Květen 2018

Vychází v květnu 2018

Pátek v 16:53 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo
YA fantasy
Věž úsvitu (Skleněný trůn #6) - Sarah J.Maas - CooBoo
Aerie (Magonie #2) - Marie Headley - CooBoo
Temný duet (Monstra z Verity #2) - Victoria Schwab - CooBoo
Lov stínu (Lov stínu #1) - AdriAnne Strickland - CooBooYA romantika
Jedna želva za druhou - John Green - YOLI
Devadesátkrát jinak - Eric Walters - CooBoo
Holka na suchu - Laura Silverman - YOLI
Princezna v utajení - Connie Glynn - Fragment


sci-fi,lit-RPG
Artemis - Andy Weir - Knižní klub
Z kouře a kamene - Alžběta Bílková - Fragment
Brána času - (Hyperversum Next #1) - Cecilia Randall - Fragment
Písařka ze Sieny - Melodie Winawer - Metafora


romantika
Šťastně až navěky (Cinder a Ella#2) - Kelly Oram - YBaronet
Poslední dny Rabbit Hayesové - Anna McPartlin - Host
Něcojako láska - Tracy Brogan - Motto
Dcera Sherlocka Holmese - Leonard Goldberg - Motto

Recenze: Turbulence

14. května 2018 v 20:21 | Aires |  Recenze
Výsledek obrázku pro turbulence knihaAutor:Whitney G.
Vydání: Baronet, 2017
Anotace:
Po bolestném rozchodu s přítelem Gillian nemá zájem o vážný vztah, okouzlující Jake Weston však do jejího života vtrhne jako bouře a jedna vášnivá noc přeroste v množství nezávazných sexuálních schůzek na různých místech světa. On je zkušený pilot a ona začínající letuška - v aerolinkách s přísným zákazem vztahů mezi zaměstnanci. Oba mají svá tajemství a každý jiné problémy s rodinou.
Neměli se zamilovat, jejich srdce měla zůstat v bezpečí, jejich skandální milostná aféra se jim však vymkla z rukou a je odsouzena k záhubě.
HODNOCENÍ: ★★★

Nahoru. Dolů. Taková je Turbulence. Věřte, že když vám do života vtrhne jako bouře pilot Jake Weston, zažijete vše od zamilovaného chvění, přes létání na růžovém obláčku až po střemhlavé pády a silné turbulence.

Nejlépe to ví Gillian, která pracuje jako letuška a právě se zotavuje z rozchodu se svým přítelem. Nečekaný rozchod otřese jejím světem. Když se Gillian setká s okouzlujícím Jake Westonem, snadno mu proto podlehne. Stráví spolu vášnivou noc a to má být konec jejich dobrodružství. Jenže pak zjistí, že pracují ve stejné letecké společnosti a nedokáží odolat jeden druhému.

Jake Weston miluje létání. Je to jediná věci v jeho životě, kterou doopravdy miluje. A teď mu ji chtějí znepříjemnit. Jeho aerolinku totiž koupil gigant Elite Airways a právě tomu se chtěl Jake vyhnout. Svou frustraci a silnou sexuální náruživost utápí v náručí všech možných žen. Jenže pak mu cestu zkříží Gillian. Po množství povrchních vztahů je Gillian první, která ho dokáže zaujmout déle než na jednu noc. Jde mu ale jen o sex. Nebo si to alespoň on sám myslí. Mezi oběma se nakonec rozhoří milostná aférka, v které pokračují na zemi i v oblacích.

Občas si pro zpestření přečtu nějakou romantiku a tentokrát volba padla na Turbulenci. Letuška, pilot v uniformě a lákavé prostředí. Na to všechno mě nalákala Turbulence, která vážně dělá čest svému jménu. Najdete v ní spoustu zvratů i překvapení a každá druhá stránka znamená propad dolů nebo vzlet nahoru.

Především jde však o erotický román a tak je jasné, že hlavní slovo tu má láska a vášeň. Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru? A věřte, že hlavní hrdinka dostane pěkně bolestivou lekci nejméně desetkrát. Jake Weston je totiž prototyp chodící katastrofy a toho nejarogantnějšího chlápka, jakého si jen umíte představit. Zatímco já bych milého pilota hnala koštětem, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů.

Na mě byla Turbulence moc turbulentní. Nemám ráda knihy, ve kterých se často opakuje situace- rozchod, odpuštění, usmiřovací sex. Charakter a chování postav, to je největší výtka, kterou k této knize mám. Nejedná se však špatnou knihu. Autorka píše poutavě a tak i když si budete občas ťukat na čelo, stejně knihu s chutí dočtete. Na několika místech vás příběh i ohromí a mile pobaví. Autorka si s ním zkrátka vyhrála. Najdete tu dost lásky, lechtivých scének, napětí, zklamání i vtipné situace. Jde o návykové čtení s příchutí zakázané lásky. Pokud máte rádi nenapravitelné bad boye, knihy plné intenzivní přitažlivosti a zábavnou romantiku, jděte do toho. Jestliže vás bavil Božský bastard nebo nedávno vydaný Alfa samec, kupte si letenku i na bouřlivý let s kapitánem Jakem Westonem. Tyto knihy si jsou podobné, takže by to pro vás mohla být ta pravá destinace.


Soutěž o Skleněnou past

4. května 2018 v 20:56 | Aires |  Recenze
Stejně jako minulý rok i letos tu máme květnovou soutěž. Veletrh Svět knihy brzy vypukne a všichni se na něm budou snažit ulovit nové knížky. Ovšem soutěže vás nečekají jen na Světě knihy, ale tak trochu se rozdává i u mě na blogu. Máme tu soutěž o knihu Skleněná past, která v sobě kombinuje historický román ze srdce renesanční Francie, mystiku a thriller.

Hlavní hrdinka, lékarnice Heloise Sanglerová musí vypátrat vraha tří alchymistů a odhalit spiknutí. V sázce jsou životy královské rodiny. Bude muset rozluštit záhadný vzkaz, závodit s časem a zahrávat si s tajemnem. Jsou tu totiž náznaky, že ve hře je skleněná vitráž se smrtící mocí...


Pokud vás příběh zaujal, není nic jednoduššího, než se zapojit do soutěže:

Soutěž probíhá týden - od 4.5 do pátku 11.5 2017. Výherce náhodně vyberu losováním. Výherci po vyhlášení napíši email, na odpověď mají 48 hodin.Poté proběhne další losování. Zúčasnit se mohou všichni s doručovací adresou v ČR. Doručení poštou nebo po případné domluvě na Světě knihy. Jeden vstup navíc můžete získat za sledování mého blogu. Napište k tomuto článku komentář a v něm uveďte:
1. Vaše jméno/přezdívka
2. Váš e-mail
4. Sledujete blog na Facebooku nebo Google+? Uveďte pod jakým jménem. (nepovinné, 1 vstup navíc)
5. Jakou knižní postavou by jste chtěli být? Zapojte fantazii, všechno je možné.
6. Jaká knižní novinka vás v poslední době nejvíce zaujala? Nebo co vás nejvíce zaujalo na letošním veletrhu Svět knihy?
Za recenzní výtisk knihy Skleněná past děkuji nakladatelství Jota.