TOP 10 nejočekávanějších knih

20. ledna 2016 v 21:38 | Aires
Leden už je skoro za námi a knihkupectví zaplavila první vlna letošních novinek. A protože je jich hodně a jedna lepší, než druhá, prošla jsem svůj wishlist a sestavila seznam deseti knížek, na které se tento rok nejvíce těším. Vybrala jsem jen knihy, které vyjdou u nás, na ty v angličtině se podíváme až někdy příště.


1. Půlnoční koruna (Sarah J. Maas)
CooBoo
Prvním kouskem, po kterém moje duše knihomola nesmírně touží, je Půlnoční koruna. Naštěstí už nemusím čekat dlouho. Já vím, ještě nemám přečtený ani Skleněný trůn, ale přesto této sérii věřím a na Půlnoční korunu se těším.

2. Jiskra v popelu (Sabaa Tahir)
Host
Epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši? Ano, dejte to sem. Po této knize jsem připravená chňapnout, hned jak vyjde. Slibuji si toho od ní hodně, na Goodreads má výborné hodnocení. A ta obálka je zkrátka nádherná.

3. A Court of Thorns and Roses (Sarah J. Maas)
CooBoo
Kráska a zvíře v temném fantasy světě. Retellingy mám ráda a tenhle podle anotace vypadá náramně dobře. Myslím, že se máme na co těšit.

4. The Wrath and The Dawn (Renee Ahdieh)
CooBoo
Další retelling, tentokrát Tisíce a jedné noci. Nedávno jsem na tuhle knížku četla moc pěknou recenzi a ihned si ji přidala na svůj wishlist. Milé překvapení pro mě bylo, že se chystá i její české vydání. Příběh Shahrzad, která se musí vyprávěním příběhů udržet naživu až do svítání, bude rozhodně zajímavý. Jen datum vydání je zatím dost mlhavé, snad to bude opravdu ještě letos.

5. Trapped (Kevin Hearne)
vydání - Laser-books
Jak já se těším na další díl mého oblíbeného Železného druida. Atticus a jeho upovídaný vlkodav Oberon mi přirostli k srdci. Jestli tuhle povedenou dvojici ještě neznáte, rychle to napravte.

6. Walk on Earth a Stranger (Rae Carson)
CooBoo
Představte si, že by jste mohli cítit zlato kolem sebe. Zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach v potoce. Lee to dokáže. A každý ji chce ovládat. Pro její schopnost by vraždili...Podle anotace to zní zatraceně dobře, jsem na knihu zvědavá. Doufám, že jí zůstane krásná původní obálka.

7. The Sword of Summer (Rick Riordan)
Fragment
Zaslechla jsem nějaké zvěsti, že se série Magnus Chase dočkáme i v češtině. Percy Jackson, jeho přátelé, polobohové a spousta podivných mýtických stvoření, to je moje. Knihy Ricka Riordana zkrátka nemají chybu. A severští bohové tu ještě nebyli, bude to příjemná změna.
8. The Heir (Kiera Cass)
CooBoo
Selekci jsem letos našla pod stromečkem a tak jsem se do ní konečně pustila. Mám sice asi dvouleté zpoždění od jejího vydání, ale nevadí. Alespoň si můžu vychutnat všechny díly rychle po sobě, bez čekání. Selekce mě zatím opravdu baví, proto mám zálusk i na The Heir.

9. Slepí ptáci - Ursula Poznanski
Knižní klub
Ze žánru fantasy, který zatím vedl, přeskočíme k thrillerům. Jestli budou Slepí ptáci stejně napínaví jako Pět, první kniha z této série, bude to parádní jízda.

10. Vichry zimy (George R. Martin)
???
Ano, mé velké přání je, aby George R. Martin šel trochu do sebe a dopsal Vichry zimy ještě během letošního roku. Ukazuje to, že jsem snílek, protože naděje, že se knihy dočkáme ještě letos aspoň v originále, je mizivá. Martin se asi vyžívá v tom, že nechává milióny fanoušků čekat na velkolepé finále své série. Ale naděje zůstává poslední, takže třeba někdy Vichry zimy opravdu vyjdou. A třeba ještě letos. Takže, pane Martine, prosím snažte se :)

A na jaké knihy se v letošním roce nejvíce těšíte vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama