Srpen 2017

To nejlepší v angličtině za srpen

26. srpna 2017 v 13:05 | Aires
rázdniny jsou v plném proudu. I knižní trh si dával menší prázdninovou přestávku. V srpnu už se však s novými zajímavými knižními kousky doslova roztrhl pytel. To nejlepší, co vyšlo tento měsíc v angličtině, najdete v tomto článku. Snad vám přinese inspiraci, naláká vás ke čtení anebo vám ukáže, na co se můžeme těšit a doufat ve vydání v češtině :)

Daughter of the Burning City (Amanda Foody)
YA fantasy ve stylu Caravalu
Z této knihy budou nejvíce nadšení fanoušci Caravalu. Kniha má totiž podobný námět a atmosféru cirkusového městečka.

Šestnáctiletá Sorina strávila většinu svého života v putujícím festivalovém městečku, ve kterém má skoro každý nějaké nadpřirozené schopnosti. Sorina má schopnost vytvářet iluze a společně se svojí rodinou předvádí show plnou iluzí. Vždy věřila, že její iluze jsou pouhé fantaskní, neživé iluze. Jenže pak jednu z jejích iluzí zavraždí. Sorina najednou musí zjistit, kdo dokáže zabít osobu, která ve skutečnosti neexistuje. Pátrání ji zavede do nejtemnějších koutů festivalového městečka a cestou narazí i na lásku. Mezitím vrah pokračuje ve svém díle...

Mask of Shadows (Linsey Miller)
YA fantasy
Jak se stát elitním assasínem?
Sallot Leon je zloděj a je v tom dobrý. Ovšem Sal nechce být jen drobný zlodějíček. Touží se pomstít šlechticům, kteří jej připravili o jeho domov. Jednoho dne ukradne plakát, který oznamuje konkurz na Levou ruku, elitního vraha královny. Rubín, Smaragd, Ametyst a Opál, to jsou čtyři nejlepší zabijáci v království a Sal se rozhodne stát se jedním z nich. Konkurz však bude tvrdý, smrtící a plný nebezpečí. Sal musí přežít, aby se konečně mohl pomstít.


Wicked Life a Wildfire (Lana Popovic)
YA fantasy
Všechny ženy v rodině Iris a Maliny mají jedinečnou kouzelnou schopnost manipulovat s krásou. Iris detailně květiny v úplně jiném světle a svůj pohled na ně dokáže přenést na sklo. Zatímco Malina všechny své nálady mění v hudbu. Své neobvyklé dary však musí držet v tajnosti. Když je však jejich matka záhadně napadena, budou muset své schopnosti využít. Jenže co když zjistí, že jejich magie není darem ale zlomyslným prokletím?

The Hearts We Sold (Emily Llody-Jones)
YA fantasy
Co když prodáte své srdce?
Když Dee uzavře dohodu s démonem - své srdce výměnou za útěk ze svého katastrofálního života, zjistí, že obchod ji bude stát více, než si myslela. To, že se stala bezcitnou je jen začátek. Před ní leží osud horší než noční můra. Musí přijít na způsob, jak získat své srdce zpátky a zrušit smlouvu s démonem. Mezitím se zamiluje do okouzlujícího a tajuplného Jamese Lancera. Jenže Dee se začíná ptát: může dát někomu své zamilované srdce, když už není její?

This Is not the End
YA dystopie
Co se stane, když má každý právo na vzkříšení?
Jednoho letního odpoledne přijde Lake o všechno. Tragická nehoda si vyžádala životy dvou lidí, které milovala- jejího přítele a nejlepšího kamaráda. Jenže nemusela je ztratit navždy. Technologie pokročila a dokáže vzkřísit duši mrtvých. Podle nových zákonů upravujících tento proces získá každý člověk právo jedno vzkříšení, které může použít jedině v den svých osmnáctých narozenin. Lake bude za pár týdnů čelit nemožné volbě. Má si přát oživení svého přítele nebo kamaráda? A vše zkomplikuje ještě neznámý chlapec, kterého Lake potká a který prohlašuje, že oživení mrtvých jsou špatná. Která cesta je ta správná?

In Some Othe Life (Jessica Brody)
YA
Když se ráno probudíte v jiné verzi svého života
Kennedy Rhodes odmítla přijetí na soukromou elitní školu, místo toho se rozhodne zůstat na střední škole, aby mohla být s chlapcem svých snů. O tři roky později ji však přítel podvádí a Kennedy své volby lituje. Ale když se Kennedy udeří do hlavy a probudí se v jiné verzi svého života, může vše změnit. Najednou se ocitá před třemi lety zpátky ve chvíli, kdy se rozhodla odmítnout soukromou školu. Jakým směrem se její život bude ubírat tentokrát?

Colorless (Rita Stradling)
YA fantasy
Můžete vyblednout a stát se neviditelnou?
V Domengradu existují pravidla, kterými se musí všichni řídit. Bojte se bohů. Uctívejte kouzelníky. Šestnáctiletá Annabelle vak kouzelníky a bohy pokládá za pouhý mýtus. Nezabývá se pravidly a místo toho se těší až bude paní svého panství. Pak ovšem náhle Anabelle vybledne pigment z kůže i vlasů. Vybledá a stává se neviditelnou. Žijící jako přízrak ve svém domě, Anabelle zjistí, že k tomu, aby se opět stala viditelnou, musí odhalit tajemství vraždy svých rodičů. Zdá se, že v ní měli prsty kouzelníci a jejich kletba.

Body Parts - Jessica Kapp
YA dystopie
Dystopie ve stylu filmu Ostrov aneb co když jste jen náhradní tělo?
Šestnáctiletá Tabitha vyrůstá v elitním pěstounském středisku, kde se z ní má stát světová sportovkyně. Trenéři jí řekli, že musí být ve špičkové fyzické kondici a až poté najde stálý domov. Tabitha pilně trénuje a doufá, že najde adoptivní rodinu. Když je konečně na cestě za novým domovem, neprobudí se ve svém novém pokojíčku, ale v nemocniční posteli. Tam se konečně dozví, proč musí být dokonale zdravá. Je náhradním tělem pro lidi, kterým selhávají orgány. Tabitha je odhodlaná se s tímto osudem nesmířit a zachránit isvé přátele z pěstounského střediska, kteří jsou další na řadě.

5 knih s příchutí Orientu

13. srpna 2017 v 20:58 | Aires
Vypadá to, že do konce prázdnin se u nás již pořádně neohřejeme. Toužíte se přenést do slunných dálek zavánějících exotikou? Lákají vás magické světy, víření písku, žár pouště, džinové nebo Pohádky tisíce a jedné noci? Chcete cítit závan kadidla, střelného prachu nebo moře? Pokud ano, pak zaměřte pozornost na následujících pět knih s příchutí Orientu.


Zakázané přání (Jessica Khoury)
recenze zde
Myslíte si, že znáte příběh o Aladinovi a kouzelné lampě? Zakázané přání je vzrušujícím příběhem o zapovězené lásce, magii a lásce, která otřese světem. Zatím je to nejkouzelnější retelling, jaký jsem četla a knihu rozhodně doporučuji.

Mocná džinka Zahra je kouzlem připoutaná ke své lampě. Musí sloužit svému pánovi a splnit mu tři jakákoliv přání. Za svůj život už měla pánů tisíce a jednoho, dopustila se chyb, zrady a započala válku mezi džiny a lidmi. Teď pyká uvězněná ve své lampě již více než 500 let, ztracená v troskách města, které vlastní vinou zničila. Pak ale její lampu najde Aladin, chlapec z ulice, který si přeje pomstu. A Zahra mu ji ráda dopřeje. Aladin se stane bodem v jejím plánu, jak získat zpět svoji svobodu. Když se jí povede osvobodit syna samotnéhošejtána, lstivého krále džinů, bude volná. Cenou za úspěch je svoboda a tu si Zahra přeje více, než cokoliv jiného. Ale každé přání má svou cenu. Pokud selže, mocný šejtán zničí celé město a zabije Aladina.

Pomsta a rozbřesk (Renée Ahdieh)
recenze zde
Vstupte do světa Tisíce a jedné noci. Pomsta a rozbřesk je převyprávěním příběhu Šeherezády a přenese vás do Chorásanu, orientálního království, plného slunce a pouště, provoněného vůní citrusů a okořeněného špetkou magie.

Šeherezáda je novou nevěstou kalifa Chálida, vládce země Chorásánu. Čeká na ni překrásný palác, skvostné šaty a rozmazlování od sloužících. Ovšem jen do rána. Až přijde rozbřesk, Šeherezáda zemře, uškrcená hedvábným provazem, stejně jako desítky dívek před ní. Krutý kalif Chálid již připravil o život spoustu mladých dívek. Šeherezáda má být další na řadě, ale je připravená. Do paláce odhodlaná pomstít smrt své kamarádky a zastavit bezdůvodné vraždění jednou provždy. Aby zůstala naživu, vypráví Chálidovi každou noc příběhy, kterým nedokáže odolat. Zatímco hledá jeho slabiny, zjišťuje, že kalif vůbec není tak bezohledný, jako si myslela. Pod chladnou maskou se skrývá nešťastný král, který má spoustu tajemství.

Jiskra v popelu (Sabaa Tahir)
recenze zde

Jiskra v popelu nemá svůj název náhodou. Skutečně ve vás zažehne jiskru, která se bude s každou další stránkou rozdmýchávat v plameny, až na konci spálí vaše srdce na prach.Odehrává se ve světě připomínajícím brutální Římskou říši. Zavede vás do Impéria, země písku, ostrých mečů a chladnokrevných maskovaných válečníků.

Utlačovaný národ, lidé trpící hladem, umírající v otroctví a bez práva na vzdělávání. Takový osud postihne většinu lidí z kdysi mocného národa Učenců. Z tohoto lidu pochází i Laia, která žije v neustálém strachu. Impérium plení jejich domy a nikdo před ním není v bezpečí. Jednoho dne si přijdou i pro jejího bratra. Laia je odhodlaná ho zachránit a pomoc hledá u povstalců bojujících proti Impériu. Nabídnou ji dohodu: pokud se nechá jako otrokyně prodat na vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra. Za nebezpečnou misi nejspíš zaplatí životem, ale je její jedinou nadějí na záchranu bratra.

Mezitím se Elias, nejlepší voják Šerosrázské akademie, připravuje dezertovat. Od malička byl vychováván k tomu být Maskou, bezcitným elitním vojákem. Své tělo a krev zaslíbil Impériu. Duši mu však dát nechce. Než však stačí utéct, je vybrán jako vhodný aspirant na Zkoušky, z kterých vzejde nový Císař. Zkoušky mají prověřit jeho sílu, ducha, odvahu a oddanost. Prohrát znamená okamžitou smrt. Vyhrát znamená ztratit duši…

Poušť v plamenech
recenze zde
Poušť v plamenech je prvním dílem fantasy trilogie, která vás zavede do světa písku, magie a střelného prachu. Autorka vsadila na neobvyklou kombinaci Orientu a westernu. A tak zavítáte do pouštní země Mirádži, která je na pokraji rebelie. Už brzy v ní budou slyšet výstřely z pistolí, cítit závan střelného prachu a písek bude vířit. Jaký podíl na tom budou mít pistolnice Amání a tajemný cizinec Jin?

Amání celý život sní o tom, že opustí své rodné městečko Prachov, které leží zapomenuté uprostřed pouště a čeká ji v něm jen pochmurná budoucnost. Amání chce nechat chudý Prachov daleko za sebou a vydat se na cestu za lepším životem. Jenže potřebuje peníze. A tak tasí kolty a v přestrojení za chlapce to natře ve střelecké soutěži všem pistolníkům z okolí. Pistolnická soutěž se však zvrtne. Amání se dočká vytouženého útěku, ale úplně jinak, než si představovala. Společníkem jí je tajemný cizinec Jin, který má v patách sultánovu armádu. Útěkem na divokém koni z větru a písku to teprve začíná. Před nimi leží nekonečné moře písku a pusté pouštní duny, po kterých možná stále ještě kráčí mystické bytosti...

In a perfect world
recenze zde

Arabský Orient. Egyptská Káhira. Země pyramid, moře, mešit a písku. Střet dvou odlišných kultur, zvyklostí a víry. A jedna silná, nepravděpodobná láska dvou mladých lidí. In a perfect world je sladkou tečkou na závěr, knihou která vás přenese do Egypta a ukáže vám všechny tradiční chutě Egypta. Sladkou chuť lásky, ostrou chuť předsudků, hořkou pachuť platonické zamilovanosti, slanost moře a nakonec kořenitou chuť exotického prostředí.

Caroline Kellyová se těší, jak stráví léto s přítelem. Její matka však získá vysněné místo na klinice v Káhiře. Celá rodina se proto stěhuje do centra Káhiry. Caroline čeká rok v neznámé zemi. Nejprve se jen těžko smiřuje se změnou prostředí a jinou kulturou.
Brzy však objevovat všechna kouzla této země. V tom jí pomůže charismatický Adam Eldahad, kterého si rodina najala jako řidiče. Pyramidy, Alexandrie, místní trhy, ochutnávání kulinářských specialit. Její život je najednou mnohem bohatší a její srdce, o kterém si myslela, že nechala doma v Ohiu, se začne ozývat...

Letní čtení aneb s knihou kolem světa

6. srpna 2017 v 20:03 | Aires |  Speciály
Léto je čas čtení, odpočinku a cestování. Máte už však po dovolené nebo vás stále láká ochutnat kouzlo dalekých zemí? Přeneste se na neznámá místa spolu s knihou. V tomto článku najdete pět tipů na knihy, které vás přenesou do slunných dálek za exotikou. Takže pozor, dobrodružná výprava Letní čtení aneb s knihou kolem světa právě začíná. Připravte se na romantické západy slunce, kapku dojetí a letní lásky. Právě začínáme knižní putování po těch nejlákavějších destinacích. Čekají vás zastávky jako je Neapol, Francie, Japonsko, Korfu a Thajsko.


Hořící měsíc (Jo Watson)

To nejlepší na zlomené srdce je dopřát si exotické dobrodružství. Tímto heslem se řídí Lilly Swansová, které se právě zhroutil celý svět. Pár minut před svatbou jí utekl snoubenec. Její pečlivě naplánovaný, dokonalý život s mužem svých snů se roztříští na tisíc kousků a Lilly z minuty na minutu neví, co dál. Rozhodne se proto podniknout něco bláznivého - nastoupit do letadla a odletět sama na původně plánované líbánkyv exotickém Thajsku. To ještě netuší, jaká vzrušující cesta plná poznání, nečekaného dobrodružství a možná i nové lásky ji čeká…
Jedině Neapol (Katherine Wilson)
Vtipná a emotivní kniha, která vás zasvětí do toho, jak se žije a vaří po italsku.
Katherine přijela do Itálie na stáž a právě se seznámila s božským Italem. Následuje první rande. Místo očekávané schůzky v kavárně ji však Salvátor vezme na večeři ke svým rodičům. Katherine a Salvator spolu začnou chodit, ale začátky v cizí zemi nejsou pro Katherine vůbec jednoduché. Naštěstí se jí ujme Salvatorova elegantní matka Raffaella, zděšená jejím životním stylem i kulinářskými schopnostmi, a pomůže jí včlenit se do italské společnosti. Naučí ji vařit a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury. Mezitím Katherine zažívá spoustu příhod - omylem se nachomýtne k dabování lechtivých filmů, učí se vařit chobotnici a nestačí odhánět italské nápadníky. V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto jsou Katherininy příhody doprovázeny recepty, nad kterými se vám budou dozajista sbíhat chutě. A díky podrobnému popisu si je můžete i samy vyzkoušet.

Malý japonský krámek (Isabelle Artus)

Příběh japonské gejšy a samuraje na pomezí mezi romancí, detektivkou a cestopisem. Kniha je psaná odlehčeným stylem a překvapí vás svěžím vyprávěním o zapadlých končinách a zvycích dnešního Japonska.

V současné Paříži dojde k osudovému setkání líbezné gejšy s neohroženým samurajem. Gejšou je ve skutečnosti Francouzka, která našla v japonské kultuře zalíbení. Jmenuje se Pamela a živí se prodejem bonsají v Malém japonském krámku. Samurajem není nikdo jiný než Thad, mladý muž z bretaňského venkova, jehož živí dobře placené zahraniční mise na hraně zákona. Gejša a samuraj se do sebe zamilují. Když však Thad vztah se svou "gejšou" ukončí, rozhodne se Pamela "samuraje" vyhledat a vydává se na dlouho cestu do Země vycházejícího slunce, kde na oba čekají četné nástrahy a mnohá překvapení.
Láska po francouzsku (Fiona Valpy)
Vychutnejte si již třetí příběh z jedné francouzské vesničky, ve kterém se mísí britský humor a francouzský šarm. Kniha plná dojetí, lásky a splněných snů.

Sara má před sebou pět svateb - jen tu vlastní ne. Snoubenec Gavin totiž zbaběle utekl. Nechal jí na krku chátrající francouzský zámeček, z něhož chtěli vybudovat místo pro romantické svatby. Bez peněz a bez přítele v cizí zemi, jak se jí podaří zvládnout takový průšvih?

Léto s Afroditou (Kim Green)
Čtyři odlišné ženy z různých koutů světa, které se neznají a mají jedno společné: každá má problém se svými blízkými. Nezávisle na sobě ho řeší prázdninovým dobrodružstvím na řeckém ostrově Korfu. Čtyři ženy, slunce, pláž a splněné sny. Ostrov Korfu se pro ně stane místem, kde začnou nový život nebo si uvědomí, jak změnit ten starý.

Zhroucená návrhářka interiérů ze San Franciska, Australanka, kterou podvádí manžel, ztřeštěná hispánka a neúspěšná spisovatelka z Londýna. Každá z nich chce utéct od problémů a hodit alespoň na čas za hlavu manželskou krizi, napjaté rodinné vztahy či problémy v práci. A tak vyráží nezávisle na sobě na dovolenou na stejné místo. Náhoda je svede dohromady a spolu zažijí jednu velkolepou jízdu. Od trápení jim pomůže jižanské slunce, sklenka vína nebo opálení pohlední Řekové...

Vychází v sprnu

3. srpna 2017 v 14:59 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo
YA fantasy
Sníh nebo popel (Sníh nebo popel #1) - Sara Raasch - CooBoo
Ledová krev (Ledová krev #1) - Elly Blake - CooBoo
Růže a dýka (Pomsta a rozbřesk #2) - Renée Ahdieh - CooBoo
Cestovatelka (Pasažérka #2) - Alexandra Bracken - CooBoo


Romantika
Navždy s láskou Lara Jean (Všem klukům, které jsem milovala #3) - Jenny Han - CooBoo
Jsem romantik, ale léčím se - Leah Konen - Fragment
Vendeta (Krev az krev #1) - Catherine Doyle - Baronet
Henry + Zoe= Veké trable - Andy Jones - Plus

YA, Fantasy
Thorovo kladivo (Magnus Chase a bohové Asgardu #2) - Rick Riordan - Fragment
Sny andělů a chimér (Dcera kostí a dýmu #3) - Laini Taylor - Knižní klub
Hledání dračí země: Cesta k moři - Jan Bodrov- samonákladem
Nuly - Chuck Wendig - Knižní klub

Romantika, thriller
Ztracený slib- Kate Morton - Ikar
Než odejdeš - Clare Swatman - Ikar
Ta přede mnou - J. P. Delaney - Knižní klub
Jízda- Patrick Ness, Guy Adams - Slovart

Recenze: Mé jméno je Nikdo

3. srpna 2017 v 0:13 | Aires |  Recenze
Výsledek obrázku pro mé jméno je nikdoAutor: Kristen Orlando
Počet stran:
304
Vydání: Mystery Press, 2017
Anotace:
Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů.
Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla…
HODNOCENÍ:
Reagan Hillisová je zrozena k tomu být Černým andělem. Je předurčená k velkým činům. Jejím údělem má být zachraňovat lidské životy, osvobozovat rukojmí, odhalovat spiknutí a odstraňovat padouchy. Od dětství je připravována na kariéru tajné agentky nejmocnější organizace na světě. Být hrdinkou a Černým andělem má však své pro i proti.

Reagan je na první pohled obyčejná dívka. Zdání ovšem klame a vše v celém jejím životě je jen důkladná přetvářka. Její rodiče jsou totiž agenti Černých andělů, tajné organizace, která hravě předčí i legendární Muže v černém. Reagan má jít ve šlépějích svých rodičů a má za sebou již výcvik hodný agentů FBI. Umí střílet z pistole, ovládá pět druhů bojového umění a další hromadu triků, jako například hacknout vládní počítač. Její život je plný nebezpečí. Zhruba každý druhý měsíc jde jejím rodičům někdo po krku. Reagan tak neustále mění identity, domovy a krycí příběhy. A před sebou má jasně nalinkovanou budoucnost, která slibuje, že takový život bude mít napořád.

Černí andělé mají nejtučnější konta, nejhezčí domy a možnost konat skutečné dobro. Jenže jsou tu i stinné stránky. Nepřátelé za zády, pronásledovatelé v patách a noční můry v hlavě. Zkrátka nebezpečí všude kolem a prst neustále na spoušti. Reagan už tento život unavuje a svůj podíl na tom má i sladký Luke, s kterým jí pojí něco více než přátelství. Jenže pak jsou její rodiče uneseni a jejich život visí na vlásku. Reagan v sobě bude muset objevit Černého anděla a použít veškeré své dovednosti k jejich záchraně...

Nebezpečí. Ochrana. Utajení. Kodex.
Nikdo v mém životě neví, kým ve skutečnosti jsem. Nikdo nezná mé pravé jméno.
Kdyby se to někdo dozvěděl, byl by můj i jeho život v nebezpečí.

Představte si, že by pan a paní Smithovi měli dítě. No nezní to jako zajímavý nápad? Řady thrillerů a young adult literatury tak rozvířil originální příběh sedmnáctileté Reagan, která si může podat ruku s Jamesem Bondem.

Pokud očekáváte krveprolití, mistrně napsaný thriller nebo detektivku jako od Agathy Christie, zamiřte do trochu jiné sféry. Mé jméno je Nikdo patří mezi young adult literaturu a nejvíce ji tedy ocení mladší čtenáři. Ve své kategorii ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v tomto žánru urodilo.

Už od prvních stránek má kniha spád, je napínavá a snadno vás vláká mezi své stránky. Autorka píše velmi čtivě a nezdržuje se ničím zbytečným, co do příběhu nepatří. Poklidnější začátek vám umožní se seznámit s Reagan, jejím dětstvím, sny, city a touhami. Později se však děj plynule přehoupne ve skutečné špiónské dobrodružství, při kterém se vám bude tajit dech.

Autorka se moc dobře vypořádala s charaktery postav a jejich myšlenkami. Reagan i Luke mají oba své kouzlo a charakter. Jak jistě tušíte, začne to mezi nimi jiskřit. Kniha tak nabízí přesvědčivý náhled do života tajných agentů i romantiku. Vše se točí okolo nutnosti vše tajit, lhát svým blízkým, bez rozloučení náhle mizet a být neustále ve střehu. Pro někoho může být život agenta snem. Pro jiného noční můrou. Reagan stojí přímo mezi tím a před velkým rozhodnutím. Srdce rebelky a láska ji táhnou jedním směrem. Výchova a vlastní touha chránit slabé ji táhnou na opačnou stranu. Reagan prožívá vnitřní boj a je jasné, že její život není žádný med.

Kromě akčních záchranných akcí vám kniha nabídne i něžnou romantiku. To vše je navíc okořeněné svěžím humorem. Velkolepé finále je plné hvízdajících kulek, naštvaných mafiánů a adrenalinové smrště. Možná to není nejreálnější příběh, ale o to nejde. Cílem je si čtení užít, pobavit se a vcítit se do příběhu. A to se knize povedlo na výbornou. Čestné špiónské slovo na to, že tato kniha vás bude bavit.