5 sérií, které bych si chtěla konečně přečíst

19. června 2017 v 20:13 | Aires |  Novinky z blogosvěta
Čas vám prokluzuje mezi prsty, dobré knihy rychle proletí kolem vás a vy po nich nestačíte ani hmátnout. Výsledek je, že jste občas s některou sérií trochu pozadu. Všichni ostatní už se nad ní s nadšením rozplývají, zatímco vy pořád patříte k těm nešťastníkům, co přichází o výborný čtenářský zážitek. Znáte to také? Máte nějaké série, které už máte dlouho zapsané na vašem wishlistu a pořád jste se k nim ještě nedostali?

Já to znám více, než dobře. Můj wishlist se pravidelně exponenciálně nafukuje a zvětšuje každý měsíc. Některé knihy na něm mám už opravdu dlouho, ale z různých důvodů jsem se k nim zatím nedostala. A v mnoha případech to jsou hodně vychvalované série, které vyšly už před delší dobou. Tento článek slouží i pro mě jako taková pobídka, která mě snad konečně donutí si na tyto knihy najít čas a vhodnou čtecí chvilku.

1. Skleněný trůn - Sarah J. Maas
Věřte nebo ne, zatím jsem nečetla Skleněný trůn. Dosud jsem jen hltala nadšené recenze a říkala si - jednou na Skleněný trůn také dojde. Poté co, jsem četla od autorky její Dvůr trnů a růží a byla absolutně nadšená, se hodlám do její další série pustit co nejdříve. Feyre a Tamlina jsem si vážně oblíbila a doufám, že stejné to bude i s trénovanou vražedkyní Celaenou. Podle anotace to vypadá, jako příběh přesně pro mě a navíc autorka už mě přesvědčila, že psát vážně umí!

2. Měsíční kroniky - Marissa Meyer
Další všemi opěvovaná série. První díl Cinder mám doma již od Vánoc, ale zatím jsem nějak neměla chuť se do něj pustit. Trochu mě odrazuje styl psaní. Naťukla jsem prvních deset stránek, slibovaný a očekávaný wow efekt nepřišel. Ale rozhodně hodlám dát této sérii další šanci a pořádně se začíst.

3. Labyrint - James Dashner
Na přečtení Labyrintu se chystám už snad celou věčnost. Dokonce je mojí první zapsanou sérií na mém wishlistu na Goodreads. Nedávno jsem zaslechla, že se konečně začal točit závěrečný díl série. Navíc nakladatelství Yoli právě vydalo Kód horečky, jeden z prequelů Labyrintu. Podle mě je to jasné znamení, že bych se měla horem pádem do této série pustit.


4. Pekelné stroje - Cassandra Clare
Od Cassandy Clare jsem četla její Město z kostí. Tenkrát mě první díl série o lovcích stínů moc neohromil. Nepomohl tomu ani film nebo seriál, který se začal vysílat. Ke Cassandře Clare jsem si tenkrát nenašla cestu, ale ráda bych se o to znovu pokusila s její další sérií Pekelné stroje a Paní půlnoci. Myslíte, že mě její novější série už zvednou ze židle?


5. Stín krkavce - Anthony Ryan
Píseň krve. Pán věže. Královna ohně. Říká vám to něco? Pokud máte rádi fantasy, rozhodně by vám to něco říkat mělo, protože té klasické fantasy u nás moc nevychází. Proto každou novou sérii z tohoto žánru s nadšením hned otestuji. Stín krkavce mi však nějak utekl a zatím marně čeká na mém wishlistu. Naštěstí čtecí letní prázdniny se blíží, takže tam už snad dlouho čekat nebude :)

Také máte nějaké dlouho odkládané série, do kterých se plánujete pustit? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama