackson, jeho přátelé, polobohové a spousta podivných mýtických stvoření, to je moje. Knihy Ricka Riordana zkrátka nemají chybu. A severští bohové tu ještě nebyli, bude to příjemná změna.
8. The Heir (Kiera Cass)
CooBoo
Selekci jsem letos našla pod stromečkem a tak jsem se do ní konečně pustila. Mám sice asi dvouleté zpoždění od jejího vydání, ale nevadí. Alespoň si můžu vychutnat všechny díly rychle po sobě, bez čekání. Selekce mě zatím opravdu baví, proto mám zálusk i na The Heir.

9. Slepí ptáci - Ursula Poznanski
Knižní klub
Ze žánru fantasy, který zatím vedl, přeskočíme k thrillerům. Jestli budou Slepí ptáci stejně napínaví jako Pět, první kniha z této série, bude to parádní jízda.

10. Vichry zimy (George R. Martin)
???
Ano, mé velké přání je, aby George R. Martin šel trochu do sebe a dopsal Vichry zimy ještě během letošního roku. Ukazuje to, že jsem snílek, protože naděje, že se knihy dočkáme ještě letos aspoň v originále, je mizivá. Martin se asi vyžívá v tom, že nechává milióny fanoušků čekat na velkolepé finále své série. Ale naděje zůstává poslední, takže třeba někdy Vichry zimy opravdu vyjdou. A třeba ještě letos. Takže, pane Martine, prosím snažte se :)

A na jaké knihy se v letošním roce nejvíce těšíte vy? :)

Recenze: Nocte

10. ledna 2016 v 18:56 | Aires |  Recenze
Autor: Courtney Cole
Série: Nocte, 1.díl
Počet stran: 344
Nakladatelství: CooBoo, 2015
Anotace:
Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina - moje dvojče, můj bratr Finn - je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

HODNOCENÍ:

Kdo trpí nespavostí, ví, že na noci je něco zvláštního. Je to temnota, energie, záhadnost, která vše zahaluje. Všechno se skrývá a zároveň osvětluje. A přesně takové je Nocte, první díl stejnojmenné trilogie.

Calla a Finn jsou dvojčata. Calla je jednou polovinou celku, společně jsou jedna duše. On je blázen. Ona ho drží nad vodou. Miluje ho a obětuje pro něj cokoliv. Je jediná, kdo ho může zachránit, ale pak ji začne stahovat k sobě dolů, do temnoty šílenství...

Calla žije v pohřebním ústavu a celý život je obklopená smrtí. Nic ji však nemůže připravit na tragédii, která ji potká. Topí se ve svém žalu a zároveň se snaží ochránit bratra. Přežívá den za dnem. Dokud se v jejím životě neobjeví záhadný a přitažlivý Dare DuBray. Je její spásou, stéblem trávy, kterého se drží. Může ji zachránit anebo zničit. A pak je tu to tajemství. Tajemství, které vám nedá spát, dokud ho spolu s Callou neodhalíte.

Nevidím už žádné světlo. Callo... Zachraň mě a já zachráním tebe.
(z deníku Finna Price)

Úspěšná autorka Courtney Cole přináší strhující příběh plný tajemství, emocí a v neposlední řadě také romantiky. Při čtení této knihy budete mít husí kůži z mnoha důvodů. Jedním z nich je Dare DuBray, který možná romantičtější povahy dostane do kolen. Podmanivý pohled, charakter, humor, vypracované tělo a tajemná atmosféra, z něho dělají trochu nerealistického, ale dokonalého hlavního hrdinu, který snadno rozechvěje srdce čtenářek.

Jako vždycky je ignoruju. Ty hlasy v mojí hlavě, které šeptají a syčí. Pořád tam jsou, někde v pozadí. Je jich několik, většinou jsou to ženské hlasy, ale i pár mužských. Ty se ignorují mnohem hůř, protože znějí jako můj vlastní. A ignorovat vlastní hlas jde fakt dost těžko.

Příběh je psaný střídavě z pohledu Cally a jejího bratra Finna. Calla působí jako vcelku sympatická, mírně naivní hrdinka, zatímco Finn a jeho zápisky v deníku vám ukážou skutečnou hloubku jeho psychické lability. Kniha je velmi čtivá a chytlavá. Vše se točí kolem tajemství, které odhalíte až na samém konci. Mezitím budete dychtivě otáčet stránku za stránkou a snažit se rozluštit spletitý příběh. Nocte je velmi šikovně napsané, s určitým temným a zlověstným nádechem. Už v průběhu čtení vytušíte, že se blíží vrchol příběhu, ale závěr vás přesto šokuje. Zkušenější čtenáři možná nebudou tolik překvapeni, ale autorka si pár odhalení ponechala v zásobě i pro další díly. Kniha tak končí ve velmi napínavé chvíli a na rozuzlení si musíte počkat.

"Jmenuju se Calla," vyhrknu rychle. Usměje se.
" Kala, jako ta pohřební lilie?"
"Přesně ta," vzdychnu. "A bydlím v pohřebním ústavu. Vidíš to? Tahle ironie mi něco říká."

Za zajímavé téma a důmyslné zpracování si Nocte zaslouží jen chválu. Malé minus je, že se v knize setkáte i s mnoha klišé typickými pro young adult knihy. Dokonalý Dare DuBray a jeho romance s Callou je toho důkazem. Navíc oba by občas potřebovali občas trochu popostrčit, aby se jejich vzájemné sbližování urychlilo.

I přes drobná negativa je Nocte povedenou knihou. Nepotřebuje naředit nebo přisladit. Je ten příběh temný? Ano. Je zvrácený? Místy. Vytře vám zrak? Naprosto. Autorka vám svými hrátkami s pravdou a iluzí ukáže, jak nejistá je hranice mezi rozumem a šílenstvím, smutkem a láskou, realitou a fantazií.

Vychází v lednu

7. ledna 2016 v 19:15 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo

Půlnoční koruna (Skleněný trůn #2) - Sarah J. Maas - CooBoo
Kázání ohně (Kázání ohně #1) - Francesca Haig - YOLI
Feralové: Pod křídly vran (Feralové #1) - Jacob Grey - Host
Adaptace - Miroslava Varáčková - Slovart


Mladí vyvolení (Mladí vyvolení #1) - Marie Lu - Talpress
Až do dna (Upíři z Chicaga #5) - Chloe Neill - Fantom Print
ZOM-B : V podzemí (ZOM-B #2) - Darren Shan - CooBoo
Zrádné vody (Spirit animals #5) - Tui T. Sutherland - Fragment


Odpusť mi, Megan - Abbie Rushton - YOLI
Nečekaná touha (Collide #2) - Gail McHugh - Ikar
Rychle a nespoutaně(Rychle #3) - Kristy Bromberg - Jota


TOP 10 knih za rok 2015

3. ledna 2016 v 18:40 | Aires
Rok 2015 utekl jako voda a tak přišel čas na velké knižní shrnutí uplynulého roku. Nejprve pár čísel a trocha statistiky. Minulý rok jsem dohromady přečetla 62 knih a překonala jsem tak svoji výzvu 60 knih. Hned 22 z nich si ode mě vysloužilo nejvyšší hodnocení - pět hvězdiček. Ze zvědavosti zkusím spočítat i počet přírůstků do mé knihovničky. Přestože jsem se snažila držet se zkrátka, nepochybuji o tom, že mě jejich počet určitě zaskočí.

S radostí můžu říct, že se mi povedlo přelouskat 14 knih v angličtině a hned několik z nich si poctivě zasloužilo své místo v TOP 10 knih za minulý rok. Nejdelší knihou byl vynikající Střet králů, nejkratší byla pohodová novelka When it is Love.

TOP 10 knih za rok 2015


1. Hra o trůny + Střet králů (George R. Martin)

Nečetla jsem jen samé novinky, ale i pár starších kousků. Jedním z nich je série Píseň ledu a ohně, která mě nejspíš nikdy nepřestane bavit. George R. Martin zkrátka stvořil něco velkého, rozehrál Hru o trůny a jeho Západozemí má v mém srdci své právoplatné místo. Zatím jsem přečetla jen první dva díly série a oba mi přišly stejně dobré.

2. Eragon + Eldest (Christopher Paolini)

Odkaz dračích jezdců je série mého dětství. Spolu s Harry Potterem mě přivedla ke čtení. Safira a Eragon si mě získali a jako památku na tuhle sérii jsem si odnesla lásku k fantasy a k drakům v knihách. Nedávno jsem si dala re-reading a série mě baví stejně, jako před lety.
3. Pawn (Aimee Carter)
Největší objev minulého roku.Tahle dystopie možná na první pohled vypadá jako míchanice Selekce a něčeho navíc, ale příběh Kitty Doe, která byla chirurgicky přeměněna na neteř ministra a náhodou se tak přimotala do hry o moc, byl perfektní od začátku až do konce. Prosím, prosím, já chci další díly :) Anebo celou sérii v češtině :)


4. Krajina plná stínů (Meg Cabot)

Další velký objev byla série Mediátor od Meg Cabot. Slyšela jsem na ni samou chválu, ale nevěděla jsem, co na ní všichni vidí. Teď už to chápu. Susan, hlavní hrdinka a Jesse jsou prostě skvělí. V mnohém mi Susan připomíná Rose z VA, která měla stejně prořízlou pusu. :) Potvrdilo se mi , že to je série, která si získá srdce každého, kdo si ji přečte. Nevím, jestli to platí stoprocentně, ale u mě to rozhodně zafungovalo.:)

5. Defy (Sara B. Larson)
Máme tu další fantasy v angličtině. Alexa Hollen je bojovnice. Skrývající se v mužském převleku slouží jako elitní strážkyně samotného prince. Ale když se v hloubi noci vplíží do paláce mocný čaroděj, ani Alexa, mu nedokáže zabránit, aby unesl ji, jejího kolegu strážce Rylana a prince Damiana....Připomíná vám to Skleněný trůn? Možná trochu, ale protože jsem ho ještě nečetla, nemůžu to posoudit. A tak jsem při čtení nic neposuzovala a jen si užívala výbornou akční fantasy:)

6. Inkarceron (Catherine Fischer)
Incarceron - futuristické vězení, z kterého není úniku zapůsobilo na moji fantazii. Představa živého vězení, světa, kde je jen rivalita a barbarství, byla hodně zajímavá a sledovat hlavního hrdinu Finna, jak se snaží utéct, bylo skvělé a napínavé čtení.

7. Altered+ Erased (Jennifer Rush)

Asi jsem měla minulý rok dobrou trefu na knihy v angličtině, protože tohle je další lahůdka, které se u nás nedočkáme. Anna, Sam, Nick, Cas a Trev, kteří utekli z podzemní laboratoře a teď prchají před agenty, se postarali o to, že jsem měla výborný zážitek ze čtení obou dílů této série.

8. Napůl zlý + Napůl divoký (Sally Green)

Co prvnímu dílu chybělo k dokonalosti, autorka v pokračování skoro doladila. Napůl Bílý a napůl Černý čaroděj Nathan to vážně nemá lehké. Jeho příběh vás chytne a nepustí do poslední stránky.


9. Mezi láskou a smrtí (Meg Cabot)
Můj další čerstvý objevod Meg Cabot. Víte, vážně miluji zajímavé postavy v knihách a takový pán Podsvětí John Hayden k nim rozhodně patří. Má velký podíl na tom, že se tahle kniha rychle zařadila mezi mé oblíbené.

10. Pamatuji si vás všechny (Yrsa Sigurdardóttir)
Tohle bylo o dost jiné, než jaké knihy obvykle čtu. Z této knihy mi běhal mráz po zádech a ještě pár dnů po jejím dočtení jsem nadskakovala při vrzání podlahy. Pamatuji si vás všechny vám nedá spát, dokud ji nedočtete a ze čtení si odnesete silný adrenalinový zážitek :)
Z mé TOP 10 je vidět, že pořád nadržuji žánru fantasy a že nejočekávanější letošní kousky- Skleněný trůn, Rudou královnu a další, jsem ještě nečetla. Souvisí to s mou úchylkou šetřit si to nejlepší na pohodovější časy (rozumějte tím na prázdniny a časy bez stresu). Ale o tom a mých knihomolských úchylkách až někdy příště...

A jaké knihy by se zařadily do vaší TOP 10? :)