Podzimní filmové adaptace knih

18. listopadu 2016 v 15:25 | Aires
Pojďme se společně zatoulat do trochu jiných vod, než jsou pouze ty literární. Právě se totiž roztrhl pytel s množstvím filmových adaptací populárních knih. Filmoví nadšenci a knihomolové tak mají předčasné Vánoce. Z pestré podzimní palety filmů natočených podle knih, si jistě vyberete svého favorita, který vám zpříjemní dlouhé večery a skvěle vás pobaví. A než půjdete do kina, můžete si dát menší čtenářskou rozcvičku. Podívejme se tedy, které knihy a filmy by rozhodně neměli uniknout vaší pozornosti! Tady je pět tipů na poctivé knižní trháky a filmové bijáky:


Inferno (Dan Brown)

Profesor a známý symbolog Robert Langdon je znovu na scéně. Inferno je čtvrtou knihou z pera kontroverzního Dana Browna, kterého čtenáři buď milují nebo zatracují. Je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Stejně jako předchozí knihy i Inferno v sobě spojuje největší záhady historie umění, napětí, fascinující symboly a šifry.

Robert Langdon se tentokrát ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis - Danteho Peklo. Čeká ho akční honička po Florencii, setkání v tváří v tvář se svými soupeři a především boj s časem. Na filmovém plátně se znovu setkáte s Tomem Hanksem, který bude mít co dělat, aby odvrátil smrtelnou hrozbu, která hrozí celému světu.
Výsledek obrázku pro sirotčinec slečny peregrinové knihaSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs)

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Originální příběh neunikl hledáčku filmařů a tak světlo světa spatřil film natočený podle Tima Burtona, který proslul pohádkovými podivnostmi, jako je Alenka v říši divů nebo Karlík a továrna na čokoládu. Proto by mu měl příběh, kde jde především o podivné děti, dokonale sednout.

Hlavním hrdinou je šestnáctiletý Jake, kterému jeho milovaný dědeček po své smrti zanechá spoustu tajemství a stop, které ho dovedou až na kouzelné místo, známé jako Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Na první pohled rozpadající se sirotčinec v sobě ukrývá tajemství. Jacob se nevzdává a odhaluje pravdu o podivně nadaných dětech, které dokázali nemožné a o místě, kde se zastavil čas...Výsledek obrázku pro dívka ve vlakuDívka ve vlaku ( Paula Hawkins)

Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů, trhá rekordy v prodejnosti a je přirovnáván ke Zmizelé. To je Dívka ve vlaku, prvotina autorky Pauly Hawkins, která si vysloužila i svoje filmové zpracování. Hrdinkou mysteriózního thrilleru je Rachel, která dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky a při své cestě pravidelně pozoruje soukromí jednoho mladého páru. Brzy začne mít pocit, že neznámou dvojici zná a dokonce jim dá jména. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak. Jedno zmizení obrátí všem třem život naruby.
Výsledek obrázku pro všemi dary obdarovanáVšemi dary obdarovaná (M. R. Carey)

Máte rádi zombíky, inteligentní děti a postapokalyptické příběhy? Pak zaměřte pozornost na čerstvě vydanou a zfilmovanou knihu Všemi dary obdarovaná. Kniha vypráví příběh desetileté Melanie, která žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně. Ta je obklopená jen zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci - kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii se spolu s dalšími podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?


Výsledek obrázku pro fantastická zvířata a kde je najítFantastická zvířata a kde je najít (J.K. Rowling)

Potterovi fanoušci, držte se. Po několika letech se koná návrat do světa Harryho Pottera. Tentokrát do jiné doby, jiné země a s jiným hlavním hrdinou. Profesor péče o kouzelné tvory, Newt Scamander, přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?

Toto dobrodružství mladého kouzelníka patří do trochu jiné kategorie. Má svoji knižní předlohu, není jí však komplexní příběh, ale jen učebnice Fantastická zvířata a kde je najít. Dobrou zprávou pro fanoušky však je, že v zahraničí již vyšel i přepis filmového scénáře. Možná se jej dočkáme i u nás. A pokud si mezitím chcete ukrátit dlouhou chvíli, sáhněte třeba po novince Harry Potter a prokleté dítě

Výsledek obrázku pro maximum rideMaximum Ride (J.Patterson)
Čerstvě zfilmovaná young adult Maximum Ride, dostala ve filmovém hodnocení pěknou sprchu. Hodnocení 24% není žádný zázrak, ale vady na kráse, které má film, nemusí mít nutně i kniha Stejnojmenná knižní předloha je o šestici dětí, kteří jsou vlastně mutanti. Pomocí genetického inženýrství vědci udělali z těchto dětí hybridy s pozměněnou DNA a s bonusem navíc - s křídly. Děti tak získali nadpřirozené schopnosti. A každý tým super-hrdinů přece potřebuje i nějakého toho padoucha. V tomhle případě to jsou Likvidátoři, další umělě vytvoření mutanti, kteří umí měnit podobu. Nezní to zajímavě? :)
The Fallen / Pád (Lauren Kate)
Knižní epocha upírská, vlkodlačí a andělská je již za námi, přesto si ještě někdo vzpomněl na knihu Pád od Lauren Kate. Tato kdysi hodně vychvalovaná andělská lovestory se nyní dočkala filmového zpracování. Hlavní hrdinkou je Luce Priceová, která přichází do nové internátní školy pro problémové mladistvé. Jenže všichni ostatní jsou divní, některým šplouchá na maják a někteří jsou až moc sexy, jako například hezounek a podivín Daniel Grigori. Luce to k němu přitahuje, ale Daniel s ní nechce mít nic společného. Má totiž své tajemství a Luce se bude muset snažit, aby ho z něj vyšťourala...
Nerve (Jeanne Ryan)
Poslední zajímavou filmovou novinkou je Nerve: Hra o život. Špatná zpráva je, že knižní předloha Nerve zatím vyšla pouze v angličtině. A jedna dobrá zpráva pro anglicky čtoucí čtenáře - je to ukrutně zajímavá kniha ve stylu Ready Player One. Studentka Vee totiž propadne hře vadí-nevadí, která se vysílá v přímém přenosu. Zpočátku vzrušující hra se ale brzy stane nebezpečnou. Větší hazard,vyšší riziko a jejich životy jsou v ohrožení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama