Knihy o knihách

23. října 2016 v 0:06 | Aires |  Speciály
Každý správný zapálený knihomol rád čte. Srdce všech knihomolů se však pořádně rozbuší, když drží v ruce knihu o knihách. Vždyť co je lepšího, než si přečíst knihu, ve které mají hlavní roli zase knihy? Příběhy o tajemných knihách, magii knih, o spisovatelích nebo jen o zaprášených knihovnách, působí na čtenáře jako mucholapka. Pojďme se podívat na ty nejlepší knihy o knihách, z kterých aroma dobrého příběhu přímo překypuje. Určitě alespoň po jedné s radostí sáhnete.
Jméno růže (Umberto Eco)
Nestárnoucí klasika. Jestli se vám ji dosud dařilo ignorovat, zbystřete. Jméno růže je totiž napínavý příběh, který dokáže ohromit čtenáře i několik desítek let od svého publikování.Vše se odehrává v opatství, ve kterém je umístěn velký labyrint chodeb, ukrývající před zvědavci největší knihovnu tehdejšího světa. Do tohoto opatství přijíždí mnich Vilém z Baskervillu spolu se svým žákem Adsonem. V opatství však dojde k záhadné smrti a jak se brzy ukáže, nebyla jediná. Záhadných úmrtí začne přibývat a jak se zdá, všichni zavraždění měli něco společného s knihovnou a jednou tajemnou knihou, která zmizela. Vilém proto musí odhalit její tajemství a najít vraha...Inferno (Dan Brown)
U napínavých trhillerů ještě chvíli zůstaneme. Do této kategorie patří i světový bestseller Inferno, který je čtvrtým příběhem Roberta Langdona. Překvapivě i v něm má hlavní roli kniha, mnoha tajemstvími a záhadami opředený rukopis - Danteho Peklo. Dan Brown znovu mistrně nakombinoval koktejl nejzajímavějších záhad historie umění, symbolů a akčních honiček s cílem odvrátit zkázu, která hrozí celému světu. Robert Langdon má opravdu co na práci a stojí před ním pořádná výzva. Klíčem k úspěchu může být rozluštění Danteho Pekla...
Stránky světa (Kai Meyer)
Stránky světa, to je kniha, která potěší každého správného bibliomanta. Tento příběh je jako zhmotněný sen knihomola.Hlavní hrdinka Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih, které v sobě ukrývají daleko větší moc, než tušíte. Jejich stránky jsou plné magie, Furia je bibliomantkou a dokáže ovládat jejich moc. Furiin život je díky tomu značně neobyčejný. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu, kde moc bibliomantiky bují naplno. V jejích hlubinách najdete papírové origami ptáčky, kteří zobají prach z knih nebo Ypsilonzeta, oživlé hejno písmenek. A tím výčet podivností nekončí...

Strážci příběhů (Mechthild Gläser)

Představte si, že by jste mohli vstupovat do příběhů. Popít s Harrym Potterem máslový ležák nebo zajít pozdravit elfy do Roklinky. Přesně tuto schopnost má Amy, která se náhodou dozví, že může vstupovat do knih. Brzy ale zjistí, že vstupovat do příběhů není jen zábava. Někdo se je totiž snaží změnit, dějí se v nich podivné věci a světoznámé příběhy jsou najednou v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné.

Láska mezi písmenky (Jodi Picoult)

Schopnost vstupovat do příběhů náhodou nevlastníte? Pojďme se na to tedy podívat z jiného pohledu. Co kdyby jste uměli vytáhnout svoji oblíbenou postavu přímo ze stránek knihy? A co by se asi stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné - dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince. Může mít tenhle příběh svůj šťastný konec?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama