Recenze: Lock a Mori

25. června 2016 v 20:58 | Aires |  Recenze
Autor: Heather W. Pretty
Počet stran: 240
Vydání: CooBoo, 2016
Anotace:
V současném Londýně se potkají dva výjimeční středoškoláci: Sherlock Holmes a slečna James "Mori" Moriarty. Dohromady je přivede vyšetřování jedné vraždy.
FAKT: Někdo byl zavražděn v londýnském Regent´s parku. Policie nenašla žádné stopy.
FAKT: Mori a Lock by měli doma pilně studovat, ale místo toho se náhodou setkají na místě činu.
FAKT: Lock vyzve Mori, aby se pokusila vyšetřit případ dříve, než se to povede jemu. Mori jeho výzvu přijme.
FAKT: Přestože Mori přistoupí na Lockovo jediné pravidlo - že si předají jakoukoli informaci ohledně vyšetřování - má před ním Mori tajnosti.
POZNÁMKA: Někdy nemůžeme věřit ani těm, o kterých si myslíme, že je známe. A po tomhle případu už Mori možná nikdy nebude důvěřovat Lockovi

HODNOCENÍ: ★★★★
Sherlock Holmes a James Moriarty. Předtím než se stali úhlavními nepřáteli mezi nimi bylo něco víc. V této verzi Sherlocka je vše totiž trochu jinak...

Lock a Mori jsou dva geniální středoškoláci, které dohromady svede náhoda. Ocitnou se v parku, na místě, kde za podivných okolností došlo k vraždě. A Sherlock zatouží předvést své schopnosti a vzít věci do svých rukou. Sherlock k vyšetřování přizve i Mori. Cílem je nejen si zahrát na detektivy, ale vyřešit vraždu. Platí však jediné pravidlo - předávat si všechny poznatky o vyšetřování.

Jenže Mori v průběhu vyšetřování narazí na něco, co si musí nechat pro sebe. Navíc má další svá tajemství. Může je vůbec před zvídavým Sherlock utajit? A podaří se jim vyřešit případ? A co když se během toho do sebe zamilují?
Jak jste si jistě všimli, tohle je Sherlock trochu jinak. Především James ,,Mori,, Moriartyová je dívka. Lock je správný podivín, věčně zavřený ve své sklepní laboratoři. Spolu tvoří zajímavé a vtipné duo. V knize najdete i další známá jména a místa, které by v sherlockovském příběhu neměla chybět. Mycrofta, paní Hudsonovou a samozřejmě Baker Street. Tím ale podobnost s příběhem původního Sherlocka končí.

Sherlock pokrčil rameny. "Já opravdu nechápu, proč někdo touží po moci. Existuje spousta důležitějších věcí. "
"Pouze ti, kteří se nikdy necítili být bezmocní, si mohou dovolit myslet jako ty."

Knížka je typická YA, určená mladším čtenářům. Tomu odpovídá lehký a čtivý styl psaní. Hlavní slovo má Mori, její osobní problémy a samozřejmě její zapeklitě komplikovaná lovestory se Sherlockem. K tomu přidejte detektivní zápletku a vznikne z toho skvělá jednohubka, kterou hravě přečtete za jedno odpoledne.

Byla jsem poučena z dalších recenzí a nečekala jsem proto zázrak, ale jen zábavnou oddechovku. A tohle mé očekávání kniha splnila. Než se pustíte do čtení, musíte počítat s tím, že celá kniha je jednoduchá, i když se autorka snažila do toho vmíchat pár vážnějších témat. Detektivní zápletka je předvídatelná, ale přesto napínavá. Snadno se začtete do příběhu, ale ten na vás emočně moc nezapůsobí. Souvisí to s tím, že romance mezi Lockem a Mori je taková nijaká. Hezká, milá, ale nic srdcervoucího. Mori ke všemu přistupuje s chladnou hlavou a proto tu nelítají milostné hlášky a emoce. Možná, že víc chemie je mezi Lockem a jeho laboratoří, než mezi nimi. Naštěstí jsou Lock i Mori sympaťáci a dohání tak svoje drobné nedostatky v citové oblasti. Dále to chce trochu přimhouřit oko nad pár věcmi, které působí trochu nedomyšleně.

Knize chybí nějaký větší náboj. Bylo to příjemné a vtipné čtení, ovšem nic ohromujícího. Jako letní jednohubku ji však lze jen doporučit. Pro zkrácení dlouhé chvíle a pobavení je to kniha ideální. A jsem poměrně zvědavá na další vývoj Mori, která je s každou kapitolou temnější a temnější...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama