Květnová chvástačka

9. června 2017 v 17:49 | Aires
Hezký den všem, další měsíc je za námi a tak přišel čas na přehlídku nových přírůstků. Květen byl pro mě především měsícem ve znamení veletrhu Svět knihy. Ne, že bych tam až tolik nakupovala, spíše jsem jen vstřebávala atmosféru, pokukovala po novinkách a chrastila prázdnou peněženkou. Přesto jsem si dva nové kousky koupila a k tomu si cestu do mojí knihovničky našlo i pár dalších.

Prvním novým kouskem je Divoká píseň, za kterou děkuji nakladatelství CooBoo. Od Victorie Schwab jsem četla její Archiv a ten se mi vážně líbil. Totéž jsem čekala i od Divoké písně, které však k dokonalosti něco chybělo. Možná lepší hlavní hrdinka, protože občas nebylo jisté, jestli by bylo horší potkat Kate nebo krvežíznivá monstra...
Recenze zde.

V květnu mě navíc mile překvapilo, že jsem u Omegy vyhrála dva recenzní konkurzy - na Dceru čarodějnice a Nové Pompeje. Dcera čarodějnice je kniha plná kouzlení a čarodějnických rituálů. Pod nádhernou obálkou se skrývá vyzrálý životní příběh čarodějnice, které je nesmrtelná a neustále na útěku. Zajímavá kombinace fantasy a historického románu.
Recenze zde.


Druhou novinkou od Omegy jsou Nové Pompeje. Tato knížka mi vážně padla do oka svým originálním nápadem. Jen si to představte. Cestování časem se stalo realitou. Hmota z minulosti se může přesouvat do současnosti. A co lepšího vás napadne, než postavit repliku starověkých Pompejí se všemi pravými Římany zachráněnými před smrtí v popelu? Podobné nápady já zkrátka můžu a Nové Pompeje mě bavily.
Recenze zde.

Po Poslední jsem pokukovala už od té doby, co vyšla. Hodně mě lákala kombinace reality show s postapokalyptickým světem. Měla jsem proto velká očekávání, která kniha až tak úplně nesplnila. Ale i tak to bylo hodně zajímavé čtení.
Recenze zde.
A teď mému srdci dva nejmilejší přírůstky tohoto měsíce, pořízené na Světě knihy. Dvůr trnů a růží a Dvůr mlhy a hněvu. První díl jsem četla minulý rok a byla z něho nadšená. Proto bylo naprosto jasné, že porkačování musím mít a to hned pokud možno. Jakmile mi skončí zkouškové, jsem připravená se na něj vrhnout :)
A jaké pěkné nové kousky jste si pořídili vy? :) Pochlubte se :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama