Září 2018

Knihy k nakousnutí

30. září 2018 v 18:51 | Aires
Existují dvě věci, které z vás zaručeně udělají nejšťastnějšího člověka na světě. Dobrá kniha a něco sladkého na zub. Nezáleží na tom, jestli milujete čokoládu nebo zmrzlinu. Sladké jednoduše zvedá náladu. Pokud k mlsání navíc přidáte i čtení, ocitnete se ve stavu naprosté blaženosti. A co teprve když se pustíte do čtení, které je sladké jako med? A tentokrát nemyslím jen sladkou romantiku, ale doslova čtení k nakousnutí. Takže se pohodlně uvelebte s šálkem horké čokolády, pohárem zmrzliny nebo s dortíkem a pusťte se do některé z následujících knih. Představme si knihy k nakousnutí, z kterých vás zaručeně bude honit mlsná.

Čokoládový průšvih
Sladký a božský. To je proslulý čokoládový průšvih Jense Thiela. Právě na božský čokoládový průšvih naláká Isabelle, která jej ze začátku absolutně nemůže vystát. Květinářka Isabelle je zvyklá na své tradiční obědové menu - vietnamskou nudlovou polévku. Když však vietnamské bistro zavřou a místo něj se tam otevře moderní restaurace, není vůbec nadšená. Přitom z šéfkuchaře Jense by se jiným podlamovala kolena. Isabelle však ještě netuší, že Jens jí pořádně osladí život...

Jak už tušíte, dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť trochu kazí hlavní hrdinka, která je mimochodem pěkná podivínka. Ale jinak si na Čokoládovém průšvihus chutí smlsnete.

Svádění a laskominky

Svobodné mamince Claire je něco přes dvacet. Má čtyřletého synka a z oné osudné noci, si nepamatuje nic víc, než jedinečnou čokoládovou vůni. Poslední roky pátrá po otci svého dítěte tím stylem, že navštěvuje krámky s čokoládou a očichává čokoládové šampony v drogerii. Může být ve své snaze najít otce svého dítěte úspěšná?

Románek máčený v čokoládě. To je kniha Svádění a laskominky, která vyniká vtipem a přídavkem lehké erotiky.Připravte se na hromadu postelových radovánek, vůni čokolády a tolik sarkasmu, že by porazil i koně.

Láska s chutí makronky
Vezměte pět docela cizích lidí, které spojuje jen jejich vášeň pro pečení. Přidejte populární pekařskou soutěž a vypracujte tuhé těsto. Ohřejte vše tím správným stupněm napětí. Ozdobte láskou. A uzobávejte po malých kouscích nebo celou knihu spořádejte na posezení. Jednoduše si vychutnejte Lásku s chutí makronky, kombinaci lahodných chutí, z které se vám ještě dlouho budou sbíhat sliny.

Láska s chutí makronky se odehrává v prostředí populární pekařské soutěže. Hledá se nejlepší pekařka. Která ze soutěžících to bude? Baculatá Jenny, která má problémy v manželství? Svobodná matka Claire, která se nemůže se vymanit ze vztahu s mužem, který ji využívá. Nebo zdánlivě dokonalá Karen? Mezi finalistkami se postupně tvoří přátelství a na povrch vyplouvají jejich bolístky. Kniha je navíc průběžně doplňována recepty, které musíte vyzkoušet.

Láska a gelato
Léto už sice minulo,ale chutě na osvěžující zmrzlinu vás ještě nepřešly? Pak je pro vás Láska a gelato to pravé čtení, plné sluníčka a chutí spousty druhů gelata.
Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů. Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren. Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o své rodině.

Recenze: Čokoládový průšvih

21. září 2018 v 22:29 | Aires |  Recenze
https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365164/mid_cokoladovy-prusvih-qms-365164.jpgAutor: Petra Hulsmannová
Vydání: Ikar, 2018
Žánr: romantika
HODNOCENÍ: ★★★★

Ranní káva, práce v milovaném květinářství a nudlová polévka z vietnamské restaurace na protější straně ulice. To jsou věci, které jsou pro Isabelle naprosto nepostradatelné. Nedovede si bez nich představit svůj den a nesnáší změny. Jenže její život jich teď bude plný. Vše začne nevinnou nudlovou polévkou. Vietnamské bistro totiž zavřou a nahradí ho moderní restaurace, kde dokonale vaří a vede ji ještě dokonalejší kuchař, z kterého se podlamují kolena. Není to důvod k radosti?

Pro Isabelle ovšem ne, protože přijde o svou nudlovou polévku. Kuchař Jens Thiel zkrátka vnese do jejího života pořádný chaos. Květinářství je na pokraji krachu, v její oblíbené restauraci už vaří jen samou exotiku, pod nohy se jí plete Jens Thiel a ještě k tomu Isabelle pořád nemůže najít toho pravého. Může jím být Jens, který je romantický asi jako schránka na dopisy a pořád si z ní utahuje? Z toho se může vyklubat jen velký průšvih...

Láska prochází žaludkem. U této knihy to platí doslova, protože na Čokoládovém průšvihu si pořádně smlsnete. Sladký a božský. To je proslulý čokoládový průšvih Jense Thiela. On je vlastně sladký i Jens sám, když přehlédnete fakt, že je tak trochu cynik a bručoun. Jens a čokoládový průšvih, to jsou dvě věci, kvůli kterým budete nad knihou slintat a u toho snít o čokoládě, dobrém jídle a lásce.

Je to jednoduše milá a čtivá oddechovka. Ideální čtení pro letní chvíle na koupališti nebo když vás honí mlsná. Dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť však mírně kazí umíněná hlavní hrdinka. Na začátku mi Isabelle hodně vadila. Vede neuvěřitelně stereotypní život, má hlavu v oblacích a občas mi připadalo, jako kdyby spadla z nějakého alternativního vesmíru. Prostě podivínka. Postupně se ale naučí, že překvapení a změny nemusí vždy vést jen k horšímu.

Kromě toho je Čokoládový průšvih občas zbytečně zdlouhavý a předvídatelný. Určitě tušíte, jak příběh dopadne. Čtení si však přesto všechno užijete. Už jenom proto, že je to kniha plná vtipu. Příjemně pobaví i zahřeje u srdce. Pokud máte chuť osladit si život, určitě zkuste Čokoládový průšvih. Knihu nebo dokonce i proslulý recept, který najdete na jejím konci.

Vychází v září

13. září 2018 v 20:20 | Aires |  Kdy co vyjde/vyšlo

YA fantasy
Temnota (Sága dobyvatelů #1) - Kiersten White - CooBoo
Píseň stínů (Píseň zimy #2) - S.Jae Jones - CooBoo
Cesty se rozcházejí (Čáry života #2) - Veronica Roth - CooBoo
Kletba vítězů (Kletba vítězů #1) - Marie Rutkowski - Fragment

YA fantasy
Legenda (Caraval #2) - Stephanie Carber - Egmont
Půl krále (Moře střepů #1) - Joe Abercrombie - Laserbooks
Tajemství sudby (Elementum #2) - Jiří Dittrich - Epocha
Obana konci zemřou - Adam Silvera - CooBooromantika
Láska a jiné úkoly - Kasie West - CooBoo
Láskav řadě 27 -Eithne Shortall - Motto
Červený adresář - Sofa Lundberg - Ikar
Muž, který už nezavolal - Rosie Walsh - Motto

Příběh služebnice - kniha nebo seriál?

5. září 2018 v 20:24 | Aires
Intenzivní. Dramatický. Skandální. Takový je Příběh služebnice. Ukáže vám, jak jednou může náš svět vypadat. A vůbec to není růžová budoucnost. Už jen z toho, když si ji představíte, vám bude běhat mráz po zádech.
Související obrázek

Představte si svět, kde je lidstvo odsouzené k vymření. Tentokrát za to nemohou mimozemšťani, války ani příroda, ale pomalé spermie. Ženy i muži jsou neplodní a novorozené dítě je obrovskou vzácností. K tomu přidejte bandu fanatiků a výsledkem je Gileád. Stát, kde vládne nový řád. Nejcennějším zbožím jsou tu plodné ženy. Všechny matky byly pochytány a odděleny od svých dětí. Teď z nich jsou Služebnice. Jejich úkolem je sloužit jako náhradní matky. Nemají žádná práva, žádnou identitu. Nečeká se od nich nic jiného než absolutní poslušnost a plození dětí. Mají porodit vytoužené děti vlivným mužům a jejich neplodným manželkám.

Příběh služebnice je zkrátka pěkně drsný. Kniha sice vyšla již před mnoha lety, ale potenciál zaujmout má pořád. To se prokázalo, když se předlohy chopili scénáristé a naservírovali nám vydařenou seriálovou verzi. Co je ale lepší - kniha nebo seriál?

Na různé upoutávky na seriál Příběh služebnice jsem narážela všude. Měla jsem z nich dojem, že to nebude nic pro mě. Nakonec jsem ale neodolala a pustila si prvních pár dílů. A pak už jsem byla ztracená. Neskutečně mě to vtáhlo do děje a obě série jsem nakonec zkoukla za měsíc.

Hlavní hrdinkou je Offred (v knize Fredova). Dříve byla milovanou manželkou a šťastnou matkou. Pak ovšem přišel převrat a nyní je Služebnicí. Navenek poslušná, uvnitř však bojovnice. Její boj o možnost znovu vidět svoji dceru a setkat se s manželem, budete sledovat s velkým napětím. Seriál má silnou atmosféru. Vše je děsivě realistické a tísnivé. První série končí tam, kde kniha. Druhá série už vznikla jen díky bujné představivosti scénáristů, ale možná je ještě lepší, než ta první. U mě seriál jednoznačně vede. Za to kniha je mírným zklamáním.

Kniha je plná vzpomínek a přemýšlení. Umožní vám prožít příběh Offred mnohem více do hloubky, skoro jako na vlastní kůži. Oproti seriálu, kde se pořád něco děje, je ale rozvleklá. Seriál je mnohem více akční a záživnější. Na rozdíl od knihy taky v seriálu najdete drobné jiskry naděje. V knize se zdá vše beznadějné. V seriálu ale už doutná jiskra odporu a navíc je tu i trocha romantiky. To se mi moc líbilo, že vše není jen temné a depresivní, ale má i svoje světlejší místa. Každopádně ještě se rozhodně máme na co těšit, protože Příběh služebnice zdaleka nekončí. A co vy, sledujete seriály? Nebo jste četli Příběh služebnice?